Uživatelský avatar
Starosta
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 227
Registrován: 10.04.2008 10:35

01.08.2015 12:20

Re: Tactical Long Range Shooting

Smile: Vypadá to parádně, ale už něco důležitého mám.
SAKRA!

Uživatelský avatar
Grinch
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 502
Registrován: 24.05.2009 11:05

04.08.2015 21:18

Re: Tactical Long Range Shooting

No já počítám s tím, že dojedu :-)

Jinak vedle u sebe ve vlákně GTac jsem hodil Teaser z kurzu, tak dejte vědět, jak se líbí :-D

Martin

Uživatelský avatar
Smile
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 467
Registrován: 02.11.2008 20:26
Bydliště: Praha

20.08.2015 18:48

Re: Tactical Long Range Shooting

Trvalo to, ale už to jede a dost rychle se to plní

Registrace a bližší info zde:

Kód: Vybrat vše
http://www.snipersupport.eu/www/

Uživatelský avatar
Grinch
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 502
Registrován: 24.05.2009 11:05

20.08.2015 18:51

Re: Tactical Long Range Shooting

A nějaký nástřel položek? Kryje se ti to s Bzencem :-(

Počítám s tou dvoumístnou rezervací prosím :D Zítra ti dám vědět - máme scuka v Olmiku tak proberem

Martin

Uživatelský avatar
Smile
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 467
Registrován: 02.11.2008 20:26
Bydliště: Praha

20.08.2015 22:28

Re: Tactical Long Range Shooting

postupne neco vyhodime. Prekazky uz se vyrabi. Bzenec je patek sobota, a lezak, takze si kazdy muze vybrat

Uživatelský avatar
Grinch
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 502
Registrován: 24.05.2009 11:05

20.08.2015 22:37

Re: Tactical Long Range Shooting

Okey :D Budu se těšit... já ztm vyrábím kuchyň, překážky na kurzy budou muset počkat :D

Projížděl jsem videa PRS a mají to fakt vymazlený, nápady a i nákresy již jsou, ale čas není :-(


Reklama

Uživatelský avatar
Smile
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 467
Registrován: 02.11.2008 20:26
Bydliště: Praha

07.09.2015 10:33

Re: Tactical Long Range Shooting

do zavodu se mi podařilo získat Glock 43, který bude losovan po vyhlášeni výsledku :wink:

Uživatelský avatar
rimfireBR
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 177
Registrován: 02.10.2007 20:14
Bydliště: Mnišek pod Brdy

23.09.2015 20:37

Re: Tactical Long Range Shooting

a sem se tak těšil :roll: :roll:

cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 528
Registrován: 02.06.2012 19:14
Bydliště: blízko Brna

23.09.2015 20:48

Re: Tactical Long Range Shooting

Nechápu těch 70% lidí, co se neobtěžují zaplatit ...

Uživatelský avatar
Grinch
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 502
Registrován: 24.05.2009 11:05

23.09.2015 20:50

Re: Tactical Long Range Shooting

Po chvilce dumání jsem shledal, že je třeba říci pár slov...

Z vlastní zkušenosti vím, že je potřeba lidi cepovat. Kor když po nich něco chceš a kor když to jsou peníze za něco, co chtějí oni po tobě...

Je to ostuda zaměstnat pořadatele smyšlenou účastí a pak nesplnit to jediné, co po mne on chtěl. Sám znám, co vše je potřeba domluvit, zajistit, jak to stojí peníze a ještě není jasné, zda se projekt uskuteční... Hanba těm, co nezaplatili...

Na druhou stranu, mám do budoucna pár připomínek k organizaci:

1/ Absolutně chybí feedback - odeslal jsem přihlášku a nevím nic - Došla? Nedošla? jsem v počtu registrovaných, anebo jsem zaplatil a jsem náhradník? Totální absence potvrzení registrace a ujištění, že vše proběhlo v pořádku

2/ Pokud mi chybí zálohy a blíží se termín uzávěrek, je třeba bombardovat lidi s upomínkama. Nedoufat, že zaplatí na poslední chvíli - nezaplatí. Tak to prostě je!

3/ Máš k dispozici fórum, kde se to řeší, tak tady prostě natvrdo napiš, kdo nezaplatil a kdo ti chybí třeba den před uzávěrkou. Kdo slíbil, že dojede si má stát za svým a když má koule na to, nezaplatit, tak musí mít i koule na to ustát veřejný pranýř. A může přijít s dobrou výmluvou.

4/ Celkem jsem byl proti v registraci řešit a zasílat čísla dokladů bez jakéhokoli zabezpečení. Ale to jsem ti psal již do registrace. Vím, že ti to usnadní práci předem, ale není to košér. O nutnosti registrace na UOOU jsem ti psal taky.

5/ Šel jsem do toho s kladným očekáváním a otevřen taškařici, ale pro příště by doopravdy pomohlo, pokud bys vyhodil propozice předem. Je to nový projekt a dost lidí nešlo kvůli "tajemnosti", protože se báli o výbavu. A zas naopak dost lidí si myslím nešlo, protože nevěděli, co od toho čekat.

Na rovinu říkám, že pokud bys na dvoudenním závodě uvedl, že dáme pouze třeba 7-10 položek a že první bude čekat třeba 2 hodiny na posledního a naopak, tak sám určitě nedojedu. Je třeba vědět alespoň přibližnou stavbu soutěže dopředu. Například 120ran / 15 položek, střílí se jednotlivci v čase cca 2min na položku anebo ve směnách.

Chce to šlapat lidem na krky a zároveň ale nabídnout full servis, aby měli čas to schroupat...

Taky si myslím, že dost jich nezaplatilo právě pro absenci jakékoli zpětné vazby a absenci slíbených propozic stavby soutěže

Hoď sem aspoň nástřel, ať se pokocháme tím, o co jsme přišli

Martin

j.h.k
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 77
Registrován: 20.04.2010 17:54
Bydliště: Královehradecký kraj

23.09.2015 20:51

Tactical Long Range Shooting

Taky jsem zaplatil v terminu a dost se tesil. Fakt skoda.

BeeDee
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 30.07.2015 22:01

23.09.2015 22:09

Re: Tactical Long Range Shooting

To je nás asi více, kdo jsou zklamáni. Přiznám se, že když jsem obdržel zprávu, jako první jsem se šel ujistit, že jsem zaplatil.

K poznámkám, které tu padly jen následující:

„Feedback“ chyběl, souhlasím. Pokud se zaregistruji, mělo by to být někde vidět. Pokud (ne)zaplatím, mělo by to být někde vidět. Na druhou stranu chápu, že vše organizovat a plus zabezpečovat tohle vše je masakr – nota bene v prvním ročníku.

Na absenci feedbacku však nelze svádět fakt, že skoro ¾ zájemců nezaplatily. Tam není omluvy.

Otázkou pro mne spíše je, zda neodradil někoho vysoký počet nábojů, zejména pokud to jsou větší ráže než 308ka. Chápu, že 120ks (pokud se nemýlím) není úplně malý počet/peníze. Na straně druhé byl počet anoncován hned na začátku... Ale pořádat taktickou soutěž - navíc 2-denní - s 30 náboji je přece blbost...?

Bombardovat lidi s upomínkami – naprostý souhlas. Ale opět jde verdikt ve prospěch obžalovaného. První ročník, nedostatek času, lidí a spoléhání se na profesionální či morální, ehm, integritu zájemců je pochopitelné a omluvitelné... Poučení pro příště?

Namísto veřejného pranýře by to spíš chtělo, aby prostředky od sponzorů zabezpečily, že se závod uskuteční bez ohledu na počet platících účastníků. Ale opět chápu, že to se snadněji řekne než udělá...

Propozice předem by možná pomohly, ale na druhou stranu přiložené linky na videa alespoň dávaly vědět, o jaký styl půjde. Ostatně uživatelé typů zbraní, které se vesměs měly účastnit soutěže, pokud by došlo na jejich „ostré“ nasazení, taky nemají šajna o co/kde/z jaké pozice půjde a s čím vším mohou být konfrontováni na místě - a totálně na poslední chvíli - není-liž pravda?

Jediné s čím nesouhlasím primárně je ten strach o výbavu. Mám rád svou výbavu, moc rád, je to krásný kus techniky a hodně peněz. A co teprve až se s ní naučím pořádně střílet :-) Na druhou stranu jak zbraň, tak optika – o zbytku nemluvě - musí něco vydržet. A btw vydrží. Kdysi dávno jsem se bál každého škrábnutí na hlavni apod. Ale jak prohlásil jeden moudrý člověk: „… zbraně jsou od toho, aby se z nich střílelo. Škrábance sem či tam jsou známka, že se ze zbraně střílí - a od toho ta zbraň přece je, ne?“

Howgh.

B.D.

Uživatelský avatar
Grinch
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 502
Registrován: 24.05.2009 11:05

23.09.2015 22:27

Re: Tactical Long Range Shooting

Svým způsobem se chápeme, nicméně v něčem přeci jenom nesouhlasím.

První ročník pořadatele neomlouvá v takto zásadních věcech, je tady na fóru dost lidí, kteří soutěže, kurzy a jiné pořádají léta a dokázali by pomoci. Kor když pomoc třeba nabízeli...

Celkem nesouhlasím s tím, že z videa je poznat o co jde... špatně jsi mne pochopil - ve videu je vidět, co MŮŽE být. Nikoli, co pořadatel zvládne zorganizovat a v jaké podobě. Jde mi o to, že poplatek 850,- není málo, doopravdy ne. Není mi líto těch peněz, ale spíše času.

Ztratit dva dny a odstřílet sice 120 ran ale třeba jen v 10ti položkách mi přijde zbytečnost a ztráta času, když vím, že se dá dynamický závod odstřílet s 13ti položkami za cca 6 hodin o stejném počtu ran. Proto jsem to napsal - pokud více dní, musí to být napráskané a lidi se nesmí nudit přílišným čekáním.

S tím strachem o výbavu - každý kdo se přihlásil, tak musel vědět, do čeho jde. Právě od toho jsou ta videa. Na běhání s 8kg Kelblynou to není. Spíše ideál pro AR-15ky...

Co se týče registrací - nevidím nic špatného na tom sem třeba dát seznam těch, kteří se přihlásili a updatovat postupně, kdo zaplatil. Beztak je to věc veřejná.

Na další stranu, díky emailu všichni víme, komu Michal psal. A z mého pohledu, díky tomu, že dost těch lidí znám, tak mi nepřijde, že by zrovna většina z těchto lidí nezaplatila. Proto by mne potěšil veřejný seznam těch POCTIVCŮ, kteří ZAPLATILI :-)

Co se týče sponzorů - sponzorů jak vidno bylo nasmlouváno mraky. Proto mne celkem překvapilo to, že ceny jsou pouze pro první tři. Celkem by mne zajímalo, co nabízeli za svou propagaci pro účastníky. Díky relativně vysokému startovnému zřejmě ani nehradili střelnici. Což by jak píšeš pomohlo a závod se mohl konat i pro tu jednu třetinu

Martin

BeeDee
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 30.07.2015 22:01

23.09.2015 22:57

Re: Tactical Long Range Shooting

Re Běhání – nechtěl bych s tím nikde moc běhat po světě, takže bych samozřejmě preferoval AR-15ku s přiměřenou optikou atd.(taky mám) před Rem700P plus výbava, ale pokud by po mně někdo chtěl něco trefit na hranici Placů, tak jako kretén poběžím s tím Remingtonem – čímž neříkám, že trefím, jen že si vyberu tuhle holku.

K závodům a dynamice se nemůžu vyjadřovat, mám za sebou pátý závod v životě, takže se na to úplně necítím...

Detailní informace k propozicím zrušeného závodu nemám. Nicméně z toho minima, které k dispozici mám, vím, že jeden ze sponzorů (není nicméně vlastní vinou uveden na webu) zasponzoroval, pokud se nemýlím, dvě překážky – střechu a barikády.

B.D.

Uživatelský avatar
Grinch
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 502
Registrován: 24.05.2009 11:05

24.09.2015 6:48

Re: Tactical Long Range Shooting

A o to právě jde. Dost lidí se těšilo a dost lidí díky neupřesnění a lehkému "zmatku" o tom ani nepřemýšlelo, což je škoda.

Střecha a barikády jsou super. Momentálně to dávám dohromady taky na další rok.

Tak už zbývá jen 9 sponzorů a ti "další" :-)

Je to škoda, ale třeba se dozvíme kdo zaplatil včas.

Uživatelský avatar
onevan74
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 557
Registrován: 22.06.2010 12:08
Bydliště: Plzeň

24.09.2015 9:42

Re: Tactical Long Range Shooting

Já se registroval a zaplatil hned po zveřejnění závodu.
Chápu, že uspořádat takovejhle závod není žádná prdel.
Ale nechápu, že se sice někdo přihlásí a nezaplatí včas.
Je to trapný.
Výmluvy na strohý propozice? Je to taktickej dynamickej závod od 0 do 425m. Co je na tom k nepochopení? Ať si každej vezme co na to má za železo a popere se s tím na závodě. Je to výzva.
Jediný co mě sere, že sem odmítnul ten závod v Bzenci ve stejným termínu a teď už se nelze registrovat. Rezervovanej čas jsem měl ale teď nemůžu nikam :-(

Uživatelský avatar
Grinch
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 502
Registrován: 24.05.2009 11:05

24.09.2015 9:55

Re: Tactical Long Range Shooting

Taky jsem si udělal čas,vzal si dovolenou...

Nejde o to, zda vzít železo nebo výbavu... tu mám jen jednu a bral bych ji na cokoli :-)

Jde o to, si ušetřit námahu, za něco, co za to nestojí... investice dvou dnů času je moc velká...

Půjdeš do kina, protože ti slibují film, jaký jsi ještě nikdy neviděl. Vlastní produkce... ukážou ti trailer super trháku od Spielberga a řeknou bude to minimálně tak dobrý... Ale to je jediný tvrzení. Víc nevíš...

A ty přitom víš, že u nás je možný i to, že to Spielbergovi nebude ani sahat po kotníky...

Jsem pro každý nový "film/trhák", klidně tam budu padat na hubu... ale investovat dva dny, abych dojel na Šmouly je samo něco jiného, než když pojedu na dva dny a budu koukat na Shawshank...

V jednom totální ztráta času a v druhým super děj, herci, napětí a zvraty a žádná nuda...

Pořadatele to nic nestojí zveřejnit stavbu konkrétně a přitom udržet položky v tajnosti a tím si nechat trumfy v rukávu (počet položek, počet ran, rány na položku, čas položek, systém, očekávaná doba čekání na své kolo atd)

Harry
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 101
Registrován: 17.10.2007 16:50

24.09.2015 10:45

Re: Tactical Long Range Shooting

Já jsem jeden z těch, kdo se přihlásili a platbu neposlali. A za to se omlouvám, nejen pořadatelům, ale i těm co tu registraci provedli řádně. Na závod jsem dorazit rozhodně chtěl a ani ta platba mi problém nedělá.

Udělal jsem chybu? Ano. Bylo to zbytečné? Ano. Ale bohužel i oboustranně.

Abych to vysvětlil - přihlášku jsem neposílal ze svého počítače, takže jsem nemohl ve stejný okamžik poslat i platbu převodem z účtu. A pak jsem na to jednoduše zapomenul. Na všechny závody, co jezdím, se pouze posílá přihláška a platí se na místě, tak mne to ani netrklo...

Stačilo, kdyby přišel mail: "hele, vole, ještě od tebe nemám prachy, tak si to zkontroluj" - a poplácal bych se po čele, že já hlava dubová to vlastně ještě neudělal - a poslal bych je... Žádný problém. Čas rezervovaný, náboje připravené, poslední doplňky se šijou - a pak najednou bez varování: "kašlem na to, je málo lidí"... Tím spíš, když mám málo lidí, tak ten mail pošlu, no né???

Takže abych to shrnul - na závod jsem jet chtěl, udělal jsem pro to skoro všechno, registroval jsem se včas, uhradit startovné převodem jsem zapomněl. Byla to chyba, kterou přiznávám, a budu si příště dávat větší pozor... A to je asi tak všechno...


Harry

Uživatelský avatar
Grinch
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 502
Registrován: 24.05.2009 11:05

24.09.2015 12:20

Re: Tactical Long Range Shooting

"Thumbs Up" Harry, jsi chlap! Máš pravdu, o tom žádná a to je přesně to, co jsem psal...

Chybky byly na všech stranách a dalo se jim předejít.. o to větší je to škoda, že si zablbneme třeba až za rok...

Poučení pro všechny - není pr*el připravit takhle velkou akci, a není sranda to zafinancovat a je třeba mít "nutné" výdaje (či minimálně většinu) vybranou předem jako nevratnou zálohu, kdyby lidi nedorazili.

Zároveň je nutné mít termín, do kdy mít daný počet přihlášených lidí, abych věděl, zda to vůbec zaplatím. A pak rychle zaurgovat, připomenout deadline a teprve potom psát smutný emaily

BeeDee
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 30.07.2015 22:01

24.09.2015 18:14

Re: Tactical Long Range Shooting

OK, takže pokud shrnu „Poučení z krizového vývoje“ pro další pořadatele:

1. vést registrovaným účastníkům dostupný seznam přihlášených,
2. přičemž ze seznamu by mělo být jasné i) kolik zbývá míst a ii) kdo (ne)zaplatil
3. včas – a opakovaně – upomínat neplatiče,
4. náklady musí být pokryty ideálně sponzory, případně do nějaké (dostatečné) doby od konání akce přihlášenými účastníky, kteří zaplatili poplatek,
5. osobně bych raději absolvoval závod a nedostal mimo diplomu žádnou cenu, než mít ceny a nemít závod - a to nepíšu proto, že pravděpodobnost umístění na bedně je v podstatě nula - tj. pokud nebudeme nakonec jen tři účastníci :-),
6. osobně nemám problém s tím, že se až na místě dozvím disciplíny, pokud je mi alespoň naznačeno, na co se připravit a kolik mít ready nábojů, a jakou cca vzít výbavu,
7. každopádně organizátor si musí udělat průzkum (třebas v rámci registrace), zde je prihlašovaný happy s tím, že přesné propozice se dozví na místě,
7. worst case … akci případně zrušit v dostatečném časovém předstihu.

Na co jsem zapomněl...?

B.D.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Soutěže a akce, Kluby a střelnice, Prodejny a Puškaři

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků