Uživatelský avatar
Igrlik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 17.11.2005 22:23
Bydliště: Prešov, SR

06.12.2013 11:54

Re: Smith Carbine

...posielať sa to má ako "metal parts" a najlepšie spojiť do jednej zásielky s tričkom "textile" a kľudne bez problémov :P

virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

07.12.2013 11:37

Re: Smith Carbine

Amíci jsou kreténi! :roll:
Sice to sem nepatří,ale měl jsem stejný problém s nábojnicema.
Držím palce,ať to sem dostaneš!

ganmiki
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 58
Registrován: 01.01.2014 20:39
Bydliště: okolo Nymburka

01.01.2014 20:49

Re: Smith Carbine

Zdravím, padla mi do oka tahle podle mě nádherná zbraň, chystám se na obhlídku k Dave, nicméně ještě bych jí rád viděl u někoho, kdo jí vlastní a střílí z ní. Prosím pokud se zde nachází někdo, kdo by byl ochotný věnovat mi čas, budu mu neskonale vděčný. Lokalita ideálně někde kolem Praha - Brandýs - Nymburk - Úvaly - Kolín.

Díky.

edit: 3.1.2014
Tak jsem byl dneska v Dave na čumendu a zkončilo to tím, že jsem si Smith odvezl. Nejsem příznivcem hurá akcí, ale prostě jsem nemohl odolat, navíc od 9 do 21 má inventuru a měl tam poslední kus ze staré dodávky, takže další prý budou až v březnu či dubnu a díky naší milé centrální bance i za jinou cenu. Samozřejmě sehrálo velkou roli, když jsem jí viděl naživo. Prohlédl jsem si i Sharps, ale prostě Smith mi v ruce seděla lépe, je lehčí a je to takovej malej ďáblík. No uvidíme snad jsem udělal dobře. Bohužel zatím nemám nic dalšího ( střelivo, prach, čištění ..... ) takže to budu postupně dávat dohromady a sám jsem zvědav, kdy budu připraven na testy na střelnici. Ještě, že je a ještě nějakou dobu bude zima tak to nebudou takový muka.
Jupíjajej !

Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

04.01.2014 1:45

Re: Smith Carbine

Komu neni rady, tomu neni pomoci.
Su tu toho 2 strany a to sa hodne majitelov Smith Carbine ani radsej neozve, co vsetko uz vyskusali a kam sa dopracovali. Ved kto by sa uz pochvalil neuspechom. Mna oslovili okrem zucastnenych v debate este minimalne dvaja zufalci cez SZ.
Ono je potom problem zbavit sa tak drahej veci, ktora neprinesie ocakavanu radost z vysledku v terci.
Tak vela zdaru v badani.

ganmiki
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 58
Registrován: 01.01.2014 20:39
Bydliště: okolo Nymburka

04.01.2014 2:21

Re: Smith Carbine

Ahoj, k čemu taková noční skepse ? Mě zase při výběru přišlo, že oproti tomu co řeší majitelé Scharps je slabý odvar problém s velikostí kule. Navíc to co tam má gejza za soustřel na 50m mi laicky přijde dostačující, já jsem s lukem ( tradičním, bez mířidel ) rád když trefím siluetu chlapa na 60m vůbec někam do hrudi ( a rozhodně ne pokaždé, spíš tak půl na půl ) a pokud budu jednou dávat ze Smith na 60m soustřel do 40cm pak budu spokojenej, jasně asi to nebude hned, nicméně nevěřím, že ta puška je takovej shit, navíc zbavovat se jí rozhodně nebudu i kdyby nevím co, nic mě nestála, investoval jsem do ní peníze který mi přistáli aniž bych je očekával ( třeba jako výhra ). Popravdě raději bych byl za případnou pomoc, či diskuzi. Vybíral jsem mezi nějakou In Line ( Ardesa ), Scharps a Smith a holt jsem se rozhodl takto.
Co se týče střeliva pak bych v prvopočátku zkusil dvojí a to dát do té originální nábojnice kuli .520 od Ares a pak ogivály z Dixie do plastovejch nábojnic, poté budu hodnotit.

http://www.youtube.com/watch?v=BeMrlfvNd84
http://www.dixiegunworks.com/product_in ... ts_id=1349

Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

04.01.2014 2:56

Re: Smith Carbine

... to je realita.
Rozdiel medzi Sharps a Smith je ten, ze Sharps trefuje, co sa o Smith nejako neda povedat, lebo zatial to tu nikto neprezentoval. A ani mne sa to v priebehu 2tyz. nepodarilo ani zo stojanu za pouzitia povodneho streliva.
Problemy so Sharps su len v zavere, ktory ked je spraveny tak, ako ma dobovo byt, funguje. Pri Smith by som to videl na vymenu laufu, lebo zbytok je konstrukcne dobry.
Este by z toho mohli dobre lietat strely Minie, problem je ale v tom, ze sa strhne po tretej rane na napecenom bordely v laufe.
Tomu sa da zabranit tym, ze po kazdej druhej rane vyvrt vytierat, mozno by to lietalo dobre, ale na zadovku je to dost otravny ukon, kedze ma znasat dlhodobe strielanie bez cistenia, na co bola aj povodne vyvynuta.
Ved skusaj, uvidime, kam sa dopracujes, mozno spravis v niecom zmenu a bude tu prevratny nastrel.
To, ale ze budes na dve fora pisat stale to iste ti v tom iste nepomoze.
Ty isty ludia su aj tu.


Reklama

mcrea
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 77
Registrován: 19.07.2009 23:05

04.01.2014 9:40

Re: Smith Carbine

V Polsku jsem jeden Smith s vyměněnou hlavní viděl - nejsem si jistý, ale myslím, že to bylo z Deerhuntera. Myslíš, že s rychlejším stoupáním to bude lépe fungovat? Polákovi to chodilo celkem pěkně.

ganmiki
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 58
Registrován: 01.01.2014 20:39
Bydliště: okolo Nymburka

04.01.2014 10:41

Re: Smith Carbine

Black Powder píše:.........
To, ale ze budes na dve fora pisat stale to iste ti v tom iste nepomoze.
Ty isty ludia su aj tu....

Začal jsem psát na dvě fora proto, že jsem právě nevěděl, kde někoho "nakopnu" ke komunikaci. Ono se to z prvu těžko pozná. Navíc mám z jiných zájmových "skupin" tu zkušenost, že dvě v podstatě totožná fora většinou existují proto, že existují dvě "jádra" , která spolu nemůžou nebo nechtějí fungovat a další třeba i většina chodí na obě fora, nevěděl jsem jak je to tady ( a tam ) a nevím to stále. Pokud tvoje výtka znamená to abych si vybral "jednu stranu" pak to odmítám. Pokud ale opravdu chodí všichni na obě fora, pak nechápu proč obě existují, lze se domluvit a chodit pouze na jedno ( logicky ).

Abych se vrátil zpět k tématu.
Nevím co znamená převratný nástřel, osobně myslím, že sladit jakoukoli perkusní zbraň jak s použitým materiálem tak ze střelcem je o čase, myslím tím to, že střelec nedělá střelecké chyby a zbraň je ideálně nastavená ( třeba mířidla ) a střelivo vybráno dle vlastních testů to nejvhodnější. Tohle všechno asi není na " týden" a podle mě třeba ani na rok. Také ne každý má třeba ambice jezdit na závody. Navíc myslím, že ne každý požaduje od perkusní zbraně sportovní nástřel, někdo to může mít jen z důvodu " jít si občas picnout na střelnici a trefit na 50m krávu ". To samozřejmě zlehčuji, trefovat chce každý, otázka je s čím se člověk spokojí a kde je rovnováha mezi odreagováním a koníčkem a na druhé straně třeba tabulkou a sportem.
No nic všechno asi bylo již řečeno a nemá smysl v tom pokračovat, praxe ukáže víc.

Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

04.01.2014 14:54

Re: Smith Carbine

ganmiki: Pokud tvoje výtka znamená to abych si vybral "jednu stranu" pak to odmítám.
... nebola to vycitka, len konstatovanie.

ganmiki: Nevím co znamená převratný nástřel ...
... myslene to bolo: vysledok v terci za pouzitia strely z org.kokily k flinte

ganmiki: Také ne každý má třeba ambice jezdit na závody.
... na tento typ zadoviek nie su ani bezne sutaze, obcas nieco v ramci westernu, ale hlavne siluety na velku vzdialenost vhodne pre Sharps a im podobne

gejza
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 22
Registrován: 18.06.2009 8:03
Bydliště: Bratislava - SR

05.01.2014 17:34

Re: Smith Carbine

Mas pravdu, Smithska nie je ziadny „shit“, spracovanie, material. Rozhodlo to, ze som chcel zadovku a tak ma okamzite okuzlila (Sharpsky v tom case neboli kmani), nevahal som a kupil. Vsetky peripetie co som zazil su opisane vyssie. Bez pomoci tohto vlakna a najma Blackpowdera by mi asi iba visela na stene ako dekoracka. Casom sa ukazalo, ze naozaj ide o historicku repliku aj s povodnym stupanim v hlavni a ani v case jej zrodu nemala byt tercovnicou ci odstrelovackou a na bezne zabijanie to asi stacilo. Teda povodnu kokilu mam ako pamiatku, pouzivam iba sfericke gule .520 a uz sa ani nehram s laboraciou, nasypem do hilzne prach az po povodnu zarazku na ogival, dam spolahlive mazanie a jemne nasadim gulu a je to, zalezi iba na mojich schopnostiach (oci, kondicia) a na 50 m dosahujem pre mna uspokojivy nastrel (pripajam posledny terc z 12. 9.). Dalsie neriesim, pretoze 100 m strelnica v Blave nie je a na dalsie experimenty (dat vyrobit kokilu na Minie, alebo vymenit hlaven s primeranym stupanim pre ogival) by chcelo dalsie financne naklady a to uz necham na mladsich. Takze ganmiki vela zdaru a nech ta potesi aspon to, ze napriek vsetkemu mas peknu zbran!
Přílohy
1209.jpg

ganmiki
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 58
Registrován: 01.01.2014 20:39
Bydliště: okolo Nymburka

05.01.2014 18:53

Re: Smith Carbine

gejza : Díky za report.

Quigley
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 164
Registrován: 21.07.2009 22:44
Bydliště: Praha

10.01.2014 11:12

Re: Smith Carbine

gejza: a jak ti jde nasadit ta střela .520 na tu mosaznou nábojnici? jde to hodně nafest nebo by se dalo i rukou na střelnici? TomSmith na minulé stránce s tím měl menší problémy, proto se ptám. S kuličkami od Aresu by se mi Smith i zamlouval.

ganmiki
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 58
Registrován: 01.01.2014 20:39
Bydliště: okolo Nymburka

10.01.2014 15:45

Re: Smith Carbine

Ahoj, nejsem sice gejza, alu přidám svůj názor.
Do neupravené originální mosazné nábojnice kule .520 rukou zatlačit nejde. Až je budu dělat vyzkouším nejdřív kuli od Ares nalisovat, nebo lépe řečeno naklepnout přes prkénko gumovou paličkou ( zatím nemám lis, časem asi na nějakej obyčejnej C dojde ). Pokud se to osvědčí budu to dělat, pokud se ale kule zdeformuje ( ořízne ) natolik, že to bude mít vliv na sřelbu, nechám si ty hilzny zevnitř trochu sjet na soustruhu.
TomSmith uvádí, že nejdou použít .520 do plastových černých nábojnic od Dixie, že se ten plast natolik roztáhne, že je problém s nabíjením.
Já jsem ještě objednal na zkoušku jiné plastové ( oranžové ) od http://www.shelltube.us/, až budu testovat podám report, zatím bohužel ještě nemám všechny náležitosti pokupě.

Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

10.01.2014 16:03

Re: Smith Carbine

Jedna z možností, jak upravit průměr kulí je oválet je (válcovat). Běžně se to dělá pro srovnání povrchu a nějaká desetinka přitom ubyde. Přijde mi to možná lepší, než upravovat nábojnice (i když to zas je jednou pro vždy). Existuje i komerčně vyráběný přípravek pro domácí ruční oválení, ale je to drahé a jde to vymyslet lépe (zmechanizovat).

Tohle je ten "Roller": http://www.davide-pedersoli.com/scheda- ... oller.html

Asi bych dokázal domluvit i kontakt na člověka, který kule válcuje a umí to i na požadovaný průměr. Kdyby nelil .520, daly by se mu předat k oválení odlitky z vlastních kokil.

ganmiki
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 58
Registrován: 01.01.2014 20:39
Bydliště: okolo Nymburka

10.01.2014 17:32

Re: Smith Carbine

Ahoj.
Ano o této možnosti také vím, ale mě naopak přišlo jednodušší sjet ty hilzny ( ale samozřejmě je to podle vkusu každého soudruha :wink: ).
Teď jsem si to přeměřil šuplerou a kule mají svých 13,2 mm, nábojnice mají díru 13 mm, čili musí stačit to ( případně ) sjet o 0,15 mm což je na soustruhu ( pokud k němu má člověk přístup ) chvilička.
Jediná otázka je, že se velmi pravděpodobně pak nedají použít ty mosazný hilzny pro originální ogiválové střelivo ( jestli ho někdo máte doma, prosím změřte mi ho, dík ) , zřejmě by to bylo zase naopak moc navolno, jenže vadí to ? Pokud to stejně nejlíp funguje s kulí pak asi není třeba zbytečně laborovat a raději věnovat ušetřenou energii a čas ladění vlastní zbraně a technice střelby.

Ještě mám k diskuzi jednu věc.
Narazil jsem na zajímavé řešení zalepení zátravky v nábojnici ( viz obrázek níže ) , sice Sharps, ale to je asi jedno. Určitě to vyzkouším, ale zajímá mě k tomuto ještě originální rozměr díry zátravky. Přemýšlím, že bych ho trochu převrtal ( zvětšil ). Proč je jasný, předpokládám lepší zápal, otázka je, může to něčemu i vadit ? Na foru ze kterého je obrázek se hovoří o tom, že Sharps tu nálepku normálně propálí, jsem zvědav zda to dokáže i Smith, každopádně pokud by v tom byl problém, pak se to holt před každým výstřelem protrhne. Jiné řešení je cigaretový papírek na dno, ale pokud bude fungovat ta samolepka pak mi to přijde nejjednodušší.
Přílohy
naboj.JPG
naboj.JPG (13.85 KiB) Zobrazeno 13593 krát

Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

10.01.2014 17:58

Re: Smith Carbine

Osobně mám na kovovkách na Sharpsce odzkoušený ten papírek na dně. To mi chodilo bez problémů. Nálepku jsem chtěl zkusit, ale vycházel jsem z toho, že se při uzavírání bloku Sharpsky odškrábne, a to se zcela nestalo. Jestli se propálí jsem už nezkoušel, ale mělo by to jít zkusit samotnou zápalkou a přelepenou nábojnicí.
U Smithky samozřejmě seškrábnutí nejde, ale zase má podle mě kratší a přímější kanálek. Asi nezbyde, než vyzkoušet.

TomSmith
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 206
Registrován: 09.09.2012 12:52

10.01.2014 20:26

Re: Smith Carbine

Když mám čas si hrát, tak používám ten papírek na dno.
Když ne tak díru jen přelepím proužkem lepící pásky, jaká je zrovna po ruce, tu po vložení nábojnice do komory strhnu a je to.

Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

10.01.2014 20:33

Re: Smith Carbine

Pokud člověk střílí v klidu, a ne na čas, tak je to OK.

gejza
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 22
Registrován: 18.06.2009 8:03
Bydliště: Bratislava - SR

11.01.2014 8:51

Re: Smith Carbine

Quigley: Naboje si laborujem doma (o strielanie je velky zaujem a na strelnici mam iba hodinu) a kedze som zacinal s ogivalmi, dal som si zhotovit pakovy lis (tie som zatlacal silou, pretoze v nabojnici je vybranie kam ogival dosadne). Strelu .520 tiez nalisovavam ale velmi opatrne (jemne) aby som ju nezatlacil prilis hlboko (ogival je vyssi ako polomer gulky). Da sa to robit aj kuskom dosticky, resp. gumennym kladivkom ako kolegovia navrhuju vyssie, naozaj gulu netreba velmi zatlacat a ta nekladie taky odpor ako ogival. :lol:

mcrea
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 77
Registrován: 19.07.2009 23:05

11.01.2014 11:26

Re: Smith Carbine

Tak funguje ta flinta s ogiválama nebo nefunguje? To co předvádí Gejza není špatný. Takže evidentně funguje.
2Gejza - pokud to lisuješ nějakým lisem neměl by být problém pořešit doraz a mít to fakt všechno stejně hluboko. A určitě to bude mí i kladný vliv na přesnost.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků