bilas
 
Příspěvky: 15
Registrován: 30.01.2006 23:09
Bydliště: okres Břeclav

02.02.2006 19:15

Tanfoglio

nemate nekdo zkusenosti s touto zbrani?

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

03.02.2006 3:39

Re: tanfoglio

bilas píše:nemate nekdo zkusenosti s touto zbrani?


Tanfoglio je výrobce, který vyrábí docela dost modelů. Je nějaký, který tě zajímá více?

bilas
 
Příspěvky: 15
Registrován: 30.01.2006 23:09
Bydliště: okres Břeclav

03.02.2006 10:28

no nejspis "L" nebo "sport combat". hrozne se mi libi,ale kluci me odrazuji od italu,tak nevim.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

03.02.2006 10:46

bilas píše:no nejspis "L" nebo "sport combat". hrozne se mi libi,ale kluci me odrazuji od italu,tak nevim.


Osobní zkušenost nemám, ale co jsem tak na fórech četl, tak bych do tangfolia nešel... Dost lidí s tím zkoušelo střílet IPSC a podobné disciplíny a valná většina se jich toho pak rychle zbavovala...

Uživatelský avatar
Leda
 
Příspěvky: 695
Registrován: 21.01.2004 9:32
Bydliště: Roudnice n/L a okolí

03.02.2006 15:01

tangfolio

Tangfolio má podobnou pověst jako CZ : V principu je to dobrá zbraň, ale má dost nevyrovnanou kvalitu. IPSC s tím střílí řada lidí na špičkové úrovni, především production modelem Stock. Pokud seženeš starší produkci Tangfolio P19 Ultra Match ,tak je to klika - ty byly opravdu dobré, jinak je to sázka do loterie.
Ty plastové modely Force jsou celkem ověřené -. stejné rámy bere ALFA a Strakonice na CZ TT. Je ovšem otázka , jak dlouho to vydrží.

Olda
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 51
Registrován: 01.01.2006 17:30

04.02.2006 12:50

Měl jsem Limited Custom HC, tedy jeden z jejich nejdražších modelů, byla to špatná volba. Na zbrani byl nejkvalitnější kufr ve kterém byla. Ve stejnou dobu kdy jsem jí koupil já jí koupily 2 známý, všichni jsem měli unikátní kus, kařdá byla vyrobená jinak. Čekal jsem na ní 8 měsíců a po 6 měsících jsem jí prodal, byla to špatná volba. Čekal jsem přesnou, precizně udělanou zbraň, ale nebyla ani jedno z toho. Nejhorší jsou detaily, které snad vůbec neřeší, dovozce neměl na skladě ani náhradní střenku, která byla vadná a kterou jsem reklamoval asi 3 dny po koupi. Nejvíc mě zklamalo spasování hlavně a závěru a provedení spouště, bylo to snad horší než na CZ75. Myslím že za cenu Tanga jde koupit kvalitnější zbraň.


Reklama

Uživatelský avatar
Decoy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 155
Registrován: 24.08.2005 16:35
Bydliště: Vysočina

04.02.2006 15:52

Já bych se toho nebál, italská kvalita je pověstná, Tanfoglia jedou jistě alespoň tak dobře jako Pendolína!!!
Ale teď vážně... Znám z blízkého okolí řadu případů jaký popisuje Olda a bohužel neznám osobně jediného sportovního střelce kterému by Tanfoglio střílelo bez problémů.

Ondra
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 64
Registrován: 04.02.2006 16:50
Bydliště: Brno-Venkov

04.02.2006 17:03

Uf tak to asi budu prvni... :oops:
Ne vazne.Mam doma taky Limited Custom HC v 45ACP ktery mam sehnany od pana Sousedika.Prvnich cca 200 ran to obcas pozlobilo nez si zbran"sedla".Daval jsem tam jak prebijenky tak origos Vlasim.Navic ty prebijenky byly pokus takze to mohlo byt i tim:Zasobnik se musel poradne dorazit.opravdu stacila desetina a uz to nenabylo!
Druha zavada byla ze obcas po vystreleni posledniho naboje nezustal zaver vzadu(-coz delalo kvuli predesle zavade,opravdu to bylo o desetinach... :? )
Ted z toho mam celkem tak 1000ran a co se tyce spolehlivosti a presnosti tak si stezovat nemuzu.ty nastrely co s ni mam tak s mou druhou CZ 75 IPSC STANDART neudelam ani nahodou!Na to ze me staly skoro stejne tak to zamrzi,vedet driv tak CZ nekoupim.
Ty problemy byly spise"porodni"bolesti ci jak to nazvat ale ted uz na to mam jenom chvalu... :wink:
Premyslel jsem o modelu Whitnes 1911 sport od tanfoglia.za cenu cca 15000me to nepripadne jako nejaka blba koupe!pokud bych teda narazil na stejnou kvalitu jako dotedka!

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

04.02.2006 18:53

Ondra: Hm, mimochodem p. Sousedík je právě jeden ze sportovních střelců, který se Tanga zbavil a to docela rychle...

Ondra
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 64
Registrován: 04.02.2006 16:50
Bydliště: Brno-Venkov

04.02.2006 20:50

Jo me to taky prekvapilo a celkem nastvalo ale ze to bylo zezacatku tak jsem to zkous a vyresilo se to samo(nastesti!)
Jakou jsi mel razi?Zkousel jsi to srovnavat s nasi CZ97?Prece jen je to jeji sportovne upraveny klon takze srovnavat to s ipsc standartem konstrukci...( kdyz si je velice podobna tak se odlisnosti najdou na vsem)
za kolik jsi ji mel?

Olda
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 51
Registrován: 01.01.2006 17:30

05.02.2006 4:27

Ergonomie byla jeden z duvodu proc jsem tanfoglio koupil, nedavam palec na pojistku, takze pro me byla az moc velika. CZ75 TS mi nesedi, i na me je moc velka, myslim za ma ram ve velikosti CZ97 a ne 75. Para je mensi nez TS a ma stenou kapacitu (9L 18+1, 40 16+1 a 45 14+1) a hlavne mi sedi, vymenil jsem strenky na Hogue s vybranim pro prsty a je to super. Chovani pri strelbe se mi zda lepsi u Pary, ale mam na ni od Sprinco recoil reducer a sedi mi lip nez Tanfoglio, takze to muze byt jen subjektivni pocit.

ta trubicka je operka vratne pruziny, je tam proto aby v zaveru zepredu mohly byt dira kterou projde hlaven (je li na hlavni kompenzator neni treba pri vyndavani hlavne na cisteni sundavat komp. z hlavne), je to prevzate z 1911 (kde to ma ale jiny vyznam).

bilas
 
Příspěvky: 15
Registrován: 30.01.2006 23:09
Bydliště: okres Břeclav

05.02.2006 16:30

dekuju vsem za odpovedi,ale moc jste me nepotesili.ani s tim,ze cz 75 je co kus,to original,myslel jsem,ze ty doby sou davno pryc a hlavne jsem se rozhodoval mezi temato dvouma znackama,takze ted vazne nevim,co pouzivate na sportovni praktickou strelbu vy ?

Ondra
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 64
Registrován: 04.02.2006 16:50
Bydliště: Brno-Venkov

05.02.2006 19:39

Musis si vybrat co ti lip sedi!Jak uz jsem psal:me osobne sedi vic vyse zminovane Tanfo nez CZ 75 TS/ipsc standart a asi jsem mel stesti i na dobrej kousek(narozdil od ostatnich :cry: )
Z toho co jsem napsal ja a kolega vyplyva ze:

CZ neni spatna ale moc velka,spatna miridla,misty odfaknuta co se tyce vnitrku zbrane.Spolehliva.

Tanfoglio Limited custom HC je ergonomicky moc fajn,kvalitou zpracovani vnitrku i vnejsku taky supr.Mam z toho na 25 m v terci nejhorsi 8 jinak samy 9,10.Ale zrejme maji problemy s kvalitou takze se musi dobre vybirat..

Paru ti vice popise Olda,ja to nikdy nedrzel v ruce ale zrejme mas za obdobnou cenu jistou aspon nejakou kvalitu.

Cenove stoji CZ TS doporucena cena je od CZUB 29 990,-,Za tuto cenu jsem ji videl,niz se mozna da taky sehnat a treba na Gunshopu ji maji za 35 390 kc v 40.sw

Tanfoglio Limited custom HC jsem mel za cca 32500 ze 3 zasobniky(normalne jen dva)bylo nove v 45acp.Zalezi kde to koupis,videl jsem i ceny kolem35-37000...

Ondra
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 64
Registrován: 04.02.2006 16:50
Bydliště: Brno-Venkov

06.02.2006 15:48

A ma email nebo web stranky?Mozna zkusim udelat i neco v praci.Mam tam k dizpozici spoustu kovo zpracujicich stroju a material mosaz( tombak,pagfon),ocel a nejakej hlinikovej plat by se taky nasel.K tomu jsete lestirnu,rytce a lakovnu tak jak bude cas tak zkusim.

Obsah fóra / Krátké zbraně / Pistole - ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků