Uživatelský avatar
Grinch
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 502
Registrován: 24.05.2009 11:05

24.09.2015 18:34

Re: Tactical Long Range Shooting

Na nic. Presne vystizene body do lessons learned...

Mozna jen - pocet polozek / cekaci doby v odhadu :-) dojedu na dva dny behat a strilet... ne sedet u kafe na louce :-)

BeeDee
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 30.07.2015 22:01

24.09.2015 21:25

Re: Tactical Long Range Shooting

Až bude Smile na vedlejším rangi pořádat mistrovství Evropy nebo ČR v kategorii "Malorážka - dorostenky" tak tím se problém vyřeší... Teda doufám, že je taková kategorie... Pak bude asi naopak dost DQ za no-show na palebné čářě :-)

Uživatelský avatar
onevan74
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 557
Registrován: 22.06.2010 12:08
Bydliště: Plzeň

24.09.2015 21:32

Re: Tactical Long Range Shooting

No dobrý.
Já už bych toho nechal. Není třeba to pitvat dál.
Michal nám chtěl udělat radost taktickým závodem, občerstvením a se skvělou cenou pro kohokoliv na závěr. Prostě se to tentokrát nepovedlo ale hlavně díky laxnosti přihlášených.
Nikdo jinej nám tohle nenabídnul a sám na to nemám čas ani trpělivost.
Takže někdy příště.

Uživatelský avatar
Grinch
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 502
Registrován: 24.05.2009 11:05

24.09.2015 21:37

Re: Tactical Long Range Shooting

Máš pravdu. Snad další rok :?:

BeeDee
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 30.07.2015 22:01

24.09.2015 21:49

Re: Tactical Long Range Shooting

OK. Nicméně k dispozici na Placech by měly být do budoucna každopádně střecha a barikády - tedy pokud se toho nezměnilo neplánovaně víc, než jen nekonání soutěže. Sponzor je ještě připravený zasponzorovat boat simulator.

Takže na jaře si dokážu představit pro omezenou skupinu krásných X stagí: cold bore shot, střecha/kapota auta, sed/klek apod., střecha, barikády a člun, případně další. Ani to nemusí být na dva dny, pro začátek jeden může stačit.

Nepochopil jsem, zda Grinch chce svoji akci příští rok mít na Placech nebo jinde. Pokud tam, jsem připraven pomoci. Info u ML.

B.D.

Uživatelský avatar
Grinch
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 502
Registrován: 24.05.2009 11:05

24.09.2015 22:04

Re: Tactical Long Range Shooting

Akce na Placech plánuji, po dohovoru, ale nic veřejného typu závod atd...

Příští rok se musíme domluvit lépe a společně neplatiče udolat, uhonit a donutit zaplatit :D
Klidně udělat jen nějaký malý soustředko... a taky rád pomohu


Reklama

radekbobber
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 274
Registrován: 29.02.2012 10:18
Bydliště: Pardubice

25.09.2015 8:08

Re: Tactical Long Range Shooting

Jo tak já se také přihlásil a zaplatil a "připravoval se". Dokonce mne na začátku překvapilo že si někdo dá práci to zorganizovat. Jednoduché závody na řešení situací tu skoro nejsou-jen "mířenka. Subjektivně se domnívám že pro Všeobecnou lenost je ideální stav - jednodenní závod - orientační propozice - nestandardní polohy(zaujmi pozici a vyřeš - nejlépe gong ať to odsejpá) - No a placení(zaplatím v termínu uvedeném na propozicích - pokud ne tak jsem kokot) Snad to není poslední vlaštovka.

BeeDee
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 30.07.2015 22:01

25.09.2015 19:53

Re: Tactical Long Range Shooting

Já myslím, že to poslední vlašťovka není.

Plus bych přihodil, tj. pokud do toho budu moct kdy kecat: žádné tři minuty příprava beze zbraně, žádné tři minuty příprava se zbraní. Jen prázná komora, bolt back, zásobník v ruce a pak start. Žádných 10 minut na 10 výstřelů, nota bene ne na gongy.

Čas by měl být nastaven tak, aby byl v podstatě skoro stejná challenge jako zasáhnou cíl jako takový. A ikdyž chápu občas nutnost srovnat podmínky, tak si myslím, že parametry by měly automaticky předpokládat zásobník na min. 5, ale spíš 10 kousků.

Líbila se mi moc část propozic, podle které směl účastník v podstatě při střelbě použít vše, co si nese s sebou :-) To slibovalo zajímavý průběh... V tomto ohledu se mi paradoxně líbilo, že nikdo neví, co se vlastně přesně bude střílet.

B.D.

Uživatelský avatar
Grinch
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 502
Registrován: 24.05.2009 11:05

25.09.2015 20:06

Re: Tactical Long Range Shooting

Vsak ono toho s sebou moc nepotrebujes - flintu, naboje, tripod a bagy. Max si pomoci baglem anebo opaskem...

Ohledne casu na polozky - roky u mne tepu lidi a v dnesni dobe neni nikdo kdo by se pri 10ti ranach ve stoje bez opory ke konci 2min casu nenudil :-) i na kurzech si lidi vzdy zabehaji , zacvici anebo se jim zamota hlava a hned strili treba jen 2-3 rany na ruzne cile... a hned je videt kdo je vsestranny a kdo ne... navic vzdy jedou proti sobe anebo souboje s postupem, coz taky dost rozhodi...

Variant je mraky, jen se toho nesmi bat strelci a poradatel :-)

BeeDee
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 30.07.2015 22:01

25.09.2015 22:33

Re: Tactical Long Range Shooting

Souhlasím, že ve vztoje bez opory se nikdo nenudí, ale s tímhle přístupem tak úplně nesouhlasím - a automaticky předpokládám, že se nebavíme o nějaké malorážce bez optiky.

Jednak proto, že moji předkové mi zapomněli ve své DNA předat muskulaturu, která by dokázala těch spoustu kilo (hlaveň, závěr, pažba, brzda, dvojnožka, zásobník, optika) udržet a také proto, že pokud je zahájena palba po mně z první, tak jsem buď mrtvý, zraněný nebo zdrhám (výraz zahrnuje poustu jiných, jako kryju se, přeskupuji atd., ale nejsme tu kvůli slovíčkaření...)

Pokud mám možnost zahájit palbu jako první - a to i bez bipodu, bagů, báglu atd. - mám tudíž (přinejmenším teoreticky) možnost si vybrat pozici a jakoukoliv dostupnou podporu. Od hawkinse po blbou suchou větev, provaz, opření se o zeď nebo cokoliv.

Jako syn národa Járy Cimrmana vždy hledám jakoukoliv jinou variantu k něčemu, co považuju za blbost nebo na co prostě nemám. Polovinu české DNA tvoří schopnost improvizace, takže proč ji neuvyužít - a nepovolit...?

B.D.

Uživatelský avatar
Grinch
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 502
Registrován: 24.05.2009 11:05

26.09.2015 7:39

Re: Tactical Long Range Shooting

Protože je potřeba jasně a přesně definovat pravidla hry - buď si chceme hrát na vojáčky a hrát si na simulace anebo chceme dělat sport, který tady chybí...

Osobně jsem pro variantu dvě (viz moje kurzy), protože varianta jedna v jakýkoli podobě sice v rámci PostApo lehce zvýší šance civilistů, nicméně je jinak naprosto v riti (kor když si někdo myslí, že mu pomůže "snajper skill" když dojde na občanskou válku)...

Tyhle soutěže MAJÍ být o tom, že máš definovanou vzdálenost, cíl, čas a POLOHU, kterou musíš zaujmout... anebo maximálně ohraničenou malou oblast, do které se musíš s výbavou vlézt a je na tobě, jakou polohu tam zaujmeš...

Tím, že tyhle věci střelcům nadiktuješ a donutíš je to tak dělat, tak jednak donutíš všechny aby projeli všechny nestabilní polohy a jednak je zase zamotáš...

Anýbrž jako předloha bylo dáno video PRS či velmi blízké odnože, kde tato pravidla platí (doporučuji projet na trubce komplet letošní sérii PRS, abyste viděli, jak to MÁ vypadat)

Další možností jsou Vortex Extreme (který je lehce mimo tuhle mísu) a naopak i GAP Grind, který je velmi pěknou obdobou...

Takže sport, anebo rádoby simulace k ničemu? To je velmi podstatná otázka, kterou je potřeba si na 100% zodpověděť

Něco mezi tím bude vždy o ničem

To že nemáš DNA s muskulaturou - your bad, it is time to workout. Zapotíš se tady, jinde zas můžeš mít výhodu (přeskoky, průlezy s výbavou a běhání) - proto má být soutěž postavená tak, že tam máš vše, ale v celkovým pohledu je to komplexní a eliminuje to ultrapřesnou výbavu díky schopnostem střelce

Na další stranu ve výbavě není nic zakázáno - s čím běháš CELÝ závod, s tím běháš, zahodit vždy můžeš co už nepotřebuješ, nabrat nesmíš nic nového.

Takže pokud bude znění položky třeba - 10 ran ve stoje, čas 2min, vzdálenost 50m na gongy nebo terče, tak je ti jasně dána možnost toho, že kdybys měl dost velký monopod, tak jsi ho mohl použít :D Zas na další - tahat se s tím zbytečně celý závod, je lepší na chvíli zatnout a za cca 100sec máš hotovo

Martin

BeeDee
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 30.07.2015 22:01

26.09.2015 21:40

Re: Tactical Long Range Shooting

Point taken.

Asi jsem se měl přesněji vyjádřit. Co vadí mně je závod, kde střílíš - teď plácnu - 5 ze 6 položek vleže s dvojnožkou a pak tam je jedna položka jako např. střelba z loktů - ale nestřílí se na gong, ale na terč. A počítají se body, nikoliv jen zásahy.

To já zatnu cokoliv kdykoliv :-) vleže, vkleče, vsedě, ale pokud vítěz nastřílí za těch X minut 99 ze 100 (nebo víc) – a klobouk dolů - tak já mám třebas 60 nebo 70 a jedna jediná disciplína zamíchá pořadím (ne že bych měl na top X). Ale při pohledu na výsledky mi přijde, že je to problém spousty střelců, nejen můj. Ale nestěžuji si, pouze konstatuji názor. A znovu opakuji, že to je názor začátečníka.

OK, pokud střílet vestoje na 50m na co? Na nekrytě ležící figuru? Nebo na něco menšího? Tady je potřeba – tj. pro mně – být asi trochu přesnější. Jaký cíl – něco malého ? Možná bych v praxi raději padnul na zem, vytáhnul glocka nebo dinosaura jako ČZ vzor 50 a zkusím to raději pistolí než se tam klátit s dlouhou hlavní s optikou. A i při nezasažení bych mohl mít časový bonus :-)

Nicméně uznávám, že pravidla jsou pravidla. A dalo by se natrénovat leccos Ale i při přebíjení jsem dalek toho trénovat polohu, kterou nehodlám použít, a to ani pokud by došlo na nejhorší, při ceně jednoho náboje.

Co se týká naznačeného post-apo či občanské války apod., tak jsme s precision rifles úplně mimo. Jak zdravý rozum, tak historická zkušenost, ukazují, co bude mít navrch. Takže bych v takovém případě namísto opakovací kulovnice vzal z trezoru semi-auto a namísto špičkové optiky preferoval slušný kolimátor nebo nějakou přiměřenou optiku a hlavně oooobrovskou zásobu nábojů a hafo zásobníků. Ty budou rozhodovat. Tedy muška může být taky důležitá, ale já bych preferoval kvantitu nad kvalitou – takový spíše ruský přístup.

Nicméně mi přijde, že se v debatě nějak dostáváme za rámec téhle původní diskuse. Já s tím problém nemám, nicméně, jak jsem teď pročítal jiná fóra (jsem tu také začátečník), tak mně/nás asi brzo někdo utne.

Rád vše proberu jiným způsobem než přes tento kanál. Jak už jsem psal, k dispozici by měly být barikády, střecha a pokud se domluvíme, tak i boat simulator. U ML z Placů je na mně kontakt.

Robert

Uživatelský avatar
Grinch
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 502
Registrován: 24.05.2009 11:05

26.09.2015 21:50

Re: Tactical Long Range Shooting

Porad je to k soutezi... je treba si ujasnit pojmy :-)

Soutez ma byt postavena tak, aby byla vyvazena. Jsem odpurcem lezaku a vyhod super extra vybavy. Mam svuj osvedceny system zavodu, kdy se mi povedlo postavit soutez tak, ze velikost cilu/cas/pocet ran/poloha eliminuje faktor penez.

Principy funguji jak maji a jejich aplikace lze pouzit na jakykoli typ strileni.

Tzn spise bych byl pro, tak presne lezici polozky zcela eliminovat a postavit zavod s ohledem na vice ran v kratkem case, terce vesme vyresen/nevyresen ci vetsi killzony (mam sve A4 ipsc/rukojmi terce na kurzy) a hlavne pouzivat nezname cile pro nezname strelce ci strelbu na vice cilu ci strelbu tymu se zamerenim na spolupraci spotter/strelec...

Je toho mraky co se da vymyslet a klidne se mi ozvi :-)

Martin

chalis
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 95
Registrován: 03.04.2008 22:06
Bydliště: Přelouč

28.09.2015 19:53

Re: Tactical Long Range Shooting

Jestli si chcete zastřílet ze samonabíjecích pušek ráže 6-45, tak se podobné závody konají v Přelouči dne 17.10.2015. Propozice jsou již vydány a pozvánka je na tomto Webu.

Předchozí

Obsah fóra / Střelectví / Soutěže a akce, Kluby a střelnice, Prodejny a Puškaři

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník