Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

19.01.2014 20:56

Re: Smith Carbine

Souhlasím s aejp. Ten kroužek olova by se tam pokud možno tvořit neměl, nábojnice by měla lícovat s hranou komory.

Čistit po 5 ranách není optimální, pokud půjdeš někdy zasoutěžit, tak pro zadovku bývají desetirané položky. Takže aspoň těch 10 to musí dát v kuse.

Jinak na poprvé to nebylo zlé. To si sedne ;-)

ganmiki
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 58
Registrován: 01.01.2014 20:39
Bydliště: okolo Nymburka

19.01.2014 22:04

Re: Smith Carbine

to aejp : ano, provedu jen musím někde sehnat někoho komu budu důvěřovat, že mi ty hilzny nesprasí, dík za rozměr, jinak tvých 20 ran do min. 8 beru jako naprostou nádheru, já jsem po těch 16ti nápek nenašel, hlaveň byla pouze začouzená a hadry sice černý jako bota ale zbytků olova minimum

to Peggy : že bych si šel zasoutěžit tak na to vůbec nemyslím, proboha vždyť ještě ani neumím střílet, počítám, že letos se s dovolením " vecpu " občas k někomu koho mám v dosahu a půjdu si s ním picnout aby mě " řezal přes ruce " a na nějaký soutěže se pojedu tak maximálně podívat ze studijních důvodů :wink: , každopádně díky za podporu :)

ještě dodatek k mému " terči" teď si uvědomuji, že jsem asi ( ? ) udělal pitomost s tím zaměřováním, když jsem mířil na střed toho kříže a chodilo to nahoru, neměl jsem asi začít mířit na spodek terče, ale spíš vzít jinej čistej papír a ten kříž nakreslit v dolní části abych se měl čeho držet jak stranově tak výškově a prdět na to, že to chodí nahoru a starat se pouze o soustřel


Mám rád svůj Smith !

Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

19.01.2014 22:42

Re: Smith Carbine

Já taky nemyslel závodit hned, ale až tě přestane bavit bouchat jen tak. :wink:

Hlavně, když to člověka baví.

TomSmith
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 206
Registrován: 09.09.2012 12:52

20.01.2014 0:27

Re: Smith Carbine

to ganmiki: ten terč je fakt lepší klasický pistolák, nebo si tam nalep třeba jen vytištěný černý střed pistoláka abys moh mířit na spodní okraj černého. Jinak dobrý, mi to v začátcích taky šlo jak z brokovnice :wink:
Ten rozměr hilzen pro stočení od aejp se mi zdá už moc. Těch 13,22 je přesně .520 a to tam pak kule sice jde lehce ale drží jen díky své nepřesnosti. Nešel bych napoprvé na víc jak 13,20 sám to mám na 13,06 ale používám vlastní lité kule .515

ganmiki
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 58
Registrován: 01.01.2014 20:39
Bydliště: okolo Nymburka

21.01.2014 0:24

Re: Smith Carbine

ad rozměry : nevím jestli někde nedělám chybu, ale mě to kluci nějak neštimuje, 0.520 palce mi vychází na 13,208 mm, když změřím šuplerou .520 kuli od Ares na mé šupleře pak má 13,2 což považuji za shodu, nábojnice mám od 13 do 13,05 jak kterou. Nechápu jak může fungovat 13,22 a i těch 13,20 mi přijde moc "navolno". Já to u sebe vidím na stočení někde od 13,15 do 13,18 aby tam ta kule jak šla dobře natlačit, tak aby tam i držela a asi aby i kladla nějaký odpor proti zažehnutému BP ( ? ). Nedělám někde kravinu ne ?

ad terč a míření : ono je to těžké, člověk má v hlavě, že než se naučí střílet na nějaký rozumný soustřel neměl by štělovat mířidla, jenže když budu střílet na 50/20 a mířit na spodek černýho, bude mi to lítat někam k hornímu konci terče ( protože si podle toho prvního testování myslím, že mi Smith nastřeluje na 50m o cca 25 - 30 cm, stranový úlety teď neřeším ) a možná i nad, tedy vůbec se s tím nedá pracovat, jestli nebude lepší lepit si jenom ten střed do spodní poloviny terče, jestli mi tedy rozumíte

aejp
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 19.01.2014 15:51
Bydliště: Praha

21.01.2014 10:16

Re: Smith Carbine

Jestli ti to takto vychází, tak bych dal těch 13,15mm, ono já mám také letitou šupleru, takže bůhví s jakou chybou měří. Kule mám .520 od Dave. Zvětšit průměr můžeš případně vždycky.
Jinak mě střílela flinta také hodně nahoru, tak jsem si nechal vyrobit o tři mm vyšší mušku. Stranově to zkoriguješ zaklepáním mušky v rybině.


Reklama

TomSmith
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 206
Registrován: 09.09.2012 12:52

24.01.2014 20:22

Re: Smith Carbine

Něco k mazání.
Mažu jen pod kuli a to kolečkem vhodně tvrdého mazání které si sám vařím. Směsi se zde probíraly, stačí si ukuchtit vhodnou konzistenci. Aby to nebylo řídké, drželo to pohromadě, neteklo v létě při 30, ale aby to zas nebyl samý vosk.
Uvařenou směs pomocí trychtýřku vliji do vhodné plastové trubičky jejíž průměr cca odpovídá vnitřnímu průměru nábojnice. Moje trubka je z nějakého staršího akvaristického odkalovače. Směs nechám vychladnout a pak už si při nabíjení jen odřezávám vhodná kolečka.
Na prach v nábojnici sypu trochu hrubé krupice a na ni rovnou kolečko mazání a pak zalisovat kuli. S oddělovacími papírky se nedělám. Nabíjím většinou v týdnu kdy jdu na střelnici a mazání je docela tuhé takže skrz krupici to prachu nevadí.
Jinak u Smithky to s tím mazání netřeba přehánět, vývrt je skoro hladký, stoupání 1:66 je jen pro kuli takže nějaké strhávání nehrozí a tak stačí mazat daleko méně než u pušek s vývrtem 1:48 a menším.
Přílohy
mazani.jpg

ganmiki
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 58
Registrován: 01.01.2014 20:39
Bydliště: okolo Nymburka

24.01.2014 21:14

Re: Smith Carbine

Ahoj. Pěkný. Jenom mě zajímá pár věcí. Koukám ( tedy vím to už z minulých konverzací ), že máš ty tři vyfocené typy nábojnic. Zajímá mě zda dáváš do každé stejnou navážku prachu ( kolik ? ) a pokud ano, pak pravděpodobně dosypeš jednou více a jednou méně krupice když má každý typ hilzny jiný objem ? Já teď na neděli do Velvar udělal náboje "našlapaný" co to šlo ( prostě testuji ), takže mám navážku 3,3 gramu Vectan Chasse, pak kolečko z pauzáku a mazání, vzhledem k tomu, že zatím používám průmyslový ( Lube 1000 ), který je jak tak koukám rozhodně "mazlavější" přijde mi ten pauzák jako dobrý oddělení. Každopádně jak jsem četl, co černoprachař to vlastní cesta ( ač principielně v podstatě totožná ). Co se týče toho mazání, pak bych řekl ( třeba to není pravda ), že ale zase málo maziva může způsobovat i na tomto vývrtu s větším počtem výstřelů nápek u ústí hlavně ? Čili asi si člověk holt musí najít tu svojí cestu, co mu funguje podle něj nejlépe. Sám jsem zvědav jak to teď bude lítat.

TomSmith
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 206
Registrován: 09.09.2012 12:52

24.01.2014 21:35

Re: Smith Carbine

Ty tři jsem vyfotil jen pro ilustraci, už používám jen ty plastové. Dávám do nich cca 42 grainů. Do hliníkové se to s odřenýma ušima vleze taky (prach se dá lépe stlačit). Střílím i 40 ran a žádny nápek nepozoruji.

ganmiki
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 58
Registrován: 01.01.2014 20:39
Bydliště: okolo Nymburka

26.01.2014 18:45

Re: Smith Carbine

Tak jsem dnes oproti některým "pomluvám" na Smith, viděl naživo na střelnici ve Velvarech jak chodí na 50m s oporou, když je vyladěn a pokud se i ten můj takto podaří "dotáhnout" nemám k tomu žádnou výtku.
aejp vystřílel cca 40 ran na 50/20 a vyjma maximálně 5ti, které ulítly někam na 7 max. 6 ostatní bylo v černým a 10 + 9 byla jenom jedna díra.
Co se týče pokračování mého nastřelování, pak druhých 16 ran v životě už mělo nějakou snahu se seskupovat, minimálně ve výseči mezi 9 a 12 hodinou. Na příště zkusím lehce zaklepnout mušku doleva a zmenšit navážku z 50 na 40 grains, možná je ten Vectan o něco rychlejší než Vesuvit a mohlo by to mít vliv v nadstřelování, no za týden se uvidí.
Každopádně děkuji za krásné nedělní odpoledne ve společnosti nových příjemných známých.

aejp
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 19.01.2014 15:51
Bydliště: Praha

26.01.2014 19:43

Re: Smith Carbine

Jo jo, dnes to střílelo dobře, ani mráz nevadil. A těch 40 ran jsem dal během hodiny, žádné dlouhé míření, spokojenost maximální.

mcrea
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 77
Registrován: 19.07.2009 23:05

27.01.2014 19:48

Re: Smith Carbine

Tady je film ze států, mihne se tam poměrně dost karabin Smith https://www.youtube.com/watch?v=Y5DLjrofBlM
A tady je kousek polského fora. Když si odmyslíte "poměřování velikosti přirození" je tam celkem dost zajímavých informací http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=781 ... ight=smith
Co mě zaujalo, že poláci mají zřejmě zmáklé i ogivální střely - nebo aspoň někteří. A v tom filmu je taky jeden takový náboj vidět.

ganmiki
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 58
Registrován: 01.01.2014 20:39
Bydliště: okolo Nymburka

27.01.2014 22:02

Re: Smith Carbine

to mcrea : jo to video už jsem viděl, pěkně obsazená soutěž :wink:

Mě dneska došli ty Hilzny z US, tak jsem je naplnil. Navážka 40 grains, víc se tam s mazáním a .520 nevejde. Docela mě překvapilo jak jsou elastický ( měkký ), předpokládal jsem, že to bude něco podobnýho jako ty černý co používá TomSmith, teda v podstatě normální umělá hmota, ale ty oranžový jsou spíš jako silikon, jsou prostě spíš takový gumový a měkký. Každopádně udělání náboje je velmi triviální, kule tam jde díky tomu materiálu uplně lehce bez použití jakého-koli nářadí, zkoušel jsem i dát hotový náboj do Smith jestli nebude moc roztaženej a bebude s tím v komoře problém, ale šlo to jak dovnitř tak ven úplně v pohodě. Jsem zvědav jak se osvědčí v praxi. Výrobce garantuje minimální výdrž 30 ran, pokud budou fungovat, pak myslím, že to není špatná alternativa. Samozřejmě uznávám, že někdo s více tradicionalistickým pohledem, může mít k oranžové gumě výtky.

Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

29.01.2014 9:30

Re: Smith Carbine

Pokud se nemýlím, tak kaučukové nábojnice se vyráběly, a to přímo pro Smith. Takže jen změna materiálu.
:wink:

EDIT: (je to ta spodní na obrázku, originál)

Obrázek

ganmiki
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 58
Registrován: 01.01.2014 20:39
Bydliště: okolo Nymburka

04.02.2014 20:06

Re: Smith Carbine

Takže "Smiťáci", moje zkušenost s oranžovými silikovými hilznami je naprosto pozitivní. Kule .520 jde dovnitř lehce, nábojnice jde do komory také lehce, po výstřelu jde i velmi dobře ven, čištění pod teplou vodou a nějakým čističem ( jar, prací prášek ) v pohodě, sice u ústí nábojnice zůstal i po vyčištění "kroužek" zatmavené gumy, ale to na funkci nemá vliv a jinak je po výstřelu nábojnice neporušená. Ze tří mi při čištění vypadla mosazná zátravka co je zespoda zalisovaná, ale našel jsem je a zamáčknul zpět, nicméně by to určitě fungovalo i bez tohoto vylepšení.

Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

04.02.2014 20:17

Re: Smith Carbine

Ty mosazné vložky chrání zátravku před vypalováním.

ganmiki
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 58
Registrován: 01.01.2014 20:39
Bydliště: okolo Nymburka

04.02.2014 20:53

Re: Smith Carbine

Ahoj Peggy, ano je mi to jasné, ale nepřikládal bych tomu velkou váhu, výrobce garantuje minimální životnost 30 výstřelů a sám jsem zvědav jak a kde se budou postupně opotřebovávat, každopádně teď jsem našel ještě jednu, kde jsem tu vložku ztratil tak se ukáže zda bude zátravka s přibývajícími výstřely nějak znatelně více opotřebená než třeba ústí, což je místo, kde to já čekám nejdříve.
Prodavam:
p-smith-carbine-artillery-t30295.html#p366999

Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

04.02.2014 21:09

Re: Smith Carbine

Uvidíš. Zátravka je fakt hodně exponovaná. Každopádně mě těší, že ti to funguje. :-)

sabbath1981
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 63
Registrován: 09.07.2012 18:50
Bydliště: Plzeň

12.08.2014 17:46

Re: Smith Carbine

Zdravím, hledám nějakého vlastníka Smith carbine, nejlépe z Plzeňského kraje, který by mi umožnil přeměřit si smitku ( udělat si technické výkresy ) .Díky.

TomSmith
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 206
Registrován: 09.09.2012 12:52

30.09.2014 22:55

Re: Smith Carbine

Na bazaru je k mání originál Smithka za 58k Kč. Zajímavé srovnání s dnes prodávanou italskou "replikou".
Docela by mne zajímalo jak ti taliáni vymysleli ten svůj repliko vývrt :roll:
To co je na tom bazáru je asi tak 100x lepší než co vyrábějí dnes, třeba trojnásobný počet drážek a i jejich kvalita:
Obrázek

Předchozí

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků