Karel K.
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 579
Registrován: 11.10.2006 14:57

19.08.2015 15:12

Re: TIKKA T3

Tak jsem se díval na katalog výrobce, nabízí CTR model jen v ráži 260 rem a .308 win. Teoretická dostupnost v ČR je, ale za nesmyslné ceny, za které si člověk pořídí 2-3 obdobné pušky :roll:

Neznáte prosím nějakého obchodníka/dovozce z Slovenska, Rakouska?

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

19.08.2015 17:02

Re: TIKKA T3

V DEtexu v Prerově sem viděl T Sporter taky je to s 20 palcovým laufem, ale ráži sem si nevšiml.

bluk
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 21.12.2014 23:03

19.08.2015 21:12

Re: TIKKA T3

na slovensku je http://www.bwarms.sk/ ale povetsinou maju len Hunter verzie

Rad
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 251
Registrován: 11.08.2009 10:43
Bydliště: Šumava

27.08.2015 9:45

Re: TIKKA T3

Chtěl bych se po čase ještě jednou zeptat, zda jde někde sehnat plastová krytka matice úderníku závěru za rozumný peníz. Ta co jsem slepil epoxidem odešla při střelbě do věčných lovišť.

pultik
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: 14.10.2009 17:59
Bydliště: Hradec Králové

28.08.2015 9:26

Re: TIKKA T3

Já koupil tady http://www.webshop.roedale.de/gx2/produ ... hroud.html , ale bral jsem i zásobník a ceny? Jak se to vezme. Spíš rychlost dodání,
protože český dovozce má termín víc jak půl roku. :roll:

Chazzy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 250
Registrován: 07.10.2013 12:15

28.08.2015 18:11

Re: TIKKA T3

Zdravím,

pro majitele spouští od Bix´n Andy bych měl otázku. Přes jaký obchod jste spoušť kupovali a jestli jste s nákupem u tohot prodejce byli spokojení?

předem díky za odpověď


Reklama

Radek.T.
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 159
Registrován: 12.12.2011 7:55

31.08.2015 7:06

Re: TIKKA T3

To Chazzy
Já to kupoval přes ebay, z Norska. Protože v té době, měli u Andyho problémy s výrobou a já to chtěl co nejrychleji, abych si to kvůli ceně nerozmyslel :D . Teď na ebay nejsou. Ale můžu se ti podívat(doma mám od nich papíry, co to bylo za firmu). Spokojenost. Jedině, musel jsem platit clo a daň :cry: .

Uživatelský avatar
Magic
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 56
Registrován: 09.08.2015 21:24

27.09.2015 23:35

Re: TIKKA T3

Zdravim, nenasel by se nekdo ochotny z Olomouce, kdo by mne nechal z Tikka T3 parkrat vystrelit? Naklady a kafe platim.

Zvazuji nakup a vaham nad nejvhodnejsi razi (.223, .308), modelem (viz. odkazy nize), optikou (absolutne bez zkusenosti) a prislusenstvim pro sportovni ucely.

http://www.tikka.fi/rifles/tikka-t3/t3-tac
http://www.tikka.fi/rifles/tikka-t3/t3-super-varmint
http://www.tikka.fi/rifles/tikka-t3/t3- ... -stainless
http://www.tikka.fi/rifles/tikka-t3/t3-sporter

Strelnic tady v okoli na delsi vzdalenost jak 300m moc neni, ale slysel jsem, ze jsou a nemam problem s prip. cestovanim uz i kvuli pripadnym soutezim (v kategoriich se jeste moc neorientuji), tak bych pak nechtel s odstupem casu litovat vyberu.

Uživatelský avatar
lovec_1
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 417
Registrován: 26.02.2008 15:06

28.09.2015 9:39

Re: TIKKA T3

Magic píše:...
Zvazuji nakup a vaham nad nejvhodnejsi razi (.223, .308), modelem (viz. odkazy nize), optikou (absolutne bez zkusenosti) a prislusenstvim pro sportovni ucely.....


V podstate vsetky modely su vyhovujuce, zelezo je na vsetkych rovnako dobre. Zmenil by som volbu kalibru, ak ta to zacne bavit nebudes musiet menit zbran/hlaven. Doporucujem bud klasiku 6,5x55 alebo modernejsi 260 Rem. Obidva su v podstate velmi podobne co sa tyka vykonu. Voci 308W a 223R maju 6,5-ky vdaka strelam s vyssim bal. koeficientom lepsie predpoklady na presnu strelbu na dlhsie/dlhe vzdialenosti.

Optika a ostatne veci umerne zavisia od mnozsvta financii, ktore mas na to vyclenene.

Uživatelský avatar
Magic
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 56
Registrován: 09.08.2015 21:24

28.09.2015 16:05

Re: TIKKA T3

Diky za tip. Budu si muset nekde najit nejake srovnani toho, co ktery model ma navic at pak vyberu nelituji. To se mi prozatim uplne nepodarilo, tak pockam jestli bude sance si ji od nekoho vyzkouset (jsem z Ostravska, ale Olomouc ma tusim nejblizsi strelnici na 300m). Vzhledove se mi nejvice libi Tactical a Stainless Varmint.

Pokud jde o razi, tak ja jeste premyslel nad ekonomikou takoveho strileni, protoze cena zbrane bude ve srovnani s tim, co skrz ni prozenu zanedbatelna. Tzn. ktera raze ma jake strelivo a to kolik stoji. Je mi jasne, ze s dlouhou na strelnici nebudu chodit vylozene kazdy tyden, ale preci jen jestli tam budou rozdily treba 2 a vice nasobne, tak to pujde zrejme znat. Vychazim z toho, ze napr. 7.62 koupim na AlsaPro http://www.alsapro.cz/shop/index.php?ro ... uct_id=203 , popr. jinde jako prebitou za mensi penize na trenink. To snad na tech 300m v okoli bude stacit a na delsi vzdalenosti by se koupilo kvalitnejsi a drazsi strelivo. Budu si to muset vyzkouset, tohle je prozatim jen teorie zacatecnika od monitoru a myslenkove pochody.

Dale beru .223 a .308 jako pomerne rozsirene raze, kde strelivo bude vhodne i do dalsich samonabijecich pusek pokud bych se rozhodl vzit samopal ve stejne razi. Tzn. mely by spolecne krmivo a teoreticky pak snazsi mnozstevni nakup za lepsi cenu.

Optiku bych vybiral asi az nakonec at si tim ted nemotam vzhledem k razi hlavu. Mohl bych se podivat take na bazarovky, protoze tyhle se jako zbrane tolik neopotrebovavaji.

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

28.09.2015 18:17

Re: TIKKA T3

T3 mám v 223 a 300 WSM možná se tam stavím ve čtvrtek.

Uživatelský avatar
Magic
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 56
Registrován: 09.08.2015 21:24

28.09.2015 18:36

Re: TIKKA T3

Poslal jsem SZ.

JR.
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 296
Registrován: 14.07.2013 9:23

28.09.2015 22:35

Re: TIKKA T3

Jestli do budoucna plánuješ soutěže, tak s šestkovejma rážema automaticky spadneš do kategorie speciál, kde si proti na zakázku stavěnejm flintám neškrtneš. Já bych pro začátek doporučoval práve třistaosmu - budeš ve služební ráži a balistiku budeš mít lepší než s .223. Taky budeš mít k dispozici větší výběr a dostupnější komponenty na přebíjení. Přebíjení mimochodem se pokud budeš chtít střílet co nejpřesnějc nevyhneš. Většinou ani s nejlepšim továrnim nábojem nedosáhneš stejně dobrýho soustřelu, jako s postavenym nábojem na míru tvojí zbrani. Používání levnějšího střeliva na trénink a dražšího na závod ti taky nepomůže. S velkoráží budeš muset trénovat precizi se stejnym nábojem, kterej používáš při závodu. Dneska tam hrajou roli milimetry...
Taky tě vyvedu z omylu s ušetřenim nákladů za nákup komponentů do různejch zbraní v jedný ráži. Přesná střelba a plinking sou neslučitelný - pokud nejsi milionář. Na plinking budeš přebíjet z jinejch komponentů, než na přesnou střelbu. I opracování nábojnice na přesnou střelbu se od tý plinkingový dost liší.
Optiku rozhodně nepodceňuj, je stejně důležitá jako puška. Nejlevněší použitelný modely stojej kolem 20 tisíc.
Pušku bych nevybíral jen podle toho, která se ti líbí, ale která ti sedne - jde hlavně o pažbu.
Ze začátku bych rozhodně vyhledal rady zkušenýho střelce - pomůže ti vyhnout se slepejm uličkám a bude schopnej tě rychle posunout dopředu. Přesný střílení je martýrium. Úspora peněz se tak může rovnat i několika desetitisícům zlaťáků. Zároveň nevěř všemu, co se tady píše. Nekteří lidé tu evidentně střílí jen od monitoru. Těch, co o tom opravdu něco vědí sem moc nechodí, ale najdou se tu. Kall mezi ně zrovna patří. Bohužel jako začátečník nemůžeš poznat, kdo za to stojí a kdo ne. Nejlepší cestou asi je se vydat co nejdřív na nějaký závody. Že houby nastřílíš nikdo řešit nebude, důležitější je, že poznáš lidi, co něco umí a s nima můžeš konzultovat.

Přeju přesnou mouchu.

JR

Uživatelský avatar
Magic
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 56
Registrován: 09.08.2015 21:24

28.09.2015 23:01

Re: TIKKA T3

Diky za info a rady. Ja s razi .308 (7.62) nevidim za sebe problem, resp. byla soucasti puvodniho zvazovaneho vyberu a pro zacatek bude mit asi nejlevnejsi strelivo. Kdyz ted navic ctu, ze si mam dat pozor na kategorie, tak to dava razem vetsi smysl. Predpokladam, ze se tato raze jak pise lovec ale bude prat castecne s prip. strelbou do vetsi dalky. Moc strelnic u nas stejne na to vylozene neni.

S cenou optiky pocitam, pouze jsem ji nechtel resit dokud nemam vybranou zbran, abych od toho neodbihal. Pokud to ale neni spravny pristup, tak jakou k Tikka T3 doporucujete? Klidne jako nejaky low end, stred a high end, popr. odkaz na srovnani? Vubec se v tom narovinu nevyznam, bude to (pokud ji nepredbehne samonabijeci puska, kterou take vybiram) moje prvni dlouha zbran a vse cerpam prozatim jen z internetu, takze si rad necham poradit at toho pak nelituji a nerikam si pri nejakem zadrhelu u prip. zavodu, ze jsem neco udelal pri vyberu spatne. Pravdepodobne bych si to pak nechal tam, kde zbran zakoupim rovnou u zbrojire namontovat.

Jestli bude mit na mne pak Kall cas nekdy pri pristi navsteve (tenhle ctvrtek bohuzel nemuzu), tak toho urcite rad s vdekem vyuziju.

Prebijeni se prozatim alespon z zacatku pokousim vyhnout, protoze na to nemam moc cas. Taky je to pro mne velka neznama a asi bych to radeji resil az za nejakou dobu, resp. az mne okolnosti donuti a nebude jina moznost.

Necham to tu, ale panove tema je - TIKKA T3.
Sklo na precizni longrange strelbu a prebijeni toho ktereho naboje maji taky svoje vlakna... ufo

navip
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 24.09.2010 14:37
Bydliště: okr.Český Krumlov

29.09.2015 18:05

Re: TIKKA T3

Nutkání střelby na LR a nedostatek času na přebíjení jsou protimluv a navzájem se vylučují :!: Znám jedinou vyjímku, kdy pohledná a šikovná střelkyně s plnou podporou rodiny a firemního týmu, který jí postavil pušku na fabrický náboj .308 Match Diamond Norma a která s tím byla schopna( a nejspíš ještě je) dát 100 na 300m na pistolák.
To evidentně není tvůj případ a tak si kup TIKU 3 v .223 k tomu optiku, např.Vortex 6-24, kvalitní bipod a s tím dosáhneš na všech střelnicích v Česku a budeš na soutěžích ve standardu. V této ráží se dají koupit za rozumný peníz originální náboje s HPBT střelou S/B, Hornady, Lapua a po roce se buď chytíš, budeš chodit na soutěže a začneš přebíjet,případně pořídíš jinou ráži, nebo to snadno prodáš.

Uživatelský avatar
Magic
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 56
Registrován: 09.08.2015 21:24

29.09.2015 18:29

Re: TIKKA T3

Jak to tak vidim co nazor, to jina raze a dle toho odpovidajici zarazeni do soutezni kategorie. Budu si to muset vyzkouset, poradit se jestli se zadari se potkat s nejakym odbornikem odtud a pak se rozhodnout. Mozna mi to usnadni ta raze, ktera bude mit jak pise navip vhodnejsi tovarni naboje. Jinak diky moc za tip na optiku.

Kdyz bych se presunul k tomu Tacticalu a Stainless Varmintu, tak mate tu nekdo jeden z nich? Pokud ano, tak co vas vedlo k vyberu a nelitujete toho? Preci jen to neni vylozene nejlevnejsi zalezitost a nerad bych podcenil vyber, byt jsem prozatim naklonen spise k tomu Tacticalu.

Stejny dotaz by se dal asi aplikovat taky na razi, ale tady k nim uz docela dost padlo.

edo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 253
Registrován: 01.09.2005 20:59
Bydliště: slovensko

29.09.2015 20:23

Re: TIKKA T3

Tikka T3 má super železo ale jednoznačne si vyber model bez plastovej pažby , je pravda , že je ľahučká super na poľovačku aj na strelnicu kde dáš pár rán ale pri dlhšie trvajúcej streľbe je plastová ľahká pažba nevýhodou , je obrovský rozdiel dať niekoľko deisatok rán s plastovou pôvodnou pažbou alebo s kvalitnou športovou. Potrebuješ buď pažbu sporter , alebo ju vymeníš za GRS , rodeale alebo niečo podobné , ja som si tým prešiel a nakoniec radšej ako kúpu novej pažby som kúpil inú pušku . Nikto na sútažiach nestrieľa tikku T3 v pôvodnej plastovej pažbe , každý ju vymenil . Takže jednoznačne model varmint + si priprav peniaze na novu pažbu . Ešte by som s pozrel na model z rovnakej fabriky sako A7 rougtech range , plastová pažba Al bedding cena mierne vyššia ako T3 .

http://www.sako.fi/rifles/sako-a7/a7-roughtech-range

navip
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 24.09.2010 14:37
Bydliště: okr.Český Krumlov

30.09.2015 18:26

Re: TIKKA T3

Opravdu všichni? I ti co to mají v .223?

Uživatelský avatar
xHonza
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 843
Registrován: 14.03.2005 15:31
Bydliště: Praha a les

30.09.2015 20:34

Re: TIKKA T3

Nebyl bych tak striktní, původní plastovou pažbu stačí vysypat brokama a je to pro začátek vyřešené. Výsledek je lepší vyvážení a stabilita + nižší zpětný ráz, s kilem a půl broků co se tam vejde se sníží potřeba úsťové brzdy. Tvarově je to takový univerzál - dá se s tím střílet ve všech polohách (i lovit), nenadchne, ale ani neurazí. Originální stavitelná lícnice, nebo návlek je u téhle pažby pro střelbu s optikou o průměru výstupní čočky 50 mm a víc vpodstatě nutnost. Pokud tě to chytne, nejspíš stejně skončíš u nějaké plně stavitelné aftermarket pažby s pořádným beddingem (Roedale, Manners, etc).

edo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 253
Registrován: 01.09.2005 20:59
Bydliště: slovensko

30.09.2015 23:46

Re: TIKKA T3

Neviem či naši predajcovia zaspali dobu ale vo svete je dávno model sako A7 rogtech range kde je Al bedding , tažká hlaveň a záver sako s 3 ozubmi , lauf 66 cm. Myslím , že je to lepšia alternatíva k T3. Je to produkované v jednej a tej istej fabrike na tých istých mašinách len obchodná značka je iná , cenový rozdiel v pomere cena / kvalita hovorí jasne pre sako A7 .

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Sportovní a lovecké

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník