Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

07.02.2011 21:18

Re: Nezda se Vam, ze to tu nejak upadlo?

Amen.

Závazná PRAVIDLA

1. Střelectví.cz je diskuzní fórum primárně zaměřené na střelné zbraně, střelivo, legislativu týkající se zbraní, střelecké doplňky, střelecké techniky a věci s nimi přímo související. Pokud hodláte diskutovat o něčem jiném, použijte jiné fórum.
.
.
OFF TOPIC - MIMO TÉMA
vše týkající se zaměření fora jinam nezařaditelné

Události
Ve světě i u nás, související se zbraněmi, sebeobranou, trestnými činy se zbraněmi, snahami omezit naše právo bránit svůj život, zdraví či majetek. Nakopírujte to sem s odkazem na původní zdroj, vkládejte však pouze informace, Vaše názory či fabulace si patří do debat na původním zdroji.

Přejmenováno z "Nezdá se vám že to tu nějak upadlo" a přesunuto z OT. Názory , polemiky. Bez INVEKTIV, prosím.

Uživatelský avatar
marish
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 65
Registrován: 19.07.2009 16:14
Bydliště: Liberec

08.02.2011 13:04

Re: Strelectvi.cz po změně pravidel 2011

Možná je to proto, že to teď vidím s větším odstupem, ale zdá se mi, že před změnou pravidel se tu snad nikdy tolik netlachalo o ničem.

V odborném bylo odborné, v OT bylo OT, cokoli se tomu vymykalo modi promázli.

Teď tu roste jedno vlákno za druhým, kde se dokola řeší komu čím moderátor ublížil, co smáznul a jestli "má koule"...

Jinak hláška jako: Oznámení úmrtí v Událostech, kondolence a sbírka na věnec v OT, sraz na pohřeb v Akcích; opravdu velmi zpřehlední fórum - o jedné události si tak počtu nejméně ve třech vláknech, to potěší asi jen funkci Hledat...

shi
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 248
Registrován: 09.05.2007 19:24

11.02.2011 16:20

Re: Nezda se Vam, ze to tu nejak upadlo?

Petzold píše:Události
Ve světě i u nás, související se zbraněmi, sebeobranou, trestnými činy se zbraněmi, snahami omezit naše právo bránit svůj život, zdraví či majetek. Nakopírujte to sem s odkazem na původní zdroj, vkládejte však pouze informace, Vaše názory či fabulace si patří do debat na původním zdroji.


To jako k 90 procentům "událostí" vznikne vlákno, které bude mít jediný příspěvek, a tím bude samotný odkaz na událost někde na novinkách a dál nic ?

Je to tady stále ještě diskusní fórum, nebo si jen pomocí zbývajících uživatelů děláte databázi odkazů na události ?

Jo já vím, je to vaše fórum, dělat si můžete co chcete ...

Uživatelský avatar
Joezbrna
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 833
Registrován: 20.11.2008 11:20

11.02.2011 16:34

Re: Strelectvi.cz po změně pravidel 2011

Založili si webové fórum. Ale diskutovali jim tam lidi... :roll:

Snažím se jednotlivé kroky moderátorů nekomentovat, ale pořád mi vrtá hlavou otázka, jestli phpBB je nejlepší platforma pro encyklopedii :wink:

MCM
 
Příspěvky: 137
Registrován: 24.05.2007 12:50

11.02.2011 21:40

Re: Strelectvi.cz po změně pravidel 2011

Za sebe můžu říct, že mne docela zajímalo jaký názor na události má střelecká komunita. Občas se tu člověk dozvěděl zajímavé informace o kterých se od novinářů nedozví. Odborný komentář k určitým událostem totiž není na škodu. Úroveň diskuze na Novinkách je bohužel na mizerné úrovni, proto ji nečtu, zde to jistou úroveň mělo.

Uživatelský avatar
g-relax
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1051
Registrován: 29.01.2009 19:34
Bydliště: Brno _______________________ $ LEX www.gunlex.cz $ LEX

11.02.2011 23:21

Re: Strelectvi.cz po změně pravidel 2011

shi: Ten "rozcestník" v událostech je podle mě nesmyslný a že nemožnost diskutovat ochuzuje toto fórum. Beru to tak, že v roce 2011 toto diskuzní fórum bude ořezáváno jako gunwiki a že v roce 2012 ten záhadný (viz Uživatelské statistiky - member18295.html) Tým Střelectví.cz povolí otěže.


Reklama

Uživatelský avatar
hetzer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 657
Registrován: 19.12.2006 15:37
Bydliště: Prostějov

12.02.2011 14:03

Re: Strelectvi.cz po změně pravidel 2011

Joezbrna: phpBB je samozrejme nejhorsi platforma pro encyklopedii :wink:

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

14.02.2011 10:51

Re: Strelectvi.cz po změně pravidel 2011

MCM píše:Za sebe můžu říct, že mne docela zajímalo jaký názor na události má střelecká komunita. Občas se tu člověk dozvěděl zajímavé informace o kterých se od novinářů nedozví. Odborný komentář k určitým událostem totiž není na škodu. Úroveň diskuze na Novinkách je bohužel na mizerné úrovni, proto ji nečtu, zde to jistou úroveň mělo.


polemika nad odbornou zpúsobolostí nebožtíka, či sbírku RIP považuješ za odborný komentář ??
nebo výlevy o tom, že zbrojní pas je blbost, když je to průkaz ? já třeba zbrojní pas mám (mezinárodní)
o existenci tohoto dokladu však diskutující "odborníci" asi nemají páru
tohle je forum o zbraních, ne černá kronika online, privilegovaný jsou a budou vždy technický vlákna
a debaty (pokud možno fundované) k věci

MCM
 
Příspěvky: 137
Registrován: 24.05.2007 12:50

14.02.2011 13:25

Re: Strelectvi.cz po změně pravidel 2011

Všechny komentáře odborné určitě nejsou, blabolu tu bylo taky dost, ale znovu se zopakuji, úroveň to tu mělo jistě lepší než na novinkách, kam nás odkazujete aby jsme si šli diskutovat. Já si to radši četl tady.

Jabberwocky
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 16
Registrován: 09.12.2009 0:31
Bydliště: Praha

23.02.2011 11:54

Re: Strelectvi.cz po změně pravidel 2011

Pěkně to, myslím, vyjádřil o stránku výš Fighter. "Staré" Střelectví mělo pro mne to kouzlo, že sem chodili z velké části chytří lidé se zajímavými názory, o kterých stálo za to přemýšlet. Přitom zde vládla sympatická disciplína, na rozdíl třeba od Gunshopu, kde je to občas dost zoufalé. Důvody ke změně nechápu, ale respektuji je. Už sem ale moc nechodím.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

23.02.2011 12:56

Re: Strelectvi.cz po změně pravidel 2011

Jsme rád, že ti lidé se "zajímavými názory" sem už tak moc nechodí, protože tyto názory ve spojení s právem držet zbraň považuju pro našeho "koníčka" za docela nebezpečné....

Uživatelský avatar
mandys
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 02.01.2009 13:29

23.02.2011 19:59

Re: Strelectvi.cz po změně pravidel 2011

Osobně mě nudí otevřít nový téma a číst jen spamy lidí, kteří nic neví, ale diskutovat si neodpustí...viz téma CZ 75 P-08 DUTY. To je důvod, proč už sem skoro nechodím, spoustu žvanění a kravin si můžu přečíst jinde...bohužel. Být adminem, tak je ze mě Viktor Čistič...

Doogs
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 128
Registrován: 16.10.2006 15:12

25.02.2011 13:23

Re: Strelectvi.cz po změně pravidel 2011

Téma P-08 Duty jsem otevřel, abych se o této pistoli něco dozvěděl a jelikož se pistole dostane do prodeje tak určitě bude diskutována i na tomto foru.Nejapné komentáře tam uvedené vypovídají jen o jejich autorech, ale nevidím důvod k uzamčení.Kde o ní chcete psát, diskutovat, v 1911 a klony??

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

25.02.2011 14:08

Re: Strelectvi.cz po změně pravidel 2011

pište i jejim autorům, možná pak pochopí, že napomenutí od modera není projevem totality, diktatury či podobných pikačovin
a přestanou pak možná modum s plnou hubou demokracie spílat do PM

Uživatelský avatar
mandys
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 02.01.2009 13:29

26.02.2011 20:09

Re: Strelectvi.cz po změně pravidel 2011

Souhlasím s doogsem, je škoda zamykat, když se dá jen mazat, takhle na ty plodiče rozumů doplatí jen člověk, co se chce něco dozvědět...to bys musel pozamykat většinu vláken...

Uživatelský avatar
MARKONY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1723
Registrován: 08.05.2004 12:55
Bydliště: OSTRAVA

26.02.2011 20:35

Re: Strelectvi.cz po změně pravidel 2011

mandys s Doogs sem se již dohodli, je dočasně uzavřeno .

Tiger
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 65
Registrován: 12.08.2008 8:35
Bydliště: Ostravsko

27.02.2011 23:45

Re: Strelectvi.cz po změně pravidel 2011

Při dnešní diskuzi s jedním členem zdejší komunity jsem byl ukecán k tomu, abych zde napsal svůj názor na %SUBJECT%. Tak tedy dobrá.

Alfonss mi mluví z duše, nad některými jedinci tady se nedalo než žasnout. Změnu fóra směrem k technice a odklon od žvanírny (omezující se povětšinou na maloměšťácké nadávání na úplně všechno a všechny) vítám. Na pivní řeči je dost místa v hospodě 8) Kdysi jsem se pokoušel diskoutovat i v off-topic fórech, ale pochopil jsem, že kdo nechčije s námi, chčije proti nám a bude s ním zatočeno. Jak se mi rozrůstá rodina a zmenšuje množství volného času, je mi to všechno víc a víc fuk. Být to na mně, off-topic zruším a nechám jenom oznamovník událostí typu nekrolog, kalendáře akcí (mimochodem, to by chtělo trochu popracovat, slabší bod programu) nebo rozcestník na zajímavé servery.
Diskuze jsou na všech seriózních serverech moderované a někde dokonce neprojde příspěvek, dokud ho neschválí admin (podivej mámo, to je ale cenzůra!!!). Takovou diskuzi pak má opravdu cenu číst, nikoliv jen používat funkci Search na fóru.
O tom, jestli je phpBB relevatní systém nebo ne nechť si rozhodují ti, kteří to spravují. Dokud to funguje, je mi to jedno.

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

28.02.2011 1:11

Re: Strelectvi.cz po změně pravidel 2011

Alfonss a ja jsme to jiz schytali drive, bud pripraven, ze ted to schytas Ty! Prave ses prohlasil za nepritele lidu. :-)

Nemohli bychom celou tuhle nesmyslnou diskusi timto uzavrit? Je jasne, ze tu jsou dve skupiny lidi, ktere se neshodnou, nema cenu to furt omilat dokola. :roll:

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

28.02.2011 9:59

Re: Strelectvi.cz po změně pravidel 2011

Nema cenu zamykat, pokud to bude ve vecne rovine... :)

KITTbx
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 63
Registrován: 04.06.2011 6:06
Bydliště: Ostrava

16.08.2011 6:26

Re: Strelectvi.cz po změně pravidel 2011

Děkuji za odkaz na toto téma.
Patřím také k „čerstvě“ registrovaným, ale na střelectví chodím podstatně, podstatně déle.
Že se tady dalo dříve diskutovat o ledasčem a bez trestně, je pravda, takové uspořádání není bohužel vždy k dobru. Nyní se (podle mne), zase pro změnu někteří moderátoři chopili korekce a cenzury, která je bez jakýchkoliv pochyb mnohdy, nekorektní, jednostranná, lobbistická a tzv. neomezená = nemusím skládat účty.

Pokud existuje něco jako OFF TOPIC – MIMO TÉMA, tak to znamená, že se zde vlastně může plkat o čemkoliv, ale ne v případě střelectví, jelikož = vše týkající se zaměření fora jinam nezařaditelné. Takže název je protimluv a celá tato sekce je vlastně zbytečná.
Jak jsem vyrozuměl, jsou témata, která jsou TABU a nedovolí se v nich pokračovat, nebo se prostě nějakému moderátorovi nezamlouvají, tak se mažou či zamykají, ale že v této sekci najdete absolutně nesouvisející témata (dle definice nahoře), to je již OK.
Namátkou: co zrovna posloucháte, vtipy, videa, pesové, Děti střelců a střelkyň a vlastně stejné Už jsem tatínek / maminka, Najkrajšie/najúžasnejšie lietadlo, vandry, čundry atd. atd.
Opravdu tady nechci tvrdit, že to není zajímavé a někdy to i se střelectvím souvisí, pochlubit se potomkem je absolutně správné (méně již ho fotit jak si hraje s pravou bouchačkou), ale jde tu o princip.
Pokud tedy chcete zachovat jistý standard, tak je pochopitelné, že plkání se tu nepřipustí, ale odreagování od klasických témat a společné kamarádské poplkání nad rozlitým pivem a nebo zanadávání si na cokoliv patří do každého fóra.
Pro sebe mám takovou „restaurační definici“ jak si fóra rozděluji (jelikož spousta zdejší zasloužilých členů chodí i na jiná střelecká fóra možná mi dají za pravdu): ZK = klub s poklidnou téměř uzavřenou společností, St = dvojka, která chce být plnohodnotná jednička, takže dává větší ceny a snaží se tak o selekci návštěv, GS = klasická slušná hospoda, kde se plká o všem možné, GF = uzavřený klub, povolující návštěvy.
Nechci NIKOHO urazit nebo soudit majitele, jen to tak vnímám.
Ovšem to, že mi moderátor odpoví, tak sem nelez, když se ti to nezamlouvá, já Ti účty skládat nemusím, je absolutně nepřijatelné. Když uvážím, že ten samej by si to na jiném fóru nedovolil, nebo se chová jinak, nebo tam není moderátor. (částečně se týká i „normálních“ členů, zde se chovají jinak než jinde)
Tolik, snad k tématu, ode mne.
btw: odpovím si sám, když se mi to nezamlouvá, tak sem nemám lozit.
Jirka

ZK=zbrane kvalitně
St=střelectví
GS=gunshop forum
GF=glock forum

PředchozíDalší

Obsah fóra / Přečti si pravidla!!! / Pravidla diskuzního fóra, navod k registraci, chyby, návrhy, zlepšení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků