Uživatelský avatar
johnnyjak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 638
Registrován: 30.08.2008 22:56
Bydliště: Třebíč

22.11.2011 18:23

Taurus 709 SLIM

Jelikož nad Taurusem uvažuji jako nad zbraní vhodnou ke každodennímu nošení, nashromáždil jsem z různých zdrojů informace, o které bych se s vámi rád podělil. Pro ty, kteří nevládnou jazykem Shakespearovým, se pokusím stručně shrnout obsah recenzí a zkušenosti uživatelů. Ostatní mají možnost kliknout si na odkaz na originál.

- Taurus 709
http://www.taurususa.com/product-detail ... series=700
Taurus má ve světě rozporuplnou pověst. Jedni si jejich zbraně nemůžou vynachválit a druzí s nimi mají samé problémy. To samé platí i v případě 709. Pokud majitel dostal "dobrý kus" chválí si charakter spouště a krátký reset (oproti DAO u většiny ostatních zbraní této kategorie je zde použité SA/DA výhoda (pozn. DA je tu jen pro případ kdy selže zápalka - jinak spoušť pracuje výhradně v SA a není možné ji vypustit)). Povedená ergonomie a celkově se s pistolí prý dá celkem dost slušně střílet. Na druhou stranu tu jsou stížnosti ohledně spolehlivosti - slabé otisky na zápalkách, nevyhození prázdné nábojnice... Mimo jiné se občas objevují nářky nad komunikací se zákaznickým servisem Taurusu, což nás ovšem nemusí moc trápit.

jedna z mnoha recenzí: http://www.gunblast.com/Taurus-PT709.htm
další: http://averagejoeshandgunreviews.blogsp ... hat-i.html
ještě: http://www.humanevents.com/article.php?id=37468
srovnání s CZ RAMI http://www.pakguns.com/content.php?219- ... act-Review
a něco mouder ze zahraničních internetových diskuzí:
http://glocktalk.com/forums/showthread.php?t=1134489
http://www.xdtalk.com/forums/non-xd-han ... -help.html
http://www.texaschlforum.com/viewtopic.php?f=7&t=30113

Zajímavé je, že recenze jsou převážně pozitivní, kdežto majitelé často píšou hlavně o problémech. Předpokládám že to částečně souvisí s tím, že pokud se zbraní nemají problém, nemají ani potřebu se svěřovat.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
johnnyjak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 638
Registrován: 30.08.2008 22:56
Bydliště: Třebíč

23.11.2011 21:00

Re: Taurus 709 SLIM

Malá aktualizace ohledně spouště - má dlouhý mrtvý chod a spouští až na konci dráhy. Viz http://www.youtube.com/watch?v=lP6wwtF2SwU cca od 1:45. Chlapíkovi to nevyhovuje, ale každému sedí něco jiného, mám za to, že bez osobního vyzkoušení (nejlépe střelbou) nejde dělat závěry.

jeletele
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 70
Registrován: 25.04.2007 19:48
Bydliště: Ústecko

20.12.2011 23:16

Re: Taurus 709 SLIM

Tak jsem si udělal dříve vánoce ( ještě že se na ně doma můžu vymluvit :lol: ) a vybalil tohoto "drobka". V pátek zajedu na střelnici a poreferuju. Kdyby někdo chtěl třeba nafotit nějaký detail, dejte vědět :wink: .................

Uživatelský avatar
mango
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 52
Registrován: 30.09.2011 9:45
Bydliště: Jižní čechy

22.12.2011 1:16

Re: Taurus 709 SLIM

Čím víc bude informací, tím lépe :wink:

jeletele
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 70
Registrován: 25.04.2007 19:48
Bydliště: Ústecko

23.12.2011 20:56

Re: Taurus 709 SLIM

Ve čtvrtek jsem dostal nečekanou dovolenou :mrgreen: a tak jsem hodil do báglu krabku továrních SBéček a vyrazil na střelnici . Byla to sice jen taková rychlovka, protože mi zbývalo do zavíračky střelnice cca.30 minut, ale znáte to :lol: Paní sice z toho takovou radost jako já neměla, ale asi neviděla "nadrženýho" zoufalce poprvé :twisted: .................... Zkrátka první dojmy jsou následující
( ještě podotknu, že jsem střelec spíše sváteční ale snaživý ) : první tři rány na seznámení, poté už plný zásobník směr PET láhev na 25M.Ani se nehla mrcha :lol: . Ještě jsem dal pár ran. Neměl jsem po ruce žádný nový terč a tak jsem prošmejdil střeleckou kukaň a našel jeden. Byl sice samá díra ale lepíku bylo dostatek. První zásobník (pokus č.1) poté korekce hledí a více síly v úchopu, druhý zásobník (pokus č.2) opět citlivá korekce a utření zamlžených brýlí. Třetí zásobník (pokus č.3) už spokojenost. Vše na 25M obouruč, mířenka. (vše viz. foto) Víc už jsem nestihl.............První dojmy: zpětný ráz a přesnost mě opravdu velmi překvapily a to příjemně. Spoušť má opravdu nezvykle delší mrtvý chod. Všech 50SB odpálilo bez selhání a otisk zápalníku na zápalce byl silný, umístěný asi milimetr od středu zápalky. Nábojnice z půlky očaděná, hrdlo nábojnice malilinko naťuknuté (příště zkusím vyfotit) - Vím že tohle prohnané množství olova ale vůbec nic neříká. Co se týká zpracování Taurusu..............nečekejte zázraky,není to Glock. Už jsem párkrát provedl rozborku a pri zpětném nasazování závěru naťukl zadek závěru (plast) o vyhazovač nábojnic. Je to jen kosmetická vada, ale naštve. Mířidla taky plast a při bližším pohledu trošku kýčovitá ale zase dobře a citlivě seříditelná (stranově i výškově), typ tři bílé body, v šeru neviditelné. .................... Konec prvních dojmů. Už plánuju další návštěvu střelnice......

Uživatelský avatar
monccou
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 227
Registrován: 17.06.2008 10:45
Bydliště: Praha

24.12.2011 12:14

Re: Taurus 709 SLIM

Mohl by jsi, až čas dovolí, nahodit fotky zpracování "střev"?

Co se týče "naťuklích" a očazených nábojnic nemusí to být nic vážného. Zkus náboje od jiného výrobce a jinou laboaci. Podobný úkaz jsem viděl u dvou pistolí (tátovo Jericho 45 FS a moje bývalá GP K100). U K100 byli mírně ťuklé, ale u Jericha byla často první třetina od krčku rozťatá jako sekyrkou a to především u nábojů S&B. Po odstřílení cca. 500 nábojů a tedy mírném zajetí se problém uplně vytratil. U K100 to dělalo u nábojů Limit a Geco. Ale např. u S&B Nato a Nontox se to neobjevilo ani jednou.


Reklama

lukasv
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 410
Registrován: 06.04.2010 21:37

08.07.2012 23:23

Re: Taurus 709 SLIM

Nějaké novinky, co spokojenost, kolik nastříleno a kolik závad apod.?

Uživatelský avatar
Coltik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 358
Registrován: 10.02.2010 12:21

08.08.2013 19:30

Re: Taurus 709 SLIM

Také by mě to zajímalo, má jí někdo už alespoň rok, nosí a víc střílí?

JJLBC
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 44
Registrován: 27.08.2016 2:09
Bydliště: Liberec

20.09.2017 0:44

Re: Taurus 709 SLIM

Tak Taurus 709 Slim jsem měl minulý rok a to dokonce dva kusy. Celočerné provedení v ráži 9mm Luger. Dodáváno v plastovém kufříku + prodloužený zásobník + zámek na zamčení US zámečku zbraně a návod v českém jazyku. Pěkně provedený plastový rám jen o chlup horší než Glock, ocelový klasický černěný závěr bez stop po opracování jen o chlup horší než Glock. Muška plastová alá Glock připevněná šroubkem a plastové seřiditelné hledí /výškově i stranově/ nasazené v drážce. Pistole krásná za tu cenu. Pojistka je tam trošku navíc, spoušť měla trosku skok a drhnutí uprostřed dráhy ale to by se snad časem ochodilo. Tu dvojčinnou spoušť s přímoběžným úderníkem a pojistku tam vidím trošku navíc, konstruktér by si ušetřil práci a náklady kdyby jí vypustil. Pistole střílela ale nesamonabíjela, neb 2-3 náboje z 7 vystřelila, ale nábojnici řádně nevytáhla a pokoušela se podat další náboj ze zásobníku. Dva pokusy o opravu u dovozce /leštění náběhu do komory i na vytahovač šáhlo se/. Dovozce nejspíše nemá k dispozici žádné náhradní díly a skladové zbraně asi nechce kanibalizovat. Dle US fór nejčastější problém je ve vytahovači, jenž je řešen výměnou. Je to zvláštní ale vytahovač je opravdu mohutný a pružina silná. V tak malé pistoli a závěru nábojnice nemá kam utéct při vytahování. Přesto nábojnice nebyla vytažena.Mířidla zároveň nešli sestřelit se zbraní a to ani výškově a ani stranově, pistole nesla moc dolů a doleva. Dovozce dodal druhou pistoli. Problém se i s několika druhy střeliva opakoval +pro změnu měl navíc vývrt uprostřed hlavně v drážce nějakou vadu. Pistole vrácena. Mám vícero zbraní od Taurus / Rossy ale tohle bylo docela zklamání.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

20.09.2017 11:32

Re: Taurus 709 SLIM

JJLBC píše:nábojnici řádně nevytáhla a pokoušela se podat další náboj ze zásobníku....... Dva pokusy o opravu u dovozce /leštění náběhu do komory i na vytahovač šáhlo se/. .........

pochopil jsem správně, že se leštěním náběhu komory řešil problém s extrakcí ???
evyhozená hilzna zústane v komoře, nebo visí na drápku vytahovače ?
https://www.youtube.com/watch?v=amJKt8x545E

JJLBC
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 44
Registrován: 27.08.2016 2:09
Bydliště: Liberec

20.09.2017 23:38

Re: Taurus 709 SLIM

Jo, pochopil správně. Dle mého skromného názoru je to chybná myšlenka ale dovozce – ProArms to tahle řešil (nebo jeho nasmlouvaný servis man). Problém ve většině případů bude ve vytahovači. Komora a náboj jsou bez vůle a komora byla dostatečné vyleštěná. V ručním režimu pistole krásně pracovala a vyhazovala. Střelba ale byla jiná. Na toho US maníka jsem koukal a čerpal z něho, ten to má dobře natočené a popsané. A řešil to výměnou vytahovače. On tam na dalším videu říká, že nový vytahovač se zdá být naprosto stejný, ale praxe následně ukazuje, že pistole s novým vytahovačem funguje. Je pravda, že jsem narazil na další informaci, kdy to i v USA chlapci v servisu řešili leštěním náběhu, komory, výměnou závěru a hlavně, atd.
Naprosto přesně, nábojnice zůstane v komoře a závěr se vydává sám dozadu a podává nový náboj do komory kde je avšak nábojnice. Zkoušeno s více druhy střeliva. Ještě pro info, obě pistole měli proti Glock 43 větší rozptyl zásahů na 25m ale je to sebeobranná zbraň a tak to asi každého nebude vzrušovat. Zde mé skromné video s problémem.
https://www.youtube.com/watch?v=NYH1smcmsFw

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

25.09.2017 8:55

Re: Taurus 709 SLIM

drápek vytahovače je schopen dosáhnout až na dno drážky v nábojnici a nemá na čelo v pozitivním úhlu ?

JJLBC
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 44
Registrován: 27.08.2016 2:09
Bydliště: Liberec

07.10.2017 22:16

Re: Taurus 709 SLIM

Bohužel, toho Tauruse 709 již nevlastním. Ale co si pamatuji, tak drápek vytahovače je opravdu mohutný, tuhý a nábojnice nemá v tom SLIM závěru kam utéct z dosahu vytahovače. Vytahovač měl úhel k drážce směrem k vytahování nábojnice alá jako mírný hák vytahující rybu. Rozhodně to nebylo horší než u Glock 43

JJLBC
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 44
Registrován: 27.08.2016 2:09
Bydliště: Liberec

07.10.2017 22:43

Re: Taurus 709 SLIM


JJLBC
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 44
Registrován: 27.08.2016 2:09
Bydliště: Liberec

07.10.2017 22:44

Re: Taurus 709 SLIM


JJLBC
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 44
Registrován: 27.08.2016 2:09
Bydliště: Liberec

07.10.2017 22:45

Re: Taurus 709 SLIM

To je Glock 43 - pro představu

Obsah fóra / Krátké zbraně / Glock, a další recykláty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník