gastly
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 101
Registrován: 12.05.2007 21:18

04.04.2009 23:10

Vytahovač na STI jsem obrušoval 5x. Všechny byly v závěru tak těsné (až fest), že vytahovač prostě neměl kam uhnout když došlo ke vhození náboje do komory. Při střelbě ze zásobníku to závadilo výhradně poslední náboj. Při nabití jednoho náboje do zásobníku a pokusu o jeho dopravení do komory to bylo vždy stejné -náboj v komoře ,závěr opřený o vytahovač a zřetelně označkovaná hylzna. Náboj nenajel ze zdola pod drápek, ale předběhl se. I kdyby za to předběhnutí mohl zásobník,stejně to musel obrousit. Co s pistolí co nesežere náboj v komoře?

Carlito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 373
Registrován: 22.03.2009 14:56

05.04.2009 17:08

Alfonss: No je fakt, že mi to dělalo se všemi třemi zásobníky – dva osmi a jeden prodloužený na deset ran. Každý má jinak tvarovaný podavač a po tom zákroku na vytahovači no problem. Tak to asi bylo tím. Je taky pravda, že jsem ho do té doby nevydělával a vnitřek čistil jen kam se hadra dostala. Časem olej s borďasem utvořily pěknou sedlinku a chudák už neměl kam pružit. Tak se to jeví mně.

Jo, kluci z GC ho jen tak lehce šmrncli ze zadní strany drápku, asi tak pět mm na délku. Někdy stačí málo, když se ví jak na to.
:wink:

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

05.04.2009 17:38

Pokud to dělalo se všemi zásobníky tak asi ano.

Já jsem tedy vytahovač neměl vytáhnutej ze zbraně asi posledních 20 tisíc výstřelů a nemá problém, bordel tomu nevadí. Je fakt že tam nemám origo STI ale Afteca.

Carlito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 373
Registrován: 22.03.2009 14:56

05.04.2009 20:45

20 000!? :shock: to ani nenajedu ročně osobákem, natož nastřílet :) . Ohledně toho bordelu ze zplodin nevím, je to jen má domněnka, ale když je někde něco natěsno, tak stačí trochu silnější vrstva vazelíny a už to tam nejde. Aspoň u větších mašin. Ale jak říkám, nejsem puškař, jen strojař a tak co neookoukám nebo nezaslechnu, jen domýšlím.

Carlito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 373
Registrován: 22.03.2009 14:56

07.05.2009 21:06

Re: STI Spartan

Tak jsem četl, že STI (ARMSCOR) SPARTAN devalvuje značku STI. Čím to asi bude? :? Že by nebyl dost „emerický“ :twisted: :twisted: :twisted: nebo je to tím, že oproti ostatním STIčkám stojí pakatel a tak si ho mohou dopřát i méně movití střelci a tím tak trochu kalí vodu v rybníce? Co si o tom myslíte? 8)

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4036
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

07.05.2009 21:30

Re: STI Spartan

Vypada to, ze materialove to neni echt STI... Vice treba Petzold a jeho Spartan v zatezi IPSC...


Reklama

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

08.05.2009 1:48

Re: STI Spartan

Carlito: máš 2 možnosti. Buď věř příspěvku Ufa, který má s Armscorem opravdu bohaté zkušenosti, nebo si mysli, že střelci, kteří si koupí plnohodnotný STI jsou zazobaní blbečci a kup si Spartana taky. A o střílení jen nekecej, ale střílej, a ne stovky, ne tisíce, ale desetitisíce ran, na který jsou STI zvyklý...... A posléze se budem bavit o tom, co to vydrží...

Opravdu v některých věcech je vhodné přestat teoretizovat a je lepší přejít k praxi....

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

08.05.2009 6:26

Re: STI Spartan

Přesně, jedna vlaštovka jaro nedělá, věřím že se najde velmi dobrý kus snad ode všech značek který vydrží více než 99% ostatních, ale nemáš jistotu, že na něj padneš zrovna ty. Podle mých zkušeností (ne že bych tolik vystřílel já sám) ale co jsem tak viděl a slyšel, se zbraň vyplatí koupit, pokud vydrží dvakrát více ran, než stála korun, pokud se jedná o 9L. U větších ráží se počet výstřelů může trochu snížit,i tak by ale z ryze ekonomického hlediska neměla cena zbraně a náhradních dílů, tvořit více než 10% nákladů na provoz, počítáno za dobu její životnosti. Dám-li za Spartana v ráži 45 cca 20 000kč a on snese 20 tis. výstřelů, byl to ještě dobrý kup, dejme tomu. Pokud stojí třeba slovenská K100 cca 17 tis.kč a vydrží oněch deklarovaných 50.tis. ran a více, je to velmi dobré. Stojí-li ČZ 16 tis. a vydrží li 20 tis. ran, tak to už tak dobré není....

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

08.05.2009 8:19

Re: STI Spartan

A teď sis naběhl, protože se zcela jistě ozve někdo, kdo zná někoho, který má kámoše, jehož sekterářky manžela syn má čezetu, která vydržela 21 tisíc výstřelů :P

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

08.05.2009 8:36

Re: STI Spartan

Já vím.... :lol: Co naděláš, kdo chce ten si poradit nechá, kdo nechce tak ho třeba poučí zkušenost, a to nemluvím o takových kteří budou raději tvrdit, že to byla sabotáž temných sil, či agentů přisluhovačů, než aby si přiznali že prodělali. Já jsem za osm let co střílím vystřílel tak 20 tis celkem,takže by mi i ta ČZ mohla vydržet a pokud si jí pořídím na LOS tak možná i vydrží. Ale do IPSC, kdybych na to měl čas a peníze bych nešel ani s ní, (možná s výjímkou productionu), ani třeba se Spartanem do Single Stack......

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

08.05.2009 8:56

Re: STI Spartan

Účel by měl být nejdůležitějším kritériem při výběru zbraně...
Jen naivka si může myslet, že nejlevnější, ekonmikcý model, mu vydrží to, co modely o 50-100% dražší... Není to vinou značky, ale "hlouposti" lidí... (Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci... W.Ch.)

Některým střelcům nakonec nebyly "dost dobré" ani plnohodnotné modely od STi a tak si koupili SVI... No, uvidíme, co bude jejich příští zbraní.... :lol:

Carlito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 373
Registrován: 22.03.2009 14:56

08.05.2009 9:37

Re: STI Spartan

Sakra nechtěl jsem se nikoho dotknout, ani nikoho urážet :( . Jestli to tak vyznělo – moc se omlouvám :oops: . Myslel jsem, že tohle debatování je zábava a že se někdo občas napruží je mezi přáteli normální. Prostě mi přišlo legrační, že se tak moc dbá na značku. Uznávám, že levné verze jsou levné z nějakého důvodu, ale myslím si, že spousta vychytávek na zbraních ani tak nedělají zbraň lepší, jako ji zviditelňují v na trhu. Hlavně když jeden druh vyrábí tolik firem. Každý si prostě najde to co mu v daném okamžiku vyhovuje, ale opravdu nejde srovnávat špičku se základem a taky se nejde dívat skrz prsty na základ jen proto, že je na začátku nabídky. Beru vás jako zkušené střelce, od kterých se můžu hodně dovědět, tak prosím zakopte válečnou sekeru a mějme se rádi :wink: . Dík.

Uživatelský avatar
viktorcistic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1420
Registrován: 21.01.2004 11:30
Bydliště: Praha

08.05.2009 9:39

Re: STI Spartan

Spartan je tak dobrý, jako kolik stojí. Měl jsem jich pár v ruce a pokud bych chtěl sřílet s jednořaďákem, koupil bych si ho. Za +- 25k nebo kolik stojí je to dobrá koupě. Není to Dan Wesson, není to SIG. Ale to se bavíme o jiných penězích.

Ad SVI. Po SVI v seriově (i když v tomto případě to moc seriové není) vyráběných zbraní (pro IPSC) už nic není. ještě bych rád do skupiny 2011 S_I zařadil i Caspian

Příště bude speciál postavený renomovaným puškařem (USA)
Přílohy
casipan1.jpg
caspian.jpg

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

08.05.2009 9:49

Re: STI Spartan

Moooc pěkné... Snad až dorostu.... :D

Carlito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 373
Registrován: 22.03.2009 14:56

10.05.2009 9:01

Re: STI Spartan

Tak jsem zkoušel zjistit nějaké informace ohledně kvality Spartana ve spojitosti s Armscorem a bohužel co člověk, to názor. Takže tudy cesta nevede. Pravda asi bude taková, že STI potřebovalo ekonomický model, který by rozšířil nabídku směrem k „lidu“. Podobně jak to udělaly i jiné renomované firmy. Podle článku zde: http://media.stiguns.com/USPress/Combat ... partan.pdf se střelci v USA nemusí bát o kvalitu materiálu a zpracování, protože i když se Spartan vyrábí na Filipínách, tak se tak děje dle specifikace STI. Navíc kompletace probíhá až v USA, takže kvalita je plně v souladu s požadavky STI. Otázkou je, jakou kvalitu pro tento model fa. STI nastavila. Každopádně Spartan není primárně určen pro soutěže IPSC, ale IDPA a disciplíny v mířené střelbě, u kterých se nepředpokládá větší množství výstřelů. Celkově je tedy Spartan koncipován jako zbraň pro začínající střelce a pro střelecké disciplíny v nižších výkonnostních kategoriích, čemuž odpovídá jak provedení, tak i cena. Obojí je ovšem na špici v dané kategorii.

Těžko soudit. Já mám se svým kouskem zatím jen něco přes dva tisíce, takže se ještě nedá nic moc hodnotit. Pokud je tu někdo, kdo má nastříleno víc, tak dejte prosím vědět.

Alf: Co teda myslíš, že by mohlo nebo spíš odchází na zbrani nejdřív a nejvíc? Nebo jak a kde se začíná projevovat opotřebení při intenzivní palbě? Ať vím na co mám zaměřit svoji pozornost.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

10.05.2009 9:24

Re: STI Spartan

Myslím že více řekne Petzold, dal tomu trochu pokouřit a říkal cosi o hrbatým čele závěru, snad o tom řekne víc osobně...

Uživatelský avatar
viktorcistic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1420
Registrován: 21.01.2004 11:30
Bydliště: Praha

10.05.2009 9:26

Re: STI Spartan

Vzhledem k tomu, že je to vlákno o 1911, budu se věnovat koncepci 1911 - co (může) odchází a je třeba kontrolovat.
Hlaveň :
* ostřílený vývrt hlavně
* vypálený přechoďák
* volná komora
* volný řetízek
* oběhané zamykací zuby

Závěr:
* vytlačené dno závěru
* oběhané zamykací zuby
* volný bushing ( v případě že je zbraň bez BB)
* uvolněná (špatně napasovaná) destička
* volný vytahovač (špatně napasovaný - při uzamčení se dotýká hlavně)
* grot na úderníku

Na rámu skoro nic k posrání není, pak následují zásobníky, ale to je kapitola sama o sobě :)

Uživatelský avatar
Wyatt Earp
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 248
Registrován: 16.04.2009 9:49
Bydliště: Brno

10.05.2009 9:55

Re: STI Spartan

For: viktorcistic, docela výstižné. Alfe, co kdyby ses podělil o tom co víš o praskání hlavní u SVI co se objevilo v poslední době?

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

10.05.2009 10:08

Re: STI Spartan

Jakože ze 3 SVI co jsou v republice je jen jedno, kterýmu nerupl lauf? :D No prostě se někde stala chyba :(

OndraF
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 03.04.2008 12:54
Bydliště: Zlínský kraj/Brno

10.05.2009 12:17

Re: STI Spartan

alfe, ZATIM nerupnul. Taky ma nalitano neco malo pres 8k.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / 1911 a klony

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků