spikelet
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 280
Registrován: 13.01.2014 16:00
Bydliště: Zlín

03.05.2020 20:52

Re: Springfield XD, XDM, XDS

Ano, zadni kolejnice jsou z polymeru a je to soucast ramu. Nevim, kolik ma ta moje nastrileno, ale neni na nich poznat zadne opotrebeni.
Jinak strelba z me pistole, ktera je Springfield XD MOD 2 Sub-Compact 3,3" .45 ACP je velmi prijemna. Hodne me to prekvapilo. Ocekaval jsem, ze bude v ruce divoka, kdyz je to plastak, ma vcelku vysoky zaver a jeste je to kratas. Strilel jsem na stridacku s Kimberem Stainless Target II 5" 1911 v .45 ACP a lip se mi strilelo s tim Springfieldem. Asi to bude tim, ze mam mensi ruce a ten Springfield se mi mnohem lepe drzi a ten grip je taky moc fajn. Na tu kratkou rukojet se mi vejdou vsechny prsty, takze uchop v mem pripade plnohodnotny.
Za sebe muzu tyhle pistole, at uz je to Springfield, nebo HS-Produkt doporucit aspon vyzkouset.

Uživatelský avatar
Lazar
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 22
Registrován: 31.01.2019 14:36

03.05.2020 22:30

Re: Springfield XD, XDM, XDS

Díky moc za odpovědi, pomohlo mi to 8)
Jinak přesně takové konstrukční odlišnosti bych rád před koupí znal. Už jen proto, že mě zajímá jaký výrobce volí jaké řešení a proč. O tomhle dozvěděl úplnou náhodou z jednoho článku/videa, kde to autor zmíní jen tak aby se neřeklo. Do té chvíle jsem měl za to, že je to ocel. Nicméně ten subcompact má něco do sebe, je to aktuálně horký kandidát. Uvidíme jestli u mě nakonec vyhraje xd anebo p10s

spikelet
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 280
Registrován: 13.01.2014 16:00
Bydliště: Zlín

03.05.2020 23:39

Re: Springfield XD, XDM, XDS

Pokud bys chtel dvourady subcompact, tak HS-Product XD MOD 2 Sub-Compact 3" 9 mm Luger, je jeden volny, novy kus v Otrokovicich v Guncenteru.
Stejna, jako je tady v tom odkazu.
https://www.zbraneliberec.cz/zbrane/pis ... subcompact

Uživatelský avatar
Lazar
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 22
Registrován: 31.01.2019 14:36

04.05.2020 7:35

Re: Springfield XD, XDM, XDS

Dík za tip, ale ještě pořád nejsem definitivně rozhodnutý. Musím se rozmyslet pečlivě, jinak hrozí, že mi doma skončí jak hs tak cz, a to už bych asi neobhájil :lol: ještě do toho na mě nenápadně pokukuje xds4.0...no prostě taková ta klasika při výběru.

Uživatelský avatar
Bulls.eye
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1047
Registrován: 09.07.2006 17:11
Bydliště: Brno

06.09.2022 14:54

Re: Springfield XD, XDM, XDS

Vybíral jsem nějakou kompaktní dvouřadou 45acp a do užšího výběru postoupil Glock 30 gen 4 a XDM 45 3.8 Compact. Nakonec jsem pořídil to XDM, jelikož např. Glock 29 mě lezl na nervy tím, že mi botka zásobníku při střelbě neustále skřípala kůži na malíčku, takže jsem měl po 50 ranách štěnici. A střílet v létě v rukacivích se mi nechce.
Takže XDM compact v nerezu. Velice příjemná pistole, při střelbě stejnými náboji je to příjemnější jak fullsize 1911 Colt Government (což je zvláštní, pač XDM je lehčí). Asi mají dobře odladěnou tu dvojitou vratnou pružinu či co, každopádně impulz zpětného rázu je velice měkký, ani se to se správně vysokým úchopem nijak moc nezvedá a pěkně se mi vrací do záměrné, takže jde střílet poměrně svižně (úměrně k tomu, že jde o sedmisetgramový kompakt v plnotučné ráži).
Měl jsem i XDS 45ACP (to podědil tata) a to byl celkem divočák, z toho mě ani 50 ran moc nebavilo. XDM je úplně jiné kafe a na nošení to pro mě na apendixu neznamená zásadní rozdíl. Nicméně s tímhle mě bude bavit trénovat, což by se s pistolí na nošení prý občas mělo 8)
Pistole je na plasťák spasovaná velice pěkně, nikde nic nevaklá. Seznamovacích 150 ran nepřekvapivě bez závady. Teď budu testovat různé typy střel, zajímá mě hlavně 200gr SWC, který mi zatím v několika 1911 dělal neplechu, tak uvidíme, co na to chorvat.
Spoušť taková gumová, ale ne nepříjemná, s hladkým čitelným chodem. Reset je poměrně dlouhý odpor vyšší než bych preferoval, 5,5 lb (což mě překvapilo, pocitově jsem to tipoval o libru míň). Mám objednaný PRP trigger kit, tak uvidíme kam se to posune.
Ten krátký zásobník na 9 ran je super na nošení, na apendixu to vůbec netrčí a střílet se s tím taky dá vcelku pohodlě. Delší na 13 ran s návlekem navazuje perfektně na rám (narozdíl od zmíněného G29/G30), držení super komfortní, výměnou zásobníku je z toho fullsize grip i pro medvědí tlapu.
Mířidla 3dot, neurazí, nenadchnou. Třeba ta světlovodná muška z továrny na XDS mi přide o jako lepší volba. Asi tam dám tritia Meprolight, je to přeci jen adept na noční stolek. Svítilnu jsem tam plácnul plonkovní TLR 7A, sedí jak ulitá.
Ještě jsem zvědavý, jak po pár tisících ran bude vypadat zadní vedení závěru, je to součást polymerováho rámu. Ocelové je pouze přední vedení, to je opravdu masivní. Na US fórech píšou, že ani po 40+ tisících ran to zadní vedení nejeví známky opotřebení, tak si z toho hlavu nedělám.
20220905_182631.jpg

spikelet
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 280
Registrován: 13.01.2014 16:00
Bydliště: Zlín

06.09.2022 17:31

Re: Springfield XD, XDM, XDS

Mam o pul palce kratsi, novejsi verzi Springfield XD MOD 2, 3,3" Subcompact v .45 ACP. A je to to same, jak pises. Vzajemne porovnavano s Kimber 1911 Stainless Target II 5" a Sig Sauer GRS 1911 5". Paradoxne ten plastovy prcek se chova lepe a je to videt i na terci. Tyhle pistole se Chorvatum povedly. Aktualne pasu a ciham na vetsiho brachu XDm 5,25" v .45 ACP.


Reklama

Uživatelský avatar
Bulls.eye
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1047
Registrován: 09.07.2006 17:11
Bydliště: Brno

17.09.2022 15:19

Re: Springfield XD, XDM, XDS

Dnes jsem testoval v XDM náboje s 200gr SWC střelou a chodí to bez problému. V téměř každé jiné pistoli 45acp (namátkově 1911 Kimber Ultra, Colt Government, Dan Wesson Commander Classic Bobtail) jsem musel leštit skluzavku a náběh do komory, jinač mi střížná hrana těchhle SWC závadila, a stejně se příležitostně vyskytla zádržka (byť už výrazně méně), buď nose dive nebo se střižná hrana zasekla o hranu komory. XDM šlape jak hodinky, skluzavka i nábeh do komory jsou už z výroby pěkně vyleštěné a odhraněné. Plně podepřená komora a klasická drážkovaná hlaveň jsou body k dobru oproti Glocku 30, jelikož střílím výhradně vlastní olovo.

Vývrt slugnutý na 11.45mm (0.451"), což je super, v tom by chodilo dobře i komerční olovo jako Ares apod., většinou to kalibrují na .452". Komora i přechodový kužel jsou pěkně probrané, takže jsem ani nemusel vytahovat z šuplíku výstružník a moje přebíjenky chodí tam i ven hladce bez přemlouvání. Takhle dobrou hlaveň z krabice jsem měl v pistoli naposled u Springfieldu Custom Loaded za několikanásobek ceny tohohle chorvata.

Podle mě jsou tyhle pistole u nás trestuhodně nedoceněné, jen je škoda, že už je HS Produkt v téhle konfiguraci nevyrábí - aspoň tak mi to podali u dovozce (Kozap). Podle všeho má poslední skladovky Zelený sport. Mimochodem v ZS měli teď v akci tritia Meprolight na pistole HS produkt za 1600 Kč, tak jsem je tam zrovna vzal i s nějakými rezervními 13rd zásobníky s návlekem. Prý doprodají poslední kusy za těch 590 Kč a další várka už budou origo springfieldy za 1300 Kč.
20220917_144323.jpg

spikelet
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 280
Registrován: 13.01.2014 16:00
Bydliště: Zlín

14.10.2022 20:07

Re: Springfield XD, XDM, XDS

Je zde nejaky majitel pistole Springfield XD Mod 2 Sub-Compact 3,3" .45 ACP?
Udane jich ma byt jen 5 ks v republice.

Uživatelský avatar
Bulls.eye
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1047
Registrován: 09.07.2006 17:11
Bydliště: Brno

21.12.2022 15:26

Re: Springfield XD, XDM, XDS

Kdyby někdo chtěl spoušťák Power River Precision drop in kit pro XD45, tak ať se mi ozve, objednal jsem ho omylem místo sady pro XDM 45 :roll:

Uživatelský avatar
Bulls.eye
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1047
Registrován: 09.07.2006 17:11
Bydliště: Brno

17.02.2023 13:50

Re: Springfield XD, XDM, XDS

Tak spárvný spoušťák PRP Drop in trigger kit už mám nainstalovaný, nechal jsem originální pružinu strikeru pro zvýšenou spolehlivost a použil jsem tu silnější ze dvou dodávaných pružin spouště. Výsledek je velmi dobrý, odpor spouště cca 3.5lb, chod k resetu 4-5 mm a naprosto hladký lineární průběh. Je to sice celkem drahé (v akci na brownells bratru 4200 kč), ale zlepšení charakteristiky spouště je opravdu výrazné.

Dál jsem zkusmo vzal dvě zásobníkové botky Pearce Grip pro krátké 9rd zásobníky. Ta kratší jen poskytuje oporu pro malíček, ale nemění kapacitu, ta delší je +1. Z hlediska komfortu nošení nebo skrytelnosti v nich nevidím rozdíl, takže bych klidně doporučil rovnou tu +1 botku (kód PG-XD45+). Obě poskytují plnohodnotný úchop, střelba je s nimi výrazně komfortnější a jistější než s tou tovární placatou botkou, kdy je malíček de facto v luftě. Vřele doporučuju!

20220906_185349.jpg

20230217_120902.jpg

20230217_120921.jpg

20230217_121015.jpg

Uživatelský avatar
Bulls.eye
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1047
Registrován: 09.07.2006 17:11
Bydliště: Brno

29.11.2023 9:25

Re: Springfield XD, XDM, XDS

Pořídil jsem k XDM 45 Compact ještě většího bráchu v délce 5.25. Zelený sport je doprodává a za 12.000 to bylo moc lákavé, než abych to tam nechal. Leží tam myslím ještě poslední kus.

Dál do ní stejně jako do Compactu přide soušťák od PRP a bude to pecka, chodí to jak šicí stroj i s mými SWC střelami a je to až nemravně přesné, posledně jsem si na zeleného troubu na 25m dal položky 100 a 99 a to i s tovární spouští, která je přeci jen na můj vkus trochu těžší (4.5 lb) a má poměrně dlouhý reset, ale zas hladký chod bez zadrhnutí - Sig p320 x-five by mohl závidět, tam mi ta spoušť vyloženě leze na nervy.

Mířidla se taky povedla, kombinace široké světlovodné mušky a stavitelného černého hledí je pro moje oči ideální.

Potěšil mě jeden detail, a sice že mezi compactem a 5.25kou lze prohazovat závěr a hlaveň, kulisy hlavně a uzamykací bloky jsou identické

rsz_20231027_141034.jpg

Uživatelský avatar
Bulls.eye
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1047
Registrován: 09.07.2006 17:11
Bydliště: Brno

29.01.2024 12:33

Re: Springfield XD, XDM, XDS

XDM 45 Compact se dočkal upgradu - vyfrézování závěru pro kolimátor s paticí RMSc + kolimátor Holosun EPS Carry 6MOA. Kvůli blokaci úderníku nejde závěr frézovat moc hluboko, tak se to udělalo do hloubky rybiny na mířidla (cca 2,1 mm). Preferoval bych to ještě o trochu níž, ale i tak je to v pohodě. Pro 100% cowitness mušky s těmi nízkoprofilovými mířidly v těle kolimátoru by to chtělo zhruba o 1,5mm vyšší mušku. Asi koupím tu 10mm vysokou od Zendla a říznu ji na potřebnou výšku - ne že bych na backup mířidlech nějak lpěl, je to spíš úlitba mému vnitřnímu OCD :D
Jinak tenhle kolimátor mi ke kompaktu na nošení sedí perfektně, kvůli uzavřené konstrukci se uvnitř neakumule prach a žmolky z hadrů jako v otevřených kolimátorech, 6 MOA tečka je pro mě ideální kompromis mezi rychlostí a přesností. A tenhle kompakt se 3.8" hlavní umí být až nechutně přesný, po nastřelení jsem si dal na 25m 15 ran z ruky s rozptylem cca 6cm. To nenastřílím ani s leckterou fullsize pistolí.

20240129_094740.jpg

20240129_094818.jpg

Předchozí

Obsah fóra / Krátké zbraně / Glock, a další recykláty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník