gastly
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 101
Registrován: 12.05.2007 21:18

11.04.2011 13:11

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

4% masochisty do kurzu neberu. O jednoho jsem Mocnou Čarodějku zlomil a bez výsledku. Spíš čím víc sem mlátil tím hůř střílel. Pak to vzala do ruk ženská a výsledek se dostavil. Na dotaz proč to se mnou nešlo a s ženskou jo, se usmál a pronesl- Od ní se mi to nelíbilo. Ale masochistky ty já rád. :lol: :lol: Pepa.

Jo a kurzy jsou dobrovolný. kdo nechce není vzděláván.(pokud mě nenasere. :mrgreen: )

Uživatelský avatar
DeadMan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 963
Registrován: 13.02.2009 7:51
Bydliště: Slezsko

11.04.2011 14:16

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

nejsem si jist zda jsem byl správně pochopen
nemyslel jsem ať se učí na 22LR tam jsme poukazoval na to že mu to jde (předtím i mě) protože se nebojí rány
to že je třeba si zvyknout jsem myslel právě na tu větší ránu :wink:

gastly
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 101
Registrován: 12.05.2007 21:18

11.04.2011 21:28

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

To UFO. Pepa si není vědom prohřešku citace a pokud se opravdu přihodilo tak se kaje. (Su počítačové blb,takže se mohlo přihodit)
To Dead Man. Pochopeno bylo dobře. Strhávající dostane pistoli bez zásobníku (9 lug, raději .45ACP) kde možná náboj je a možná není. Zamíří a spouští,při tom se modlí aby se pistole (pokud je bez náboje) při spuštění ani nehla.(a furt dokola) Pokud se hne následuje strach z mocné čarodějky a toho úchyla co ju drží.Normální člověk rychle pochopí že pistolka je kamarádka a není proč se jí bát.Nejlepší je na učení velké revolver a dva náboje + čtyři hylzny v bubnu náhodně umístěný. Pepa.

Uživatelský avatar
wolf
 
Příspěvky: 698
Registrován: 16.04.2008 0:06
Bydliště: Frydek-Mistek

12.04.2011 8:21

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

Metoda Pepy je vyzkousena na me vlastni kuzi a mohu vrele doporucit, po hodince cviceni jsem se naucil nestrhavat a svoji magickou hulku o mne nezlomil :) Diky nemu jsem se naucil vystrel "necekat" a hned to je poznat na soustrelu a presnosti i kdyz nemam cas a penize strilet tak casto jak bych chtel a potreboval ;)

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

12.04.2011 13:01

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

A dokáže tato metoda odstranit zlozvyk strhávání i při dynamické střelbě - nejen staticky stát a mířit na terč?

Huck Finn
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 194
Registrován: 15.07.2010 14:01
Bydliště: Frýdek-Místek

12.04.2011 15:03

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

Při menší modifikaci určitě jo. Představuju si to takto:

Exekutor ti napáskuje a přimíchá ti do zásobníku jednu sušilku, řekněme na 4. pozici. Ty se připravíš na situaci, exekutor ti to odstartuje a následuje tě v situaci tak jako rozhodčí na závodech, pouze s tím rozdílem, že v ruce třímá exekuční prostředek. Odpočítá si 4 rány a při páté si dá pozor, co dělá tvoje pistole. Pokud se při 5. ráně-neráně pistole pohne, následuje exekuce jebnutím přes citlivé místo.


Reklama

gastly
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 101
Registrován: 12.05.2007 21:18

12.04.2011 17:01

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

Selské rozum praví že kdo se v první třídě nenaučil postupně abecedu,sladikovat a plynule POMALU číst, ten bude mít pořád problémy a z vysokého učení,zvládne max práva v Plzni. Kdo nezvládne PLYNULE odpálit statickou ránu, v dynamické se moc nechytá. (Pokud nemíří na hlavu a střílí "obrané" rány na pánevní kost.) Snažím se střelcům vysvětlit , že kdo se strhávat nenaučí ,nemusí se to pracně odnaučovat. Moje standardní hlášky: "Tři rány mocnou čarodějkou ušetří až 50 000 za munici" "A kdykoliv sáhneš na spoušť, vzpomeň si na magora s klackem a klidně střílej rychle, ale PLYNULE !!! " Tož asi tak.
Zavěr , V dynamické to pude taky, ale bude to pracnější a nejjednodušší bude výuka s revolverem. Pepa
Huck Finn to popsal přesně. Jenom doplním že jebnutí musí střelec vnímat jako 10x a více nepříjemné než je zpětné ráz.

open
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 711
Registrován: 30.12.2006 11:09

12.04.2011 17:45

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

[quote="alfonss"]A dokáže tato metoda odstranit zlozvyk strhávání i při dynamické střelbě -
-alfe určitě ne protože u výstřelů jdoucích za sebou frekvencí 0,07-0,1 /s nedokáže postřehnout který byl stržený.Nicméně přez kulky tě určitě majzne taky. :D

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

12.04.2011 18:55

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

S takovým splitem tato metoda asi nepočítá :D

Tiger
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 65
Registrován: 12.08.2008 8:35
Bydliště: Ostravsko

12.04.2011 21:41

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

Nj, je to jen ten strach. Dneska jsem se na to zameril, umele se uklidnoval, prestal drzet pistoli uplne krecovite a slo to o dost lip. Jeste 5 let a bude ze mne konecne zacatecnik.

gastly
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 101
Registrován: 12.05.2007 21:18

12.04.2011 21:51

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

Vzhledem k absenci zpětného rázu a nemožnosti pokračovat,bude pokles zbraně čitelný. Předpokládá se že kurzu se ůčastní strhávači a nikoliv elitní střelci. A odpovědět nám může Alf sám. Otázka zní co jsi schopen odpozorovat na zbrani při regulérním selhači? Předpokládám že u strhávačů bude pohyb zbraně minimálně 5x až 10x větší.Matematika říká že pokles laufu o 1mm při střelbě na 15 m standartní pistolí udělá 10cm pokles zásahu. Jde o interval mezi pokynem ukazováčku a nástupem zpětnýho rázu,který pokles přeruší. Při absenci zpětného rázu pokles pokračuje a je v podstatě jedno jakým fofrem se střílí.( :lol: a když ho sem tam majzneš jenom tak ,on si začne dávat majzla :lol: ) Pepa.
To Tiger .A teď si vem že si ještě můžeš vybrat z malýho strachu (pistolka) a VELKÝHO strachu.

Tiger
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 65
Registrován: 12.08.2008 8:35
Bydliště: Ostravsko

14.04.2011 16:42

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

Priznam se, ze metody mlaceni jsou mi zcela a naprosto cizi. Strili se hlavou, ne rukama. Mysleni nejde napravit palici, at si rika kdo chce co chce. Takovych, co chteli spasit svet klackem, uz tu bylo moc.

Uživatelský avatar
Joezbrna
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 833
Registrován: 20.11.2008 11:20

14.04.2011 16:57

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

To je věc přístupu. Některý zenový mistr žáka za chybu udeří, některý dovede žáka k osvícení i s úsměvem a laskavostí. Každý žák si musí najít svého mistra, ne naopak :lol:

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

14.04.2011 16:58

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

Pes na klacek taky reaguje. Pokud je učená osoba podobného ražení, tak to fungovat může :)

Huck Finn
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 194
Registrován: 15.07.2010 14:01
Bydliště: Frýdek-Místek

14.04.2011 20:13

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

Tiger píše:Priznam se, ze metody mlaceni jsou mi zcela a naprosto cizi. Strili se hlavou, ne rukama. Mysleni nejde napravit palici, at si rika kdo chce co chce. Takovych, co chteli spasit svet klackem, uz tu bylo moc.


Právě proto, že se střílí hlavou a za strhávání je nejčastěji odpovědná nevědomá část "hlavy". Napravovat vědomí v tomto případě nikam nevede - každý ví, že strhávat nemá (dokonce např. pokud ví, že pistole nevystřelí, tak nikdy nestrhne, pokud naopak výstřel čeká, strhne vždycky). Je třeba napravit nevědomí, a to můžeš udělat tak, že ho buď budeš zdlouhavě zvykat (hodně střílet), anebo ten nevědomý strach z výstřelu nahradíš ještě silnějším nevědomým strachem z něčeho jiného.

Klacek v tomto případě netřeba démonizovat. Nejedná se zde o nástroj agrese, ale o didaktickou pomůcku. Netřeba zmiňovat, že žák podstupuje tuto metodu dobrovolně.

Huck Finn
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 194
Registrován: 15.07.2010 14:01
Bydliště: Frýdek-Místek

14.04.2011 21:13

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

alfonss píše:Pes na klacek taky reaguje. Pokud je učená osoba podobného ražení, tak to fungovat může :)

Klacek funguje na každého normálně reagujícího jedince od ryb nahoru, takže pokud není žák nějak psychopatologicky zatížen, je dobrá naděje na úspěch. Podobnosti se psem netřeba.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

14.04.2011 22:01

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

já teda nevim, ale aby měl člověk opravdu strach z něčeho jinýho, než z výstřelu, tak bys mu musel za strhávání spíš sekat ruce :)

Uživatelský avatar
g-relax
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1051
Registrován: 29.01.2009 19:34
Bydliště: Brno _______________________ $ LEX www.gunlex.cz $ LEX

14.04.2011 23:05

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

Sušit se dá i s posilovačem prstů, kromě posílení jednotlivých prstů lze nacvičit, aby prostředníček, prsteníček a malíček neměnili sílu stisku při pohybu ukazováčku. To strhávání totiž může způsobovat i pouhá změna stisku jednoho z těch tří prstů v okamžiku výstřelu.
Triggergrip1R.jpg
Triggergrip1R.jpg (9.34 KiB) Zobrazeno 17474 krát

Uživatelský avatar
wolf
 
Příspěvky: 698
Registrován: 16.04.2008 0:06
Bydliště: Frydek-Mistek

15.04.2011 8:47

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

Dovolim si typovat, ze neni clovek co by nesel klackem prevychovat, resp. tech co by se radeji nechali umlatit je minimalni mnozstvi (ci jsou masochisti), mozek na bolestive podnety reaguje lepe nez na sladke jednani, nebo snad delate veci, ktere vas v mladi naucily, ze vas to potom boli? Bolest je nejstarsi naucny prostredek co ma clovek od mala a z neho se uci zakladni reflexy a vedomosti.

Uživatelský avatar
RMP
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 960
Registrován: 20.01.2004 15:42

15.04.2011 16:02

Re: spouštění, strhávání - tips & tricks

g-relaxův příspěvek bych zdůraznil, považuji ho za zásadní. Strhávání je často důsledkem určité neohrabanosti ruky, kdy jednotlivé prsty "neumí" pracovat tak, aby přitom neohýbaly prsty další.

Krom zmíněného posilovače bych zmínil osobní zkušenost, kdy mi znatelně pomohla častější hra na kytaru či piano. Tedy, po hudební stránce je to strašidelné a hudbou to ani nazvat nelze :o), ale pozoruji na sobě dlouhodobě, že tyto činnosti docela pomáhají procvičit pohyb jednotlivých prstů isolovaně od ostatních.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Obecně o zbraních

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník