vaclav_strelec
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 84
Registrován: 01.02.2012 14:25

23.03.2014 21:47

Stiznost evr. ombudsmanovi

Po tydnech prace jest k dispozici, vcetne podrobneho navodu k odeslani stiznosti.

Jestli urednici neco nemaji radi, tak kdyz se proti nim pouzije jejich vlastni urednicke kladivo.
Tak vyuzijme prilezitosti:
http://nejlepsivolba.cz/stiznost_EO/

Uživatelský avatar
Poli
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 30.09.2006 17:17
Bydliště: Západ

24.03.2014 1:08

Re: Stiznost evr. ombudsmanovi

Hotovo, ale klikačka to je hrozná.

Predchozi zpravy o '' hotovo '' promazany. Hodte sem jen ev. speky/poznamky, kde je nejaky zadrhel. Diky, ufo

nico
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 108
Registrován: 09.05.2012 18:13

24.03.2014 12:30

Re: Stiznost evr. ombudsmanovi

To je česká iniciativa? Pokud ano, bylo by vhodné ji rozšířit i za naše hranice. Je to prozatím nejlépe zpracovaná věc, kterou jsem k tomuto problému četl. V každém případě díky.

vaclav_strelec
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 84
Registrován: 01.02.2012 14:25

24.03.2014 12:53

Re: Stiznost evr. ombudsmanovi

Ano, to je nase iniciativa (a velky dik patri Marte Kyrsove).
Za hranice se ji snazim rozsirit, ale jsem ve stadiu shaneni kontaktu na strelecke spolky.

Zatim chystam ten navod a pruvodni slovo v anglictine, jsem schopen nechat prelozit do vsech EU jazyku.

Doufal jsem, ze s tim pomuze LEX, nicmene LEX ted pani komisarku jako hrozbu nevnima a pry mame poseckat, nez se to na LEXu projedna, atd. Cili tak mesic.

Cili tak nejak ...

nico
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 108
Registrován: 09.05.2012 18:13

24.03.2014 13:28

Re: Stiznost evr. ombudsmanovi

Tak z toho jsem tak trošku v šoku. Ze strany LEXu bych spíš čekal velké obavy, vřelé přijetí a podporu této iniciativy.

donovanstangiano
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 199
Registrován: 07.09.2012 13:46
Bydliště: Plzeňsko, Jihlavsko

24.03.2014 13:49

Re: Stiznost evr. ombudsmanovi

taky mě ta odpověď mírně řečeno "překvapila". Na fóru Lexu jsem se dočetl, že vyčkávají z důvodu voleb do EP. Ono je možné, že by to v rámci změny křesel mohlo zapadnout...
Jinak je to opravdu velmi dobře napsaná analýza... :!:


Reklama

vaclav_strelec
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 84
Registrován: 01.02.2012 14:25

24.03.2014 13:55

Re: Stiznost evr. ombudsmanovi

Dle meho nazoru neni treba vyckavat.
Tohle je proste agenda, ktera je ucelove zmanipulovana a nema na stole evropske komise vubec co delat.

At uz tam sedi kdokoliv.

Uživatelský avatar
Radim77
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 91
Registrován: 04.10.2010 10:01
Bydliště: Břeclav

24.03.2014 14:00

Re: Stiznost evr. ombudsmanovi

Jen ať ví v tom evropském parlamentu co si o tom lidi myslí a že si nenecháme srá...t na hlavu a nebudeme zalezlí a budeme doufat že to vyšumí. Čím silnější odezvu to vyvolá tím líp. Aspoň si to ti komisaři příště rozmyslí a uvidí že lidi nejsou blbci a ovce.

bibros
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 340
Registrován: 04.03.2007 17:47
Bydliště: Praha

03.04.2014 14:00

Re: Stiznost evr. ombudsmanovi

Týká se to prakticky všech kdo vlastní nějakou zbraň. LEX aby dostál svému mottu, měl by oslovit myslivecké spolky, střelecké kluby, KVH, střelnice, atd. atd. Ten návod bych vyvěsil na Gunshop, Zbrane kvalitne, Armyburza a pod. Víc reakcí na tuhle tupost = větší šance.

Uživatelský avatar
Poli
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 30.09.2006 17:17
Bydliště: Západ

03.04.2014 16:34

Re: Stiznost evr. ombudsmanovi

Jen dotaz, už má někdo nějakou reakci, mimo potvrzení o doručení?

bibros
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 340
Registrován: 04.03.2007 17:47
Bydliště: Praha

10.04.2014 5:36

Re: Stiznost evr. ombudsmanovi

Přišlo mi mailem třístránkové vyrozumění, že instituce ombudsmana prozkoumá zda stížnost spadá do ombudsmanovy kompetence a pokud ano, že podnikne další kroky. Rozeslal jsem odkaz na stížnost asi čtyřiceti subjektům (střelnice, KVH, myslivci, SSK), jak s tím naložili nevím. Odkaz je taky na naboje.org
Pokud už to přišlo i někomu kdo vládne angličtinou, (použil jsem překladač-hrůza), byl bych vděčný za odkaz na překlad.

bibros
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 340
Registrován: 04.03.2007 17:47
Bydliště: Praha

30.04.2014 23:00

Re: Stiznost evr. ombudsmanovi

Dnes mi z Bruselu přišla odpověď ve smyslu: Tohle ombudsmanovi nepřísluší pošlete to Evropské komisi a teprve v případě že vám neodpoví ombudsmanovi.

Pro vaši informaci uvádím dole odpověď pana Teličky na můj dotaz jak nahlíží na snahy C.M. centrálně regulovat v rámci EU zbraňovou legislativu. Odpověď hodná diplomata, zájem o problém? posuďte sami.


V tuto chvíli je předčasné zaujímat nějaké definitivní stanovisko, neboť nemáme k dispozici konkrétní legislativní návrh. Takový návrh, jako každý jiný, by měl být podroben dopadové studii, ta by měla být posouzena, a to i nezávislými subjekty, podrobena konzultačnímu mechanismu, a pak teprve bude lze zaujmout stanovisko. Určitě se budeme zabývat i tím, zda má tato problematika být zpřísňována na unijní úrovni, nebo je to otázka, která by měla být ponechána národní úrovni. Předběžný názor mám, ale vyčkal bych na legislativní návrh.

LadaN
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 73
Registrován: 09.04.2010 8:59
Bydliště: Chrudim ______________________ LEX www.gunlex.cz LEX

05.05.2014 10:10

Re: Stiznost evr. ombudsmanovi

Mě odpověď z Bruselu doposavad nepřišla

Odpověď pana Teličky je spíš než diplomata hodná byrokrata, za což pana Teličku také pokládám.

Wdog
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 1030
Registrován: 25.05.2009 21:40

06.08.2014 10:46

Re: Stiznost evr. ombudsmanovi

Někde jsem četl, že Švédové uvažují do nově vznikající evropské komise nominovat opět naši oblíbenou komisařku Cecilii Malström. Nevím sice, jaké koryto jí případně přidělí, ale mám nepříjemný pocit, že naše trable ještě neskončily.

Uživatelský avatar
Dagobert
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 182
Registrován: 22.01.2004 1:14

07.08.2014 11:43

Re: Stiznost evr. ombudsmanovi

Už ji nominovali a vypadá, že zase dostane místo v komisi.
http://www.gunlex.cz/clanky/hlavni-clanky/1575-cecilie-je-zpet

Z toho, že je možné opakovaně nominovat lidi, kteří prokazatelně lžou a manipulují fakta, bez ohledu na to, že na to bylo upozorněno, usuzuju, že EU asi nemá šanci na reformu a bude třeba z ní vystoupit.
I když pochopitelně její protizbraňové iniciativy jsou velice nepříjemné, katastrofální je její prohlašování, že je třeba přivézt co nejvíce muslimských imigrantů, dokud jich nebude více než původního obyvatelstva, čímž se vyřeší netolerance obyvatelstva EU k mírumilovnému islámu a nastane sluníčkové období pravdy a lásky.

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / EU bullshit

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků