1190
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 67
Registrován: 11.06.2009 14:30
Bydliště: Rakovník

01.09.2009 12:49

Re: Technologie výroby a počet drážek hlavně pro malorážku

Když už jsme se dostali k těm krátkým zbraním, nemá někdo doma toho Drulova s kovanou hlavní 6 drážek v ráži .22LR?? Aby se podělil o praktickou zkušenost..??!! Puškařům se omlouvám, že plním jejich téma.. :roll:

Uživatelský avatar
RMP
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 960
Registrován: 20.01.2004 15:42

01.09.2009 13:07

Re: Technologie výroby a počet drážek hlavně pro malorážku

Bohužel o nikom s tou zbraní nevím. To porovnání by mne taky velice zajímalo (ostatně tím jsem zahájil celé toto téma). Ovšem chtělo by to porovnat opravdu důkladně, tj. pokud možno jeden střelec, střílející za stejných podmínek a z každé zbraně alespoň několik serií opakovaně několika typy (řekněmě třeba 10) nábojů.
Samozřejmě by to nemohlo otázku na technologii vývrtu zodpovědět obecně (také se tam přikláním těm 6 kovaným drážkám), ale vypovědělo by to o tom, jak je to u Drulova. Ačkoli ,jak už jsem řekl, je to především pistole, takže je možné, že by ty rozdíly nemusely být rozeznatelné tak, jako třeba u přesných pušek.

(Pokud se nepletu,tak Drulov nabízí tu 6 drážkovou kovanou hlaveň jen u typu 97 MSU, tedy v tom 15" provedení pro siluetovou divisi "small bore pistol - unlimited". Tedy v té firmě jsou velice ochotní, takže by tu 6dr. hlaveň (zkrácenou) na objednávku asi osadili i do 10" klasiky)

1190
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 67
Registrován: 11.06.2009 14:30
Bydliště: Rakovník

01.09.2009 18:55

Re: Technologie výroby a počet drážek hlavně pro malorážku

No já si tedy myslím, že na 50 metrů je spíše markantnější rozdíl v rozptylu u různých pistolí, než u pušek.. u těch de zpravidla o milimetry, kdežto u pistole to může být i v horším případě v centimetrech. Když jsem zkoušel různé náboje z pušky Brno mod. 4, nebyl tam skoro poznat rozdíl, ale u Drulova jak jsem psal výše rozptyl na 1 / 5 podle náboje..

1190
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 67
Registrován: 11.06.2009 14:30
Bydliště: Rakovník

01.09.2009 19:08

Re: Technologie výroby a počet drážek hlavně pro malorážku

Jinak tu 10" hlaveň by po dohodě udělali nejspíš taky. Také jsem chtěl svého starého Drulova nechat touto hlavní dodatečně osadit, ale když jsem to vyjednával, nakonec jsme se dostali k tomu, že by mi dokonce udělali celou pistoli znova podle mého návrhu s delší a silnější hlavní. Poslal jsem jim plánek a čekal. Po opakovaném ujišťování "že se na to podívají" jsem to po více jak půli roce vzdal a sehnal TOZ 35. Od Drulova je pro mě teď lákavá už jen verze v ráži Hornet.. moc bych jí chtěl, ale cena těch nábojů je neúměrná.. škoda že u nás nedělají levnější pistoli na ráži 7.62x39 :roll: Ale to jsme už jinde..

Předchozí

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Dlouhé malorážky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník