ARES
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1198
Registrován: 28.06.2005 15:28
Bydliště: Zlín

04.07.2008 11:44

Já to vidím tak, že pokud je střelnice schválená pro takový a makový provoz, takových a makových zbraní a ráží, tak dokud tam nepřileze hygiena a nebude něco překlasifikováno a střelnice nedostane příkaz od příslušného úřadu změnit svůj provoz na základě změněnoho schválení, tak se dědek na druhém konci vesnice může třeba stavět na hlavu a rozpírat se ve futrech ušima a bude mu ho..o platné.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

04.07.2008 11:46

vidět to tak můžeš, jenže ono stačí aby si dědek postěžoval na úřadě a hygiena i s měřením je tam coby dup.... A pak nastává problém, protože skoro vždy něco naměří...

ARES
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1198
Registrován: 28.06.2005 15:28
Bydliště: Zlín

04.07.2008 11:50

Ale však jo, ať tam hygiena přijede, naměří a řeknou, že je potřeba omezit provoz takových a makových zbraní na jen tu a tu dení dobu. Ale ne že dědek začne z trucu psát stížnosti (extra když je sám) a hned se z toho všichni posadí na prdel

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

04.07.2008 12:02

NO možná že chtějí mít od dědy klid, protože je jim jasný že když dojde na měření tak tam vždy něco naměří a tím pádem to zaplatí oni.
Věř mi že vím o čem mluvím, taky jsme to absolvovali.
Měřili jsme, dostali jsme limity kolik za jakou dobu můžeme střílet, z hlediska hygieny je ot košer, ale stále jsme trnem v oku, protože nám tam začínají lidi dělat naschvály, cpát hřebíky do zámků a podobně....

ARES
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1198
Registrován: 28.06.2005 15:28
Bydliště: Zlín

04.07.2008 12:09

Tak abych to upřesnil. Jestli dědek nebydlí v těsném sousedství v novostavbě, tak to znamená, že střelnice byla schválena pro provoz v době, kdy tam už dědek bydlel. Navíc jestliže si stěžuje on jediný a ještě je na druhém konci vesnice, kdy mezi ním a střelnicí je dalších xy lidí a nikdo z nich si nestěžuje, tak osobně dost silně pochybuji, že si s tím vůbec bude hygiena lámat hlavu. Ostatně není nic snazšího, než v době plného provozu střelnice jet tam kde bydlí dědek a na vlastní uši si poslechnout, jak moc je to slyšet. Řekl bych, že přes ten horizont to žádné drámo nebude a navíc bude člověk mít přehled o co vlastně jde a a kolik dalších lidí tam bydlí. Rozhodně bych na stížnosti jednoho člověka nestavěl omezení střelnice. Kdyby si stěžoval celý blok domů ve stejném místě tak ano, to už se nad tím člověk pozastaví, že se tam možná nějakým tunelem ten zvuk nese

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

04.07.2008 12:12

Hm, to pocitas s rozumem posuzovatelu. Staci jeden kokot jako je tenhle a uz se vezes... Zbrane jsou spatneeee, aaaaaaaaaaano...


Reklama

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

04.07.2008 12:24

ARES: seš úplně mimo, tohler je teorie která sice dává logiku, ale praxe je opravdu někde jinde.....
Když jsem mluvil s chlapama co měření prováděli, tak říkali že obvykle měří v noci, protože okolní hluk zpravidla bývá takovej, že nejscou schopni naměřit hluk výstřelu s odstupem 3dB (předepsaná hodnota) od okolního hluku... Tudíž jsme měřili výstřely "na povel" když utichl okolní hluk, jakmile projelo po silnici auto tak to bylo neměřitelné. A stejně jsme dostali docela drsný limity....
Holt můžeš teoretizovat jak chceš, ale praxe je trochu jiná.....

ARES
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1198
Registrován: 28.06.2005 15:28
Bydliště: Zlín

04.07.2008 14:11

Vidíš a já jsem si vždycky myslel, že tady v tom státě máme všechny ty úřady zřízené z důvodu aby o něčem rozhodovali. A ono přitom jen stačí, když já ve Zlíně budu prudit, že mi vadí hluk ze střelnice v Otrokovicích a hoši z Guncentra ochotně omezí provoz střelnice proto, abych já bych spokojený.

Uživatelský avatar
RMP
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 960
Registrován: 20.01.2004 15:42

04.07.2008 14:46

Veliký průser je také v tom, že před pár lety se hluk posuzoval v jisté (malé) vzdálenosti od oken nejbližší obytné budovy. Ale potom se to změnilo, a teď je důležitá hranice sousedního pozemku (což může být rozdíl stovek metrů), " kdyby chtěl náhodou soused relaxovat u plotu a rušilo ho to"...
Druhá věc je tak, že nově upravené předpisy by se měly vztahovat na novostavby (myšleno novostavby střelnic), nikoli na objekty, zkolaudovaná před úpravou - to by potom dle zákona museli vytrhat většínu železnice, protože dříve stála v poli a dnes k ní obce "dorostly."

ARES
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1198
Registrován: 28.06.2005 15:28
Bydliště: Zlín

04.07.2008 14:52

Mě to přijde celkem jasné a zřetelné:
Pozastavení provozování střelnice
(1) Příslušný útvar policie rozhodne o pozastavení provozování střelnice, jestliže
a) provozování střelnice prokazatelně ohrožuje život nebo zdraví osob, životní
prostředí nebo majetek, nebo
b) správce střelnice nevykonává svou funkci a provozovatel střelnice neustanoví
nového správce střelnice do 30 dnů od ukončení výkonu funkce dosavadního
správce střelnice.
(2) Příslušný útvar policie může rozhodnout o pozastavení provozování střelnice,
jestliže se změnily podmínky, za nichž bylo vydáno povolení k jejímu provozování.

(3) Příslušný útvar policie v rozhodnutí o pozastavení provozování střelnice stanoví
přiměřenou lhůtu k odstranění nedostatků; tuto lhůtu lze v odůvodněných případech
prodloužit.
(4) Odvolání proti rozhodnutí o pozastavení provozování střelnice podle odstavců 1
a 2 nemá odkladný účinek.
(5) Příslušný útvar policie povolení k provozování střelnice zruší, pokud nebudou ve
stanovené lhůtě odstraněny nedostatky, pro něž bylo provozování střelnice pozastaveno.

Nic o tom, že by o tom rozhodoval MÚ nebo nějaký důchodce tam nevidím

Uživatelský avatar
zoufalec
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 859
Registrován: 15.10.2006 18:01
Bydliště: Boskovicko

04.07.2008 16:18

Ono je to velice jednoduché zavřít střelnici. Už jsem to taky prožil. Nic se nemusí měřit, nic se nemusí platit.
Jednoduše se napíše stížnost na krajskou hygienu a ta dá informaci OŘ PČR. Do vyřešení stížnosti je na střelnici pozastavena činnost. Zda někdy později proběhne měření, nebo stížnost vyšumí do prázdna je úplně jedno. Není pravda, že za měření musí platit ten kdo si stěžuje. Klidně může být provozovatel střelnice vyzván k doložení výsledků měření vlivu na životní prostředí. Hádejte kdo to platí? Mezi náma, stojí to kolem 3000kč. Toto může klidně trvat 1/2 roku až rok. Po roce se zjistí, že žádný limit nebyl překročen, střelnice se otevře a za měsíc příjde na hygienu další stížnost.
Na toto dojela krásná střelnice v Dolní Lhotě u Blanska. Jeden pablb a na střelnici je povolených 548 ran z pistole. Tím končí jakýkoliv závody.

RMP - železnice má generální vyjímku na hlučnost.

Uživatelský avatar
admix
 
Příspěvky: 1815
Registrován: 25.06.2007 17:45
Bydliště: Plzen

04.07.2008 16:53

To je fakt smutny :( smejdi neprejici .. to by clovek musel klesnout na jejich uroven a zneprijemnovat jim pekne zivot, aby dali pokoj :(

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

04.07.2008 17:46

RMP píše:to by potom dle zákona museli vytrhat většínu železnice, protože dříve stála v poli a dnes k ní obce "dorostly."


Omyl, železnice mají vyjímku......

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

04.07.2008 17:47

zoufalec píše:Mezi náma, stojí to kolem 3000kč.


Dnes už je to více než 2x tolik

Uživatelský avatar
RMP
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 960
Registrován: 20.01.2004 15:42

08.07.2008 20:23

To s tou železnicí jsem nevěděl.

Jinak měření dnes už bude dražší než ty 3000,-. Dělával jsem ve stavebnictví, a např. měření hluku vzduchotechniky bylo dle rozsahu zařízení tak za 5000,-, ale klidně i za 10 000,- nebo 15 000,-. Navíc se stále zpřísňují podmínky pro provozování měření, mimo autorizace techniků jsou to nároky na přístroje. Není nic mimořádného dát za kvalitní hlukoměr stovky tisíc - a to se pak samozřejmě musí rozpustit do ceny měření.

Uživatelský avatar
zoufalec
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 859
Registrován: 15.10.2006 18:01
Bydliště: Boskovicko

09.07.2008 17:28

Přesně tak. Úředník si vyžádá a občan cáluje až se z něj kouří. Na tomto stojí státní aparát. Kde vezme stát prachy na svoje rozhazování? No přece z daňových poplatníků. Proč jsou pořád náročnější podmínky pro jakoukoliv činnost? Aby se za ně dalo platit víc.

Uživatelský avatar
zoufalec
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 859
Registrován: 15.10.2006 18:01
Bydliště: Boskovicko

31.07.2008 20:35

Náhodou jsem našel článek z místního tisku ke střelnici v Dolní Lhotě. Podotýkám že ta střelnice tam stála mnohem dřív než začali stavět domky směrem ke střelnici. http://blanensky.denik.cz/publicistika/ ... 80205.html

A byl jsem se podívat na té střelnici v Hranicích na Moravě. Statistika se potvrdila i tam. Dědka prudiče tam mají taky. Údajně podává i žaloby.
Naposledy upravil zoufalec dne 31.07.2008 20:41, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
travis
 
Příspěvky: 882
Registrován: 27.04.2007 17:47
Bydliště: PRAHA 5

31.07.2008 20:41

hluk od střelnice

Takový článek může napsat pouze redaktorský diletant, který neví o co jde. Hlavně dělbuchy a samopaly, prostě hrůza, o šéfredaktorovi raději nemluvím, to je totéž.

Uživatelský avatar
zoufalec
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 859
Registrován: 15.10.2006 18:01
Bydliště: Boskovicko

31.07.2008 20:43

Tak vidíte, kravka nemůže v klidu dojit. Zajímavý že do roku 1989 to nikomu nevadilo. Bylo by zajímavý zeptat se jich proč.

Uživatelský avatar
travis
 
Příspěvky: 882
Registrován: 27.04.2007 17:47
Bydliště: PRAHA 5

31.07.2008 20:45

Asi proto, že proti orgánům, kteří tam stříleli byli krátcí a byli by rychle posláni do chléva ke kravce.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Soutěže a akce, Kluby a střelnice, Prodejny a Puškaři

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník