Kojot
Nový uživatel
Nový uživatel

17.04.2020 19:18

Taurus TX22

Ahoj, má někdo zkušenost s touto malorajdou? Vím že je to celkem "nová" věc, ale alespoň nějaký pocit a drobná zkušenost. Všude ji chválí za perfekní spoušť a ergonomii. Žena mi sebrala SS Mosquito a rád bych zas trénoval i s něčím zábavným..

cz97
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník

18.06.2020 14:55

Re: Taurus TX22

Mám ji od včerejška doma i na střelnici. Prostě padla do ruky, žádné stínítko ani obr... prostě přívětivá od počátku malorážková pistole respektující ovládání zbraní služebního charakteru.... Nemá výměnné hřbety (odpovídá spíše S-ku) , ale co se týká šíře, tak se na šachtu vejdou prsty určitě i větší ruce. Do budoucna vždy závit na tlumič řešený tak, že ze zbraně nic netrčí dokud nepoužijete přibalenou redukci. To třeba na rozdíl od Glocku 44. Také je hned po Glocku asi nejlehčí... Spoušť čistě SA a k tomu odpovídající charakteristika.
Zatím jsem jen hlouběji zkoušel spolehlivost. Zkoušel jsem k desítce typů nábojů. Nemá ráda vyloženě slabé sportovní náboje pod 800ft/s. Naprosto bez problémů u nábojů nad 1000 ft/s .. a a výše .. bez problémů běhaly např. sypačky od Federalu s 36gr střelami, Hornady 1040ft/s 40gr atd.. Lepší je střela s užší špičkou.. V podstatě jediný problém nad 1000 ft/s byl s SB z Vlašimi a to s tvarem střely - je na začátku široka a plocha u vůbec se nějak špatně rovnali... pak narážely a zasekávali se měkkou plošší špičkou a hranu zásobníku...
Každopádně na 22LR velmi spolehlivá zbraň, s těmi cca 300ks federalů bez jediného zaváhání. Deklarovaných 16ks se tam už nedává úplně dobře, ale prvních 15 luxusně a sami se v podstatě perfektně skládají gravitací. Hmatníky zásobníku z obou stran velmi dobře dostupné. Ideálně opřít dnem o tvrdou podložku a prsty proti sobě stáhnout podavač dolů a druhou rukou tam sázet patronu za patronou. Nakonec sklepnou zásobník s patronami směrem ke střelám s povoleným podavačem není na škodu, ale ani nutné. Všichni ostatní většinou končí na 10 ranách nebo jdou dál a jsou problémy. Tady ne
Dal bych si pozor na výběr konkrétní zbraně. Není problém v rozdílnosti kvality, ale montáže. Narazil jsem na kus, ve kterém chyběl čep vložné konstrukce čela závěru a u mého zase scházel nebo hned vypadl šroubek jistící hledí v rybině. Každopádně to nebyl problém výroby, ale montáže výstupní kontroly... Tímto bych se nedal odradit....
FDE je stejně drahé jako černé provedení.. problém asi bude specifické příslušenství včetně pouzdra... komu je jedno závit a má Glocka do a 3 tis. navíc (nebo 5tis. na závit), tak ať si raději koupí G44 kde bude většina věcí kompatibilní G19. Ale musí se podle testů na netu spokojit s menší spolehlivostí a jen 10 ranami ...

cz97
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník

22.06.2020 9:44

O víkendu pokračoval test a bere v podstatě vše s rychlostí střel nad 1000 ft/s z testovaných 300ks CCI a Federalů s 1205 ft/s bez jediné chyby
Problém Vlašim (club) trvá a fo fatální s ohledem na tvar střely... co zásobník tak to 1-2 záseky střel o čelo zásobníku

Neřešil jste někdo kydexové pouzdro na tuto zbraň ? Asi vyzkouším univerzální stavebnici pro airsoft Swiss Arms Adapt-X. Na XDs mám také vnitřní pouzdro od airsoft firmy a žádný problém za zlomek ceny

Koukal jsem, že jsou dostupná mířidla se světlovodným vláknem i s tritiem

Jinak dohmat na spoušť / vzdálenost, je někde mezi SA a DA režimem u P-09 s S hřbetem pokud někdo přemýšlíte o Kadetu jako alternativě .. ale úchop je jiný, p09 působí o dost plošeji, TX přijemně vyplňuje ruku a je blíže Glocku. Pokud chcete vybírat na jednom místě z vícero typu zbraní, tak se mi zdálo, že skoro vše podstatné ve 22 téhle kategorie měli v TopGuns na Strakonické ul. a hlavně v okolí Prahy je asi jako jediní je mají aktuálně skladem... ProArms jako dovozce je aktuálně nemá a těžko říci kdy dorazí

filmovymaniak
Častý návštěvník
Častý návštěvník

12.09.2020 10:49

Ahoj, pár postřehů z youtube, proč nekupovat:
nekvalitní slitinový závěr
https://www.youtube.com/watch?v=sNfwuocrIRY

nekvalitní hlaveň:
https://www.youtube.com/watch?v=NOdc32DnLfA
autor videa tvrdí že za 20 let vystřílel z různých ráží od 22Lr po 50BMG víc jak 100 000 ran , ale tohle se stalo jen u TX22
P.S. o výměně hlavně píše na youtube v komentářích více majitelů

Igrlik
Častý návštěvník
Častý návštěvník

12.09.2020 12:39

To nie je nekvalitná hlaveň, to je nekvalitné strelivo/šarža CCI .22 Stinger a nedostatok súdnosti strelca, ktorý po roztrhnutí nábojnice pri výstrele pokračoval v streľbe miesto toho, aby krabičku okamžite zbalil na reklamáciu.

filmovymaniak
Častý návštěvník
Častý návštěvník

12.09.2020 16:27

Ahoj,
ta nafouklá hlaveň a vysvětlení příčíny
The final round that blew up the gun was a definate squib, even CCI confirmed. And it's a squib due to a primer only round- no gun powder ignition, or lacking gun powder completely, who knows. I have been back and forth with CCI rep. Update video soon, probably a day or two.

jinak další problémy s hlavní:
I had a bad barrel in my TX22. It had been rifled with very dull tools. After just a few shots it was fouled so badly that it looked like an old bathroom drain. Taurus sent me a nee barrel but just like you it took 3 months for me to get it. The new barrel did not come close to fitting the gun. It was oversized a couple thousandths of an inch in a couple places. I slowly polished it and got it to snuggly fit into the gun with no decernable movement. The gun no longer is fouled even after shooting hundreds of rounds including plated and unplated lead. It is also much more accurate. The previous barrel would at best group 5 shots into 3" at 15 yards from a clean barrel. The new barrel will group a few brands of ammo into a 2" -3" group at 25 yards. I was hoping for even better accuracy buy considering I purchased it for a net price of $200.00 after the Taurus rebate and in store rebate I guess its still a decent deal. The gun has been 100% reliable with more than a dozen different loads encompassing several hundred rounds.

Jinak tady má z TX 22 vystříleno 13850 - poté odešla spoušť, měl ji 18 měsíců - poslal ji na opravu a po návratu bude pokračovat
https://www.youtube.com/watch?v=I9USVbbLzw8

Reklama

Idahou
Nový uživatel
Nový uživatel

15.09.2020 14:18

TX22 jsem si vybral jako svou první zbraň a jelikož sem měl dost času na průzkum a projel jsem snad všechna relevantní videa na YT a ta zbraň jě obecně hodnocená jako spolehlivá a bezproblémová. Spousta střelců tvrdí, že s ní nastříleli přes 10k a nesetkali se závažnějším problémem.

Ve starších videích se dá narazit na info, že počáteční série měly problémy s hlavní - už si přesně nepamatuju oč šlo, ale Taurus bez řeší posílal hlavně nové. V novějších videích se toto již nevyskytuje a zdá se teda, že problém byl vyřešen.

Pak se také objevují ojedinělé případy problémů se zásobníky, s podavačem. Nic zásadního, většinou postačilo vyčištění.

V poslední řadě je to údajně problém s S&B Club a snad i HV (nepamatuji si), kdy jsou tyhle kousky snad mírně jinak tvarovaný a sekají se v nezajetém zásobníku.

Nejedná se o mé osobní zkušenosti, ale projel jsem fakt hodně videí, recenzí i komentářů a na jejich základě jsem si tuhle zbraň vybral

Obsah fóra / Krátké zbraně / Malorážky, flobertky, vzduchovky