pavelgregor
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 26.10.2012 0:17
Bydliště: Praha

08.07.2013 22:46

střelnice Praha - zákaz střílení z 858?

Zdravím všechny majitele dlouhých zbraní a převážně 858...Chci se zeptat a trošku prodiskutovat nemožnost střílet v Praze z dlouhé zbraně většího kalibru a to zejména 7,62*39 z 858. Bylo mi zděleno už několikrát, že na Kapslovně je zákaz střílet z 858 a to i už v Kladně...nejdříve jsem poslouchal, že z důvodu velké ráže a někdy i chybou střelců, kteří často touto ráží ničí zařízení(tento důvod chápu). Pak mi bylo zděleno, že to je z důvodu typu střeliva, která je většinou z ocelového jádra a to se nelíbí policii a že bych mohl střílet jen s loveckým nábojem 18,-kč/kus
Trošku si klepu na čelo...858 taktikal je česká nejoblíbenější samonabíjecí puška a běžné střelivo do něj je všude plno normálně k dostání...
Kdyby to střelivo zakázali úplně, tak chápu nebo mě napadá, že je třeba mít na to speciálně upravenou střelnici a nevyhovuje to normám..
Vysvětlí mi to někdo???

Uživatelský avatar
Coltik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 358
Registrován: 10.02.2010 12:21

08.07.2013 23:32

Re: střelnice Praha - zákaz střílení z 858?

S podobným přístupem jsem se zatím nesetkal, ale pokud je střelivo CIP , nevidím problém. Spíš bych to viděl tak, že na to není vybavena střelnice....
Naposledy upravil Coltik dne 09.07.2013 23:58, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
frantisek
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 162
Registrován: 03.04.2008 19:58
Bydliště: město Hliníkovo

09.07.2013 0:16

Re: střelnice Praha - zákaz střílení z 858?

Asi tak: hluk (ten se nas netyka, tunel) a niceni vybaveni - to se nas tyka velmi - rozstrilene drzaky tercu a prestrelena lana.
Osobne mi necini problem pustit na stav i vykonnejsi naboj, ale budto dotycnemu dopredu oznamim cenu za prustrel pojezdu a nebo dotycneho znam a nebojim se, ze neco prostreli.

EDIT: v Praze - Strelnice Sporilov. S 858 necham strilet kazdeho, ale kdo prestreli lano, nebo rozmlati drzak terce, ten to zaplati ;-)
Naposledy upravil frantisek dne 09.07.2013 10:41, celkově upraveno 1

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

09.07.2013 9:47

Re: střelnice Praha - zákaz střílení z 858?

Pokud jde o Prahum, 7,62x39 by mělo být možno na 25m na Květnici, ale ne se střelivem s jádrem (ani s měkkým). Jde o to aby to nelikvidovalo pláty valu.

pavelgregor
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 26.10.2012 0:17
Bydliště: Praha

09.07.2013 11:52

Re: střelnice Praha - zákaz střílení z 858?

Furt volám na ten spořilov a nemůžu se dovolat...poraďte kluci:)

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

09.07.2013 12:11

Re: střelnice Praha - zákaz střílení z 858?

Je to sice trochu OT, ale přidám vlastní zkušenost z poslední doby. Máme malou klubovou střelnici, venkovní a protože v okolí jsme téměř poslední, kdo to nemusel kvůli hluku nebo jiným problémům zavřít, respektive omezit provoz, tak se k nám stahuje poměrně dost střelců.

Jen podotýkám, že jsme nikdy neměli tendence kohokoliv omezovat v tom čím, jak, nebo kolik toho střílí... Pokud byl nějaký problém s hlukem, tak starosta vždycky poslal stěžovatele do pr... , že střelnice je tam odjakživa a že pokud má problém, ať se odstěhuje jinam. Vždy si totiž stěžovali jen náplavy, nebo chalupáři... A byl klid... (nejvíc si stěžovala nějaká filosovka z Prahy co si tady koupila chalupu)

Jenže v poslední době se několikrát stalo, že dorazilo pár borců, každý vytáhnul kosu a začali řezat do valu hlava, nehlava. Ani nepotřebovali terče, prostě jen dělali rámus. Asi potřebovali železo do sběru, protože jinak si to neumím vysvětlit.

A výsledek se dostavil. Jsou to sice jen náznaky, ve smyslu "Co jste tam zase dělali? To byl rachot!" ale od MÍSTNÍCH lidí, což se nikdy nestalo. Takže ač neradi, budeme nuceni podobné zhovadilosti prostě omezit.

Pokud padne 100 ran z kosy během půl hodiny, tak to nikdo neřešil, ale když jich tam padne 100 během minuty za tří kos, tak to je prostě zátěž na kterou okolí reaguje a zvlášť teď kdy jsou lidi na dovolených, grilují venku, nebo sedí na zahrádkách u hospod...


Reklama

pavelgregor
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 26.10.2012 0:17
Bydliště: Praha

09.07.2013 13:20

Re: střelnice Praha - zákaz střílení z 858?

Tak tento důvod chápu... Lidi maj rádi akční střelbu, ale je třeba se s rozumem domluvit na pravidlech, aby vše fungovalo nicméně striktní zákaz střílení z 858 není myslím dobré řešení.

Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

09.07.2013 17:13

Re: střelnice Praha - zákaz střílení z 858?

Pravdou je že většinu těchto zákazů na krytých střelnicích si lidi zaviní sami.To se netýká venkovních střelnic tam většinou bydlí nějaký aktivní důchodce,s psacím strojem v horším případě přímo s počítačem a bez ustání píše stížnosti.U nás v Liberci máme krytou stovku kde se dá střílet až do .50 BMG.Ovšem za samonabíjecí zbraně typu 858,SKS,SVT atd. se platí dvojnásobná taxa za hodinu oproti opakovačkám.Důvodem je taky prý velké opotřebení dopadliště.Sám tam chodím jen když opravdu musím a to pouze kvůli nastřelení zbraně.Jsou tam však tací co to tam vesele kropí stylem co popisoval jpp.Nechápu co na tom mají protože když tam zrovna jsem a nešťastnou náhodou příjde někdo vedle a nastřeluje si optiku tak po každý ráně nadskočím 10 centimetrů jak se leknu nehledě na to že rázová vlna v 100m tunelu je přímo fizicky nepříjemná.Samozřejmě pokud to někomu vyhovuje tak ať si dělá co chce,jen škoda že na to pak doplácej i ostatní právě těma omezeníma a zákazama.

edit. o zakazování zcivilněného střeliva s tzv. jádrem si taky myslím svoje a velký rozdíl v penetraci oproti jiným loveckým rážím s olověným jádrem nevidím.

Uživatelský avatar
Durosik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 379
Registrován: 19.08.2009 20:54
Bydliště: Nitra

09.07.2013 21:29

Re: střelnice Praha - zákaz střílení z 858?

Komarno, Strlenica vonkajšia obmedzenie prevadzky, z hore popisovaných dovodov, dokonca na nas zavolali televiziu... velka strelnica staci prejst do zadnych stage a je vybavene , nie kazdy to vali na 100vke z 25 metrov a to je hned v susedstve par zahradkarov... aj u nas sme doplatili na nerozumnost niektorých použivatelov strelnice..

Uživatelský avatar
MARKONY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1723
Registrován: 08.05.2004 12:55
Bydliště: OSTRAVA

09.07.2013 21:37

Re: střelnice Praha - zákaz střílení z 858?

U nas par šašku pro zábavu střileli do flašek a kovových podstavců až je zničili největší radost jim přinášelo střeli mimo doplašte do cihlové zdi ono to tak krasné praší .Pak se nedivím že to zakázali .

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

09.07.2013 23:07

Re: střelnice Praha - zákaz střílení z 858?

pavelgregor píše:Tak tento důvod chápu... Lidi maj rádi akční střelbu, ale je třeba se s rozumem domluvit na pravidlech, aby vše fungovalo nicméně striktní zákaz střílení z 858 není myslím dobré řešení.

Akční střelbě u nás z pušky říkáme IPSC a střílíme ho běžně. :mrgreen: Jak pistolí, tak puškou nebo broknou. Tohle je ale styl střelby, který se dá nazvat načechrávání valu.
Možná jsem staromilec, ale střelba u mě vždy byla spojena s potřebou něco trefit a ne uvařit kosu, případně stát po kotníky v hilznách, byť je patrona za 3 K ...
No, každopádně je vidět, že problémy nemáte jen v Praze :(

Uživatelský avatar
cityshark
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: 05.04.2009 9:33
Bydliště: Praha

10.07.2013 0:07

Re: střelnice Praha - zákaz střílení z 858?

Verim, ze kdyby ses s pany z Kapslovny znal, tak te tam i s kosou pustej, ale jako cizi asi fakt tezko (jestli to vyznelo tak, ze ja se s nima znam, tak to ne... ..jen jsem tam parkrat byl a protahl si pobyt kecanim, cigarkem, kafickem; jsou to prijemni panove). S ARkem te tam pustej radi, holt s puskou ktera zacina cenove 3-4x tam, kde kosa konci (a to skoro i co do ceny streliva) se nacechravacu valu moc nenajde. Popisovali presne to, co ostatni tady: frajer prijde, zaklapne rohlik/buben a kropi jak hovado co to jde. Vysledkem jsou omlaceny stropy, podlahy, stolky, prestreleny pojezdy.... ...no a minimalne ja bych vedle takovyho exota asi taky ze strileni nic nemel a zdekoval se.

Co se streliva tyce, prej nekde oCIPovali jadrovany strelivo a lidi to nevi a kupujou to jako celoplast. Tezko rict, co je na tom pravdy...

Sent from my MK16i using Tapatalk 2

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

10.07.2013 11:18

Re: střelnice Praha - zákaz střílení z 858?

JPP
ale tomu se nedá říkat mnohdy ani akční střílení, to je spíše zralý na diagnózu :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=XJP1PPzlvmU
http://www.youtube.com/watch?v=jQ9_YlbAfns
http://www.youtube.com/watch?NR=1&featu ... G4JI8u6Cfo
http://www.youtube.com/watch?v=DfghyExqukg

pavelgregor
kosa za to samozřejmě nemůže jen si nevybavuju, že bych kdy na střelnici viděl vyvádět někoho pikačoviny s něčím jiným (dlouhým v semiauto)

Uživatelský avatar
tekttemi
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: 20.01.2008 18:53
Bydliště: Praha

16.07.2013 6:11

Re: střelnice Praha - zákaz střílení z 858?

pavelgregor: Neni to sice uz v Praze, ale doporucuju strelnici v Celakovicich. Jestli se nepletu tak pro verejnost je tam otevreno kazdou nedeli 10:15-12:15, chtej 150 za celou dobu. To, co projedes navic na benzinu, v pohode usetris na vstupnem. Navic se mi libi, ze tam maji oddeleny pistolovy (25m) a puskovy (50m) stav. Naboje s ocelovym jadrem neresili.
Vubec bych nesmutnil, ze Te nenechaji strilet v Kapslovne. Mne stacilo prasknout si tam na 50m s Mosinem a SVTckem. Samonabijecce s otevrenymi miridly je daleko lip nekde na venkovni strelnici.

Slapec
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 28.05.2009 18:01
Bydliště: Praha

30.07.2013 14:25

Re: střelnice Praha - zákaz střílení z 858?

František: Co je s původním správcem (s tím nikdy nebyl problém ani s 858 ani 98k až do loňska kdy to začal zakazovat... Důvod již znám, ale že to zakazoval i známejm u kterých nemusel mít strach)?? Jak tam budeš dlouho?? Pokud tedy fakt nebude problém, tak si klidně 858 koupím (nemám ji jen z důvody, že není kde pálit).

Uživatelský avatar
frantisek
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 162
Registrován: 03.04.2008 19:58
Bydliště: město Hliníkovo

30.07.2013 15:07

Re: střelnice Praha - zákaz střílení z 858?

je to tak:
původní správce (Jarda) v březnu zemřel. Zakazovat to začal z důvodů vypsaných výše - rychlopalba z 58 rozmlátí vše, co je za palebnou čárou. Prostřílené držáky terčů jsou ještě někde na střelnici položené.
I na nových už je pár průstřelů (2x Kropatschek od kamarada a min. 1x od pavelgregor z 58my). Nechat je vyřezat a navařit je tam stojí dost peněz. Pak si dopočti cenu a neuvěřitelně špinavou práci s výměnou lana nebo kladky (po ramena v kolomazi, předloktí otrhaná od plechů a děláš to potmě v tunelu kde není vzduch, je horko a neuvěřitelný vlhko). Semtam prostřelený halogen (po povodni jsem jich vyhazoval asi 5).

Ještě je problém s odvětráním. Černopraché a plnotučné ráže to dovedou neuvěřitelně zakouřit. A pak si třeba hodinu nikdo další nestřelí.

Pokud se nezmění něco, co neovlivním (nevyhodí mě, nebo mě nevezme čert), budu tam působit. Na střídačku se šéfem střelnice. Jsme domluveni na režimu, který jsem tu psal - pokud tam někoho pustím, dopředu bude vědět, kolik stojí lano, pojezd, světlo .... Pokud si chce jít střelit opakovaně, nesmí se napoprvé uvést, jako kropič_obecný. Nebo jako ne až tak dávno jeden magor, co si poslal vz.43 na chodbě pod nohy. Jednoduše se to dá podělit tak, že já sloužím soboty (neděle) a kolega všední dny.

Uživatelský avatar
Vejr
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 597
Registrován: 10.06.2012 15:58

30.07.2013 21:39

Re: střelnice Praha - zákaz střílení z 858?

Už i ve Vinařicích se na kosu dívaj ošklivě, prej si někdo z okolí stěžuje na randál

Rimmer132
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 518
Registrován: 14.11.2007 20:21
Bydliště: Praha

30.07.2013 22:09

Re: střelnice Praha - zákaz střílení z 858?

Bodejť, co s tím lidi všude dělají. Kdyby to nebylo čiré zlo a odsouzeníhodné rouhání, tak řeknu "ať zase stojí kulovnice dvacet tisíc a náboj aspoň deset Kč" :wink:

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

31.07.2013 8:56

Re: střelnice Praha - zákaz střílení z 858?

jsou lidi, co nechápou, že rychlopalba neznamená mačkej jak rychle umíš směrem k terčům

Uživatelský avatar
Vejr
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 597
Registrován: 10.06.2012 15:58

31.07.2013 9:36

Re: střelnice Praha - zákaz střílení z 858?

přiznám se že zrovna z tohodle důvodu hledám už nějakou dobu pozemek na střelnici ve středních Čechách. Místo kde by se takhle střílet dalo. Sám to neprovozuju, kosu nemám ale rád si občas zatrénuju ipsc. Ale většina správců střelnic se stejně brání tomu abych si dal někam do cílovky 2 terče a popra. A když chtěl lidi kalit ze samonabíječek tak proč ne, klidně bych to vzal jako podnikatelskej projekt ale moje roční snaha najít pozemek vzdálenej alespoň 4 km od baráků mi nevychází. Alespoň ne ve středních čechách. Z každýho pěknýho lomu dneska radši udělaj skládku :roll:

Další

Obsah fóra / Střelectví / Soutěže a akce, Kluby a střelnice, Prodejny a Puškaři

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků