SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

19.07.2008 20:14

Nemáš pravdu,podívej tyhle věci se stávají a čím víc se budem tvářit že se nedějí,tím víc se stávat budou a tím víc se budou i dostávat do tisku,tisk si teď na chvíli našel jiné sousto-pejskaře,ale oni se nám vrátí....jako všichni dobří holubi a budeme je mít na krku,až si někdo omylem postřelí třeba souseda nebo manželku,bez ohledu na to,jestli o tom psát budem nebo ne....

Uživatelský avatar
Childeater
 
Příspěvky: 224
Registrován: 19.02.2007 22:55
Bydliště: České Budějovice

19.07.2008 20:28

Psát o tom, že jsi podělal základní návyky zacházení se zbraní a ohrozil jsi lidi v domě ve kterém sis vystřelil nebo bůhvíkde (taky jsi mohl vystřelit z okna na náměstí lidí nebo do supermarketu) je úplně stejný, jako když jede motorkář 200km/h přes obec, nafilmuje si to, pověsí na web a pak se diví, že tím popudil a nasral veřejnost.

Netvrdím že si o tom nemůžeme popovídat, tvrdím, že to nemusíme sdělovat veřenosti tak, že to pověsíme na web. A to ani nemluvím o tom, kolik se tutově chodí fízlů.

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

19.07.2008 20:32

Spise naopak, to vlakno je dukazem, ze zbrane nejsou VUBEC nebezpecne. Takovych nechtenych vystrelu a nikomu se nic nestalo! :D

Uživatelský avatar
Kurt
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 419
Registrován: 17.11.2007 16:48
Bydliště: CR

19.07.2008 20:37

Ti, jimž se stalo, už nepíšou. :shock:

Uživatelský avatar
Anorektik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 476
Registrován: 29.09.2006 15:01
Bydliště: Vedle sousedů

19.07.2008 21:22

SW_FOX píše:...ale uvažte sami jakou vypovídací hodnotu má ten článek o těch dvou slovenských myslivcích, je to jen senzace z banality...


pro mě podstatnou - že se jednalo o slovenské myslivce, tedy mohu reagovat národností, až mi někdo bude říkat jaký jsme my myslivci hovada...

Globálně vzato předposranost čecháčků se jaksi týká jejich houbovitosti k průserům z celé planety, anžto si je přivlastňují jako američani (co je dobré, musí být americké i kdyby tam zezadu bylo psáno Made in Czech republic - a kdyby ne, tak to je nejspíš nějaká málo známá americká kolonie).

Stalo se to u nás ?
Platí tam naše zákony ?
Ne ?
NO A CO ?
Naposledy upravil Anorektik dne 19.07.2008 21:25, celkově upraveno 1

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

19.07.2008 21:24

Tady jde o něco jiného---co se může stát,to se stane....i u nás...


Reklama

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

19.07.2008 21:55

tak tak... zastřelit "omylem" řidiče je idiotský počin kdekoli na světě. A proto to neberem podle toho .cz co je nahoře, ale podle toho strelectvi., protože se to toho tématu bohužel týká :(

buml
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 144
Registrován: 24.06.2006 18:28

19.07.2008 22:19

Childeater píše:Psát o tom, že jsi podělal základní návyky zacházení se zbraní a ohrozil jsi lidi v domě ve kterém sis vystřelil nebo bůhvíkde (taky jsi mohl vystřelit z okna na náměstí lidí nebo do supermarketu) je úplně stejný, jako když jede motorkář 200km/h přes obec, nafilmuje si to, pověsí na web a pak se diví, že tím popudil a nasral veřejnost.

Netvrdím že si o tom nemůžeme popovídat, tvrdím, že to nemusíme sdělovat veřenosti tak, že to pověsíme na web. A to ani nemluvím o tom, kolik se tutově chodí fízlů.

jak to ze to neni rozdil :shock:
ten motorkar to cinil s jasnym zamerem a porizoval o tom i dokumentaci, ale este sem ve vlakne vystrel doma.. necet, ze by nekdo si jen tak chtel vystrelit a jeste si to tocin na kameru.
jinak se priklanim ke zde navrzenemu, zalozit cernou kroniku, a tam v jednotlivych threadrech tyto udalosti soustredit

Uživatelský avatar
Childeater
 
Příspěvky: 224
Registrován: 19.02.2007 22:55
Bydliště: České Budějovice

19.07.2008 22:29

Nejde o to, jestli jsi to udělal schválně, nebo ne. V konečném důsledku jsi jel přes obec 200km/h, čímž jsi mohl někoho zabít, nebo jsi neměl pod kontrolou svojí zbraň, čímž jsi mohl někoho zabít. Obě ty věci jsou velmi nebezpečné, nezákonné a průserové a v tom si jsou taky podobné.

Na tomhle webu máš zadokumentovaný a popsaný výstřely doma. Společenská nebezpečnost náhodného výstřelu doma a jízdy přes obec 200km/h je tak stejná, řek bych...

buml
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 144
Registrován: 24.06.2006 18:28

19.07.2008 22:39

polemizovat s tebou nebudu, nazor mam jiny, ale to je uz OT

Uživatelský avatar
Childeater
 
Příspěvky: 224
Registrován: 19.02.2007 22:55
Bydliště: České Budějovice

19.07.2008 22:54

klidně napiš do pm

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

19.07.2008 23:11

Childeater píše:Společenská nebezpečnost náhodného výstřelu doma a jízdy přes obec 200km/h je tak stejná, řek bych...


Nemusí tomu nutně být, pokud máš doma stanovenou bezpečnou zonu... :wink:

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

19.07.2008 23:11

Rozdíl je v tom,že výstřel doma je výsledkem chyby nebo selhání,nejedná se o úmysl,200k/h ve vesnici jako omyl nevysvětlíš,je pravda že zabít může obé,ale rozdíl tu je.A to je důvod proč se člověk učí zbraň směřovat do bezpečného prostoru při manipulaci.Náhodný výstřel je většinou chybou člověka,méně často již zbraně,o tom žádná.Dnes jsem sledoval v TV pořad o tom jak piloti omylem vypnuli dobrý motor místo poškozeného.....je zajímavé proč se chyba stane a důležité to vědět,právě proto aby se to neopakovalo...

PatrikV
 
Příspěvky: 846
Registrován: 03.05.2008 13:07
Bydliště: Novojičínsko

19.07.2008 23:46

Pozoruji to, že v současné době kdy téměř každý může vyjádřit svůj názor k čemukoliv jsem svědkem, alespoň u sebe to pozoruji jako neblahý pozůstatek doby minulé, kdy nás učili že co je psáno to je dáno a co bylo v knihách tak tomu se dalo i věřit a byli jsme vedení jednou stranou ke světlým zítřkům, všechno ostatní bylo vedlejší, tak teda pozoruji, že se nějak nedokážu rozhodovat na které straně je pravda. A zjišťuji, že pravdu mají (ať je jakákoliv) většinou ti kteří ji správným způsobem podají a použijí správné argumenty.
Stejné je to podle mně i v tomto případě kdy se budem navzájem přesvědčovat jestli je lepší uveřejňovat nebo raději tajit jakékoliv nepříjemnosti, věřím, že budou lidé kteří si z toho vezmou ponaučení a odstrašující příklad a lidé kteří to obrátí úplně naopak a zneužijí to v případě prosazování jakýchkoliv represí a zákazů. A co je nakonec lepší - uveřejňovat nebo tajit? Nějak se v tom nedokážu rozhodnout :cry:

Uživatelský avatar
Childeater
 
Příspěvky: 224
Registrován: 19.02.2007 22:55
Bydliště: České Budějovice

20.07.2008 0:16

Já jsem pro mezistupeň "uveřejňovat" a "tajit" - tedy pouze neuveřejňovat.

A jaký k tomu mám důvod? Ryze praktický. Je to kvůli tomu, že pokud si budeme prát špinavé prádlo veřejně, a náhodný výstřel doma je sakra špinavé prádlo, bude to ovlivňovat veřejné mínění a tedy i rozhodnutí poslanců, až se bude hlasovat o novele zákona o zbraních. Nemám pražádnou chuť podřezávat si pod sebou větev. Kdyby se před hlasováním ve sněmovně vztyčil pacifistický poslanec a přeposlal zbytku sněmovny a senátu odkaz na ten thread, určitě by to někoho ovlivnilo.

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

20.07.2008 6:39

Zajímavé je,že teď v naší diskuzi,dochází k tomu co se většinou stává.Po té co byly navzájem podány a zváženy všechny argumenty,a to mnohem korektněji a slušněji než je běžně na netu zvykem,zůstáváme každý na svém,přičemž mám dojem že naše postoje víc vychází z našich povah a možná i životních postojů a zkušeností,než u opravdového poměřování pro a proti,tím se dostáváme k něčemu o čem jsem psal jinde k Damasiově Descartesovu omylu...je to a tím myslím nás oba úplně stejná situace jako když ti pacifista,po té co už nemá co říct ne tvé argumenty odpoví "A stejně se mi to nelíbí...."

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

20.07.2008 9:38

Ono to je pouze tím, že argumenty, které třeba Tobě připadají jednoznačné a správné, tak jinému mohou připadal zcela zcestné. Je to pouze o tom z jakého úhlu se na tu problematiku podíváš.

PatrikV
 
Příspěvky: 846
Registrován: 03.05.2008 13:07
Bydliště: Novojičínsko

20.07.2008 11:18

Jo to je ono - úhel pohledu a ten má každý jiný.

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

20.07.2008 12:07

Ale zaplat panbuh aspon za to, ze se tu necastujeme nadavkami a urazkami, coz je na ceskych forech zcela normalni. Kdyby nicim jinym, tak uz tim vybocujeme z mentality zbolsevizovaneho MČČ.

PatrikV
 
Příspěvky: 846
Registrován: 03.05.2008 13:07
Bydliště: Novojičínsko

20.07.2008 13:02

Nadávky, urážky a napadání jsou většinou případ fór kde je uplně vše anonymní, na fórech kde se někteří znají a komunikaci udržuje v mezích slušného chování zásahy moderátor a i ostatní dokážou umravnit styl je to většinou celkem rozumné. Občas mně napadá jak by to vypadalo kdy se nikdo nemohl schovat za nicneříkající přezdívku ale vystupoval by za sebe pod svou fotkou. Já osobně se snažím chovat tak, aby jsem se nemusel za sebe stydět.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Události

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník