Pitt
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 30
Registrován: 08.05.2005 11:49
Bydliště: Brno

19.05.2005 20:26

Mě jo a byl to takovej fofr že jsem si nestačil ani prdnout. Ale ani tohle mě nepřimělo nosit pistoli jako obraný prostředek. Je to spíš takovej doplněk mých zájmů v technikách sebeobrany. Jediný co mě tenkrát pomohlo bylo to že jsem byl docela na lehko.

Uživatelský avatar
Andy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 471
Registrován: 13.07.2005 19:43
Bydliště: Praha

19.08.2005 12:21

Re: Testy střeliva na divočácích

SW_FOX píše:Testoval jsem náboje na dostřelné divočáků, dostřeloval jsem divočáka z ultrakompaktní 1911, .45ACP EFMJ a paráda, prase padlo jak sražené kladivem. Díra pořádná.

Dostřeloval jsem včera další dva divočáky (jeden na mě dokonce zaútočil) a oba 6" revolverem .357 Magnum, 158grs TMJ, vzal jsem si to abych nedevastoval zvěřinu, ale rychlost byla našlápnutá na 1450ftps. Byl jsem dost zklamán, protože prasata na zásah reagovala docela málo, a onen "knock down" co nastal u .45ACP EFMJ nenastal. Zítra jdu lovit zas a mám naládováno .357 Magnum 125Grs XTP našláplé na rychlost 1720ftps, je to pěkně jedovatá dutina, ještě mám XTP 158grs a ty si nechávám na příště, jsem zvědav jak to bude fungovat....

Ale závěr který jsem si udělal ze střelby na vitální 50-70kg zvíře (odpovídá člověku) je dosti tristní, pokud je adrenalin v krevním řečišti, tak na průstřel krku (všechny tři zásahy šly do stejného místa) FMJ střelou o průměru cca 9mm prostě organismus reaguje nedostatečně a k "odpadnutí dochází o několi vteřin pomaleji.... už vím co budu nosit.... když si představím že takový 9mm Luger má průměr jako zde testovaný .357 Mag a rychlost někde o třetinu nižší tak bych se s devítkou fakt bál chodit mezi lidi....

Jinak musím ještě dodat že divočák (cca 50kg) strelený "na měkko" a kterému visí na zadním běhu jagdterier na průstřel krku .357Mag neznatelně reaguje, a trvá cca 3 vteřiny než mu spadnou windows a ty tři vteřiny jsou strašně dlouho v malém prostoru, takhle vzteklé prase jsem dlouho neviděl, a to mělo přestřelené obě krcní tepny a rozdrcený hrtan. přesto by mě s chutí raflo do nohy... Když zauvažuju že by to byl chlap s pistolí tak jsem desetkrát mrtvý..... za 3 vtařiny může poměrně pohodlně vysypat zásobník....


Vcelku realisticke poznatky. Nonic... ja si jdu svoje prase strelit dnes... tak pak napisi jak se nedostreluje... pac uz neni co :-) vemu ho 150gr TIGem asi za oko... aby z nej neco zbylo.

... je kazdopadne jasne, ze na nahance se stava ledacos. Tam chybuje temer kazdy.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

19.08.2005 12:30

Re: Testy střeliva na divočácích

Andy píše:Vcelku realisticke poznatky. Nonic... ja si jdu svoje prase strelit dnes... tak pak napisi jak se nedostreluje... pac uz neni co :-) vemu ho 150gr TIGem asi za oko... aby z nej neco zbylo.

... je kazdopadne jasne, ze na nahance se stava ledacos. Tam chybuje temer kazdy.


No pokud bude krásně světlo, postojí ti na 50m a nebude při tom házet hlavou jak to rádi dělají tak přeju Lovu Zdar!

Uživatelský avatar
Andy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 471
Registrován: 13.07.2005 19:43
Bydliště: Praha

24.08.2005 8:20

Re: Testy střeliva na divočácích

SW_FOX píše:
Andy píše:Vcelku realisticke poznatky. Nonic... ja si jdu svoje prase strelit dnes... tak pak napisi jak se nedostreluje... pac uz neni co :-) vemu ho 150gr TIGem asi za oko... aby z nej neco zbylo.

... je kazdopadne jasne, ze na nahance se stava ledacos. Tam chybuje temer kazdy.


No pokud bude krásně světlo, postojí ti na 50m a nebude při tom házet hlavou jak to rádi dělají tak přeju Lovu Zdar!


Takze prisla cela tlupa... cca 15 selat a dve bachny... strasnej mumraj... bachna rozhanela seleta... ty se tlacili jeden na druheho... strilet neslo.

Pak ale jedna bachna znejistela a odtrhla se od tlupy ... s ni i vetsi cast selat. Jedno sele (malinkate) zustalo vsak na krmelisti... kdyz to videli ostatni "nenechavci" okamzite se jich par vratilo... mimo jine i to "moje" sele. Chvili stalo v zakrytu s bachnou... ale pak se bachna odporoucela jinam a prisla moje chvile. Hlavnou sice melou... ale na 50m clovek zas takovou chybu udelat nemuze.... ostatne to jeste upresnim.

Dal jsem mu to za svetlo a BAC! Svalilo se a jen odkazovalo. Za minutu zhaslo uplne. Kdyz jsem k nemu prisel, videl jsem, ze je streleno 1,5cm pod svetlo. Hnulo se. I tak to stacilo na totalni devastaci hlavy coz jsem samozrejme videl az kdyz jsem ho stahoval. Vystrel cili exit jsem samozrejme videl hned (cca 4cm) ovsem zcela zdevastovanou lebku az posleze. Tedy ackoliv jsem netrefil mozek (coz jsem chtel) lovecka strela TIG to za me opravila :-) To zvire vubec netrpelo. A o to pri lovu jde.

Ychtyl
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 16.02.2006 11:04

16.02.2006 11:14

Dostřel

Vono se u nás smí dostřelovat krátkou zbraní zvěř?

Ing. Václav MARTÍNEK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 292
Registrován: 20.01.2004 15:27

17.02.2006 0:01

Foxi, napiš že "před více než deseti lety jsem dostřeloval krátkou zbraní prase".
My pochopíme kdy to bylo a šťouralove na Tebe nemají. Víš dobře, co tim chci naznačit.
Přesto:
Za týden jdu zkoušet adepty a pokud by některý obhajoval Tvoji teorii, zcela jistě by od stolu velmi rychle odešel.


Reklama

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

17.02.2006 1:28

Ing. Václav MARTÍNEK píše:Foxi, napiš že "před více než deseti lety jsem dostřeloval krátkou zbraní prase".
My pochopíme kdy to bylo a šťouralove na Tebe nemají. Víš dobře, co tim chci naznačit.
Přesto:
Za týden jdu zkoušet adepty a pokud by některý obhajoval Tvoji teorii, zcela jistě by od stolu velmi rychle odešel.


Copak já lovím jen v čr? :-)

Ing. Václav MARTÍNEK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 292
Registrován: 20.01.2004 15:27

17.02.2006 9:37

Správně, odpověď hodna právníka. Chválim.

Jenda
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 08.03.2007 18:31
Bydliště: Zubří

18.03.2007 21:37

já jsem před léty vlastnil REMINGTON 44 perkusak
a při zabijačce teda domacího prasete si řezník nevzal tu svou uspávačku a že ho bouchne pantokem to prase mělo 135kg a uteklo mu klesu já jsem ho nadběhl a z 10m ho trefil do oka a padlo jako do vteřiny

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

18.03.2007 23:10

nepotkal jsi cestou Sněhurku a sedm trpaslíků ? :wink:

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

19.03.2007 8:17

Takhle zabíjí kamarád prase každý rok, pokaždé jinou ráží, střely z prasete vždy vylaboruje a srovnává.... akorát si odpouští tu anabázi s pantokem. Jinak na prase domácí je nejlepší .22R mezi světla.... proletí lebkou dovnitř, ven už ne.

Uživatelský avatar
idiver
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 03.08.2006 10:15
Bydliště: Brno

21.03.2007 13:06

Nemuzete srovnavat strelene prase se strelenym clovekem (cca 60 kg atd..) protoze prase nevi co je strelna zbran, ze se na nej strelilo, zatim neciti bolest a nevi co se deje, vnima jen utok na svoji osobu...:)
Naproti tomu clovek, ktery vidi ze se na nej miri a zazni vystrel si prozije psychicky atak a jak uciti ze je trefeny vetsinou se slozi sokem. By musel byt hezky otrly gauner, kterym by to nehlo...
Presne jako ti stolari, kteri si urizli prsty/ruku a nevedeli o tom - pak se jen divili. Kdyby jim nekdo rekl - tak a ted ti hezky urizneme ruku - a zacali to delat - chlap se sesype driv nezli k tomu dojde. Vlastnim psychicky navozenym sokem z ocekavane bolesti, krvaceni, atd...
A fetaci asi nevnimaji realitu - bacha bude se strilet - strili se - jsem trefeny... a tak se chovaji jako to prase....
Toz tolik moje theorie...

vito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 876
Registrován: 26.01.2006 9:01

21.03.2007 13:38

Re.:

To je rozhodně dobrá a ne neznámá teorie. Ve skutečnosti to tak opravdu funguje. A je to tím, že myslíme. Tedy v lidském slova smyslu. :)

Vlada
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 320
Registrován: 20.01.2004 22:38

24.03.2007 6:04

No ano, clovek muze zkapat i kdyz si jen mysli ze ho nekdo trefil, ale spolehat se na to jaksi nelze ;) takze srovnani s prasetem proste jen ukazuje nejhorsi variantu.

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

26.03.2007 16:41

Nemluvě o tom, že když se podíváš na to s čím se nejspíš dostaneš do konfliktu, je to divoký prase ještě ta lepší varianta.

Uživatelský avatar
jericho
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 396
Registrován: 23.01.2004 0:20
Bydliště: Jižní Čechy

31.03.2007 23:16

Jen přidám zkušenost, při úrazu v obličeji (23 stehů) jsem necítil bolest cca 15 minut, jen to brnělo, pak to začlo tepat a pak bolet. Dokonce jsem se smál tomu, jak ze mě stříká krev. (pak už ne)

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

03.04.2007 15:01

Už vidím tu posloupnost :-)
- plác
- hehehe
- ty blbe, stříká z tebe krev
- hihihi
- tyvole, teče mi krev
- hohoho
- kurva ta krev je moje!
- žuch (omdlel)

Uživatelský avatar
veleba4
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 555
Registrován: 27.04.2010 22:06
Bydliště: Ostrava

13.01.2012 13:52

Re: Testy střeliva na divočácích

SW_FOX píše:Testoval jsem náboje na dostřelné divočáků, dostřeloval jsem divočáka z ultrakompaktní 1911, .45ACP EFMJ a paráda, prase padlo jak sražené kladivem. Díra pořádná.

Dostřeloval jsem včera další dva divočáky (jeden na mě dokonce zaútočil) a oba 6" revolverem .357 Magnum, 158grs TMJ, vzal jsem si to abych nedevastoval zvěřinu, ale rychlost byla našlápnutá na 1450ftps. Byl jsem dost zklamán, protože prasata na zásah reagovala docela málo, a onen "knock down" co nastal u .45ACP EFMJ nenastal. Zítra jdu lovit zas a mám naládováno .357 Magnum 125Grs XTP našláplé na rychlost 1720ftps, je to pěkně jedovatá dutina, ještě mám XTP 158grs a ty si nechávám na příště, jsem zvědav jak to bude fungovat....

Ale závěr který jsem si udělal ze střelby na vitální 50-70kg zvíře (odpovídá člověku) je dosti tristní, pokud je adrenalin v krevním řečišti, tak na průstřel krku (všechny tři zásahy šly do stejného místa) FMJ střelou o průměru cca 9mm prostě organismus reaguje nedostatečně a k "odpadnutí dochází o několi vteřin pomaleji.... už vím co budu nosit.... když si představím že takový 9mm Luger má průměr jako zde testovaný .357 Mag a rychlost někde o třetinu nižší tak bych se s devítkou fakt bál chodit mezi lidi....

Jinak musím ještě dodat že divočák (cca 50kg) strelený "na měkko" a kterému visí na zadním běhu jagdterier na průstřel krku .357Mag neznatelně reaguje, a trvá cca 3 vteřiny než mu spadnou windows a ty tři vteřiny jsou strašně dlouho v malém prostoru, takhle vzteklé prase jsem dlouho neviděl, a to mělo přestřelené obě krcní tepny a rozdrcený hrtan. přesto by mě s chutí raflo do nohy... Když zauvažuju že by to byl chlap s pistolí tak jsem desetkrát mrtvý..... za 3 vtařiny může poměrně pohodlně vysypat zásobník....


Nejsem myslivec. Ale pokud jsi divocaka trefil .357 na krk i kdyz to byli tri rany nevidim duvod proc by mel ihned zhasnout. Pokud nebyla prostrelena krcni pater a poranena micha tak se vubec nedivim ze odpadl az po 3 vterinach. Dokonce si myslim ze je to vzhledem k tomu ze nebyl zasazen zadny zivotne dulezity organ i celkem rychle. Prostreleny krk neni duvod k okamzite smrti ani u cloveka natoz u zvirete. Pravdepodobnejsi je zaliti plic vlastni krvi a nasledne zaduseni. Podle meho nazoru je k dostrelu mnohem vyhodnejsi .357 ktera ma dostatecnou penetraci k prostreleni celeho tela zvirete a poskozeni zivotne duleziteho organu. .45 na to nema energii a muze uviznout i pod kuzi napriklad na lopatce zvirete nebo vetsi kosti. Druha vec je samozdrejme poskozeni zveriny pri dalsi rane na komoru.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

15.01.2012 2:46

Re: Testy střeliva na divočácích

Dostreluje se vetsinou na hlavu. Tam ACP stacilo i na 120kg kus, prustrel skrz.

figi
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 105
Registrován: 03.01.2006 14:28

17.01.2012 18:08

Re: Testy střeliva na divočácích

Na dostřelení do hlavy stačí i malorážka :D

figi

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Myslivost a lov

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník