Uživatelský avatar
lovec_1
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 417
Registrován: 26.02.2008 15:06

30.08.2010 8:13

Re: Sphinx

Podla vsetkeho bola prva chyba zavesit predajcovi na nos, ze sa z toho strielalo prebijane strelivo. Zbran sa mala dokladne vycistit a odovzdat na reklamaciu. Nech sa staraju u predajcu/nech skumaju u vyrobcu vo fabrike, preco to vydrzalo prachbiednych 9000 ran.

selag
 
Příspěvky: 556
Registrován: 08.06.2005 13:45
Bydliště: Vysočina

30.08.2010 11:29

Re: Sphinx

Prodejce sem občas chodí a Markony se tím, že střílí přebíjené střelivo, nijak netajil. Ostatně tak jako já při koupi Sphinxe - a bylo mi řečeno viz. výše.

Uživatelský avatar
DaveG17
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 396
Registrován: 23.01.2007 22:52
Bydliště: Ostrava

30.08.2010 16:22

Re: Sphinx

Markony se s prodejcem celkem zna, tykaji si, obcas si dokonce spolu snad i vystrelili. Takze priznal barvu, asi by mu bylo trochu trapne kecat.

selag
 
Příspěvky: 556
Registrován: 08.06.2005 13:45
Bydliště: Vysočina

30.08.2010 16:36

Re: Sphinx

No ale na druho stranu teda ten prodejce musí vědět, jaké střelivo Markony používá, ne?

Myslím, že by bylo i v zájmu prodejce zjistit, v čem je vlastně problém. A ne jen reklamaci odmítnout (ústně, jestli to dobře chápu) a je vyřízeno.

Uživatelský avatar
MARKONY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1723
Registrován: 08.05.2004 12:55
Bydliště: OSTRAVA

30.08.2010 17:19

Re: Sphinx

Odstřelili sem spolu par závodu a půjčoval sem mu pistoli i střelivo .

Uživatelský avatar
lovec_1
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 417
Registrován: 26.02.2008 15:06

31.08.2010 10:27

Re: Sphinx

Hm, ja sa v tom nechcem rypat,nic v zlom. Ale pripada mi to dost zvlastne, poznate sa, striela z tvojho kveru tvoje naboje (podla vsetkeho prebijane) a potom ked sa ti vysype lauf, ta posle "k sipku"......mne to pride,ako to diplomaticky napisat, proste divne. Ved ked si chce zakaznika udrzat, tak by mu mal skor vsemozne vychadzat v ustrety a nie ho jednoducho odpinkat, zvlast pri takomto zavaznom probleme.
Za seba, tvrdo by som nastojil na reklamacii (bez ohladu,ci predajca vie/nevie cim si to krmil)a vyzadoval riesenie. Nech relevatne vyrobca preukaze, ze doslo k zniceniu laufu prave pouzitim prebiteho streliva ( o com dost silno pochybujem).
Ak sa k tebe stavia takto odmietavo (situaciu presne nepoznam),tak nevidim dovod, preco by si mal na neho brat nejake ohlady.


Reklama

Uživatelský avatar
MARKONY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1723
Registrován: 08.05.2004 12:55
Bydliště: OSTRAVA

31.08.2010 15:58

Re: Sphinx

lovec_1 trefil si to přesně stou prvou častí .

Uživatelský avatar
DaveG17
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 396
Registrován: 23.01.2007 22:52
Bydliště: Ostrava

31.08.2010 16:57

Re: Sphinx

lovec_1: nastolis reklamaci, v papirech ke kveru je, ze se z nej nesmi strilet prebijenky, jinak se ztraci zaruka. Prodejce o strelbe prebijenyma vi. Vysledek reklamace dostanes obratem - muzes 2x hadat, jaky bude.

ogy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 475
Registrován: 04.11.2007 21:23
Bydliště: Ostrava

31.08.2010 20:03

Re: Sphinx

Podle mého názoru, klauzule o přebíjeném střelivu je pouze pro případ závad způsobených špatným střelivem, jako např. vydutí hlavně a podobně. Ovšem i k takovým případům se písemně vyjadřuje výrobce, nebo autorizovný servis!

V Brodu řeší možná až tisíce reklamací ročně a přestože většina střelců střílí přebíjenými náboji, ještě jsem neslyšel, že by někoho z tohoto (ne)důvodu odmítli.

Předmětnou pistoli jsem měl v ruce, viděl závady a ani jedna nemá nic společného s přebíjeným střelivem. Stále doufám, že to dobře dopadne a prodejce dostane rozum, tj. reklamaci přijme a předá k posouzení dál výrobci/servisu. V opačném případě, nejen že značně utrpí značka Sphinx, ale hlavně takto získané "renomé" prodejci zajistí, že už neprodá ani slanou vodu.

BestPatron
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 91
Registrován: 21.10.2008 13:39

31.08.2010 21:06

Re: Sphinx

Jsem dovozcem zbraní Sphinx a danou zbraň i jejího majitele pana Marka Střelku také. Vím že přebíjí také vím, že dělal více zásahů do této zbraně. Tím že si z této zbraně udělal testovacího králíka samozřejmě záruky pozbyl.

VŠECHNY zbraně které jsem prodal jsou co se týče hlavní naprosto v pořádku a některé mají za sebou i přes 20.000 výstřelů bez jakékoliv závady. A můžete se zeptat třeba pana Koblice jak vypadala jeho hlaveň po 75.000 výstřelech.

Všichni kdo přebíjí tak vědí, jak je jednoduché (pomocí špatného, špatně zkalibrovaného, nebo mizerného materiálově střeliva) zrušit hlaveň. A to se právě Markovi povedlo. Nejvíc mě ale nasral tím, že za mnou naférovku nepřišel. Kdyby přiznal pravdu, mohli jsme s tím leccos zkusit udělat. Místo toho začal hrát LEVOU a svádět to na Sphinx. Jeho špinění Sphinxu přes tuto konferenci je jen dalším důkazem.

Znovu uvádím, že dané zbraně s hlavněmi Lothar Walther žádné problémy nemají, pokud se k nim nedostane MIZERNÝ PŘEBÍJEČ. Ono i to se totiž musí umět!

A jestli máš Marku ještě dál chuť špinit jméno značky, kterou jsi už dost poškodil svou neschopností, tak se můžeme potkat na nejbližších závodech a popovídat si o tom ručně stručně, co ty na to?

Brzy nashle. Michal

BestPatron
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 91
Registrován: 21.10.2008 13:39

31.08.2010 21:10

Re: Sphinx

selag píše:To jako chceš říct, že po 9 000 ranách je hlaveň hotová? To přece nemůže být normální. Zkusil si kontaktovat prodejce? Pokud si dobře vzpomínám, tak mě při prodeji tvrdil, že hlaveň má životnost vyšší než Glock. Já mám teda v hlavni polygon.....


Rád bych reagoval i na tento příspěvek: NIKDY jsem netvrdil že tato drážkovaná hlaveň má životnost vyšší než Glock. Říkal jsem Vám pouze že je do cca 40.000 výstřelů o něco přesnější než polygon. A poté začne ztrácet. Ale že polygon od Sphinxe stojí cca dvakrát tolik, takže máte možnost si koupit druhou drážkovanou a jste na tom zase dalších 40.000 lépe.

Takže bych poprosil nepřekrucovat jenom proto, že jste tady ve víru vášní, který je navíc rozvířen jen díky špatně přebitým nábojům.

Děkuji za pozornost
Michal Vavrečka

ogy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 475
Registrován: 04.11.2007 21:23
Bydliště: Ostrava

31.08.2010 21:15

Re: Sphinx

BestPatron píše:Jsem dovozcem zbraní Sphinx... ...A jestli máš Marku ještě dál chuť špinit jméno značky, kterou jsi už dost poškodil svou neschopností, tak se můžeme potkat na nejbližších závodech a popovídat si o tom ručně stručně, co ty na to?
Brzy nashle. Michal


BestPatron: Radím co nejrychleji zhluboka vydýchat, zapnout mozek a předešlý příspěvek obratem zeditovat do neosobní a racionální roviny.

BestPatron
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 91
Registrován: 21.10.2008 13:39

31.08.2010 21:18

Re: Sphinx

ogy píše:Podle mého názoru, klauzule o přebíjeném střelivu je pouze pro případ závad způsobených špatným střelivem, jako např. vydutí hlavně a podobně. Ovšem i k takovým případům se písemně vyjadřuje výrobce, nebo autorizovný servis!

V Brodu řeší možná až tisíce reklamací ročně a přestože většina střelců střílí přebíjenými náboji, ještě jsem neslyšel, že by někoho z tohoto (ne)důvodu odmítli.

Předmětnou pistoli jsem měl v ruce, viděl závady a ani jedna nemá nic společného s přebíjeným střelivem. Stále doufám, že to dobře dopadne a prodejce dostane rozum, tj. reklamaci přijme a předá k posouzení dál výrobci/servisu. V opačném případě, nejen že značně utrpí značka Sphinx, ale hlavně takto získané "renomé" prodejci zajistí, že už neprodá ani slanou vodu.


No já jsem ten prodejce. Takže si dovolím reagovat i na Vaše stanovisko: Danou věc jsem diskutoval se Sphinxem a daný případ jsem jim popsal. Shodli jsme se na tom, že danou hlaveň opravdu nemá smysl ani posílat na reklamaci do Švýcarska.

Všichni střelci co střílí Sphinxama (kromě asi Michaela Strýce) střílí přebíjenými náboji. A přitom z nich nikdo nemá žádný problém. Musí se to holt umět udělat. Konzultoval jsem to i s lidmi kteří se přebíjením živí a ti se jen smáli. Sami přiznávají že stačí 30 špatných nábojů a i velmi kvalitní hlaveň se může jít klouzat. A povídat by o tom mohli leckteří čeští střelci IPSC...

A co se týče prodeje "slané vody" ... nemám strach. Daných zbraní prodávám dvakrát víc než jsem čekal a nestěžuji si.

Přeji hezký večer

BestPatron
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 91
Registrován: 21.10.2008 13:39

31.08.2010 21:23

Re: Sphinx

ogy píše:
BestPatron píše:Jsem dovozcem zbraní Sphinx... ...A jestli máš Marku ještě dál chuť špinit jméno značky, kterou jsi už dost poškodil svou neschopností, tak se můžeme potkat na nejbližších závodech a popovídat si o tom ručně stručně, co ty na to?
Brzy nashle. Michal


BestPatron: Radím co nejrychleji zhluboka vydýchat, zapnout mozek a předešlý příspěvek obratem zeditovat do neosobní a racionální roviny.


Chápu Vás a souhlasím s tím, že sem takové věci nepatří. Přesto příspěvek editovat nebudu. Marek dost značně poškodil pověst této značky. A ať už to bylo jeho špatným přebíjením, nebo špatnými kulemi které používal, ... mně je to jedno. Ale rozpaluje mne do ruda, když se tu ještě po Sphinxu vozí.

Takže nechám na uvážení administrátora, jestli se rozhodne můj příspěvek zcenzurovat či nikoliv...

ogy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 475
Registrován: 04.11.2007 21:23
Bydliště: Ostrava

31.08.2010 21:46

Re: Sphinx

BestPatron: Znovu dobře radím, ruce za záda a hlavu do mrazáku. Pokud to není možné, tak raději nepsat nic! Stoprocentně platí, každé slovo může být použito proti Vám, ovšem jestli ještě je co zachraňovat.

Uživatelský avatar
MARKONY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1723
Registrován: 08.05.2004 12:55
Bydliště: OSTRAVA

31.08.2010 22:04

Re: Sphinx

Vidíš Michale toho sem se právě chtěl vyhnout ty mi tady veřejně vyhrožuješ nakladačkou , nejsem žádán primitiv abych se setbou někde rval, stoho sem už dávno vyrostl a nikdy žádná rvačka nic dobrého nepřinesla . Střely beru od fa ARES .

Uživatelský avatar
PetrL3
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 604
Registrován: 28.03.2010 13:12
Bydliště: Praha

31.08.2010 22:15

Re: Sphinx

Taky docela čumim, že si prodejce zbraní něco takovýho dovolí. Ještě takhle veřejně na fóru. Opravdu hodné prodejce SPHINX.

carpaccio
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 70
Registrován: 14.07.2009 16:53

31.08.2010 22:31

Re: Sphinx

Prodejce, ktery chce resit reklamaci (at uz jakkoli (ne)opravnenou) tim, ze da zakaznikovi pres drzku...?
No... Od Tebe bych si, fesaku, urcite neco koupil... :roll:

EDIT: Nejsem si jist, jestli ten, kdo Ti tu spini povest, je Markony... :|

Uživatelský avatar
MARKONY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1723
Registrován: 08.05.2004 12:55
Bydliště: OSTRAVA

31.08.2010 22:48

Re: Sphinx

BestPatron píše:Jsem dovozcem zbraní Sphinx a danou zbraň i jejího majitele pana Marka Střelku také. Vím že přebíjí také vím, že dělal více zásahů do této zbraně. Tím že si z této zbraně udělal testovacího králíka samozřejmě záruky pozbyl.

VŠECHNY zbraně které jsem prodal jsou co se týče hlavní naprosto v pořádku a některé mají za sebou i přes 20.000 výstřelů bez jakékoliv závady. A můžete se zeptat třeba pana Koblice jak vypadala jeho hlaveň po 75.000 výstřelech.

Všichni kdo přebíjí tak vědí, jak je jednoduché (pomocí špatného, špatně zkalibrovaného, nebo mizerného materiálově střeliva) zrušit hlaveň. A to se právě Markovi povedlo. Nejvíc mě ale nasral tím, že za mnou naférovku nepřišel. Kdyby přiznal pravdu, mohli jsme s tím leccos zkusit udělat. Místo toho začal hrát LEVOU a svádět to na Sphinx. Jeho špinění Sphinxu přes tuto konferenci je jen dalším důkazem.

Znovu uvádím, že dané zbraně s hlavněmi Lothar Walther žádné problémy nemají, pokud se k nim nedostane MIZERNÝ PŘEBÍJEČ. Ono i to se totiž musí umět!

A jestli máš Marku ještě dál chuť špinit jméno značky, kterou jsi už dost poškodil svou neschopností, tak se můžeme potkat na nejbližších závodech a popovídat si o tom ručně stručně, co ty na to?

Brzy nashle. Michal



Když jsi střilel mými náboj tak sis je pochvaloval jak se pistole chová kultivovaně a tet mi tady nadavaš .

cony
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 617
Registrován: 31.07.2006 21:26
Bydliště: Svitavsko

31.08.2010 23:24

Re: Sphinx

A může někdo napsat, cože bylo špatného na těch nábojích? Špatná tvrdost střel? Pokud ano co vzít střely na rozbor? Aresy jsou seriově vyráběné střely tak musí i vyřídit případnou reklamaci, pokud je materiál hlavně v pořádku. I Sphinx je jenom obyčejný strojařský výrobek a může mít vady.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / Pistole - ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků