OndraF
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 03.04.2008 12:54
Bydliště: Zlínský kraj/Brno

18.09.2008 8:23

Ivoshek: da se ten Sabre sehnat nekde v Brne nebo sis ho nechal poslat?Diky

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

18.09.2008 11:36


Lada
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 313
Registrován: 07.10.2005 23:55
Bydliště: Near Brno

18.09.2008 14:09

2Pufik
ohledně té účinnosti, tak máš dané max zákonem povolené množství dráždivé látky v případě pepřáku je to 10%OC což by ty lepší měly mít, to co kdo vydrží je individuální otázka a také záleží na situaci...pokuď je nějakej člověk pod vlivem nečeho a navíc nadopovanej adrnalinem (z útoku atd..) tak klidně i ten kvalitní pepřák na nějakou dobu vydží, po tom se třeba sklátí, ale to nějakou minutu trvá a to je v příapdě napadení atd. kuva doba. Hlavaní věcí je se naučit ten pepřák používat, využít nějaké té vteřiny po stříknutí kdy se útočník instinktivně odvrátí buď na útok, nebo útěk (nějvětší blbost vcelku osudová je zůstat stát a čekat ), dále mít ten pepřák aby nebyl vidět a útočník se na to nepřipravil, když ho chce poučít tak tak aby se ruka s ním nedala jednoduše odrazit apod... Vhodné je si to vyzkoušet

jinak koukni i sem, taky další možnost i když poněkud dražšíí kterou mám v plánu:
http://www.o-d-g.eu/dokument-internetov ... nka=0&id=9 dole a druhá stránka

a tady skopírovaný tex o co se jedná:
Má tedy cenu nosit sprej s dráždivým plynem u sebe? Určitě ano! Firma ASP však přišla s ještě lepším nápadem než je prostý sprej. Tlakovou lahvičku slzného plynu uložila do kovové tyčky, opatřila geniálně jednoduchým pojistným mechanismem a přidala úchyt na klíče. Výsledek nazvala DEFENDER. Díky tvaru a materiálu ze kterého je tělo DEFENDERU vyrobeno /letecký hliník/ jej lze použít obdobně jako se používala např. yawara nebo kubotan. Účinek tlaků a pák je možné tímto nástrojem zesilovat velmi jednoduše a účinně. Pokud sevřete DEFENDER do dlaně zpevní vám pěst a váš úder se tak posune směrem k úderům trénovaných sportovců. Pokud na DEFENDER připevníte svazek klíčů bude se vám nejenom snadno nosit a nebudete si ho zapomínat přehazovat pokaždé do nového oblečení, ale současně vyrobíte zbraň ne nepodobnou husickému cepu nebo morgensternu. Pokud stříknete dávku plynu /Oleoresin Capsicum/ do útočníkova obličeje a potom jej ještě počastujete pádným úderem svazku klíčů připevněných na DEFENDERU máte velkou jistotu, že vás nechá utíkat a bude se spíše starat o svůj podrážděný a lehce krvácející obličej. Hodnocení Co se nám na DEFENDERU během testů ještě líbilo? Tak především je to možnost kterou je americká firma ASP proslavena - možnost tréninku. V ASP všichni dobře rozumí potřebě i ten nejjednodušší bojový úkon natrénovat v co nejreálnějších podmínkách. Vzhledem k tomu, že ASP provádí v některých oblastech výcvik pro agenty DEA a FBI a mnoha dalších ozbrojených složek je celá filosofie propracována do posledního detailu. K DEFENDERU je tak možné získat i tréninkové náplně. O tom, že možnost natrénování a odstranění morálních bloků uvítají především ženy, ale i leckterý muž není pochyb. DEFENDER se vyrábí ve třech velikostech. PALM DEFENDER je skutečně nenápadná přívěsek hodící se především pro drobnou ženskou ručku, KEY DEFENDER je universálně použitelný. I ve velké mužské ruce se neztratí a dobře poslouží i jako výplň takové ruky sevřené v pěst. STREET DEFENDER je již poměrně velký a dobře poslouží především jako doplněk uniformy. V nabídce je i deset barevných provedení DEFENDERU. DEFENDER se nosí celkem příjemně. Zvláště KEY DEFENDER je na nošení velmi praktický. Možnost výměny náplně dělá z DEFENDERU nejen prostředek pro vaši sebeobranu který vydrží po neomezeně dlouhou dobu v provozu a morálně nezastará, ale možná díky DEFENDERU již přestanete ztrácet klíče od bytu. Pokud tedy neberete svou bezpečnost na lehkou váhu a přesto nemáte čas věnovat se bojovým uměním je DEFENDER tou nejjednodušší cestou jak získat legální, technický obranný prostředek který je relativně dost účinný a jednoduchý na ovládání. .

Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

18.09.2008 14:11

Marek: ...jo tak i na ten jsem myslel, dokonce i pekna holcici barva :) Skoda ze tam nemaji ozmery...

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

18.09.2008 14:52

Jo, to jsem před pár lety koupil bejvalce... Koupil jsem do toho i tréninkovou nedráždivou náplň... Co myslíte, ležela dva roky v šuplíku a leží tam asi do dnes. Ale sprej nosila, prej jí ostatní záviděly takový hezký přívěšek na klíče :D pepřák v tom nikdo neviděl.
Je to velké asi jako trochu tlustší propiska či fixa. Jen se trochu obávám malého objemu. Jako ruční zbraň se dá použít asi jen pokud máte k tomu přidělaný opravdu těžký svazek klíčů. To zpevnění pěsti je blbost, není to boxer. Navíc pochybuju že ženská půjde na pěstní souboj. To je lepší cáknout, kopnout do koulí a spolehnout se na rychlý nohy...

najdeš to i na těch stránkách sabre co jsem posílal
http://www.sabrered.com/servlet/the-107 ... ton/Detail
(z toho je vidět, jak "geniálně to firma ASP sama vymyslela"...)

Uživatelský avatar
Ivoshek
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 13.04.2004 14:24
Bydliště: Brno

18.09.2008 20:34

SW_FOX píše:Zkus Evču Chadimovou, www.kozene-vyrobky.cz, je moc šikovná, ochotná a milá :-)

Dík, ale já jsem neochotný a protivný nešika. :-) Znám pana Hesse a už jsem si u něj nechal pár věcí dělat. Jestli něco vymyslím, tak to zkusím nejdřív u něho, má dílnu za humny.

OndraF: Nechal jsem si ho poslat odkudsi z Čech - Akademie Aegis.


Reklama

Uživatelský avatar
Netrefijev
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 140
Registrován: 02.05.2007 13:33
Bydliště: Ostrava

19.09.2008 7:06

Pufik: Tu klíčenku v růžové barvě jsem viděl ještě tady http://www.ammoservis.cz/produkty/pouze ... setFilters

Co se týče toho co řekl Lada:
pokuď je nějakej člověk pod vlivem nečeho a navíc nadopovanej adrnalinem (z útoku atd..) tak klidně i ten kvalitní pepřák na nějakou dobu vydrží
Tak tady je hezký příklad: http://www.youtube.com/watch?v=-2A7IsQ83bY

Uživatelský avatar
Ivoshek
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 13.04.2004 14:24
Bydliště: Brno

19.09.2008 17:36

Ale ten je na PCPčku, ten by vydržel i zásah 9kou do hlavy... U nás tyhle drogy moc nefčí pokud vím.

Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

19.09.2008 18:29

Tak ten manik byl fakt dobrej... Doufam ze se tu to PCP nerozsiri :)

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

19.09.2008 21:09

Tak dost dobrý , že by prošlí?

Uživatelský avatar
cz27
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 422
Registrován: 10.12.2006 17:10
Bydliště: Jižní Čechy

21.09.2008 7:00

Svého času jsem nosil klasický policejní Kasr, po revoluci se běžně prodával. Teď už není nikde vidět. Testoval jsem ho na sobě a bylo to opravdu humorné. Stříknul jsem do vzduchu a přivoněl jsem. evím, co by to udělalo s nadopovaným člověkem, ale já měl jenom z toho vdechu chvíli zábavu.

glock69
 
Příspěvky: 530
Registrován: 27.12.2005 22:36
Bydliště: UH

21.09.2008 8:33

Důležité je rozlišovat obranné spreje podle účinné látky...

Jura1
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 100
Registrován: 06.05.2008 14:55

26.10.2008 21:44

Tak jsem měl dnes možnost na vlastní kůži (oči) pocítit účinnost spreje Sabre Red (cone - černý).

Začalo to obyčejnou zkouškou, jak bude fungovat v nižších teplotách (nechal jsem ho přes noc v mrazivém prostředí) a zašel na bezpečné místo, aby se nikdo nenadýchal. Sprej bez problému fungoval a já po pár vteřinách jen tak mírně vkročil do oblasti střiku. Zapůsobilo to opravdu během vteřiny, po celých 5 minut jsem nemohl otevřít ani na sekundu oči. S nějakým pohybem jsem neměl problém, ale celých 5 minut absolutní slepota a velmi nepříjemné štípání.
Nedovedu si představit, že bych tím dostal přímý zásah do obličeje. To bych se asi složil.
Tenhle sprej mi doporučili kluci z Aegisu a já se přesvědčil, že opravdu funguje. U mě osobně teď docela budí hrůzu. :D

Lada
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 313
Registrován: 07.10.2005 23:55
Bydliště: Near Brno

26.10.2008 23:47

jenže něco jiného je si tohle zkusit když jsi v pohodě střízlivý, ničím neovlivněný, víš že by to mělo takhel nějak fungovat atd...a něco jiného je působení na člověka který je ovlivněný alkoholem, případně nějakým fetem, je agresivní a nadopovaný adrnalinem rozhodnutý tě za každou cenu sejmout...tohle jsou aspekty které snižují jeho působení, většinou sice nakonec člověka ochromí, ale hodněkrát se stane že až po cca 2min. případně dříve když už netrvá konflikt začne opravdu působit, že se daný složí a do té doby je schopen útočit a to že případně nebude moc dobře vidět či vůbec jeho schopnost útočit moc nesnižuje...Tak se hlavně nauč, že jak stříkneš okamžitě bez váhání zmiz do patřičné vzdálenosti, nebo zaútoč

Uživatelský avatar
TREW
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 118
Registrován: 02.11.2007 18:38
Bydliště: Litoměřice

29.10.2008 10:17

Měl bych dotaz, co to znamená "DPS serie" u Sabre red?

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

30.10.2008 23:38

Dual Propellant System.
dvojitá výmetná látka (teď mě nenapadá to přesné slovo u sprejů): dymel134a a dusík.

Uživatelský avatar
admix
 
Příspěvky: 1815
Registrován: 25.06.2007 17:45
Bydliště: Plzen

30.10.2008 23:42

Hnaci napln :)

cony
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 617
Registrován: 31.07.2006 21:26
Bydliště: Svitavsko

31.10.2008 15:56

OndraF:ted jsem ho sháněl v Brně a maj ho v Alfaproj. Ale maj jenom cyclist nebo to kapesni provedeni s očkem na klíček. Vzal jsem toho cyklistu stal asi dvě stovky a je to normalni 35gramovej sabrered akorat s nilonovym pouzdrem k pridelani na ram kola.

Uživatelský avatar
tom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1850
Registrován: 13.09.2006 19:55
Bydliště: Praha 10

30.11.2008 23:34

Tak se musim pochlubit, jaká veselá příhoda se mi stala. Našel jsem ve svejch krámech jednu starou tekutou střelu (cca 7-8let). Nedalo mi to a zkusil jsem ze zvědavosti funkčnost, jestli po tolika letech ještě stříká. Stříkala, nicméně po výstřiku mi steklo trochu obsahu na ruku. Reakce žádná, nicméně jsem to pro jistotu rychle smyl pod tekoucí vodou. Asi po 15 minutách jsem se šel vychcat. A to byla chyba. Zanedlouho po úlevě se dostavilo celkem slušné pálení v oněch místech, které naštěstí po cca 20 minutách odeznělo. Poučení: samotná voda bez mejdla opravdu nestačí. :wink:

Uživatelský avatar
Milan N.
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 334
Registrován: 24.07.2006 13:37
Bydliště: Brno

02.12.2008 12:25

OndraF píše:Ivoshek: da se ten Sabre sehnat nekde v Brne nebo sis ho nechal poslat?Diky

vcera jsem ho koupil ve skladu firmy MujNuz.cz na Zabrdovicke 10

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Obecně o zbraních

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků