Uživatelský avatar
boris_
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 610
Registrován: 11.10.2006 14:40
Bydliště: Bratislava

11.10.2006 15:11

Taurus 905/ 905SS

zdravim vas pani,

vase debaty tu zo zavetria sledujem uz peknych par mesiacov a preto nepochybujem ze sa na vas mozem obratit s mojou prosbou o radu.

vcera sa mi naskytla prilezitost kupit z druhej ruky Taurus 905, 9mmL, STS, s trojpalcovou hlavnou... (no nekup to! ;) ) majitel mi navrhol ostru skusku a tak som nevahal. zbran je to pekna, stihla, perfektne sadne do ruky. strielo sa mi z nej velmi prijemne a aj nastrel nebol z najhorsich. ALE, na nase prekvapaenie sa zacala pravidelne vyskytovat zavada. vystrelil som 25 kusov 7,5 g S&B FMJ a v piatich pripadoch pri DA spustani sa nedotocil valec cize udernik nenapichol zapalku ale iba okraj nabojnice. z kupy teda nebolo nic a buchacka ide na zarucnu opravu k miestnemu predajcovi. moja otazka znie - stretli ste sa takouto poruchou? cim to moze byt sposobene? da sa odstranit? napriek vsetkemu by som zbran po oprave asi zobral. je to taky hybrid ze ho proste chcem... :D

tesim sa na konstruktivnu kritiku ;)

boris

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

11.10.2006 16:23

řekl bych že bude buď domrvená růžice nebo páka která o ni zabírá.....

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

11.10.2006 16:52

ono by stačilo, kdyby ta páka neměla dostatečnej přítlak od pružiny
ale není to dogma, může to být i někde jinde, musel bych to prolízt,
pár taurusů mi rukou prošlo ale s tímhle jsem se nesetkal

Uživatelský avatar
boris_
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 610
Registrován: 11.10.2006 14:40
Bydliště: Bratislava

11.10.2006 16:59

dakujem za postrehy. este doplnim: pri spustenom kohute a bez tlaku na spust (samozrejme zaklapnutom prazdnom valci) sa mi zdalo ze ma valec prilisnu volu - islo s nim pootocit oboma smermi cca o 2-5 mm. podotykam, mozno som tresol koninu - nie som revolverar ale toto sa mi proste tiez nepozdavalo...

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

11.10.2006 17:18

o řád menšívůle by byla moc, to spíš vypadá na potíže s aretací
(možná jen ta tlačná pružinka v konzole)

Uživatelský avatar
boris_
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 610
Registrován: 11.10.2006 14:40
Bydliště: Bratislava

11.10.2006 17:23

dik. snad pojde naozaj o nejaku banalnejsiu zalezitost. na tu hracku sa uz totiz tesim jak male decko na lego...


Reklama

Uživatelský avatar
idiver
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 03.08.2006 10:15
Bydliště: Brno

11.10.2006 17:29

> v piatich pripadoch pri DA spustani sa nedotocil valec cize udernik nenapichol zapalku ale iba okraj nabojnice.
> zdalo ze ma valec prilisnu volu - islo s nim pootocit oboma smermi cca o 2-5 mm

Pokud je vůle válce 5mm je to moc, ačkoliv spíš záleží na vůli válce v okamžiku uzamčení.
T.j. natáhnout a zmáčknout spuošť a držet - KOLIK má vůli teď ?


Ono by to chtělo asi kompletní "revolver check-out". Možností je "neúrekom".
Pokud napichuje jen okraj nábojnice pak se nedotáčí válec z důvodu poškozené (nepravidelné)
růžice vyhazovače nebo poškozené (krátké) páky posunovače. Nebo kombinace obojí.
Dále může drhnout třeba válec, páka posunovače, aretační západka nebo růžice vyhazovače o rám.
To jest všechno co má do činění s otočením válce.

Každopádně je třeba zkontrolovat funkci otáčení válce, pro každou komoru zvlášť.
a) SA - natahováním kohoutu
b) DA - protahováním spouště

Kontrola Single Action se provede takto:
- uchopíš revolver lučíkem nahoru, (t.j obráceně) tak abys viděl na aretační západku válce
- palcem pomalu natahuješ kohout (můžeš válec lehce brzdit prstem) a kontroluješ:
+ aretační západka válce se MUSÍ dát do pohybu ve stejném okamžiku jak se kouhout hne dozadu
+ válec se SMI začít otáčet až když je západka venku ze zářezu (minimálně jen slabě drcne o hranu zářezu)
! Pokud jsou na jedné straně uzamykacích zářezů malé "výrony" nebo "vytazené"
! hrany materiálu, znamená to že se válec začíná otáčet dříve nežli je západka
! úplně vytažena. Pokud je to jen trošku je to OK - je třeba zjistit nakolik
! západka brzdí válec !
+ západka MUSÍ čistě cvaknout zpět dříve než se kohout dostane na ozub
U většiny revolverů západka cvakne někam mezi dva aretační zářezy a pak klouže po válci. Je to OK.
+ západka MUSÍ zapadnout do dalšího zářezu DŘÍV než kohout dosáhne ozubu !!! Jinak je to špatný TIMING.
T.j. válec musí být zamčený dříve než kohout dosáhne ozubu !
- natažený kohout zkusit potlačit dopředu - NESMÍ se uvolnit z ozubu !!!

Kontrola Double Action se provede takto:
- nabiješ do válce cvičné náboje
- uchopíš revolver lučíkem nahoru, (t.j obráceně) tak abys viděl na aretační západku válce
- pomalu stláčíš spoušť (můžeš válec lehce brzdit prstem) a kontroluješ:
+ detto jako u Single Action
- stláčej spoušť rychle za sebou a kontroluj jestli válec nepřeběhne svůj zářez


Další namátkové kontroly:
- aretační západka válce - nesmí být omačkaná a potlučená
- je třeba zjistit jestli do dělá stejná komora
- zkontrolovat růžici (ráčnu) vyhazovače, musí být pravidelná - nesmí být omačkaná a potlučená
- nedrhne páka posunovače válce ?
- nedrhne válec (vpředu, vzadu nebo na ose konzoly)
- otevřít a zaklapnout válec 6x a proveřit:
1. lehké otevírání a zavírání (bez použití síly)
2. lehké odemykaní a nezadrhavá
3. konzola pevne uzamčena - pokus a vyklopení bez odemčení
4. západka zapadá do zářezu čistě a hladce
- malá vůle válce na ose dopředu-dozadu (end-play do 0.0025"=0.06mm))
- natáhnout a zatlačit na válec ze stran, konzole se nesmí hnout
- vyklopený válec se otáčí lehce, ale bez vůle
- Vyklop válec:
+ kontrola páky posunu žádne omačkání atd.
+ kontrola růžice vyhazovače a její osky (neviklají?)
+ kontrola uzamykacích zářezů (nepoškozené,nepoškrábané)
+ kontrola ozubů na válci neomačkané neopotřebené (jako nové)
+ kontrola nosu páky posunovače - neomačkaný a má volný pohyb ve výřezu v rámu
- kontrola spáry mezi hlavní měrkama, všechny komory, stav zamčeno
- kontrola spáry mezi hlavní měrkama, všechny komory, stav neuzamčeno
+ spára se kontroluje z obou stran (musí být stejná všude)
- kontrola vůle mezi dnem nábojnic a rámem proti světlu (všude stejná)

Uživatelský avatar
boris_
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 610
Registrován: 11.10.2006 14:40
Bydliště: Bratislava

11.10.2006 17:39

idiver: dakujem velmi pekne za vycerpavajucu odpoved. ako vidim o revolveroch sa mam stale vela co ucit. kazdopadne nabuduce vykonam ohliadku podla tvojho navodu.

Uživatelský avatar
BARRY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 13.02.2004 19:47
Bydliště: Český Ráj

12.10.2006 8:55

Pokud jde válcem otočit o 2-5mm, nemůže být funkční aretační západka.

Uživatelský avatar
idiver
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 03.08.2006 10:15
Bydliště: Brno

12.10.2006 12:00

No prave - vikla to jak prase...

Animal
 
Příspěvky: 181
Registrován: 23.11.2004 16:21
Bydliště: Bratislava

12.10.2006 12:22

boris_: tipoval by som takmer urcite na poskodenu ruzicu alebo paku, ktora do nej zapada pri otacani valca. Ak sa teda valec nedotocil. Ak sa pretocil, tak by to mohla byt aretacna zapadka. S revolvermi nemam nejake expertne skusenosti, ale vedel by som to porovnat s tym, ako funguje mechanika na Taurusoch, momentalne mam jeden a jeden maly patranak som vlastnil. Ten maly mal hned uplne novy zavadu, kde praskla aretacna zapadka, co mi predajca (Frano) vymenil na pockanie, trvalo to pat minut. Tie zapadky boli ze vraj prekalene a praskali, mal ale v zasobe spravne zakalene na vymenu prave z dovodu, ze o vedel o vade materialu. Ked to bolo prasknute, tak sa dal valec vyklopit, ale spust aj kladivo boli zablokovane.
Maly Taurus 605 co som mal (.357mag), strielal a stale striela bez zavad, akurat sa trosku zvacsili vole uzamknutia valca. Nema to ale vplyv na funkcnost a ani na presnost, skratka nie je valec tak pevne uzamknuty ako ked bola zbran nova. Vole su stabilizovane a uz asi rok sa nemenia.
Na tvojom mieste by som tu 905 zobral az po oprave, potom by som sa toho nebal. V tomto stave by som sa z toho bal strielat. 2-5mm vola je o hubu. Ak chces, tak sa mozme niekde stretnut v BA na strelnici, donesiem tam revolvery co mam (Taurus + Ruger) a mozes to na mieste po oprave porovnat.

Uživatelský avatar
boris_
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 610
Registrován: 11.10.2006 14:40
Bydliště: Bratislava

12.10.2006 13:16

Animal: dakujem velmi pekne za info a ponuku. ked sa ta 905-ka vrati z opravy a dostane sa mi opat do ruk urcite sa ohlasim. podla informacie od vlastnika bola tiez kupena u Frana. btw. moja klubova strelnica su Jarovce ale rad zajdem aj do Coltu...

Uživatelský avatar
Smith
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 304
Registrován: 28.01.2004 21:06

13.10.2006 20:56

Boris: Já měl tauruse 85 a dělal mi to samé. Úplně náhodou jsem ho ale prodal dříve, než jsem zjistil, co to je... :twisted:

Uživatelský avatar
boris_
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 610
Registrován: 11.10.2006 14:40
Bydliště: Bratislava

14.10.2006 12:08

smithi: zeby taurusy trpeli genetickou konstrukcnou vadou? :D ale vazne, myslite ze taurusy su po tejto stranke konstrukcne alebo materialovo nachylne na zavadu viac ako napr. rugery ci smitaky?

Uživatelský avatar
boris_
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 610
Registrován: 11.10.2006 14:40
Bydliště: Bratislava

06.11.2006 22:21

tak z toho taurusa asi nakoniec nic nebude :( predajca ho vraj vyhlasil za neopravitelneho a predavajucemu ponukol prachy alebo iny kver... kuuua a ja som uz pomaly slintal ze bude nova pekna hracka :(

Animal
 
Příspěvky: 181
Registrován: 23.11.2004 16:21
Bydliště: Bratislava

07.11.2006 16:37

to je nahodou super, aspon si mozes teraz spokojne vyberat nejaky novy revolver :wink:

Uživatelský avatar
boris_
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 610
Registrován: 11.10.2006 14:40
Bydliště: Bratislava

07.11.2006 16:55

Animal píše:to je nahodou super, aspon si mozes teraz spokojne vyberat nejaky novy revolver :wink:


no jo, revolver B100 na 9L od Kora/Grand Power je zial v nedohladne a vobec celkovo zistujem ze revolver na 9L asi neni vonco... najvyssi cas zacat poskulovat po nejakom rugerovi :D

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

29.08.2007 4:51

Taurus 905SS

Jenom krátce zkušenosti s Taurus 905SS (5 ran, 9mm Luger)

Obrázek

- spoušť DA velice tvrdá, sice hladká, ale se značně nestandardním průběhem, dojde k rychlému nárůstu odporu a poté k jeho poklesu cca centimetr před spuštěním, takže se strhne téměř každá rána (oproti Rugeru SP101 kde dokážu udržet DA spoušť že se ani nehne, tady se cukne zbraň vždycky)
- s tím souvisí extrémně silná bicí pružina - proráží zápalky
- uzamčení válce při výstřelu - dvě komory bez pohybu, dvě s mírným pohybem, jedna s velkým pohybem.
- komory jsou těsné - přebíjené náboje nejdou ani zasunout, protože nemají přežehlená dna.
- šoupátko pro odemknutí válce (aby šel vyklopit) neodemyká dost, při vyklopení je třeba překonat odpor
- po 100 ranách při zaklopení nabitého válce nedojde k uzamčení - šoupátko zůstane v přední poloze a ani se nehne - po chvíli (náhodných 10-15 minut) se milostivě uráčí skočit zpátky, pravděpodobně aby se to hůře reklamovalo.
- usazení hlavně vypadá nesymetricky (na jedné straně škvíra, na druhé namačknuté natěsno)
- klipy tloušťky 0,4mm nedrží náboje pevně, ty se viklají a někdy padají
- kohout je vyroben zcela zjevně MIM a vypadá to strašně
- značení na zbrani zčásti ražením, zčásti elektrickou jehlou
- stopy po opracování jsou vidět v rámci běžných zvyklostí (uvnitř ano)
- střenky jsou pro mě nepohodlné - asi otázka ruky

Většina těch věcí je opravitelná/napravitelná, ale zatím to budu řešit u prodejce.

Musím říct, že z Rugera SP101 (14500,-) mám daleko lepší pocit než z Tauruse 905 (11150,-)

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

29.08.2007 19:59

z Rugera SP 101 mám taky daleko lepší pocit,dalo by se říct, že v současný době z něj mám nejlepší pocit na nošení... :D

Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 236
Registrován: 19.08.2010 14:41
Bydliště: zlínsko

07.07.2011 20:12

Re: Taurus 905/ 905SS

zkousel nekdo rychlost strel z tohoto dvoupalcoveho revolveru?

Další

Obsah fóra / Krátké zbraně / Revolvery a Deringery

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků