Uživatelský avatar
admix
 
Příspěvky: 1815
Registrován: 25.06.2007 17:45
Bydliště: Plzen

26.10.2008 11:10

Tobe za 10 minut ukradli airbag? :shock: :shock: :shock: To ho ven rval hasakem ne ? Mu mel bouchnout do ksichtu, debilovi :lol:

Uživatelský avatar
Otík
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 398
Registrován: 30.10.2006 23:25
Bydliště: Kladno

26.10.2008 18:23

Jo - taky bych rád viděl, jak to udělal(-i), víc jak 10 minut jsem pryč opravdu nebyl... Provedeno to bylo naprosto čistě, jako by to vyndal automechanik. A musel u toho být drban docela v pohodě, protože mi ještě kromě autorádia, nože, kasru a obuchu taky ukradl hašlerky... Nechápu... V servise mi pak říkali, že už tam taky měli případ, kdy lumpovi bouchnul při krádeži airbag do ksichtu a zarazil mu do hlavy šroubovák. Měli pak ovšem trochu problém s vyčištěním interieru...

Uživatelský avatar
TREW
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 118
Registrován: 02.11.2007 18:38
Bydliště: Litoměřice

29.11.2008 1:29

Dnes jsem viděl v prodejně Armynet teleskopický obušek z karbonu, moc se mi líbil, žádná velká hmotnost a ve složeném stavu nařachtal. Byl od firmy MFH. Má někdo negativní zkušenosti z obuškem z karbonu, respektive jakékoliv zkušenosti a informace by mne zajímaly, protože bych si jej asi nadělil :lol:

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

29.11.2008 20:53

To je jednoduchy - kup ho a flakni doma naplno do zidle, na ktery bude bunda... Uvidis :-)

Jinak - jedna z vyhod ocelovyho obuchu je prave jeho hmotnost - lip se kontroluje sila uderu. Zeptej se policajtu, kterou techniku s tonfou v podstate nemuzou pouzit - je to obycejny klasicky uder - nelze odhadnout, jestli toho druhyho pohladej nebo mu zlamou kosti.

Uživatelský avatar
hrb
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 169
Registrován: 26.02.2006 11:13
Bydliště: Brno

29.11.2008 22:40

Pokud karbon = uhlíkový kompozit, tak bych se asi docela bál křehkosti a vymačkání materiálu ve spojích dílů...

Uživatelský avatar
Otík
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 398
Registrován: 30.10.2006 23:25
Bydliště: Kladno

03.12.2008 23:49

TREW píše: ... Má někdo negativní zkušenosti z obuškem z karbonu, respektive jakékoliv zkušenosti a informace ...


TREW: Mám karbonový obušek od PPCT - a působí na mě značně nedůvěryhodně až nepříjemně. Netestoval jsem ho, leží mi v šuplíku jako vzpomínka na nesmyslně utracených 49 dolarů... V diskusi tady http://forums.officer.com/forums/showthread.php?t=12381 ho označili za "too light to fight"... Ze ShotShow v Las Vegas jich sem bylo cca před 10 lety dovezeno víc, v testech (URNa? Aegis? Nevzpomenu si...) prý dopadly velmi špatně - lámaly se... Pokud máš o tento druh obušku opravdu zájem (osobně pro to nevidím žádný smysluplný důvod), zkus napsat klukům do Aegisu...


Reklama

Lada
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 313
Registrován: 07.10.2005 23:55
Bydliště: Near Brno

04.12.2008 3:25

Chtělo by to vyzkoušet, ale obecně bych se na to díval trochu jiným pohledem....pokuď ten teleskop splní základní účel tj. vydžří nějaký ten úder do měčího materiálu což člověk je, vydrží odraz nějaké zbraně - židle, trubka, druhý teleskop atd.. aniž by půlka uletěla svůj účel splní... Je jedno jestli potom bude na vyhození, svůj účel při obraně splní a pak jeho vyhození (ohnutý obuch, nedržení spojů, nemožnost zasunout atd..) je jen sekundární a nepatrná cena v té službě (můj předpoklad tedy vychází z toho že ho nevyužívá člověk každý týden a jen v obraně) . Jestli se celý zlomí při prvním úderu do tvrdší překážky je pochopiletně na h...vno
Další problém bude v té hmotnosti ona totiž "pomáhá/nepomáhá" úderu težší trvá déle uvést do ideálního stavu (pohybu) ale má větší destrukci a naopak, pak záleží také na tréninku švihu, prostoru apod....kontrolování je podle mě hlavně na dotyčném jak s danou zbraní umí zacházet a zejména kam se snaží/umí udeřit.
Kouknul bych se asi spíše po odlehčené verzi teleskopu od ASP, když už bych chtěl měnší hmotnost tam je aspoň jistá záruka kvality jinak ASP vyrábí i plastové teleskopy, které sice nejspíš vydrží ale problém bude hlavně s té destrukci kdy bude potřeba potřebný švih k nějakému účinku oproti kovovému který je cítit i při menším úderu...ale zas na to "švihání" s měnšíni důsledky to třeba někteří co dělají na dveřích apod využijí.....Tohle je tedy moje teoretizování nezkoušel jsem ho.

Uživatelský avatar
MK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 215
Registrován: 02.05.2007 12:30
Bydliště: Brno

06.12.2008 15:09

lada: souhlasim co rikas, jen bych si dovolil pridat neco co snad vsichni vime, ze bez treninku je i ten nejlepsi obusek k nicemu...a treninkem nemyslim precist si neco na netu a kouknout na videa :-) Takze pokud to nekdo mysli s teleskopem vazne, tak at si rovnou koupi i cvicnou verzi ve stejne delce

ad ASP - neni na skodu se kouknout nekdy i na skolici program ASP - ackoli je prakticky urcen jen statnim slozkam

p.s. smotany casopis taky umi divy

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

15.12.2008 14:43

MK: správně smotaný časák. A plastové vehementy jakéhokoli druhu mají tu blbou vlastnost, že když rupnou, z úderové zbraně je rázem bodná nebo i sečná a to už není taková sranda. Smeták ti naběhne na obuch a místo aby ti ho složil, kouká mu ze zad. Nebo ho sváčneš na krk a ufikneš mu hlavu. Ale na druhou stranu - když se bráníš, tak si to vybral on sám a není důvod se kvůli němu užírat.

Uživatelský avatar
DeadMan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 963
Registrován: 13.02.2009 7:51
Bydliště: Slezsko

12.09.2014 16:40

Re: Teleskopický obušek

Není to sice klasický obušek, ale jedná se rovněž o úderovou záležitost alias kubotan-tactical pen, tak to snad nebude vadit, neb samostatné vlákno by se zde asi "neuživilo".

Navíc to má spojitost s firmou, která je v ČR synonymem pro teleskop.

Objednával jsem tedy na e-shopu ESP, ale na obrázku to vypadalo trochu jinak než to, co nakonec přišlo, ovšem není to nic, co bych osobně nějak řešil (rozdíl lze porovnat zde: http://www.obrana.cz/obrana.cz/shop/605 ... bt-02.html)

Zatím to na mne působí velice dobře co se opracování a robustnosti/odolnosti týče.

Měl jsem v ruce i UZI a 101inc, ale ty na mě neudělaly tak dobrý dojem.

Takže zde nová hračka, která je nyní součástí mého EDC :mrgreen:
Přílohy
IMG_7575_1.jpg
IMG_7582_1.jpg
IMG_7583_1.jpg

petdog
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 44
Registrován: 06.01.2011 9:28

12.09.2014 23:32

Re: Teleskopický obušek

Taky ho mám, používám v praci na psaní a při jakékoliv cestě je se mnou, už si ho pořídíl i kolega.

Uživatelský avatar
guntroll
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 194
Registrován: 05.09.2007 18:58

26.09.2014 9:04

Re: Teleskopický obušek

A pustí tě s takovou tužtičkou do letadla? :mrgreen:

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

26.09.2014 9:20

Re: Teleskopický obušek

S nekteryma ano, nektere jsou na seznamu zakazanych predmetu.

Uživatelský avatar
DeadMan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 963
Registrován: 13.02.2009 7:51
Bydliště: Slezsko

26.09.2014 10:59

Re: Teleskopický obušek

No to je otázka a důvod proč jsem si to kupoval (na služebkách jsem se cítil vždy tak nějak nahý :mrgreen: ).

Vzal jsem rovnou dvě, kdyby mi jedno náhodou zabavili :wink: (druhé je natrvalo v EDC, které by na 100% neprošlo).

Jedno mám teď v Berlíně na veletrhu (jeli jsme autem) a nosím ho v náprsní kapse u košile a zatím u security OK (one handy nad 10cm jsou tu zakázané a jiné ani nemám = vzal jsem si jen na svačinu reklamní nožík DHL, o který když příjdu, tak mě to nebude bolet, ale protože se jedná o typ "švýcar", tak by neměl být problém).

Podle mne taky bude záležet na tom jak to budeš mít umístěné a co to bude za člověka, který tě bude kontrolovat.

Pokud to budeš mít v brašně u noťase a ve stavu, kdy bude vidět, že je to pero (přešroubovaný kryt vzadu) a bude to v té tašce u psacích potřeb, které budou +/- stejně velké (tlustý fix, kovová propiska atd.), tak by nemusel být problém.

Pokud to budeš mít v kapse a budeš působit tacticool a budeš to muset u rámu vyndat, tak by to problém být mohl a jednoduše někomu z ochranky uděláš radost novým perem :D pokud projdeš, tak si to pak dáš někde k ruce, aby to mělo smysl.

Ovšem jsem toho názoru, že plnicí pero Parker, které mám a je celé kovové, by v nouzi posloužilo stejně dobře a nevidím důvod, proč by jedno mělo být OK a druhé né? ale vžy asi dbude záležet na konkrétním securitákovi :(

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

26.09.2014 11:19

Re: Teleskopický obušek

Nektere modely jsou vyslovne na seznamu zakazanych veci.
Zbytek je o kontrole a nalade securitaka.

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

26.09.2014 12:58

Re: Teleskopický obušek

Hele, pochybuju... Nalítal jsem toho dost...
Pokud si podobného pera někdo všimne, okamžitě ho s pravděpodobností limitující k jistotě zabaví.
Sebrali mi i přívěšek na klíče ve formě malé plastové pistolky (cca 3,5 cm) a o náboji 9mm L na řetízku ani nemluvím... Byl jsem rád že jsem dostal zpátky aspoň klíče od auta... :mrgreen:

Uživatelský avatar
DeadMan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 963
Registrován: 13.02.2009 7:51
Bydliště: Slezsko

27.09.2014 8:17

Re: Teleskopický obušek

Hmm tak to za chvíli budeme do letadla vpuštěni jen tak, jak nás pánbůh stvořil :lol:

Bo podpatkem u bod někoho ubiju, na košili uškrtím (o opasku ani nemluvím) a když si rozlomím brýle tak i zapíchnu.

Nemluvě o tom, že můžu někomu chrstnout do ksichtu vařící vodu z čaje/kávy co dostanu přímo v letadle a další věci co jsou přímo na palubě, co by šly lehce použít jako zbraň :?

Fakt hlupáci tohle to (největší buzeraci jsem zažil zatím v Holandsku od černošského securiťáka = nelíbil se mu časopis zbraně a náboje a složka co měla kovové úchyty na založení do šanonu).

Rovnou mi usekněte ruce, protože jak se naseru, tak ty kladiva už nikdo nezastaví :mrgreen:

Uživatelský avatar
Walt
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 20.01.2004 14:30
Bydliště: Králův Dvůr

29.09.2014 0:35

Re: Teleskopický obušek

noze a podobne predmety staci dat do zapsaneho zavazadla a neni problem

itchy355
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 54
Registrován: 08.01.2014 10:31

30.09.2014 9:05

Re: Teleskopický obušek

Za nějakejch 100 kč se dá koupit dřevěnej (bambusovej) nůž, kuchyňák v každý drogérce -- maj snad 4 velikosti. Samozřejmě s tím nerozříznete oblečení jak papír, ale jako bodná zbraň je to víc než slušný.

Za bratru pět stovek si můžete nalaminovat nůž z karbonové tkaniny.

Zadarmo si můžete vyrobit tlačnou dýku ze dřeva -- ostrej hrot typu pušková střela a pak pár centimetrů postupně rozšiřujícího kuželu, nakonci naštorc našroubovat špalek do ruky. Tím klidně probodnete i kopřivák nebo koženou bundu.

No a kupodivu tu nikdo nezmínil vycházkovou hůl. Na konci nechat vybrousit špičku a nasadit nějakej špunt, kterej v případě nutnosti ukopnout.. skoro metr dlouhá špičatá věc je už celkem dost šikovná.

A tak dál..chce to fantazii :)

Co se teleskopu týče, nosím na zádech na pásku vodorovně rukojetí k silný ruce 18'' ESP. Gumovou rukojeť jsem hodil do hajzlu (ta je fakt šílená) a místo ní na konec hladké tenké trubky, co pod ní byla, namotal samovulkanizační páskou malou bambulu. V ruce to drží skoro stejně jako původní rukojet a celej obuch je tak o půlku kompaktnější a dá se tasit přímým vytažením po směru rukojeti.

Dá se to takle nosit úplně všude a dokud člověk nechodí bez trika, není vidět skoro nic. A to jsem malej a úzkej..zbylejch 80% obyvatelstva by takle pohodlně nosilo 21''.

Hmotnost..nikdy jsem nebyl zastánce lehkejch věcí. Takhle aspoň furt vím, že mám nebo nemám..

Uživatelský avatar
DeadMan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 963
Registrován: 13.02.2009 7:51
Bydliště: Slezsko

01.10.2014 11:25

Re: Teleskopický obušek

Nechci pokračovat v OT, ale někteří létají jen na otočku s noťasem a zavazadlo do podpalubí sebou netahají = zbytečnost a zdržuje to.

Takhle jsem si třeba přivez originál Kukri z Indie, kde jsem byl na delší dobu, takže vím, že to lze, ale jde o to, mít něco neustále u sebe :wink:

to itchy355: jak to šlo dolů ta guma z rukojeti, není to tam nějak fest přilepené?

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Obecně o zbraních

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník