Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

02.10.2005 4:25

SW_FOX píše:
gunman píše:a odborníci z časopisu ZaN sudajeva strhali a chválili MP40


Odborníci ze Zemědělských novin ví hovno :-)



Nepletu-li se, o techto zbranich tam pise mgr. Cerny - trosku jina kvalita nez kmenovi autori Knotek a Margolius.

Prisel mi do rukou slovensky casopis Zbrane, strelci, lovci, musim rict, ze me velice prijemne prekvapila kvalita clanku (samozrejme krome toho meho) i zpracovani ...

Uživatelský avatar
Fantan
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 23
Registrován: 19.12.2005 23:39
Bydliště: Česká Třebová

31.12.2005 19:09

gunman píše:a odborníci z časopisu ZaN sudajeva strhali a chválili MP40

Všechny tyto zbraně byly vyrobeny v určité době za určitým cílem. Porovnávat je je obtížné - jako u všech želez jde o to, zvyknout si na ni a umět zbrani vyhovět. Viděl jsem v akci všechny - PPŠ, PPS, MP40/42 i Thompsona, i když jsem z toho sám nestřílel. Obě ruské byly stříleny slabším střelivem-laborace cca na 420 m/sec. Přesnost u všech přibližně stejná, zpracování u MP podstatně lepší. Na rozdíl od současných (Sa58) všechny perfektně seděly při dlouhých dávkách. Střelci žádnou ze zbraní nehodnotili výrazně negativně, ani pozitivně, i pocity při střelbě (zpětný ráz atd.) byly podobné. U bubnových zásobníků v polních podmínkách lze vytknout obtížnější nabíjení - proto se používaly schránkové, bubnové, byť vícekapacitní, nebyly zejnéna v pozdější fázi bojů tak oblíbeny.
Co k tomu dodat? Povídá se, že pro PPŠ a PPS se vybíraly/používaly vystřílené hlavně pušek a kulometů, aby se dosáhl větší rozptyl. Co je na tom pravdy, nevím. Zdá se mi to přitažené za vlasy.

Vlada
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 320
Registrován: 20.01.2004 22:38

31.12.2005 19:29

Fantan píše:Na rozdíl od současných (Sa58) všechny perfektně seděly při dlouhých dávkách.

To by jeden fakt nerek :)))

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

31.12.2005 23:30

a o zbraních výše zmíněné ráže 45 flobert odborníci ze Zemědělských novin nepsali nic podnětného ???????
:D :D :D

Předchozí

Obsah fóra / Střelectví / OFF TOPIC - MIMO TÉMA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků