Uživatelský avatar
Aldrich
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 103
Registrován: 18.01.2006 9:14
Bydliště: Olomouc

26.09.2007 19:04

hurá :(

Uživatelský avatar
Mr.Grinder
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 131
Registrován: 11.03.2007 12:08
Bydliště: Olomouc

26.09.2007 22:08

Aldrich - tak to máš dobrý. Já pokaždý s SKS platím 100. Ať jdu v týdnu nebo o víkendu.

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

26.09.2007 23:21

lol... asi jak se kdo zalíbí. Ale to je na více střelnicích.

Uživatelský avatar
amazoon
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 35
Registrován: 05.03.2009 21:25
Bydliště: Prostějov

18.03.2009 20:21

Lazce Olomouc

Zdravím pánové, prosím nemáte někdo telefon na pana Kořínka na střelnici Olomouc - Lazce ? Předem díky.

Uživatelský avatar
martin.9mm
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 770
Registrován: 07.03.2007 16:56
Bydliště: Olomouc

18.03.2009 22:00

603 876 240

Uživatelský avatar
squedo
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 86
Registrován: 10.01.2009 16:18
Bydliště: Olomouc

23.12.2009 19:53

Re:

Pánové střelci, chodíte bouchat do Timpa? Ceny lidové, nicméně bych si připlatil abych neodcházel se škrábaním v krku a taky si za chvilku budu brávat sebou baterku, páč zářivek svítí čím dál měně....


Reklama

ARES
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1198
Registrován: 28.06.2005 15:28
Bydliště: Zlín

24.12.2009 10:28

Re: Strelnice Olomouc

Info pro dlouhobouchače

Pan Kořínek nás při poslední návštěvě informoval v tom smyslu, že od Nového roku bude mít střelnice nového majitele a ceny by se měly změnit v duchu co hodina to 100Kč

Tak jsem děsně zvědavý

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

24.12.2009 13:04

Re: Strelnice Olomouc

V Olomouci jsembyl poprvé minulou něděli a s chování správce jsem byl docela v šoku.Ale střelnice super.I s otevřenýma mířidlana se dá na 300 m trefit terč.

lubomír
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 128
Registrován: 11.11.2007 21:37
Bydliště: Olomouc

24.12.2009 13:33

Re: Strelnice Olomouc

Stávající správce prý končí,tak doufá,že to bude k lepšímu .

ARES
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1198
Registrován: 28.06.2005 15:28
Bydliště: Zlín

24.12.2009 13:43

Re: Strelnice Olomouc

Ale zase se změní ceny a 100 za hoďku už nebude tak výhodné jako doposud

Uživatelský avatar
Bobr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2276
Registrován: 08.01.2006 13:09

24.12.2009 13:46

Re: Strelnice Olomouc

no Kořínek říkal že by tam snad měl zůstat tak uvidíme

Uživatelský avatar
PetrosK
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 11
Registrován: 04.11.2009 22:43
Bydliště: Olomoucký kraj

25.12.2009 23:36

Re: Strelnice Olomouc

Nevím jestli je cena v TIMPU tak lidová. 85kč na hodinu se mi zdá moc. Navíc to je cena jen za jednu osobu. Nechápu, že se neplatí jen cena za stav. Je to takhle všude, nebo to je jen místní specialita? Taky mi úplně nesedí ta pevná vzdálenost terče, která je 17m. Zato náboje 9mm Luger tam maj tuším 4.50 za kus.

Uživatelský avatar
squedo
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 86
Registrován: 10.01.2009 16:18
Bydliště: Olomouc

26.12.2009 0:13

Re: Strelnice Olomouc

Tak to by mě zajímalo kde si bouchneš (na kryté) levněji. Vzdálenost je daná prostorem, holt spodek Timpa byl jako kryt a nejsou v něm větší místnosti. Střílím na ten redukovanej terč, tím tu vzdálenost vykompenzuju.Mě vadí odsávání (nefunkční?), když se tam sejde víc lidí, je to fakt mazec. Koneckonců je to tam díky tomu všechno očouzený. Se škrábáním v krku se pak potýkám ještě další dvě hodiny.A nedostatečné osvětlení by se mohlo taky vyřešit..... P. Macek je sice v poho chlap,ale už to moc neřeší....škoda :(

PaF
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 30.01.2007 21:54
Bydliště: Brno

29.12.2009 15:18

Re: Strelnice Olomouc

Napis otevrene, ze je to tam o zdravi. Otravu olovem nevykasles :roll: .

Uživatelský avatar
Missak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 901
Registrován: 09.07.2006 17:20
Bydliště: Přerov

29.12.2009 15:34

Re: Strelnice Olomouc

jj, já tam začínal (a vlastně i dělal ZP). už před těmi 3mi lety (co jsem tam byl naposledy) to tam bylo ponuré, špatně větrané a osvětlené. Ale ceny a přístup obsluhy velmi dobré. Přece jen je to bývalý kryt, tak těch možností tam moc není a jak je na tom majitel finančně, aby do toho vrazil nějaké další peníze nevím. Pro něj je to hlavně koníček a přivýdělek k důchodu (prot i ty dobré ceny).

Uživatelský avatar
Walt
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 20.01.2004 14:30
Bydliště: Králův Dvůr

06.09.2010 21:01

Re: Strelnice Olomouc

Vojenští odstřelovači dostali lekci, pokořila je kráska z Berouna
2. září 2010

Vypadá jako modelka, ale míří lépe než profesionální střelci. Důkazem je první místo na mistrovství republiky ve střelbě velkorážnou puškou s optikou do tří set metrů.

Obrázek

Jitku Michalovou si není těžké představit na zahradě s kávou a pilníkem na nehty. Místo dámských dýchánků ale jezdí po střelnicích a má takové výsledky, které by jí mohli závidět i zkušení borci. Na mistrovských závodech, které se konaly 14. srpna v Olomouci, suverénně přestřílela i chlapíky z ozbrojených složek a mezi nimi i vojenské odstřelovače, a odvezla si zlatý pohár. Překvapila tak nejen své soupeře, ale i sama sebe.

Vaši soupeři museli být naštvaní, že je porazila ženská. Jak na vás reagovali?

Nadšení zrovna nebyli. Na některých byla vidět zlost a myslím si, že mi to nepřáli. Dotkla jsem se jejich ega. Ale našli se i tací, kteří mi sportovně přišli pogratulovat a mysleli to upřímně, a to mě moc potěšilo. Tenhle sport u nás moc žen nedělá, najdou se tady asi tak tři čtyři, které střílí. Nikdo proto nečekal, že nováček a ještě k tomu ženská vyhraje závody. Možná to bylo štěstí začátečníka, ale faktem je, že moje terče byly zasaženy nejlépe.

Jak takové závody probíhají?

Letos se sešlo asi pětadvacet účastníků a osm nás postoupilo do takzvaného superfinále. Střílí se na tři sta metrů vleže s oporou a puška je ještě vybavená pevnou podporou, které se říká bipod. Je to taková dvojnožka. Superfinále pak spočívá v tom, že střelec má ruce na zemi a během pětadvaceti vteřin musí nabít zbraň, namířit a vystřelit. Vždy vypadává účastník, který je v časovém limitu zásahem nejdále od středu terče, nebo ten, co nestihne vystřelit, ten odchází automaticky. Já osobně jsem vydržela až do konce a poslední můj zásah skončil osm milimetrů od středu terče. Vůbec jsem nečekala, že bych postoupila takhle daleko, a už vůbec ne, že bych vyhrála.

Jak jste se k tomuto pro ženy netypickému sportu dostala?

Ke střelbě mě asi před rokem přivedl loňský mistr republiky Jiří Abraham. Ten mě do toho tak trochu naverboval. Zpočátku jsem si nebyla jistá, jestli je tenhle sport zrovna pro mě, ale začala jsem mít výsledky a chytlo mě to. Když vám něco jde, stimuluje vás to a začne i bavit. Navíc si u toho člověk skvěle vyčistí hlavu, protože musí myslet jenom na správnou techniku a na cíl. Je to o tom najít klid, nastavit dobře puškohled podle vzdálenosti, odhadnout počasí, sledovat neustále vítr podle stromů kolem střelnice a pak už stačí zmáčknout spoušť. Nesmíte se bát výstřelu a zbraň jakkoliv strhávat, protože jinak nikdy nemůžete být přesní. V tomhle sportu je zkrátka důležitá koncentrace a dovednost přečíst vítr.

Co na to, že střílíte, říkají vaši rodiče?

Moje maminka byla hned od samého začátku střelbou naprosto nadšená, snad taky proto, že kdysi ona sama střílela a byla skutečně dobrá. Fandí mi a je ráda za každý můj úspěch. Vzpomenete si na první závod?
To bylo v Poříčanech, kde se střílí na sto padesát metrů. Jirka Abrham o nich tvrdí, že je to jeden z nejtěžších závodů, které se v Česku pořádají, protože se konají na policejní střelnici, kam nemá veřejnost přístup. Člověk tak nemůže natrénovat. Soutěž je ale perfektně připravená a atmosféra báječná. Nakonec jsem skončila na pátém místě, a to bylo velké překvapení. Nadchlo mě, že hned první závody stály za to a Jirka tvrdil, že mám talent, tak jsem u toho zůstala.

Jaké jsou u nás v republice podmínky pro trénování?

Mohlo by to být lepší. Třeba před soutěží v Poříčanech jsem trénovala na střelnici ve Velvarech na předem připravené terče, abych měla alespoň nějakou představu, jak to bude vypadat naostro. Ale jinak se na závody připravuju tak den dopředu až přímo na místě, když se střílí třeba v Olomouci. Není totiž ani kam chodit. Ve Zdicích je střelnice na padesát metrů, a to je krátká vzdálenost. Ještě jsme čekali, že u nás v republice bude zprovozněna střelnice v Mariánských Lázních na 400 metrů, ale nakonec ji neotevřeli. Oproti naší republice jsou jednoznačně výborné podmínky pro tento sport na Slovensku.

Jak je tento sport finančně náročný?

Celkem dost. Cena zbraně začíná zhruba na padesáti tisících a když by chtěl mít někdo lepší kousek, tak je to o zakázce v Americe, a to je už jiná cenová kategorie. V přepočtu na koruny zhruba od osmapadesáti do osmdesáti tisíc jen za zbraň. Čeká se na ni i jeden rok. Ale náročné to je také časově. Není to jen o střílení, ale i o výrobě a vývoji střeliva. V tomto směru věřím Jirkovi, dokáže vymáčknout z jakékoli zbraně opravdové maximum. Na závodech je navíc lepší být alespoň den dopředu, protože je nemožné ujet tři sta a více kilometrů a hned potom střílet.

Jak moc je střelba vhodná pro děti? Jsou na závodech i mladší účastníci?

Zbraně podle mě nejsou pro děti, v tom by se mnou kdekdo souhlasil. Nicméně, jak se ukázalo při letošní střelbě v Olomouci na lize mistrů, možné to je. Jeden z účastníků závodu byl dvanáctiletý chlapec, který střílel opravdu dobře, a nakonec si odvezl medaili za třetí místo.

Čekají vás teď nějaké další závody?

Už 11. září pojedu podruhé do Poříčan. O dva dny dříve jdu ke státnicím, takže když neuspěju, tak si alespoň vybiju vztek. To je na to ideální, i když na druhou stranu to člověka rozhodí, protože na závodech je určitě lepší koncentrace. Člověk nepotřebuje být nějak fyzicky zdatný, ale důležitá je práce s dechem a neuškodí se ani po ránu pěkně najíst.

A co plány do budoucna? Máte nějaký cíl?

Pokud to bude možné, pojedu střílet na Slovensko na jeden kilometr, a chci tam podat nejlepší výkon. V příštím roce se pokusím obhájit mistrovský pohár.

Zemanová Lucie

zdroj: http://www.sedmicka.cz/beroun/clanek?id=212007

Haness
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 256
Registrován: 29.09.2008 17:18
Bydliště: Brno

18.08.2011 23:13

Re: Strelnice Olomouc

Taxem zavítal předminulý týden na střelnici do Olomouce a trošku s obavama čekal co se bude dít po zkušenostech s p. Kořínkem.

Ale místo jeho "příjemného" výrazu tam byla paní která říkala že je tam teď na stálo a p. Kořínek tam chodí jen občas.

Super přístup, lidové ceny, prostě paráda :wink:

Uživatelský avatar
Balda
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 729
Registrován: 04.09.2005 0:56
Bydliště: 33UWS0325

02.10.2011 11:22

Re: Strelnice Olomouc

Nové stránky Lazecké střelnice :
http://lazce.webnode.cz/

Uživatelský avatar
martin.9mm
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 770
Registrován: 07.03.2007 16:56
Bydliště: Olomouc

08.11.2011 9:55

Re: Strelnice Olomouc

Informace o provozu střelnice po požáru:

Pistolová a brokové střelnice jsou plně funkční.

Pušková střelnice bude až do odstranění poškozené části mimo provoz.

Odhadujeme, že do 20.11.2011 bude zprovozněna pravá část puškového střeliště, které zůstalo po požáru nepoškozeno.

Bližší informace Vám rádi sdělíme na našem telefonním čísle.



Za komplikace se Vám omlouváme.



Více zde: http://lazce.webnode.cz/

Uživatelský avatar
Artifex
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 601
Registrován: 18.01.2009 17:51
Bydliště: Brno

08.11.2011 10:39

Re: Strelnice Olomouc

Co tam bylo za problém, smím-li se zeptat? Zase svítící střelivo do pneumatik?

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Soutěže a akce, Kluby a střelnice, Prodejny a Puškaři

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků