Martin
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 58
Registrován: 19.07.2006 9:52

13.08.2006 23:25

Spekulace o pistolích GLOCK a výběrovém řízení

Zdravím...
Zrovna jsem si přečetl následující:
mauser napsal:
A jestli někdo měl možnost alespoň slyšet závěry z výběrového řízení o nové zbrani, tak o G raději pomlčím... Neberte mě, že chci ČZ vychvalovat, ale toť holý fakt.

EDITED to ADD link:
viewtopic.php?p=17139#17139
----------------------------------------------------------------------------------------
Jestli to G znamená GLOCK a to asi ano...tak nemohu souhlasit...
Jen několik otázek do pranice:
Když je třeba o GLOCKovi raději pomlčet, proč je má ve výzbroji URN(byla volba G17 nebo Walter P99-myslím)...
Proč je nafasovali KZJ?...To vědomně šli do zbraně, o které je třeba polmčet?...
Proč se na CZ 75 D neustále nadává mezi cops?...Proč tedy slyšíme líbezná jména jako "hnusná potvora", atd...
Troufám si tvrdit, že alespon 80% lidí, co mělo v ruce GLOCK a CZ 75D se zcela objektivně rozhodne pro Glocka...
Ještě sem hodím link na tzv. torture test Glocka 21, co je na www.glocktalk.com

Nějak jsem se rozepsal, ale to vyjádření mi přišlo takové nijaké, ničím nepodložené...
Naposledy upravil Martin dne 14.08.2006 13:51, celkově upraveno 1

Martin
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 58
Registrován: 19.07.2006 9:52

13.08.2006 23:48

Přidávám slíbený link na "torture test"....
Je tam hodně velkých fotek...načítání bude dlouho trvat pro modemy, ale stojí to za to....
http://www.theprepared.com/index.php?op ... id=90&Item
A řečnická otázka....O téhle pistoli je lepší raději pomlčet?....
To ani náhodou!

lukas
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 287
Registrován: 09.02.2006 9:51
Bydliště: Jihlava

14.08.2006 1:27

Re: Spekulace o pistolích GLOCK a výběrovém řízení

No a proč si myslíš, že 80% lidí se objektivně rozhodne pro Glock? Myslíš-li služební účely tak tam bych to pochopil. Zbraň spolehlivá, lehká, služební přesnost no problem, ale to samé má např. i CZta :).

L

vito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 876
Registrován: 26.01.2006 9:01

14.08.2006 7:19

Spekulace o pistolích Glock a výběrovém řízení

Pánové, tohle se na všech možných fórech přemílá pořád dokola. Samo srovnávání obou typů není moc na místě vzhledem ke zcela rozdílné konstrukci. A jestliže je Glock tolik rozšířen po celém světě rozhodně to není dáno jenom nějakou sezónní oblíbeností. Asi v tom bude i něco jiného. Zcela objektivně řečeno.

Martin
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 58
Registrován: 19.07.2006 9:52

14.08.2006 13:48

Nechtěl jsem psát tento příspěvek do toho threadu, a proto jsem založil nový.
Jinak k mému prvnímu příspěvku....nevyjádřil jsem se úplně přesně...
Měl jsem na mysli volbu CZ 75D a Glock 17...Tam si myslím, že by oněch 80% neváhalo...i když je to možná trochu nadsazené číslo...byl jsem včera naštvaný:)
Sám jsem střílel z některých laděných CZ 75 a nemohl jsem si ztěžovat, ale při volbě CZ 75D a GLOCK 17 se domnívám, že je to jasné....
CZ 75D jsem měl hodněkrát v ruce, střílel jsem s ní a čistě osobně jsem nějaké výhody proti GLOCKu nenašel....spíš samé nevýhody
Nízký závěr ostrý jako rašple(odstraňování závad), chod DA spouště, nespolehlivost s přebíjeným střelivem(to vím, že se služebním funguje téměř bezchybně).
Nechtěl jsem začít další thread, který nemá a nikdy nebude mít pomyslného vítěze...jen mě nadzvedlo, že se někdo vyzdvyhuje CZ 75 D nad GLOCKa ... a tak trochu mate třeba ty, kteří si vybírají první zbraň...
Proti Čezetám nic nemám, jen info musí být objektivní...
Střelbě zdar, Martin

benpet
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 52
Registrován: 09.04.2005 15:59
Bydliště: Brno

14.08.2006 14:04

Glock je urcite spolehliva zbran, ale nevim odkud sis vycucal tech 80%. Kdyz se kouknes na nektere zavody, tak je tam cezet minimalne stejne jako glocku, no mozna ne, ale rozhodne to neni v pomeru 80 ku 20ti.

A pokud muzu okomentovat ty tvoje nevyhody, tak mam dve cezety a na nespolehlivost s prebijenou munici si nemuzu stezovat, on je taky rozdil v tom kdo to prebiji a pro jakou zbran.


Reklama

Obelix
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 450
Registrován: 03.08.2006 2:46
Bydliště: okraj Prahy

14.08.2006 14:44

Martin: mě zas malinko nadzvihuje člověk, co jednoznačně vyzdvyhuje Glocka. Měl jsem jak ČZ 75, tak Glock 17, obě spolehlivé,příjemné na střílení. Pokud se týkalo nošení, většinou vyhrával Glock, kvůli nižžší váze, ale nebyl problém si vzít i ČZ. Na střelnici to bylo podle disciplíny, kterou jsem střílel, každá zbraň je výhodnější pro něco jiného. Takže nechápu, jako chybu by udělal člověk, který kupuje první pistoli, a vzal by si čízu?

Stein
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 20.05.2006 22:26

14.08.2006 21:25

CZUB má(měla?) nevyrovannou kvalitu produkce, takže když už vybírat tak Glock čistě kvůli nižší možnosti, že člověk koupí zmetek.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7066
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

14.08.2006 21:32

Obelix
jakou chybu ?
třeba by mohl mít kliku na "kousek" a následně na puškaře
což mu ruku na srdce u Glocka hrozí asi míň :D

Stein
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 20.05.2006 22:26

14.08.2006 21:45

Viděl jsem od CZ dobré i "dobré" kusy a to jsem viděl myslím málo pistolí.

Uživatelský avatar
Finson
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 554
Registrován: 23.12.2005 8:53
Bydliště: Praha 2

14.08.2006 22:30

No, například moje CZ 75 Tactical Sports střílela výborně a co vím, střílí tak i jejímu současnému majiteli. Kolega s tou samou pistolí nikdy, když jsem ho na střelnici potkal, ani nestihl vystřílet celý zásobník, než se mu na ní něco podělalo. Nejdřív řešil náběh do komory, pak zásobníky, pak vytahovač, pořád něco.
Glocky jsem viděl čtyři (3x G17 a 1x G19) a žádný neměl problém, přitom jejich majitelé jim rozhodně nedopřávali takovou péči jako onen kolega té číze.
Pokud jde o přesnost, tak s Tacticalem jsem při mířence jakožto začátečník na 25 m dával stabilně nad 85 bodů, Glocka jsem neměl tolik sám v ruce, ale viděl jsem člověka, co s G17 sázel devítky a destítky do nekrytě ležící figury na 35 metrů.

Stein
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 20.05.2006 22:26

14.08.2006 22:47

A co takhle opravdická CZ75 od Izrael military industries :lol:
Nemáte to náhodou někdo?

JInak zpátky k tématu.
Detailní výsledky onoho výběrového řízení neznám, vím jen, že nevyhrál nikdo(včetně třeba HK), pak byly změněny podmínky a padlo obvinění že hrají do ruky Glocku. Takže CZUB má zakázku na základě rozhodnutí vlády, v této souvislosti jsem se dočetl že Glock vyhrál na Slovensku a tam to snad dostala taky CZUB na základě rozhodnutí vlády. Glock je dost rozšířená služební pistole a třeba v US army kde propadla Bereta si na něho nestěžují.
Naposledy upravil Stein dne 14.08.2006 23:34, celkově upraveno 1

lukas
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 287
Registrován: 09.02.2006 9:51
Bydliště: Jihlava

14.08.2006 23:22

MARTIN: já vidím nízký závěr jako výhodu pro combat střelbu...vezmu to spíš takhle. Jsi asi srdcem Glockař, že?
Kolik jsi vystřílel ran z CZty a kolik z Glocka?
Já osobně z CZty (SP01) cca. 7tis. z Glocka 35 tis. mohu říct, že obě jsou přesné víc jak já, spolehlivé jsou dle nábojů. Střílím na 99% přebíjeným střelivem. Pokud jej kontroluji žádná závadu neudělá.
Spíš mám pocit, že tu chceš chvalozpěv na Glock, že?
AD. zásahovky. Slyšel jsi někdy o kompaktibilnosti jednotek? Aby si např. při boji mohli brát zásobníky od kolegů apod.? Možná zde bych hledal důvod.
Glock je skvělá pistole. Jsem s ní max. spokojen, ale stejně spokojen jsem i s CZtou. Pro mě je SP01čka vhodná pro občasné nošení a kvalitní sportovní střílení.

Stein
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 20.05.2006 22:26

14.08.2006 23:48

IMHO z toho ani necítím touhu slyšet chvalozpěv na Glock, ale spíš obhajobu kvality zpracování. Původní přezíravá formulace z odkazu vyznívá jako docela zatracující.

Uživatelský avatar
jericho
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 396
Registrován: 23.01.2004 0:20
Bydliště: Jižní Čechy

15.08.2006 0:04

Byl jsem na 3 gunu v Boleticích a předváděčku tam měla Česká Zbrojovka - Ing. Radek Hauerland. (ochotný, korektní člověk, mimochodem). Vystřelil jsem si tam pár zásobníků ze všeho možného a dojmy jsou následující - RAMI se mi nelíbí - špatně se mi drží, kope, kapacita a cena - nechápu, kdo si jí koupí např. oproti G19 nebo 26.
Prý mají kvalitnější ukotvení (tzv kontejnerové) vodítek závěru než Glock (prý jen zalisované). Kompakt - docela mi vyhovuje, dobře se mi drží, poměrně přesná v mých rukou, sympatická pistole.. SP1 - dost velká, i mě do ruky dost velká, ale umím si představit, že jako služební pistole pro bezpečnostní složky může být fajn. Lahůdkou je ta vyladěná (shadow?) verze - to je paráda. Trochu těžká na tahání, ale to není primárně sebeobraná zbraň, jestli to dobře chápu.. Je pár kusů v hliníkovém rámu, ale to se dál dělat nebude, připravuje se model s plastovým rámem. Pak tam byly XDčka a to je humus. Takhle nepovedenýho Glocka bych fakt nechtěl. To je kus plastu. I se mi z toho blbě střílelo. Je to patvar. Ale jsem krví Glockař, držení typu "prase kost" mi maximálně vyhovuje, je jednoduchoučký, všechno perfektně nadosah, kapacita ohromující, jednoduchost a v ní síla. A opět jsem ocenil G26 - domnívám se, že kdo chce zbraň opravdu na denní tahání aby se mohl bránit, je 26ka s prodlouženou botkou to nejlepší, co jsem kdy viděl. V Brně jsem koukal na Kahra subcompact v 9L a zase bych bral 26ku.

vito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 876
Registrován: 26.01.2006 9:01

15.08.2006 7:43

Spekulace o pistolích GLOCK a výběrovém řízení

Míru oblíbenosti a spolehlivosti nemůžeme u těchto zbraní hodnotit velikostí jejich zastoupení na různých sportovních událostech. Nejsou to primárně sportovní zbraně / v základních provedeních/. Sport se s nimi samozřejmě dělat dá a dělá, nicméně jsou to původně služební nebo obranné zbraně. Měl jsem 75 tku, je na mou ruku velká a na nošení podle mého vkusu těžká, už dlouho mám G 19 a jsem s touto volbou spokojen. Souhlasím, že G 26 s botkou je moc dobrá kombinace a pro denní užívání těžko najdeme objektivně lepší. Podotýkám, že nejsem ortodoxní glockař, mám i jiné zbraně, pistole i revolvery.

cz858
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 84
Registrován: 30.06.2006 21:05
Bydliště: UH

15.08.2006 8:16

Mám ČZ 85 i G-17, ale ten Glock je podle mě do ruky strašně moc neforemný, ČZ sedí líp..

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

15.08.2006 9:24

Podle výběrových řízení nebo kolik jakých ozbrojených složek má nějekou zbraň ve své výzbroji, není žádné spolehlivé měřítko kvality.
1. Všichni víme jaké tlaky na státní zakázky jsou vyvíjeny. Jsou v tom velké peníze. A to platí všude, ne jen u nás.
2. Nikdo z nás (pokud se přímo výběrového řízení neúčastníte) neví, jaká kritéria byla požadována.

Je rozdíl ve výběru zbraně pro armádní složku, která když zbraň, teď přeženu, použije jen jednou a ta splní svůj učel a pak se rozsype, prostě odepíše a vyfasuje jinou. A civilem, který si zbraň kupuje na opakované použití za těžce vydělané peníze.

Nikdy jsem Glocky a vlastně žádné plastové zbraně neměl rád. Dlouhá léta jsem nosil a vystřílel desetitisíce nábojů z CZ75, několik hlavní, (někde jsem tu četl, že hlaveň u těchto zbraní vydrží desetitisíce ran, ja měnil POKAŽDÉ kolem 7-8.000 protože to vypadalo jako broková hlaveň), Vzhledem k tomu, že přeci jen ta zbraň začne být opotřebovaná a má velkou spotřebu záchytů závěru, tak jsem si opatřil švýcarskou kopii za ca pětinásobnou cenu. Nic neodešlo, hlaveň stále ve velice dobrém stavu, jen před loni, se unavil decocking a funguje jen z jedné strany.
Nejsem sportovní střelec, krátké zbraně používám výhradně k práci a váha obou zbraní mi nikdy nevadila (celodenní nošení).
Loni jsem měl klienta, který si objednal výcvik s Glockem 23, koupil jsem plasťáka s tím, že ho po výcviku zase prodám.
Během 4 dnů bylo vystříleno 2000ks nábojů, v počasí od -7 do +8 stupňů, vlhko, relativně náročné zacházení se zbraní. Celkově to vycházelo na 500ran/4hodiny.
Glock nevykázal jedinou závadu, byl testován po výcviku a vykazoval stejnou přesnost. Všechny náboje odpálil (když mluvím o nábojích, tak to vždy byly tovární, nikdy přebíjené, ty .40 byly S&B). Byl jsem imponován, ano, je to hnusná zbraň, jinak se drží, má některé vlastnosti, které mi nevyhovují, ale vzal jsem dalších ca 1.500 nábojů, abych si zvykl. Výsledek co se týče poruch, stejný = žádná. Zbraň vypadá skoro stejně jako když jsem ji přinesl a vyndal z kufírku.
Testovali jsme i Walther, u dvou zbraní ulítl uderník po ca 300 výstřelech. Nemluvě o dlouhém chodu spouště.
České plasťáky jsem již neměl zájem testovat. Nevěřím, že kvalita a spolehlivost se vyrovná glocku. A rozdíl ve váze, ač jsem vždy říkal, že mi to nevadí (a opravdu nevadilo, člověk měl pocit že drží a nosí ZBRAŇ ne dětskou hračku) je opravdu enormní. Stále se mi čas od času stane, že si musím sáhnout jestli jsem si zbraň vzal.
Myslím, že z tohoto hlediska je u glocka poměr Cena/výkon/kvalita jeden z nejlepších, né li nejlepší.

Uživatelský avatar
Andy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 471
Registrován: 13.07.2005 19:43
Bydliště: Praha

15.08.2006 9:43

Jo kdyby sem tam misto mocenskych zajmu a ruznych NEoficialnich kriterii bylo brano v uvahu prave nejake ze zminovanych kriterii "cena/vykon/kvalita". Jenze to bysme nemohli byt v CR!


Shiva píše:Stále se mi čas od času stane, že si musím sáhnout jestli jsem si zbraň vzal.


Jo to ja ted porad :D a i pak si nejsem uplne jistej :lol:

Uživatelský avatar
armytec
 
Příspěvky: 317
Registrován: 22.05.2006 17:27
Bydliště: KV kraj

15.08.2006 13:56

možná mě tu ukamenujete, ale mam takovej názor:

volba zbraní pro státní složky není jenom odborná záležitost, ale i politicko ekonomická:
tudíž domácí výroba, peníze jdou zase domácí firmě která zaměstnává české voliče..., také jde trochu o prestiž značky jak by to vypadalo když by jí nabízeli někomu jinému- odpověď by zněla- vždyť nejste schopni aby je měli u vás,jak nám to po tom chcete nabízet?. a navíc podle toho co jsem slyšel o tom kolik se toho vystřílí u policie v rámci tréninku tak řešit životnost desetitisíců nábojů je irelevantní, protože než toho dosáhne průmerný průmerný příslušník tak proběhne přezbrojení. uvažte i tato trochu jiná (byť nepsaná) kritéria. krom toho že 75 a G jsou trochu jiné zbraně,

Další

Obsah fóra / Krátké zbraně / Glock, a další recykláty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník