Uživatelský avatar
johnnyjak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 638
Registrován: 30.08.2008 22:56
Bydliště: Třebíč

20.01.2013 16:39

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

V poslední době se do tréningu snažím zapojovat i rychlejší střelbu a narazil jsem na následující problém: první rána je sice zhruba v místech, kde ji chci mít, ale všechny následující mám cca o 20cm dole (stříleno na 10m). Nejsem schopný s jistotou říct, jestli to utrhnu spouští, nebo příliš tlačím proti zpětnému rázu a tak se pistole nezastaví v záměrné, ale zhoupne se ještě kousek níž.
Ještě jedna zajímavá zkušenost: s půjčeným G17 se mi toto neděje. Myslím, že za to může rozdílný úhel rukojeti (a to jsem měl donedávna pocit, že právě Glocky mají sklon rukojeti, který mi absolutně nevyhovuje :roll: ).
Evidentně ale dělám něco špatně a jiná pistole chybu jen zamaskuje.
Naposledy upravil johnnyjak dne 20.01.2013 20:31, celkově upraveno 1

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

20.01.2013 18:32

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

S jakou zbrani? Prvni rana v SA nebo DA? To by asi bylo dobre uvest. Se zbrani na kterou nejsi zvykly si mozna davas vetsi pozor na spousteni a reset.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 638
Registrován: 30.08.2008 22:56
Bydliště: Třebíč

20.01.2013 19:35

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

Je to ocelové Jericho 941 a všechno SA. Z téhle zbraně už mám vystříleno cca 2000 nábojů, ale převážně mířenku. Nejsem zvyklý na rychlejší režim střelby :oops: . Ale zase tak moc rychlé to taky nebylo, odhaduju tak minimálně 2/3 s mezi výstřely.
PS: Teď jsem zkoušel, že dovedu srovnat mířidla i se zavřenýma očima.

Uživatelský avatar
Vejr
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 597
Registrován: 10.06.2012 15:58

20.01.2013 20:28

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

tlačíš proti ráně. A proti Glocku je větší rozdíl protože Jericho je těžší na čumák, navíc má kratší a lehčí chod spouště v SA režimu. Občas se vyplatí si vzít na střelnici kámoše s videokamerou :oops:

Uživatelský avatar
johnnyjak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 638
Registrován: 30.08.2008 22:56
Bydliště: Třebíč

20.01.2013 20:45

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

Díky za tip, kameru někdy zkusím. Ale neměl by právě menší odpor spouště a větší hmotnost napomáhat lepším výsledkům?

Uživatelský avatar
Vejr
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 597
Registrován: 10.06.2012 15:58

20.01.2013 20:51

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

to je těžký posoudit, variant co je špatně je hodně a po netu se dobře radí :lol: může být třeba i špatné držení. Taky se vyplatí si vzít timer a změřit si čas mezi výstřelama. Dobrá finta je dát si někam doprostřed zásobníku náboj bez zápalky. Většinou sám ucejtíš co děláš špatně, jestli trhneš rukou proti čekané ráně. Mě se tohle vyplatilo


Reklama

Alci
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 158
Registrován: 19.04.2012 19:23

21.01.2013 3:28

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

dělám to taky. A jestli děláš stejnou chybu, tak kratší spoušť je horší. Protože netlačíš proti výstřelu, jako u začátecnickém strhávání při jednotlivých výstřelech (strach z rány). Ale protože se snažíš srovnat mířidla moc brzo. Na sobě jsem odpozoroval, že je přirozenou reakcí se snažit mířidla srovnat ve stejný okamžik, jako chytneš za spoušť, protože čekáš, že to vystřelí ihned. Ale ono to nějaký chod přece jen má a během něho už rovnáš mířidla na další ránu (takže dolů). A čím rychleji se snažíš střílet, tím větší silou (ve stejný okamžik) zbraň rovnáš. U dlouhé spouště tohle nenastane v takové míře, protože člověk ví, že musí táhnout aby to vystřelilo a přirozeně počká. Na krátké spoušti jsem to musel v hlavě oddělit na dvě nezávislé věci s pauzou. BUM ... pauza ... srovnat; je to taková nepřirozená, na kterou jsem si ještě instinktem nezvykl. Ale střílím takhle minimálně, jenom když jsem rozhozenej a vím, že presný rány nebudou tak přesný, aby to mělo smysl.. což tenhle efekt ještě zhoršuje (což je dobře)

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

24.01.2013 10:23

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

johnnyjak
zkus si nastavit větší propad spouště

Uživatelský avatar
johnnyjak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 638
Registrován: 30.08.2008 22:56
Bydliště: Třebíč

25.01.2013 0:48

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

4mike: Jericho 941 sice nemá uživatelsky laditelný propad spouště, ale třeba to využiju u svojí další zbraně :)

Mohl bys prosím vysvětlit, jak zvětšením propadu spouště přispěju ke zlepšení situace? Doteď jsem žil v bláhové představě, že je žádoucí mít co nejkratší propad.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

25.01.2013 9:35

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

prakticky na každý zbrani jde propad nějakým způsobem upravit
lepší než vysvětlování přes PC je , když si od někoho pujčíš na zkoušku kver s podobnou charakteristikou (třeba čízu) u kterýho bude větší propad než na Tvem Jerichu

speed1
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 487
Registrován: 31.05.2009 20:37

25.03.2013 20:27

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

ac nerad :( musim dat brnakovi za pravdu :lol: kdyz jsem koupil TSko a propad minimalni tak jsem to strhaval a ja nevi co jeste, zvetsil jsem propad a o dost se to zlepsilo,

Uživatelský avatar
smety
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 58
Registrován: 17.07.2011 16:44
Bydliště: Plzeňský kraj

12.10.2013 17:44

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

Nevím kam to přesně zařadit, ale na ulozto je k dispozici (v češtině) Sportovní střelba z pušky a pistole - A.A. Jurjev
jurjev_000.jpg


ještě bych doplnil, do vyhledávače napsat: jurjev, je to v zipu, bez hesla. velikost kolem 490MB

Uživatelský avatar
slabyt
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 400
Registrován: 01.05.2014 21:10
Bydliště: Rakovník

19.03.2015 21:39

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

Tak bych rád požádal zdejší borce o radu. I po roce střílení mám neustále problém se strháváním. Když doma suším, a že poslední dobou to provozuji poctivě každý týden čtvrtek, pátek, sobota, tak s tím problém nemám. Takhle na sucho vůbec nestrhávám, ale prostě na ostro to tak pořád dělám. Bylo to krásně vidět teď, když jsem začal přebíjet a pistole mi občas neodpálí zápalku, to si pěkně uhnu z přímého směru. Nemáte nějakou techniku, jak se tohoto odnaučit?

Uživatelský avatar
johnnyjak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 638
Registrován: 30.08.2008 22:56
Bydliště: Třebíč

19.03.2015 22:18

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

Nejsem sice ani zdaleka borec, ale třeba ti moje rada přijde vhod:
Částečně mi pomohl drill se střídavým (nebo náhodným) napáskováním ostrých a cvičných nábojů. Vyhledej si "Ball and dummy" např: http://pistol-training.com/drills/ball-dummy-drill Mimochodem, na této stránce je užitečných drillů víc.
Sušení samo o sobě je potřeba, ale nedokáže vyřešit všechny problémy.

Uživatelský avatar
slabyt
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 400
Registrován: 01.05.2014 21:10
Bydliště: Rakovník

19.03.2015 22:23

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

Právě zdejší vlákno jsem už přečetl dvakrát. Je mi samozřejmě jasné, že čtením se nic nenaučím. Ale rád bych znal nějaké techniky, které jsou ověřené. To s těmi sušilkami zkusím. I když posledně mi tuto věc dokonale simulovali moje první přebíjenky, které občas odpálili až napodruhé.

Uživatelský avatar
mocima
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 274
Registrován: 08.04.2010 22:06
Bydliště: Uherské Hradiště

20.03.2015 7:27

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

slabyt:
jestli opravdu při sušení nestrháváš, tak už jsi na správné cestě a pravděpodobně tě zlobí jen to podvědomí, které očekává "ukrutnou ránu a zpětný ráz".
Bohužel jsi zdaleka, ale kdybys obětoval jeden den a domluvil se s Pepou z GC, tak pokud zbraň správně držíš a spouštíš, tak tě problému strhávání odnaučí do hodiny.
Používá starou svazarmovskou metodu pojmenovanou "mocná učitelka".
Podstatou je, že se musíš bát víc toho magora za tebou než té rány, co zbraň udělá. :wink:

Jinak to chce jen střílet a střílet. A lepší sluchátka nebo špunty pod sluchátka tomu taky můžou pomoct.

Uživatelský avatar
SEXYaSMYSLNY
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 435
Registrován: 20.09.2010 3:01
Bydliště: Slovácko

20.03.2015 7:53

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

Chce se to oprostit od toho očekávání rány a jen pořád mačkat, mačkat.až to práskne. Volně, jedním tahem a pomalu!!! První problém mívají lidi s tím očekáváním rány a hned druhý v neúměrné rychlosti. Až je to dokonalé při pomalém spouštění, může se zvolna zrychlovat.

Uživatelský avatar
slabyt
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 400
Registrován: 01.05.2014 21:10
Bydliště: Rakovník

20.03.2015 15:37

Diky, do GC to mam bohuzel moc daleko a to se bohuzel utrhnout nemohu. Ale nejspise mate pravdu, ze asi podvedomne cukam kvuli rane. Snazim se ted strilet casteji, chodim kazdy tyden. Mozna mi nepomaha ani spoust, kdy nema zrovna hladky a plynuly chod. Diky. Musim se tedy pokusit to cukani nejak odstranit.

Odesláno z mého HTC Desire X pomocí Tapatalk

spikelet
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 280
Registrován: 13.01.2014 16:00
Bydliště: Zlín

20.03.2015 20:42

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

Jo Pepa z GC by tě to opravdu odnaučil. Mockrát jsem byl přítomen, když někoho odnaučoval strhávat. Ještě by ti mohla pomoct taky jeho metoda ala závodní šnek. Je to o cvičení ukazováčku a plynulém mačkání spoustě. Celá věc spočívá v tom, že u pistole, která má SA/DA spoušť si dáš kladivo na bezpečnostní ozub, dáš prst na spoušť a začneš odříkávat větu. Zááávóóódnííí šnek. Kdy na začátku věty pomalu, plynule začneš mačkat spoušť a sleduješ pohyb kladiva. Kladivo se musí dát do pohybu dřív než začneš odříkat třetí slabiku a musí jet co nejpomalej. Spoušť nemusíš domačkávat až do konce, stačí, aby kladivo chodilo cca 5 mm. Takhle trénuj spouštění třeba u televize. Bude tě sice bolet prst jak prase, ale taky to pomůže.
Snad jsem to vysvětlil dobře. Třeba sem Pepa přijde a vysvětlí to líp.

Rimmer132
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 518
Registrován: 14.11.2007 20:21
Bydliště: Praha

20.03.2015 22:42

Ten šnek je fakt dobrý, to jsem neznal. Jinak mně od toho nejvíc pomohl pistolový dalekohled na .22 pistoli, kolimátor udělá podobnou službu.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Obecně o zbraních

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků