Uživatelský avatar
BARRY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 13.02.2004 19:47
Bydliště: Český Ráj

20.03.2009 15:37

Já řeším již několik let problém sportovních brýlí s dioptrickou vložkou. Mám takový nekonfekční xicht, že mi pod každými brýlemi do očí fouká. Teď mi optik navrhl výrobu ochranných brýlí na míru z dioptrických skel. Tedy plastů, které se dnes už prý dodávají s větším zakřivením. Bezobroučkové. Má to jedno ale a to, že materiál musí být kvalitní aby to nepraskalo.

Uživatelský avatar
Phantom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1209
Registrován: 20.01.2004 15:57
Bydliště: Praha 13

20.03.2009 17:08

píďa: Díky, zítra jdu zkoušet do optiky jak mi to vlastně bude na ksichtě vypadat :wink:, tak se při té příležitosti na praskání zeptám.

píďa
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 74
Registrován: 14.03.2008 14:05

23.03.2009 16:00

Phantom: já bych nerad abys to barl tak že je to nenositelné. Ale já a víc dalších lidí s tím mělo problémy. naopak zase mnoho dalších si je určitě nemůže vynachválit.
BARRY: ty by ses pak nemohl pochlupit až je budeš mít? mě by to strašně zajímalo jak to vypadá. jaké je použití atd. děkuju :-)

Uživatelský avatar
Phantom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1209
Registrován: 20.01.2004 15:57
Bydliště: Praha 13

23.03.2009 16:15

píďa: Tak pán z optiky byl ochoten za skla Silhouette dát obě ruce do ohně - pokud jsou prý vyrobená podle tovární specifikace (min. tloušťka skla 1.8mm) a pokud dodržuješ pravidlo, že si bezobroučkové brýle musíš nasazovat oběma rukama (abys zatěžoval "rámeček" rovnoměrně), tak není důvod aby praskla.

Nicméně mi bezobroučkové nedoporučil, protože mi prostě nesluší a pomohl mi vybrat poloobroučkové, vázané.

Jenom při placení jsem byl trochu zasmušilý :?. Na druhou stranu doufám, že budou odvádět službu 10+ let a dostal jsem k nim dioptricky identické sluneční brýle za cenu obrub.

píďa
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 74
Registrován: 14.03.2008 14:05

24.03.2009 10:07

Phantom: tam je strašně důležité to sundávat obouma rukama. jenže to bývá bčas trošku problém. já ty brýle nosím prostě pořád, takže v nich občas usnu atd. já bych potřeboval něco hrozně pevného. Do brýlí investuju ale ne zas nějak extrémně. raději brýle měním častěji. cca po třech letech. stejně je i při dobrém chování, poškrábu, poškodím atd. a navíc častěji omněňuji design xichtu :-) celý život jsem chodil do jedné jediné optiky ale události mě přinutily zajít teď jinam a jsem o 2 000 Kč levněji. což je příjemné. obroučky kupuju levnější ale skla v mém provedení to nejlepší co zatím jde sehnat. přesto cena nepřesahuje nikdy 10 000 Kč. Já na titan prostě nejsem a když bych je někde ztratil (taky to jde) tak to není taková ztáta :-)

Uživatelský avatar
bpohludka
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 50
Registrován: 06.08.2006 16:28
Bydliště: oční optika Na Dlouhém lánu 11, Praha 6

15.05.2009 13:00

Re:

Phantom píše:píďa: Tak pán z optiky byl ochoten za skla Silhouette dát obě ruce do ohně - pokud jsou prý vyrobená podle tovární specifikace (min. tloušťka skla 1.8mm) a pokud dodržuješ pravidlo, že si bezobroučkové brýle musíš nasazovat oběma rukama (abys zatěžoval "rámeček" rovnoměrně), tak není důvod aby praskla.

Nicméně mi bezobroučkové nedoporučil, protože mi prostě nesluší a pomohl mi vybrat poloobroučkové, vázané.

Jenom při placení jsem byl trochu zasmušilý :?. Na druhou stranu doufám, že budou odvádět službu 10+ let a dostal jsem k nim dioptricky identické sluneční brýle za cenu obrub.


Dioptrická skla firma Sillhouete nedělá, tato firma dělá pouze obroučky.


Reklama

Uživatelský avatar
bpohludka
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 50
Registrován: 06.08.2006 16:28
Bydliště: oční optika Na Dlouhém lánu 11, Praha 6

15.05.2009 13:00

Re:

píďa píše:Phantom: tam je strašně důležité to sundávat obouma rukama. jenže to bývá bčas trošku problém. já ty brýle nosím prostě pořád, takže v nich občas usnu atd. já bych potřeboval něco hrozně pevného. Do brýlí investuju ale ne zas nějak extrémně. raději brýle měním častěji. cca po třech letech. stejně je i při dobrém chování, poškrábu, poškodím atd. a navíc častěji omněňuji design xichtu :-) celý život jsem chodil do jedné jediné optiky ale události mě přinutily zajít teď jinam a jsem o 2 000 Kč levněji. což je příjemné. obroučky kupuju levnější ale skla v mém provedení to nejlepší co zatím jde sehnat. přesto cena nepřesahuje nikdy 10 000 Kč. Já na titan prostě nejsem a když bych je někde ztratil (taky to jde) tak to není taková ztáta :-)


Jen tak pro zajímavost o jaké se jedná dioptrie???

Uživatelský avatar
Phantom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1209
Registrován: 20.01.2004 15:57
Bydliště: Praha 13

20.05.2009 11:54

Re: střelecké brýle + dioptrie

Skla: Je to tak, obroučky jsou Silhouette a skla Transitions.
Dioptrie: Levé -0,5 sférická, pravé -0,5 cylindrická 30°.

Skla jsou samozabarvovací šedá, antireflexní, tvrzená, vodoodpudivá. Jako dioptrická skla fungují excelentně, jako protisluneční je to horší, nejhorší je vyjít z budovy na plné slunce, to těm čočkám trvá tak 30s než se přizpůsobí. Proti mým prehistorickým Heliovarům je to ale nebe a dudy.

Uživatelský avatar
BARRY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 13.02.2004 19:47
Bydliště: Český Ráj

23.07.2009 10:05

Re: střelecké brýle + dioptrie

Tak se konečně zadařilo a nové "oči" mám hotové. Začínáme si na sebe zvykat, tak ještě uvidím, jak to funguje na kole.
brýle.JPG

Uživatelský avatar
Phantom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1209
Registrován: 20.01.2004 15:57
Bydliště: Praha 13

23.07.2009 11:58

Re: střelecké brýle + dioptrie

Barry: Máš nový předpis nebo jsou skla dioptricky shodná s nějakými, která už máš/měl jsi? Mne by zajímalo jestli si musíš zvykat na nová skla a jak dlouho to bude trvat.

Já dostal nová skla (cylindrické místo sférického a trochu jiné dioptrie) a trvalo skoro dva týdny než mne z nich přestala bolet hlava.

Uživatelský avatar
BARRY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 13.02.2004 19:47
Bydliště: Český Ráj

23.07.2009 16:36

Re: střelecké brýle + dioptrie

Jj, měl jsem -1,25 s cylindrem a tohle je -1,5 s cylindrem. Tak to nějaký čas trvá, než si zvyknu. Normální, co nosím už mám také o tu 0,25 silnější, ale stejně jsou každé brýle jiné. Že by ale bolela hlava, nepozoruju. Včera jsem v nich byl střílet broky, tak jsem svoje chyby měl na co svádět :lol: Díky tomu zakřivení (prý nějaké extra čočky) se tím kouká, jak skrz akvárium.

Uživatelský avatar
bpohludka
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 50
Registrován: 06.08.2006 16:28
Bydliště: oční optika Na Dlouhém lánu 11, Praha 6

24.07.2009 8:33

Re: střelecké brýle + dioptrie

Teda chlapi, když tak čtu co píšete, tak by mne zajímalo kam chodíte k optikovi. Přes brýle, když jsou stejné, tak musí být vidět stejně. Cylindr nejsou žádné speciální čočky jen korigují svým nepravidelným zakřivením (opačným) nepravidelné zakřivení přední plochy rohovky (což má skoro každej protože na rohovku ze zhora a z dola tlačí víčka takže rohovka není nikdy úplně přesně kulatá, 0,25 -0,5 cylindru je věc naprosto fyziologická a koriguje se jen když rozdíl pacient skutečně subjektivně vnímá). Čili pokud je to udělané správně a správně od optometristy nebo lékaře změřené tak přez ně nemůže být vidět jako skrz akvarium. A rozdíl 0,25dpt jak tak nepatrný že většina pacientů tuto změnu vůbec nevnímá.
S tímhle problémem se občas setkávám když si nechá někdo udělat brýle v nějakém řetězci optik nejlépe v supermarketu kde vám zrak změří "počítačem" a to co z autorefraktoru vypadne tak pak dají do brýlí. Vzhledem k tomu že v těchto provozovnách většinou pracuje pouze zaškolený personál (jak já říkám letušky .-) ) tak ten pak vůbec nezohlední tuto objektivní refrakci subjektivní zkouškou.
Zrak se musí měřit jak objektivně tak subjektivně, musí se přihlédnout ke stávající korekci, pokud pacient nějakou má. A musí se taky brát zřetel na co se brýle budou používat a zohlednit vzdálenost na jakou má být ostrost nejlepší. U lidí nad 40 je docela těžké najít správnou korekci na střelbu protože není úplně jednoduché sladit hledí, mušku a terč a je dobré si na změření zraku vzít sebou bouchačku nebo pušku aby se na tuto vzdálenost korekce vyladila. Vím o čem mluvím chodí k nám několikanásobný mistr ČR a vícemistr evropy a tomu jsme dělali korekce tři, dokonce rozdílné po osminkách dioptrie což se běžně vůbec nedělá, aby si korekci mohl vybrat podle světelných podmínek. Někdy dokonce stačí sníst něco sladkého a korekce se může malinko měnit protože hladina krevního cukru vizus lehce ovlivňukje.Ale to už zabíhám spíš do experimentální optiky pro běžnou populaci neprosto nevýznamnou.
UF to jsem se rozepsal.

Uživatelský avatar
BARRY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 13.02.2004 19:47
Bydliště: Český Ráj

24.07.2009 11:12

Re: střelecké brýle + dioptrie

Tím akváriem jsem myslel ten neskutečný pohled, kdy brýle vykrývají i úhly periferního vidění. Samo, že jsem to byl konzultovat u svého očního lékaře, kterého jsem předem upozornil, že přijdu s kulovnicí. Výsledky měření jsem porovnával se subjektivním pocitem. Výsledek jsme doladili k mé spokojenosti. Brýle jsem nechal dělat u optiků, ne v žádném marketu a stejně je mezi nimi optický rozdíl. Nechal jsem dělat ještě multifokály, ale ty jsou takové divné. Úhel perfektního vidění do dálky je dost úzký, s pootočením hlavy se ostrost vidění zhoršuje. To ty sportovní s větším zakřivením čoček nedělají.

M-Device
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 05.11.2009 11:01

05.11.2009 11:09

Re: střelecké brýle + dioptrie

Mrkněte na www.acr.cz

Uživatelský avatar
J.J.
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 77
Registrován: 26.11.2009 11:25
Bydliště: Praha - J. Hradec

16.12.2009 14:31

Re: střelecké brýle + dioptrie

Zdravím!
Můžete se někdo podělit o zkušenost s návratem ke střelbě po operaci očí laserem?
Díky.

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

16.12.2009 14:48

Re: střelecké brýle + dioptrie

JJ já osobně jsem na operaci očí nebyl, ale moja ano a jestli jsi po ní krátce, tak se smiř s tím, že je lepší půl roku jen sušit. moja si myslela, že vidí ostře 14 dní po operaci, páč předtím viděla hovno i s čočkama, ale skutečně dobře začala vidět až po roce. včil vidí tak dobře, že jí je to trapný. ono totiž zahojení oka je jedna věc a uvyknutí mozku na to, že dostává jinej obraz je věc druhá. než se jí přestala točit kebule a zvykla si, že všechno vypadá jinak daleko trvalo pár měsíců. (měla na jedno oku 9 a na druhým 7 dioptrií, čili to je na invalidní důchod)
Naposledy upravil krampus dne 16.12.2009 15:59, celkově upraveno 1

BG
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 147
Registrován: 07.03.2008 13:12
Bydliště: Severní Morava

16.12.2009 15:49

Re: střelecké brýle + dioptrie

Já jsem na operaci očí laserem byl, měl jsem na každém oku -3,5. Bylo to už někdy v r. 97, v Brně. A nepozoroval jsem problémy, které popisuje krampus. Jestli to nebude tím, že jsem měl dobré brýle a mozek si nemusel zvykat... A doposud vidím perfektně, nekoná se žádné zhoršování zraku, jak mě strašili blbci. A i kdyby se mi oči začaly zhoršovat, tak jdu klidně znovu. Kdo nenosí brýle nepochopí, jaký je to opruz.

Jo a byly to snad nejlíp investované peníze v mém životě, můžu jen doporučit

A ještě: návrat ke střelbě se konal za 16 dní a bez problému. Ne, že by tak dlouho trvalo léčení, ale dřív jsem se střílet nedostal... :cry:

Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

17.12.2009 14:02

Re: střelecké brýle + dioptrie

A jak vidíš v šeru? Bylo mi vysvětlováno, že jizvičky po operaci jsou právě v oblasti, kterou oko "kouká v šeru, tedy snad na rozhraní čípků a tyčinek.........a člověk par hůř vidí v podmínkách měnících se světelných podmínek. Páni optici nekamenujte mne za laický popis :oops:

Uživatelský avatar
Iha
 
Příspěvky: 1466
Registrován: 24.09.2006 23:58
Bydliště: Prerov

17.12.2009 23:29

Re: střelecké brýle + dioptrie

Tohle se tyka prisivani sitnice ;). Problem reseny hlavne u didabetiku. To co popisuje BG je uprava rohovky, ktera muze zarust epitelem po urcite dobe. Je tu 5% sance (mozna je to dnes min, ale moc tomu neverim), ze se to nepovede a nejen ze ti zk.rv. zrak uplne, ale jeste navic, tak ze to nebude opravitelne.

Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

18.12.2009 15:02

Re: střelecké brýle + dioptrie

Díky za informaci........třeba se časem taky rozhoupu k radikálnímu řezu :D

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Obecně o zbraních

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků