Uživatelský avatar
Kody
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 20.06.2011 21:45
Bydliště: Praha

14.06.2014 7:59

Stat spusti registr zbrani,testy nejsou hotove, zkolabuje?


Uživatelský avatar
Truman Head
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 296
Registrován: 06.06.2006 15:48
Bydliště: OSTRAVA

02.07.2014 13:48

Re: Stat spusti registr zbrani,testy nejsou hotove, zkolabuje?

tak registr zatím nefunguje,nebo víte že by někde ano? dneska jsem nemohl koupit náboje,protože
je mimo provoz.....

Pupak
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 106
Registrován: 03.06.2014 21:54

02.07.2014 14:05

Re: Stat spusti registr zbrani,testy nejsou hotove, zkolabuje?

Na co je při koupi nábojů potřeba registr?

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8117
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

02.07.2014 14:39

Re: Stat spusti registr zbrani,testy nejsou hotove, zkolabuje?

pro evidenci.
Dnes se poukušel kámoš v obchodě taky přihlísit.¨Na ty fízl stránky se dostal , pak klik na okno registr a počítač mu napsal: tento server je nedůvěryhodný chcete pokračovat?

Pupak
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 106
Registrován: 03.06.2014 21:54

02.07.2014 15:19

Re: Stat spusti registr zbrani,testy nejsou hotove, zkolabuje?

Pokud vím, tak je to prodejce do registru povinen zapsat do dvou dnů, v případě nefunkčnosti registru to po něm těžko někdo může vymáhat, tak nerozumím tomu proč by mi to nemohl prodat. Když mu spadne linka nebo registr, tak zavře krám a půjde domů?

Důvěryhodnost serveru je otázka certifikátu, to může a nemusí nic znamenat.


EDIT:
Tady je dokonce metodika pro případ výpadku, má si to psát do sešitu...takže neprodat náboje z důvodu nedostupnosti registru je blbost:

http://www.policie.cz/soubor/metodika-p ... z-pdf.aspx

spm
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 20
Registrován: 18.02.2014 15:39

02.07.2014 16:30

Re: Stat spusti registr zbrani,testy nejsou hotove, zkolabuje?

Pupak píše:Důvěryhodnost serveru je otázka certifikátu, to může a nemusí nic znamenat.


Pokud to ovšem neudělali stejně dobře, jako u datových schránek, kde (pominu-li, že investováním pár korun ročně by tenhle problém ani nevzniknul) prakticky neexistoval jediný validní postup, jak ten správný CA certifikát získat.


Reklama

MartinRst.
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 169
Registrován: 06.03.2012 19:14

02.07.2014 18:48

Re: Stat spusti registr zbrani,testy nejsou hotove, zkolabuje?

Nechci dělat CRZ reklamu, ale od včerejšího odpoledne nám nová evidence standardně funguje. Úplně běžně prodáváme, dnes se nám podařilo překlopit veškeré střelivo i 35% registračních knih, na zítřek už máme připravenou veškerou munici, ale je pravdou, že 5 děvčat dělá zápisy a 6 lidí ze Speciálu průběžnou inventuru. Běží to sice trochu pomaleji, ale zase na lince pomoci jsou až překvapivě milí, vyškolení a
ochotní.
Pochvalu si jistě zaslouží všichni zúčastnění.
RMst.

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

10.07.2014 8:14

Re: Stat spusti registr zbrani,testy nejsou hotove, zkolabuje?

Včera jsem vyřizoval na poště certifikáty a opět se potvrdilo, že pošta by se měla starat o dopisy a balíky. Strávil jsem tam hodinu a půl a to se po celou dobu 2 pracovnice věnovali pouze má žádosti na přístup pro jednu osobu. S tím pak na policii, kde ale byli nachystaní a vše odsejpalo. O víkendu překlopím knihy a pojedem podle nového

Radek.T.
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 159
Registrován: 12.12.2011 7:55

10.07.2014 8:46

Re: Stat spusti registr zbrani,testy nejsou hotove, zkolabuje?

Bavil jsem se ze známou, měla stejný problém, akorát na poště strávila asi dvě hodinky.
Slečna na poště, nevěděla která bije, po několika telefonátech a pokusech to nakonec zvládli.

Radek.T.
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 159
Registrován: 12.12.2011 7:55

10.07.2014 8:59

Re: Stat spusti registr zbrani,testy nejsou hotove, zkolabuje?

Jo abych dodal, když přišla na policii, tak se za přepážkou ozvalo, „ a je to tady pánové“, protože byla první z celého okresu :D . Nakonec se i to podařilo a už jede po novu.

Uživatelský avatar
frantisek
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 162
Registrován: 03.04.2008 19:58
Bydliště: město Hliníkovo

10.07.2014 9:12

Re: Stat spusti registr zbrani,testy nejsou hotove, zkolabuje?

2 hodky na poste? Tak jedine stravene cekanim na volne okynko ....
Kdo nema zkusenost s certifikaty, tak tady je obecne info: http://www.policie.cz/clanek/crz-centra ... brani.aspx

a tady: http://www.policie.cz/soubor/komercni-c ... e-pdf.aspx
info k tomu co vse je treba.
Na okynku max 10 min

8)

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

10.07.2014 9:30

Re: Stat spusti registr zbrani,testy nejsou hotove, zkolabuje?

ty buď františku nechodíš na poštu nebo chodíš na nějakou ze scifi

na poštu jsem dorazil se všemi vyplněnými podklady a souborem na flešce - 1,5 hodiny jim trvalo to nacpat do počítače a vytisknout mi certifikát

policie naprosto v pohodě a profi

cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 528
Registrován: 02.06.2012 19:14
Bydliště: blízko Brna

10.07.2014 10:56

Re: Stat spusti registr zbrani,testy nejsou hotove, zkolabuje?

Tak u nás na poště to byla také dříve hrůza, a to byly jen elektronické podpisy, teď už to tam ženské mají zmáklé.

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

21.07.2014 19:46

Re: Stat spusti registr zbrani,testy nejsou hotove, zkolabuje?

Na poště neví která bije :( Certifikáty jsem získal až na třetí pobočce a zabil jsem tím cca 4 hodiny života... Ten kdo vymyslel tuhle blbost by zasloužil korunu.
Jinak první veselá příhoda, obchodník zadal do CRZ pistoli jako kat. C, převedl, další ji přijal jako kat. C a už týden se řeší, jak z ní udělat zase kat. B... :) No bude ještě veselo...

cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 528
Registrován: 02.06.2012 19:14
Bydliště: blízko Brna

21.07.2014 20:45

Re: Stat spusti registr zbrani,testy nejsou hotove, zkolabuje?

No ale ty certifikáty nejsou chybou CRZ, to jen ty dvě pobočky pošty ještě neumí něco, co je v téhle republice už řadu let ... Takže korunu by spíš zasloužil ten, co nezvládl zaškolit obsluhu CzechPointu ...

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

09.09.2014 17:33

Re: Stat spusti registr zbrani,testy nejsou hotove, zkolabuje?

Zaslechl jsem veselou příhodu s CRZ, za jejíž autentičnost neručím, ale pokud je pravdivá tak je to legrace... :D

Před několika lety skončila jistému držiteli ZP jeho platnost. Vlastnil několik zbraní a protože měl v plánu si ZP obnovit, zbraně převedl do úschovy k jistému podnikateli. Ten je řádně zaevidoval a vedl v evidenci. Jaké překvapení však nastalo ve chvíli, kdy je chtěl zadat do CRZ.

Zbraně neexistují :) CRZ je nezná a o tom, že je má v úschově na P ČR nic nevědí. Když začali pátrat, tak zjistili, že skončením platnosti ZP byl ZP předchozího majitele, i průkazy zbraní po skartaci a jejich evidence u P ČR se nějakou záhadou ztratila.

Nejprve bylo podnikateli doporučeno, aby zbraně přihlásil v rámci amnestie, čemuž se vysmál, takže nakonec je tam zadala P ČR podle archivované evidence původního majitele...

Záměrně to nechám bez komentáře...

Uživatelský avatar
armytec
 
Příspěvky: 317
Registrován: 22.05.2006 17:27
Bydliště: KV kraj

10.09.2014 0:48

Re: Stat spusti registr zbrani,testy nejsou hotove, zkolabuje?

hmmm pekna prihoda, ale pravdepodobne smyslena- jak je zbran jednou zaregistrovana, byla evidovana v sst. D-zbrane a nejaka "skartavce omylem" by na dohledani zbrane v sst. nemela vliv. Navic se daji dohledat zaznamy v sst. ETR ( pro vice inforamci o tehle databazich viz www.policie.cz)

rvs
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 34
Registrován: 26.01.2014 23:48

10.09.2014 2:36

Re: Stat spusti registr zbrani,testy nejsou hotove, zkolabuje?

Musím říct, že předcházející zpráva mě přijde jako Newspeak z Orwella. Takže naprosto nesrozumitelná pro normání lidi. :-) Co je sst. ERT a pod?

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

10.09.2014 8:46

Re: Stat spusti registr zbrani,testy nejsou hotove, zkolabuje?

Jak jsem nakoupil, tak jsem prodal. Mělo se odehrát v Královehradeckém kraji, mělo jít o více zbraní jednoho majitele, které převedl do úschovy k podnikateli před několika (možná více) lety. Každopádně to že mu ze strany P ČR údajně doporučovali ať zbraně přihlásí na amnestii mi potvrdil. :wink:

Do informačních systémů P ČR nevidím, ale je možné, že se jednalo o něco s čím CRZ nepočítal, tedy registrované zbraně bez průkazů - ty ten podnikatel neměl a P ČR je skartovala. Třeba až se koncem září CRZ ze strany držitelů ZL naplní, zjistí se těch nesrovnalostí víc a třeba by se na tohle přišlo taky...

Uživatelský avatar
sided
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1832
Registrován: 12.05.2008 17:38
Bydliště: okolo komína

10.09.2014 8:53

Re: Stat spusti registr zbrani,testy nejsou hotove, zkolabuje?

Klidně tomu věřím, osobně se mi stal opačný případ. Na podzim při prodloužení zbrojáku jsem zjistil že mi neodepsali flintu kterou jsem prodal před pár lety na Slovensko. Celkem vehementně se jí dožadovali a ustoupili až po dotazu na Slovač a zjištění že zbraň je tam registrovaná.

Další

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / Registrace, převody, kategorizace CUZZS, ...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků