Uživatelský avatar
Phantom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1209
Registrován: 20.01.2004 15:57
Bydliště: Praha 13

03.01.2008 13:07

Nemažu olejem, ale vazelínou Hoppe's. Olej se odpaří nebo steče kam nemá, ale vazelína zůstane déle na správných místech.
Kdyby se mi podařilo sehnat vazelínu TetraGun s teflonem, tak budu mazat tou (mám jen TetraGun Oil, kterým mažu vývrty)

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

03.01.2008 13:47

Václave, děkujem za osvětlení problematiky, ale neřekl jste jaký olej z vašich vlastních (nemalých) zkušeností se vám osvědčil jako nejlepší....

Ing. Václav MARTÍNEK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 292
Registrován: 20.01.2004 15:27

03.01.2008 14:09

Výrobek Fy Pier La Chemie - francouzský, vyvinul si jej starý, dnes už možná nežijící střelec IPSC - znali jsme jej my co jsme zakládali IPSC tady a byl (je) to majitel chemických továren kolem Paříže. Ten (si) olej namixoval a ještě u mě dožívá zbyteček a je jen a jen na velké závody. To je odpověď na to co si myslim, že je nejlepší.

Uživatelský avatar
viktorcistic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1419
Registrován: 21.01.2004 11:30
Bydliště: Praha

03.01.2008 15:56

No jo, jenže ten Francouzskej olej už jsem na žádnejch závodech už 3 roky nikde neviděl. Možná déle.

Dobré reference mám na http://www.gunbutter.com/ a http://www.brianenos.com/store/slide-glide.html

Ing. Václav MARTÍNEK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 292
Registrován: 20.01.2004 15:27

03.01.2008 16:16

Naposled je dovážel Karim Benamane z Tradexu, něco by mohl vědět Gustav Cinko. Mam ale dojem, že tak před sedmi lety jsem z něj vyrazil poslední v pet flašce.
Jinak olejů je velmi mnoho a byly časy, co nám je posílali i z ciziny na testy - například Napier z Oxfordu posílal dobrý.
Todle z F nic nepřekonalo, ale fakt netvrdim, ze dneska už neni něco lepšího. Mě vyhovoval tenhle na open i modified.
Olej nějak moc neřešim, sahnu do regálu pro ten se kterým se mě dobře pracuje a fertig. Na samonabíjecí brokovnice, který jsou hodně háklivý používam Franchi (jejich potvory to potřebujou, takže maj dobrej olej), na ostatní zbraně je dost dobrej Break Free a dobře se pracuje s Ballistolem.

yoky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 291
Registrován: 27.01.2004 20:17
Bydliště: Praha

03.01.2008 18:44

Osobně mám velmi doré zkušenosti s olejema gunbutter - synťák na zbraně. Hodně vydrží kape se po malých kapkách, Dále je to FP 10 Firepower což je hodně vylepšený BreakFree. Tady se dá sehnat velmi dorý olej Formula 3 od Kleen Bore. používám jak na Gčko, Kimbra tak i Borkuvku a jsem spokojený.


Reklama

Uživatelský avatar
sadrokarton
 
Příspěvky: 296
Registrován: 10.09.2006 9:22
Bydliště: Praha

08.01.2008 15:22

Motorové oleje by měly mazat i za studena, možná dokonce hlavně za studena. Tam dochází k největším škodám na motoru. Tedy žádný problém i na zbraně.

Nakonec i mistr Kuracina je doporučuje :wink:

yoky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 291
Registrován: 27.01.2004 20:17
Bydliště: Praha

08.01.2008 18:30

No nevím, ale domnívám se, že podmínky zbraně jsou odlišné než u zbraně a nelze to srovnávat. Chápal bych ještě užití syntetických olejů, ale stejně. Nevím kdo je pan Kuracina, ale asi bude ojedinělý se svým názorem, pokud porovnám s informacemi na různých i zahraničních forech. Pro zbraně jsou ale stejně jiné oleje splňující jiné specifikace. Pokud byto fungovalo, tak by to asi používala i armáda a PCR a značně by tím ušetřily.
Jen pro doplnění motorový olej je také důležitý i teplém motoru a musí sloužit i za vysokých tlaků tak aby nedošlo k přetržení mazacího filmu.

Už mi to došlo

pan Ing Kuracina konstruktér. Zmátlo mne to "mistr"

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

08.01.2008 18:49

Tak jsem testnul STI namazaný syntetickým motorovým olejem Castrol TXT 5W-40, nechal jsem pistoli vychladnout venku a pak s ní trénoval v tomto počasí, a i při takto nízkých teplotách jsem během několika stovek ran nezapsal sebemenší problém.......proto si myslím že toto mazadlo je více než dostačující. Naopak jsem přesvědčen že se nijak výrazně neliší od mazadel speciálně určených pro zbraně, který jsou díky tomuto určení předražený...
To že něco používá PČR a armáda není vůbec známka toho, že to je kvalitní, vhodný a nejlepší, protože v těchto věcech jde především o byznys, nebuďme naivní.....

yoky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 291
Registrován: 27.01.2004 20:17
Bydliště: Praha

08.01.2008 19:00

To alfi

taky se zmiňuji, že synťák může vyhovovat. Ale vzhledem k tmu, že vím jak to chodí nyní u PCR a Army, tak Ti garantuji, že úspory vládnou všemu a jsou dost tvrdé a pokud by to jen trochu vyhovovalo normám a předpisům, tak už by se to využívalo. Zatím Konkor vládne

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

08.01.2008 19:28

Taky je fakt že ani v AČR ani u policie se nepoužívají zbraně s takovýma vůlema, aby jejich mazání bylo bezpodmínečně nutný pro zachování spolehlivé funkce. Takže ten konkor jim asi bude na konzervaci stačit, mazat nepotřebují. Čízu jsem taky nikdy nemazal...

Uživatelský avatar
sadrokarton
 
Příspěvky: 296
Registrován: 10.09.2006 9:22
Bydliště: Praha

09.01.2008 14:13

Jen pro doplnění.. níže výňatek z té diskuze, kde JK mluví o motorovém oleji :wink:

Otázka:
Pan Kuracina, ake mazivo odporucate? Ja pouzivam na cistenie aj mazanie Balistol, moze byt?

Odpověď:
naj , čo sa mazania týka je plnesyntetický motorový olej.
úplná šleha.
a stačí par kvapiek. ostatné oleje , čo sú predávané ako "zbranové" sú v podstae len na čistenie a konzerváciu .KONKOR je skratka od Konzervácia Korozivzdorná
JK

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

11.01.2008 9:54

Používám na mazání kolejnic vazelínu na zbraně Lupus a nebo vazelínu PARMA (4mike když tak dodá detaily) jsem maximálně spokojen - neteče to ven a maže to skvěle.

mmako
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 93
Registrován: 07.10.2006 22:59
Bydliště: Praha východ

14.01.2008 12:14

Hlásím provedení "povětrnostního testu" - nechal jsem Kimbříka včera cca 30 minut na vzduchu (kolem 2 stupňů) a mezitím střílel jinými hračkami.

Byl mazaný spíš míň, než při předchozích "zástřelech", dost ošklivě se to pak bralo do tlap, jak to vychladlo, ale střílel bez jediného problému - teď má nalítáno podle krabiček s nábojnicemi cca 600 kousků a chová se už mravně.

Pro příště si budu pamatovat, že závěr, který se nehýbe (ale to bylo navíc v teple) nemusí být takový problém :-)

Jack
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 61
Registrován: 18.01.2008 0:19
Bydliště: Domažlice

18.01.2008 17:02

Já používam na zbraně řídkou vazelínu do ložisek kamarád mi nafasoval v servisu mercedes...zbraně fungují i když je pořádnej mráz nebo vedro k padnutí

Předchozí

Obsah fóra / Krátké zbraně / 1911 a klony

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků