Uživatelský avatar
johnnyjak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 638
Registrován: 30.08.2008 22:56
Bydliště: Třebíč

16.10.2011 15:56

Re: Taurus 85 UL

Dnes se mi naskytla příležitost vyzkoušet Taurus na střelnici. Sice jen 10 ran, ale lepší než nic. Příjemně překvapil chod spouště v obou režimech - podotýkám, že zbraň nebyla nijak laděná a vlastně ani zajetá (ač ji majitel vlastní a nosí už delší dobu, dle vlastních slov z ní vystřílel pouhých 15 ran). Až na volnější šoupátko pro otevírání válce jsem z 85 měl dobrý pocit.
Pro porovnání fotky s Jerichem 941 a Glockem 26.
Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

LufikRath
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 40
Registrován: 08.11.2008 13:46

21.10.2011 12:30

Re: Taurus 85 UL

Mám dotaz na majtele ULka, kteří nosí.

Jak nosíte? Pouze venkovní pouzdro? Nebo existuje i vnitřni ( komfortní ) pouzdro? Přemýšlím nad pořízením ULka a nejsem si jen jist možností skrytého nošení resp.komfortu utajení. Například v porovnání s Glockem 26.

Předem díky za jakékoliv informace,linky atd.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7066
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

21.10.2011 13:13

Re: Taurus 85 UL

vnější Fobus s pádlem či kožený od Hesse

Uživatelský avatar
martin.9mm
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 770
Registrován: 07.03.2007 16:56
Bydliště: Olomouc

21.10.2011 14:01

Re: Taurus 85 UL

Mám od Hesse a tahám v něm UL cca 3roky a v pohodě.

Companieros
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 131
Registrován: 01.03.2011 13:22
Bydliště: Mladoboleslavsko

21.10.2011 18:11

Re: Taurus 85 UL

Když jsem ještě 85 UL měl, tak jsem ho nosil hodně často. Buď v koženém pouzdře, ale daleko častěji ve vnitřním opaskovém pouzdře od Dasty. Takhle to šlo nosit i v létě za kraťasama. Tričko jednoduše přes to a nikdo nic nepoznal. Ani jízda autem nebyla problém.

Companieros

sojcik
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 212
Registrován: 05.08.2009 22:58

02.11.2011 20:48

Re: Taurus 85 UL

Dnes jsem se stal šťastným majitelem této zbraně. Koupil jsem ji v komisi a se zbraní jsem dostal jen kožené pouzdro, tak bych se chtěl zeptat, jestli k němu nemáte někdo manuál v češtině a nemohli byste ho naskenovat a poslat mi ho třeba mejlem na milan.sojka@centrum.cz nebo pokud někdo víte, kde je na netu ke stažení, tak dát příp. odkaz. Díky.


Reklama

Uživatelský avatar
johnnyjak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 638
Registrován: 30.08.2008 22:56
Bydliště: Třebíč

02.11.2011 22:36

Re: Taurus 85 UL

Co jsem se díval na originál anglický manuál ( http://www.taurususa.com/pdf/revolver_manual.pdf ), tak tam pro 85 mimo explozivního nákresu není nic moc užitečného.

sojcik
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 212
Registrován: 05.08.2009 22:58

06.11.2011 23:00

Re: Taurus 85 UL

Ještě se zeptám: je Taurus 85 UL vhodný pro střelbu nábojemi .38 Special +P ?

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7066
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

07.11.2011 8:08

Re: Taurus 85 UL

38-special-2-revolvery-t758.html
vito píše:38 Spl se vyrábí v obrovské paletě laborací ............ Všechny jsem střílel z Taurusu 85 UL a snášel je bez problémů. Je fakt, že jsem si napřed napsal do Porto Alegre a do Miami o vyjádření. Z obou továren mi sdělili. že revolver náboje +P snese, nedoporučují s nimi střílet soustavně. ............m.

vito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 876
Registrován: 26.01.2006 9:01

07.11.2011 16:35

Re: Taurus 85 UL

Vito potvrzuje, stále ještě někde mám dopisy z domovské firmy i z Miamské afilace. Ale nechci znovu opakovat to, že některé tovární laborace 38 Spl bez označení +P jsou výkonnější, než některé náboje značené +P.

brukev
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 78
Registrován: 11.04.2010 9:13
Bydliště: Zlínský kraj

11.06.2013 17:41

Re: Taurus 85 UL

Koupil jsem střílený Taurus a bo jsem žádný revolver ještě neměl, tak následuje pár dotazů:

1) ono šoupátko, kterým se odemyká/vyklápí válec má drobnou vůli. Dotahuje se to šroubem, nebo ne? Jasně, že musí jezdit dopředu a dozadu, ale má prostě drobnou vůli i když se na něj třeba lehce zatlačí směrem k rámu.

2) mám nečerněnou variantu, jako je na fotografiích výše. Na několika místech (horní část rámu, dolní část pažby, přední a částečně spodní část lučíku plus několik míst na rámu vyjma hlavně vykazuje takovou lehce tmavou (tmavěstříbrnou), jakoby ošoupanou patinu. Co a z čeho to může být? Ke zbrani je černé kožené pouzdro, nicméně z něj to asi nebude (muselo by to být i na hlavni a naopak proč by to bylo na spodku pažby).

3) nějaký tip na slušné vnitřní pouzdro? Řešila se tu Dasta, z té mám obavy, nebude moc měkká? Ono vnější kožené je super, jen to jde moc vidět, pokud není bunda. Tak spíš hledám tip na kožené vnitřní.

Rimmer132
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 518
Registrován: 14.11.2007 20:21
Bydliště: Praha

11.06.2013 19:03

Re: Taurus 85 UL

Ad 2) Slitina ma povrchovou upravu a holt se to casem osoupe...

brukev
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 78
Registrován: 11.04.2010 9:13
Bydliště: Zlínský kraj

11.06.2013 19:31

Re: Taurus 85 UL

Ošoupání jako takové mi nevadí, jen mám strach, at se nekurví kov. Respektive obavu z koroze asi mít nemusím, nebo snad jo?

Rimmer132
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 518
Registrován: 14.11.2007 20:21
Bydliště: Praha

11.06.2013 21:26

Re: Taurus 85 UL

No pokud to nebudeš koupat v kyselině nebo prostředcích na rozpouštění barevných kovů (na čištění hlavně), tak asi mít strach nemusíš :D

S tím zbytkem ti neporadím, vůli to mít může, záleží na řešení zamykání, otázkou je kolik, a měkkou vnitřní Dastu jsem měl na pistoli, sice netlačila, ale ani moc nedržela (třeba na WC [křáp] na zem).

Uživatelský avatar
PeSi
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 224
Registrován: 21.07.2009 17:36
Bydliště: Čakovice u Týnce nad Sázavou

12.06.2013 9:04

Re: Taurus 85 UL

Předmět: Taurus 85 UL

brukev píše:1) ono šoupátko, kterým se odemyká/vyklápí válec má drobnou vůli. Dotahuje se to šroubem, nebo ne? Jasně, že musí jezdit dopředu a dozadu, ale má prostě drobnou vůli i když se na něj třeba lehce zatlačí směrem k rámu.

Ano má vůle ve všech směrech. Ale nikdy mně nenapadlo to považovat za závadu. Řekl bych že je to normální, lepší trocha vůle, než zakousnutí v nejméně vhodný okamžik :)

brukev píše:3) nějaký tip na slušné vnitřní pouzdro? Řešila se tu Dasta, z té mám obavy, nebude moc měkká? Ono vnější kožené je super, jen to jde moc vidět, pokud není bunda. Tak spíš hledám tip na kožené vnitřní.

Tip na vnitřní nemám, používám celoročně vnější, kožené s klipem na opasek. Když je opravdu vedro a musím sundat košili (nosím ji jako sako) tak šoupnu revolver do kapsy a pouzdro hodím do šuplíku.

Uživatelský avatar
Žábra
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 336
Registrován: 05.12.2011 10:52
Bydliště: Praha 4

16.05.2014 15:06

Re: Taurus 85 UL

Ahoj, dobrý den. Koupil, respektive vyměnil jsem před rokem Taurus M 606 .357 Mag. za Taurus 85 UL 38 SP s duralovým rámem ( nebo aluminiová slitina či z čeho to je). Protože jak výrobce, tak i ten co jsem to s ním vyměnil (jeden admin odsud) mi řekli, že by z toho měli jít střílet náboje 38 SP + P, tak jsem si jich 70 opatřil. Po dvou výstřelech došlo
1.) k zničení součástky uvnitř spoušťového mechanismu tak, že nešel odjistit válec a otevřít
a za
2.) k výraznému otisku nábojnice na rámu.
Zbraň byla odnesena na opravu. Oprava stála 800 Kč. Nejdříve jsem se zeptal opraváře na posouzení stavu zbraně. Byla rozhodně více střílena než-li mi bylo tvrzeno při výměně. To že byla hodně nošena, jsem poznal již při výměně, to mi nevadí. Pak jsem opraváři přiznal "barvu", že jsem z toho vystřelil 2x náboj +P a on mi řekl, že v tom případě byla závada s největší pravděpodobností způsobena právě těmito náboji (předtím říkal že to byla možná výrobní vada, nebo důsledek nějakého předešlého zásahu předchozího majitele). Že pokud zbraň (jakýkoliv revolver) nemá na hlavni uvedeno 38 SP +P, ale jen 38 SP nemá se z ní těmito náboji střílet a ukázal mi ten otisk na rámu kolem zápalníku a řekl, ještě pár výstřelů a zbraň je na konci života. Zkoumal jsem taurusácké stránky kde jsou vyobrazeny revolvery UL z roku 2009 a ani jeden nemá na hlavni 38 + P a přesto to výrobce v názvu zbraně uvádí, tedy že +P je možno střílet. Jo ještě mi opravář řekl, že u Tauruse 85 UL s titanovým rámem by použití + P ještě snesl, ale u duralu, či co to je, NE! V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ!
Tak je raději v burze zase prodávám, kdyby někdo chtěl si ničit zbraň k tomu z největší pravděpodobností neurčenou má možnost. Ale řeknu Vám, že to byla "šlupka" ty + P, srovnatelná s .357 Mag.
Jinak parádní zbraň, lehoučká, to se mi líbí. Ale i tak dnes s odstupem toho roku lituji výměny. Novou zbraň vyměnit za ojetinu (nejspíš se staženým tachem) hmmm ..... :evil: Hezký den přeje Žábra, 73.

PaF
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 30.01.2007 21:54
Bydliště: Brno

16.05.2014 18:35

Re: Taurus 85 UL

I při koupi z druhé ruky mas pravo odstoupit od smlouvy, pokud Te majitel uvedl v omyl (stazene tacho). Vzhledem k nutne beztrestnosti pro ZP a problemu s kazdym jednotlivym přestupkem by se mohl předchozí majitel chtit dohodnout.

Uživatelský avatar
jirka911
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 11
Registrován: 20.10.2013 20:06

17.05.2014 13:16

Re: Taurus 85 UL

Ahoj,
mohl by jsi sem hodit fotky toho otlačení? Mám taky UL a už jsem z něj 11 +P poslal, v trezoru se mi válí ještě 89 kousků a dalších 100 mám objednaných. Předtím jsem se nebál je prohnat, protože všude na netu u prodejců bylo napsaný +P, ale teď jsem to našel jen u pár prodejců a navíc ta tvoje zkušenost. Je pravda že můj kousek má nastříleno teprve 282 ran, takže by měl ještě vydržet, ale nechci ho zrušit jen kvůli tomu, že zkouším různý náboje.

Ty +P co jsem prohnal mají cca 330 m/s a 335 J z 4" a black mamby mají udávanou energii 460 J. Takže si myslím, že označení +P je jen reklamní tah. Nebo jde u nábojů s označením +P o něco jinýho než o energii?

Jirka

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7066
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

20.05.2014 14:15

Re: Taurus 85 UL


johnywalker
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 20.10.2010 16:29

28.05.2014 12:39

Re: Taurus 85 UL

ad Žábra Příspěvek z 16.05.2014 15:06 :

Osobně si myslím že tvůj kousek byl dorasovaný už předtím, nebo vada materiálu.Dva výstřely +P to je prd.
Možnost plus péček v ultralitu 85 jsem podrobně zjišťoval před svým nákupem. Všichni víme, co je v ultralehkém UL85 ze slitiny hliníku a co z na něm z oceli - tím nebudu zdržovat. Dokonce jsem natipované použité exempláře telefonicky kvůli jejich roku výroby předem konzultoval ve Floridě na infolince s operátorkou.Dle výr.čísel my vždy sdělila, že všechy tři výr.čísla 85UL neexistují. Nevím jaké, a jak, se různé takové kousky objevily u tří různých majitelů, to ví jen historicky jejich dovozní firmy do ČR, jakým způsobem je nabývaly.
Proč kvůli stáří? Dle diskusí z webu, UL85 desetileté a mladší, jsou určitě +P střelby oficiálně deklarované.
Mj. teď jsem se díval na web Taurusu, a na aktuálních UL85 pořád nemají vyryto +P rated, byť ve specifikacích otevřeně ano.Pokud jsem se tedy díval na ty správné fotky.
Nyní zpátky k používání .38spec +P v UL85.
Pokud máte modernější 3-bodový systém uzamykání válce, který se mj. začal uplatňovat ve výrobě UL85 dříve než před desíti lety, tak ten byl podroben testovací zátěži 2500 ran +P a změny zjištěny nebyly (digitální měření před a po). Pokud máte, pouze starší tradiční, ala S&W, uzamykání válce, není vše ztraceno.Používání +P ale je více omezeno, ale lze. Tzn. revolver se Vám (prý) nerozpadne po pár výstřelech, ale dochází dříve k opotřebení (wear & tear). Já bych tedy kvůli životnosti revolverů, nejen slitinohliníkových, vůbec na trénink silně laborované osmatřicítky nepoužíval. A pokud bych je potřeboval, tak bych je měl bez obav jen nachystané ve válci, či rychlonabíječi. Na střelnici bych cvičil se standardní laborací (plášťované=myslím si že dnešní hlavně konstrukčně nepočítají s olovem). A sem tam si bouchl náboj +P, abych se přesvědčil, že kopanec je přibližně podobný. Samozřejmě zpětný ráz z terčových WC je vedle nich pohodový čajíček, ten je vhodný tak na soutěže apod.
Uvědomuji si, že výše uvednené výrazy standardní laborace, nebo +P laborace nic moc přesně pro praxi nedefinují, protože i takové obyčejné MFS celopláště z Maďarska jsou například taky pěkně nadupané, nebo i některé italské Fiocchi. A přitom obojí nejsou "plus pé" označované.
Takže pro vhodnost (myšleno opotřebování mých revolverů) se dívám na papírové charakteristiky nábojů s kombinací praktických výstřelů (jaké dávají šlupky a kopance -lze to poznat), bez ohledu na to
zda je na krabičce napsané +P.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / Revolvery a Deringery

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků