Uživatelský avatar
alistaire
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 76
Registrován: 11.04.2006 12:16

30.10.2013 20:13

Re: Stěhování

Tak ZP při změně bydliště asi proběhne bez problémů...
Vzali si ZP i "techničáky" a místo toho mi vystavili náhradní doklad. Vyhotovení nových dokladů slíbeno do 14ti dní (resp. rovnou mi dali termín na vyzvednutí za 14dní)...
co mě trošku znepokojuje je, že na náhradním dokladu je uvedeno číslo zneplatněného starého OP, s tím, že náhradní doklad platí pouze s tímto OP.
Vzhledem k tomu, že termín na vyzvednutí nového OP (tedy OP s novým číslem) je dříve, než termín vydání ZP, nabízí se hypotetická otázka, co by bylo v tomto mezidobí... každopádně já v tom mezidobí střílet nikam nepůjdu, takže je to opravdu jen hypotetické... někomu by to ale problém udělat mohlo...

Uživatelský avatar
alistaire
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 76
Registrován: 11.04.2006 12:16

30.10.2013 20:16

Re: Stěhování

zajímavá věc ale nastala s Evropským zbrojním pasem...
Slečna nevěděla, jaký je správní poplatek v případě změny bydliště z kraje do kraje, a já to také nikde nedohledal. Že mi řekne při vyzvednutí nových dokladů ale pravděpodobně se prý budu muset smířit s poplatkem ve výši nového EZP tj. 500Kč, což se mi teda moc nelíbí... Dal jsem dotaz na MVCR, tak uvidíme...

Máte s tím někdo osobní zkušenost, jak to probíhá?

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

30.10.2013 22:45

Re: Stěhování

Na EZP bohužel legislativa v případě stěhování nepamatuje, taže nový za 500+zápis kvérů... :evil:

Uživatelský avatar
alistaire
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 76
Registrován: 11.04.2006 12:16

05.11.2013 23:32

Re: Stěhování

Tak je tomu skutečně tak, mám vyjádření z MV.
Legislativa na tuto eventualitu nepamatuje = držitel je za přestěhování se oprávněně potrestán :evil:

Nepp
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: 03.01.2014 17:55
Bydliště: Chropyně

04.12.2014 14:51

Tak prý po novu nic nemění. Včera mi při změně bydliště nechali starý zbrojní průkaz tak i průkazy zbraní. Jen si přetáhli mou kartu v pc.

ondrush
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 60
Registrován: 20.09.2013 13:29
Bydliště: Brno

26.05.2015 14:18

Re: Stěhování

Vie mi niekto potvrdit, ze som pozeral do zakona spravne a skutocne netreba zmenu bydliska hlasit? Stahujem sa vramci mesta, pamatal som si, ze treba nahlasit do 10 dni, ale podla http://gunlex.cz/domu/48-zbrane-a-legis ... ho-prukazu citujem "zrušení povinnosti hlásit změnu bydliště a vyměnit zbrojní průkaz", tak som prebehol zakon a skutocne to nikde nenasiel.


Reklama

pelanj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 06.02.2014 18:53
Bydliště: Okres Beroun

26.05.2015 15:35

Re: Stěhování

Na policajty si radši zavolej - u nás by to prý stačilo nahlásit telefonem. Měl bys to do deseti dnů nahlásit (taky si to tak pamatuju - výměna ZP ne, ale hlásit ano - možná se pletu), ale zbroják už se nemění a zůstává tam stará adresa. Když jsem to ale na PČR hlásil, tak už v systému viděli novou adresu, bylo to snad ještě ten den, co jsem měnil trvalé bydliště. Nic jiného než trvalé bydliště je nezajímá, takže pokud se stěhováním nemění, tak to není ani třeba hlásit.

ondrush
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 60
Registrován: 20.09.2013 13:29
Bydliště: Brno

26.05.2015 16:39

Re: Stěhování

Trvale bydliste tu vobec nemam, mam potvrdene prechodne, ktore prave menim. Nove potvrdenie som este ale nevybavoval, tak zistujem, co bude potom treba a bol som zaskoceny prave tym, ze podla informacii co som nasiel nic hlasit netreba. Zavolat si je ale istota, tak to tak spravim.

Předchozí

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / ZP (zkoušky, prodlužování, zánik, ..)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků