Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

21.03.2015 1:35

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

Moc sušíš, choď víc střílet. Ideální je kombinovat suchý trénink se střelnicí 1:1 a rozhodně nedrilovat víc než 3:1 tedy na 1 hodinu na střelnici max 3 hodiny na sucho.

Když se strhávání objeví, musíš zpátky k základům. Pomalu na spoušť, plynule srovnat si ruce, polohu prstu na spoušti, prostě základy. Když to tam nepadá, zpomalit ještě víc, klidně 3x sundat zbraň za záměrné, než 1x vystřelit se stržením...

Nějakého magora na střelnici se sice můžeš bát ale v praxi je to k prdu, stejně jako nějaký šnek... :mrgreen:

Uživatelský avatar
slabyt
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 400
Registrován: 01.05.2014 21:10
Bydliště: Rakovník

21.03.2015 9:18

No vzhledem ke skole a praci stiham strelnici pouze jednou tydne. Ale kdyz to porovnam, tak jsem v tom hodinove cca 1:1 (strelba:suseni). Vic bohuzel zatim chodit nestiham a to to jeste kombinuji s dlouhou malorazkou. Ale zkusim to. Diky tedy za pomoc :-)

Odesláno z mého HTC Desire X pomocí Tapatalk

johnywalker
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 20.10.2010 16:29

12.05.2015 14:17

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

Mandys v tomto vláknu kdysi napsal:" Vím, že se na spoušť taky nalepoval kousek materiálu a tím se jako posunula dopředu." Nevíte někdo, zda existuje nějaká speciální polepka na spoušť, aby nebyla hladká? Na mém UL85 je krásně vyhlazená, šahal jsem si pro zajímavost v obchodě i na Ti 85, a i tuto spoušť dělá Taurus s hladkým povrchem. Nejde mi ani tak o strhávání, ale moje předchozí zbraně měly vroubkovanou spoušť a jsem na to zvyklý.

john.hawk
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 228
Registrován: 13.04.2008 7:49

25.05.2016 10:01

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

pencil dry fire tranining..

Karel K.
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 579
Registrován: 11.10.2006 14:57

01.06.2016 8:31

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

strhávám - při střelbě z pistole 9mm Luger, klasicky doleva dolů
při sušení - ne
při střelbě z pistole .22 - ne
špatná technika spouštění to nebude, spíše mám problém, že se bojím rány

co s tím, jak natrénovat (naházet mezi ostré i sušilky), kdo poradí nějakou techniku?

mihlit
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 326
Registrován: 21.01.2015 19:38
Bydliště: Brno / HK

01.06.2016 8:49

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

U mě na to zafungovalo pořízení Mosina. Pak ti v porovnání s tím bude 9luger připadat skoro jako malorážka. Schválně jestli můžeš, tak si ho půjč. Dej tak dvacet třicet ran a pak se přesuň na pistoli. Myslím, že uvidíš rozdíl.


Reklama

Karel K.
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 579
Registrován: 11.10.2006 14:57

01.06.2016 9:48

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

a ty držíš Mosina jako pistoli?
střelba z krátké a dlouhé se nedá vůbec srovnávat

Dancer
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 89
Registrován: 06.02.2012 16:38
Bydliště: Praha 5

01.06.2016 9:57

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

->Karel K: Mám to stejně - ale někdy se mi zadaří si na to dát pozor. Pomáhá se sklidnit, zhluboka se vydýchat, odložit zbraň, "vytřepat" ruce aby se uvolnilo napětí svalů...

mihlit
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 326
Registrován: 21.01.2015 19:38
Bydliště: Brno / HK

01.06.2016 10:18

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

Nejde o to, jak to držíš. Nejde o úchop, jde o "bum". Bojíš-li se rány. Přijde ti silná, protože je to to nejsilnější, co znáš. Když si dáš pár ran něčeho výrazně silnějšího, pak se rány z pistole nebudeš bát. V porovnání s tím silnějším ti pak přijde "úsměvně" slabá. Vyzkoušeno na více lidech, funguje to.

Karel K.
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 579
Registrován: 11.10.2006 14:57

01.06.2016 11:26

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

no něco pravdy na tom možná bude. zkusím půjčit 7,62 TT a potom střílet z 9mm, zda to bude mít efekt.
ještě dodám, že střílím spíše akční střelbu, takže na relaxační mířenkářské techniky není prostor. Jinak z Mosina a jiných kulovnic mám odstříleno žádavě v tisících ran (a docela přesně) a nemá to vliv na mizerné výkony s pistolí poslední dobou.

Uživatelský avatar
M M
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 295
Registrován: 07.05.2015 17:07
Bydliště: Wienerschnitzel mit Budweiser Bier

01.06.2016 11:28

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

Mozem potvrdit ze u mna to na zaciatku zafungovalo - fakt vyskusaj par ran z .357 :).

mihlit
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 326
Registrován: 21.01.2015 19:38
Bydliště: Brno / HK

01.06.2016 12:18

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

Ono to není permanentní řešení, bohužel. Ale chvíli po střelbě z Mosina (a možná i z té 357magnum) tě to bum u pistole nerozrušuje. Ten stav ale nevydrží věčně. Pak je důležité opakovat celý proces a až po několika opakování to má dlouhodobější účinek. Taky druhá věc, co může pomoci je použít dvojitou ochranu sluchu - sluchátka i špunty a uvidíš, jestli to bude mít vliv.

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

01.06.2016 12:41

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

Nepotvrzuji metodu z Mosina na 9 Luger. Např. manželka poměrně v pohodě střílela z SW .357Mag. A když jsem jí pak naloboval ČZ 75, tak po polovině zásobníku chtěla zpátky na SW, že jí to přijde jako příjemnější. Full size 1911 .45ACP odložila po první ráně. A nýčko se v tom vyznejte.

mihlit
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 326
Registrován: 21.01.2015 19:38
Bydliště: Brno / HK

01.06.2016 13:01

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

Já jsem z 357mag nikdy nestřílel a ani ho nikdy nepoužil. Mám to vyzkoušené jen s tím mosinem (řekl bych, že je "horší" a on kromě bum i fest kopne). Kromě "odolnějších" lidí to fungovalo i u přítelkyně, která byla schopná dát jen s přemáháním tři rány z pistole a pak to bylo fuj. Tak po přesvědčování a vyzkoušení pěti ran z Mosina dala bez problému dva zásobníky. Pak to stále nebyl problém, ale přestalo ji to bavit a chtěla se vrátit k drcení zbytků asfaltových holubů na valu malorážkou. Ale jinak samozřejmě nic nezabírá stoprocentně na všechny.

Uživatelský avatar
mocima
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 274
Registrován: 08.04.2010 22:06
Bydliště: Uherské Hradiště

01.06.2016 16:25

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

Na strhávání směrem dolů má dokonalou, vybroušeno a skvěle fungující suprdupr metodu Gastly z GC.
Stačí na to střelec, pak magor s rákoskou a jeden zásobník.
Magor s rákoskou vždy nabije/nenabije pistoli jedním nábojem a dá ji střelci. Sleduje, jestli střelec pistoli strhne, když nemá náboj.
Při prvním strhnutí dostane varování, při druhém a dalším švihnutí přes lýtko.

Podstata je, aby se střelec bál víc toho magoru s rákoskou než výstřelu.
Stovky spokojených zákazníků... :)

Detaily doplní Pepa.

john.hawk
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 228
Registrován: 13.04.2008 7:49

14.06.2016 9:30

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

určitě souhlasím některé věci člověk neodladí sám.. a potřebuje odbornou pomoc..

Uživatelský avatar
proforma
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 13
Registrován: 22.03.2015 7:17

30.08.2016 8:58

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

Dobry den vsem :-),

prosim o radu. Uplny zacatecnik, ZP jeste mokry, vystrileno mam asi 300 ran, zatim spis zkousim, co to udela. Mam Glocka 19 a spis mensi ruku.

- Kdyz drzim pistoli tak, jak to asi vyrobce myslel, tj. cast ruky mezi palcem a ukazovakem v nejhlubsim projmuti pazby, pak ukazovak mam kolmo na spoust a strhavam vpravo dolu.

- Kdyz drzim pistoli co nejvyse, tj. prostor mezi palcem a ukazovakem narvany pomalu az pod zaver, ukazovakem na spoust dosahuju nikoli kolmo, ale jaksi sikmo shora dolu. Neni to uplne idealni, strhavam vlevo dolu, ale min nez s predchozim (standardnim?) uchopem.

Nejradeji bych nestrhavala vubec :-), budu zkouset, co jste radili na predchozich strankach. Ale jak s tim uchopem? Ktery mam zvolit/nacvicovat jako spravny? Nebo jeste nejaky dalsi?

Mozna mam proste na G19 malou ruku (na vypousteni zasobniku palcem nedosahnu vubec, vzdycky pred vypustenim si musim pistoli v ruce nejak jinak porovnat), ale G19 jsem si jako prvni pistoli vybrala z nekolika ruznych uzitnych duvodu. Jsem toho nazoru, ze strelec se ma naucit strilet s pistoli, at je jakakoliv (treba auto si taky vybirate podle spotreby, objemu kufru a poctu sedacek a na to, ze to ma jinak ovladani klimatizace, si proste musite zvyknout...). DIky :-)

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

30.08.2016 9:03

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

Uchop - co nejvys, lip se bude kontrolovat zpetny raz.
Spoust - zvyknout si, najit si nejlepsi polohu prstu ev. dodat nejaky aftermarket s kratsim chodem.
Zachyt - pomoci leve ruky nebo dat sportovnejsiho razeni se zvetsenim tlacitkem. Jen si to pak clovek nesmi v zapalu boje vyhazovat sam, kdyz nechce... :twisted:

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

30.08.2016 11:01

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

G je jedna ze zbraní do nichž si musíš "naohýbat ruce", poněvadž možnosti úprav ergonomie jsou mizivé
při vypouštění přehmatávají i profíci, jen to uměj sakra rychle
https://www.youtube.com/watch?v=W7fMdUhJ0oo

heh
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: 11.09.2014 12:52

30.08.2016 14:16

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

Asi nejlepší vysvětlení úchopu Glocku, maníkem co Glock opravdu umí střílet :)
https://www.youtube.com/watch?v=45QhpvY9LZc

Co se týče vypuštění zásobníku, varianta pro holky nebo malé ruce od Kay Miculek
https://youtu.be/0EHZzd2L1Ow?t=94

Pokud jsi z Brna, stojí za to se zastavit za Pekaříkem. Požádej ho, ať tě nechá sáhnout si na spoušť jeho Glocka 17 :) Všechno ti zůstane od Glocka a strhávání to taky hodně pomůže.
Pak už jen sušit a čadit.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Obecně o zbraních

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník