GLOCK 23
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 11
Registrován: 08.07.2007 15:50

08.07.2007 16:36

odpověd

Zdravím lidičky.Co se týče obranných sprejů-troufnu si říct,že nic lepčíího,než SabreRed není.Pár roků se v tomto(no nejen v tomto 8) )štourám a sháním a zkouším....A můj tip-provedení M60OC cone stream velikost 2oz (60g) je opravdu poměr cena a kvalita SUPEER a má víceméně univerzální možnost použití a famózní zastavovací účinek...Jinak i ty ostatní SabreRed y nemají chybu,jen si musíte ujasnit,který typ a provedeni je pro Vás to pravé,vzhledem k Vašim "aktivitám"(aerosol nemůžete použít v tramvaji a s pěnovým těžko trefíte rozzuřené psisko) hmm :evil:

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

08.07.2007 16:42

Re: odpověd

GLOCK 23 píše:můj tip-provedení M60OC cone stream velikost 2oz (60g)

Cone a stream jsou dvě odlišné věci, ne? Cone je pokud vím aerosol...

GLOCK 23
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 11
Registrován: 08.07.2007 15:50

08.07.2007 16:51

No uvedu to na pravou míru.Uvádí se,že CONE je rozptyl(aerosol) a stream pramen.což víceméně souhlasí,hlavně u Sabre.Ovšem u provedení "magnum" je charakter výstřiku rozbíhající se proud na poctivých třech metrech(něco jako směs hrubých a jemných kapek u Equalizeru),ovšem v poctivějším a silnějším proudu.Takže nadýchat se toho relativné dá a zasažený prostor na těch 3m má průměr cca 30-40 cm a je celý pokrytý OC látkou,která spolehlivě zateče do očí,nosu,pusy..... a pri té koncentraci je o horkou hodinku i více postaráno....................

GLOCK 23
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 11
Registrován: 08.07.2007 15:50

08.07.2007 17:20

A pro "puntičkáře" :oops: výše uvedený magnum sprej má(jako všechny originál Sabry)ve spodním bílém typovém štítku(mimo čísla a data expirace) uvedeno CONE.Právě z toho důvodu,že nejde o paprsek a dá se toho nadýchat,díky těm hodně jemným kapkám.Ale i provedení stream a nosné medium destilka(provedení H2O serie) se na těch svých cca třech metrech trocha rozjede.Poctivy CONE od Sabre je s vrškem flip-top(takový ten odklopný na pružince,velikost 1,8oz.... až 4.4oz) má celkem slušný průměr trysky a tomu odpovídající kužel aerosolu z toho letí,o nějakých kapkách není ani řeč.Takže není CONE jako CONE :D a mnou chválený ML.... je vlastně něco mezi tím

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

08.07.2007 21:16

Teď se v tom teda už fakt vůbec nevyznám... Právě zejtra si jdu Sabre koupit a zatím mám v plánu stream. O nějakém magnumu jsem nikdy neslyšel...

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

09.07.2007 17:19

Tak jsem byl u Brymové a moc jich tam neměli :(
Ale protože jsem nějakej potřeboval, tak jsem vzal aspoň Cone.
Pasuje mi dobře do MiLeC pouzdra na zásobník (a asi i ostatních).

Obrázek


Reklama

GLOCK 23
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 11
Registrován: 08.07.2007 15:50

10.07.2007 20:57

Gratuluji,to je přesně on,o kterém jsem psal.Označení magnum mají v originále a u jednoho našeho českého dodavatele,od kterého je tento focený zrovna,ostatně možno prohlédnout na www.sabrered.com je to tam pěkná podívaná,dělá se i ve velikosti 4oz a v provedení s flip-top hlavicí v proudu..... tohle viz foto je provedení pro Německo,proto ten nápis tierabwehr spray(v Německu se v civilním užívání smí na lidi používat pouze CS,CN látky,pokud to jěšte teda platí) ale originál Sabre.Jinak jestli můžu doporučit firma HQH nebo Proarms Praha nabízí podstatně více druhu Sabre,stačí mrknout na stránky.U mě ve "sbírce" je jich taky pár 8) ,ale je pravda,že se shání hůře,obzvlášť série DPS,asi to ta cena no.Ale v tomto směru se šetřit nevplácí a byl to dobrý kup!!!!!!

Lada
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 313
Registrován: 07.10.2005 23:55
Bydliště: Near Brno

10.07.2007 23:51

když už jsme u těch sprejů nevítě někdo o nějakém cvičném? v podobné velikosti

GLOCK 23
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 11
Registrován: 08.07.2007 15:50

11.07.2007 19:03

Cvičné spreje vyrábí 100% Sabre taky,ale nevím nevím jak to bude s objednávkou v jejich e-shopu a dovozem.Registrace mě u nich proběhla bez problémů,ale nemám embasovanou kartu nutnou k platbě,takže jsem jěště nic nekoupil u nich :cry: ... jinak na jiných stránkách,většinou USA jsou taky k vidění mimo ostrých cvičné,ale do naší země není možnost nic koupit od nich.asi si myslí,že tu vládne středověk nebo co :evil: ps v reálném testu spreje na internetu,tuším firma proarms,ho v jednom záběru použijí-takže ho mají a vědí,kde ho sehnat

Lada
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 313
Registrován: 07.10.2005 23:55
Bydliště: Near Brno

11.07.2007 19:26

díky, já si ho v tom testu všiml, ale na netu jsem ho nikde nenašel...tak budu muset zkusit je

Uživatelský avatar
Milan N.
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 334
Registrován: 24.07.2006 13:37
Bydliště: Brno

11.07.2007 20:59

ty cvicne spreje meli na www.mujnuz.cz ale moc se to neprodavalo, tak to doprodali a dalsi skladem nemaj...na objednavku by to urcite sehnali...

Uživatelský avatar
Anorektik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 476
Registrován: 29.09.2006 15:01
Bydliště: Vedle sousedů

26.08.2008 12:49

Doufám, že jste zaregistrovali, že v posledních ZaN (9) je reklama na Sabre Red Magnum 60 ml vč. pouzdra za 140 Kč.

Obrázek

Uživatelský avatar
Ivoshek
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 13.04.2004 14:24
Bydliště: Brno

15.09.2008 21:46

Jelikož se v našem okolí začíná poměrně výrazně stupňovat agresivita spoluobčanů a střelná zbraň je v tomhle ohledu naprosto k ničemu, koupil jsem si přípravek na hubení obtížného hmyzu též.

Obrázek

Obrázek

Akorát mě trochu zaskočila jeho velikost. Při absenci jakéhokoliv klipsu je to v kombinaci s těsnýma kalhotama trochu problém. Jak tyto věci nosíte vy?

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

15.09.2008 23:33

Já mám taky Sabre red, obsah 64ml, takže asi podobný tvému. Nosím ho v pouzdře na zásobník od MiLeCe. Můj sprej má jinou hlavu a bál jsem se, aby se při denním nošení náhodou neodmáčkl, takže jsem za to jištění přes sprej rád. Při pocitu ohrožení nebo vcházení do prostoru který by mohl být nebezpečný ho přes tričko odepnu, jinak se rozepne v pohodě při razantnějším odhrnování trička. Kupodivu jsem si oblíbil nošení a straně slabé ruky, neb ten sprej nemá rukojeť kolmo jako pistole, takže odhrnutí trika slabou rukou a tažení spreje slabou u mě funguje nejrychleji. Výhodné to bude pro ty co nosí pistoli a mají na druhé straně "plno" :)
Obrázek Obrázek
(sorry za noční kvalitu fotek ;) a ten sprej už rok nosím, tak omluvte jeho odrbanost :D původně tam taky bylo napsáno "cone")

Uživatelský avatar
Jimi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1424
Registrován: 28.07.2006 19:09
Bydliště: Hodonín

16.09.2008 12:02

Budu ho muset koupit i mojí. Nosí teď jeden co jsem jí koupil už pár let nazpět...je teda mnohem menší a Jíťa ho schová v klidu téměř celý do ruky. Naučil jsem jí, že spray v kabhelce je k ho*nu (leda velikosti minimaxu a mlátit a mlátit) v rizikových místech ho nosí v pacičce.

Uživatelský avatar
Ivoshek
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 13.04.2004 14:24
Bydliště: Brno

17.09.2008 23:06

Mark: Dík, zkusím sehnat něco podobného a otestuju.

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

18.09.2008 2:59

2pIvoshek: Ale je to docela tlustý... Jestli důvěřuješ spoušti svého spreje, že se neodpálí "samovolně", asi bych koukal spíše po zásobníkovém pouzdru ve stylu pruh nylonu/kůže, po stranách stáhnuto gumou (jestli rozumíte mému popisu :D ), bez zavírání přes. Podobný mám na svítilnu a spokojenost - drží pevně, ale tahá se z něj dobře. A není to tak masivní. (nemluvě o tom, že absence jištění může být v krizovce plus)

Lada
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 313
Registrován: 07.10.2005 23:55
Bydliště: Near Brno

18.09.2008 5:25

2Ivoshek
A co si takhle nechat pouzdro přímo na tohle udělat? myslím že by nebyl problém se tady s nimi domluvit, dělají všechno možné: http://www.petrhess.cz/ donést sprej aby si ho změřili a říct jak by sis to představoval, tak aby šel i dobře vytáhnout. Mimo jiné se dají i sehnat origo pouzdra na tohle pár jsem jich viděl, jen na všechny asi pasovat nebudou.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

18.09.2008 7:56

Zkus Evču Chadimovou, www.kozene-vyrobky.cz, je moc šikovná, ochotná a milá :-)

Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

18.09.2008 8:10

Glock23: chtel bych se poradit, potreboval bych pro manzelku co nejucinny peprak mensi velikosti, aby ho mohla nosit s sebou (kdysi jsem ji koupil klasickou velikost a ten zustal lezet v policce)... Pak jsem ji koupil dva mensi:

ObrázekObrázek

jeden je aerorosol a druhy spise strela. Tyto jiz sebou celkem nosi protoze jsou stihleho provedeni (konkretni typ ale voli dle barvy obleceni :)

Me by zajimalo zda sji je treba nezkousel prakticky a pokud ano jak se ti jevil jejich "vykon". A hlavne jestli nevis o necem ucinnejsim ve stejne velikosti. Neco co by zabralo i na sfetovance kterych se nam tu poflakuje az az...

Pokukoval jsem i po tomto "peru", ale odrazuje me nutnost pouziti dvou ruk (sundani vrsku) coz by mohl byt problem...

Obrázek

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Obecně o zbraních

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník