fíša1
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 209
Registrován: 25.04.2012 7:39

12.10.2012 20:28

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45

Já tedy vlastním fusize ale MP45 a nesetkal jsem se s tim, že by mi nábojnice vymetali ksicht :D

Carlitoban
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 147
Registrován: 31.10.2011 9:30

15.10.2012 8:17

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45

snoopy: právě na "jen při spouštění dávám víc pozor na práci prstu" je to na nic při potřebě rychle vystřelit a trefit. Porovnával jsem to s Glockem, Waltherem i XDMkem a všechny byly v tomto lepší. Ten tvrdý skok mi osobně při snaze to rychle odmáčknout, vždy pohne s celou zbraní a na terč o velikosti gongu to jde mimo a i na losáckém kartónu přicházím o body za zónu. Při mířence to není tak hrozné, ale stejně se to celé při spuštění tak trochu pohne a ty mířidla prostě neumožňují nějaké přesné zamíření.

Los i KVZ s tím samozřejmě jde střílet, ale střelec je s touto zbraní jen do počtu :twisted: . Prostě skvělý obranář, ale mizerný sportovec. :mrgreen:

Uživatelský avatar
snoopy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 412
Registrován: 12.07.2006 9:55

15.10.2012 10:24

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45

ad nábojnice do xichtu, hrál jsem si minimálními laboracemi a do xichtu mi nešla ani jedna.
ad spoušť: práci s prstem jsem myslel tím, že při mířenci právě mačkám pomalu s velkým důrazem na klidné spouštění. cose týče LOSu začal jsem střílet MPi s 9c a jsem až na své blbosti, kdy jsem moc hrr a strhávám, s přesností této pistolky spokojen. Ale to je asi na preferenci jedince, má zkušenost je dobrá, mířidla taky celkem ujdou, ale chci tam světlovod.

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

18.10.2012 9:14

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45

Neco od ATEi
Přílohy
51865_431212136938603_1893031678_o.jpg

Glock17
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 379
Registrován: 02.02.2008 18:26
Bydliště: Vlčnov

18.10.2012 20:45

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45

Zdravím,

Pokud by měl někdo další problémy s tvrdostí a chodem spouště, doporučuji stejného zbrojíře jako Gunny. Férové jednání a jde vidět, že opravdu ví co a jak. Navíc, když jsem viděl jak složitý je postup, tak silně nedoporučuji ladit v domácích podmínkách. Chod spouště po vyladění je prostě perfektní....

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

18.10.2012 21:00

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45

Glock 17 : Když už jsi byl u puškaře, měl ti (AUTOMATICKY)změřit spoušť kolik má před upravou a kolik má po upravě :!: Čísla, to je to oč tu běží, aby ostatní měly představu o kolik to ten dotyčný puškař dokáže snížit za předpokladu zachování bezpečnosti. Když někdo napíše že je to perfektní, vždy to může být ještě perfektnější . Ale o ničem to nehovoří.
Podle mě, by každy solidní ladič puškař, měl mít měřák a spoušť před a po změřit aby bylo jasné kolik to snížil a nebo zda to nesnížil už moc.

Ps. Na kolik to ladění spouště vyšlo, jestli to není tajné ?


Reklama

pistolnikl
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 55
Registrován: 29.03.2011 10:04

18.10.2012 22:05

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45

Není to tajný, 750 kč. Po přeleštění všech funkčních ploch, pistole dávkou střílet nebude. Asi to teda zavřu, bez měřáku jsem fušer. :lol: Podělíš s námi jaká hodnota odporu spouště je MP už nebezpečná? Určitě jsi odborník na slovo vzatý a nepochybuji o tvé zručnosti a sečtělosti v oboru puškařském.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

18.10.2012 22:34

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45

A tady se zasáhlo něčí ego.
Měřič odporu spoustě vetsinou Lyman ma drtivá většina puškařu.
Každy puskar co jsem zažil než sáhl na spoušť nebo než ladil napinacek si to první změřil , aby byl v obraze.
Ale asi nás zasáhla vlna chytrých rychlokvasek s COP Uhersky Brod.
Ale je fakt , ze přeleštění není nic moc světoborneho.Glocku jsem prelestil desítky . Jeden trva cca 30 min.
Počítám , ze u teto zbrane to bude obdobne složité .
Dobrý vývar .

pistolnikl
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 55
Registrován: 29.03.2011 10:04

18.10.2012 22:55

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45

Zajímá mne pouze spokojený zákazník.Jestli to zvládneš líp a levněji, můžeš to začít dělat. Pokud obrážíš puškaře a znáš vybavení dílny ,,drtivé většiny puškařů´´, jsi jistě odborník a znalec.
Tak hrdě do toho a předved co dákážeš.

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

18.10.2012 23:15

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45

glock1719 : :mrgreen: vypadá to, že jsme "pistolnikl" šlapli oba na kuří oko.

pistolnikl: Co se děje, někdo se ti ráno vymočil do čaje, že jsi takový protiva ?

Každý slušný puškař, když už ladí spoušť tak ti potom řekne výsledek na kolik se to dostalo, protože přeměření spouště zabere 1minutu času. A alespoň opravdu víš jakou máš hodnotu na spoušti. Jsou disciplíny které jsou omezené odporem spouště, a když neznáš hodnotu své spouště tak je to špatné. Ovšem pro tebe, protože te nepustí střílet.

Nikdo nepíše že jsi fušér, to si napsal sám :wink: Podstatou mé otazky bylo, jaký teda rozdíl v gramech ten puškař udělal v té spoušti. Nic víc nic míň...Jinak na vyleštění není nic složitého, je to jen o tom si s tím lehce pohrát. A že jsi zaplatil 750kč a ani nevíš jaký teď máš ten odpor spouště, je smutné.

Glock17
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 379
Registrován: 02.02.2008 18:26
Bydliště: Vlčnov

19.10.2012 15:01

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45

No je pravda, že nějaké číslo by se hodilo. Ovšem dost často jsou čísla jen čísla a stejně z toho člověk nic nevyčte, dokud si chod spouště nevyzkouší. Můj příspěvek a doporučení, jsem umístil na tyhle stránky pro lidi, kteří jsou stejně jako já pouze uživateli a né zbrojíři s dílnou u baráku a chtěli by vyladit zbraň od někoho, kdo s tím už má zkušenost. Já jsem s prací nadmíru spokojen. Takže tak...

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

19.10.2012 16:17

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45

Ha, až těď jsem si všimnul, že "pistolnikl" je vlastně nejspíš ten puškař, včera jsem to nějak nekoumal bo už bylo pozdě :mrgreen: Každopádně to nic na ničem nemění, jen mi teda prozraď když už pácháš takové ladění ostatním, proč si nekoupíš ten měřák, aby to bylo opravdu seriozní a na urovni, když už ti za to lidi zaplatí ?

Glock17: Jasně, někomu stačí když se mu odpor spouště sníží, ale když už za to platím, tak dobře odvedená práce je samozřejmostí a udaje o odporu spouště taky :!: Já tady nechtěl vyvolat žádně hádky, jen jsem se ptal o kolik teda to ten puškař snížil..Zajímaly mě jen čísla, bohužel dotyčný si to vzal moc k srdci a odpověď na to kolik se odpor snížil jsem nedostal...

To mi příjde jako když si někdo nechá dělat na autě sportovní podvozek, a snižuje ho přehozením pružin, tlumičů atp. Taky si změří světlou výšku před upravou a po upravě, aby věděl o kolik to má snížené.
Takže mě to prostě to přeměření příjde celkem důležité, a když to ten dotyčný nedělá, měl by se chytnout za nos :roll:

Uživatelský avatar
Gunny
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 793
Registrován: 16.07.2007 8:06
Bydliště: Vysočina

19.10.2012 23:00

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45

Byl jsem osobně u té práce a opravdu to není jen zaleštění jak u Glocka. Musí se frézovat a soustružit. Jasně, šlo by to i na koleně pilníkem, ale strojní obrábění je trochu jiná liga. Leští se až na závěr. Cena je myslím až hodně slušná s ohledem na to, co si říkají renomované firmy za práce, které se dají udělat za řádově desítky minut. Nebudu jmenovat, ale mému známému si řekli za nastřelení kolimátoru na kosu pětičento a to jim dal vlastní náboje. Práce úhrnem tak na max. 15 min.
Ano, pokud je někdo sportovní střelec, potřebuje znát odpor přesně. Pokud to má někdo na obranu a "svoje" střílení, tak asi ho to moc nepálí. Zeptejte se nějakýho profíka z OS, kolik má na služebních železech odpory. Asi na vás bude koukat jak na blázna. Má takový co mu sedí. Víc nepotřebuje. Kdo chce si ten odpor změřit, bylo tu popsáno dost metod ( petky s vodou atp.). Glock taky nabízí stojinu 2 kg a přesně ta hodnota to není. A není problém, když to budu chtít vědět, se s tím puškařem domluvit a on si jistě poradí. Přirovnávat to k autu.............no nevím. Mě auto taky začalo žrát, dal jsem to do servisu, seřídili to, něco vyměnili, něco vyčistili, ale kolik to žralo před a po opravě mi nikdo neřekl. Asi nejsem závodní jezdec nýbrž běžný uživatel.
Zákazník by měl specifikovat co chce a to i vyžadovat. Pak je to o něčem. Až si to budete nechávat dělat, tak si řekněte, že to chcete změřit před i po a bude. Mě osobně jsou čísla šumák, hlavně že mě to vyhovuje a je to bezpečné. A to neříkám pro to, že uvedený puškař je můj kamarád, ale já tyto hodnoty nevím ani u jedné své zbraně ( ani u služebních ani u soukromých). Podotýkám, že nejsem sportovní střelec, ale pouze uživatel, kterého zbraně živí.

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

19.10.2012 23:24

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45

pistolnikl píše:Není to tajný, 750 kč. Po přeleštění všech funkčních ploch, pistole dávkou střílet nebude. Asi to teda zavřu, bez měřáku jsem fušer. :lol: Podělíš s námi jaká hodnota odporu spouště je MP už nebezpečná? Určitě jsi odborník na slovo vzatý a nepochybuji o tvé zručnosti a sečtělosti v oboru puškařském.


Gunny: On píše že jen leštil funkční plochy, ale ty píšeš že tam i soustřužil a frézoval a potom leštil. Tak já teda už nevím, asi to tady opradu nemá smysl řešit, bo už to nějak moc překrucujete.

Já se jen ptal, zda ten odpor měřil před a po upravě, a jak to tak čtu jsou to jen samé omáčky kolem toho jak to někdo nepotřebuje vědět atp. Ale ani sám ladič nenapsal, na jakou hodnotu se s tím laděním dostal, kde teda mimo jiné jak vyšlo na jevo, se i soustřužilo a frézovalo hmmm..

Já osobně kdybych to dával někde ladit, tak bych chtěl teda znát hodnoty už před laděním, případně je normální se zeptat na kolik gramů se ta daná spoušť dá +- vyladit. Pokud tohle nechápete, tak je to uplně zbytečné psaní.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

20.10.2012 8:17

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45

Nenapadá mě kde a s čeho se musí na snížení odporu brát tolik materialu , aby se do odebíralo na soustruhu a frézy.
To jsem na žádné zbrani neviděl.

Uživatelský avatar
Gunny
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 793
Registrován: 16.07.2007 8:06
Bydliště: Vysočina

20.10.2012 10:07

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45

Pokud se seznámíte s tím návodem, tak pochopíte. Ubírá se sice minimálně ( mění se úhly na dvou součástkách ), ale pokud to budete pižlat v ruce......... Například ten hříbek pojistky úderníku jsem zvědavej jak v ruce uděláte do ideální podoby. To se nejlíp udělá na soustruhu. To samé ubrání na searu. To by sice v ruce celkem šlo, ale fréza je fréza, ta to vezme absolutně rovnoměrně.
Jinak ani v tom návodu není o kolik ubrat nebo jaký jsou úhly. To záleží na každém, co mu vyhovuje. Já to měl tak, že se kus ubralo, zkusilo a tak dokud to nebylo vyhovující. Ale co vyhovuje mne, nemusí jinému. Pokud někdo chce vyloženě xx,yy kg na spoušti, tak ať s tím jde za konkrétním puškařem, který mu to bude garantovat. Ale ten si s tím bude hrát úplně stejně : ubrat, složit, změřit a tak dokolečka.
Pokud tohle někomu nevoní, kupte si za 70 dolcků ( + poštovné, DPH a clo ) APEX. Jsem zvědav, jestli tam bude garantovaný odpor odpovídat reálu.

Carlitoban
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 147
Registrován: 31.10.2011 9:30

20.10.2012 15:01

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45

Gunny má pravdu. Jde to udělat i pilníkem, ale je tu velké riziko, že to bude jinde než jsme chtěli. Je několik návodů, ale všude se píše, že co zbraň, to originál, takže není přesně dané kolik kde ubrat, to se musí zkoušet postupně. Obrobit složit, zkusit a znovu. Já to dělal takhle třikrát, cca dvě hodiny a výsledek nic moc. Ale měřil jsem před i po - i když s větším časovým odstupem. :mrgreen:

Uživatelský avatar
johnnyjak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 638
Registrován: 30.08.2008 22:56
Bydliště: Třebíč

23.10.2012 16:16

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45

Mám trochu neobvyklý dotaz. Jak pevně drží výměnné hřbety? Jde mi o to, jestli se při pevném úchopu nějak nemají vůli. Ideální stav je pocit jako kdyby rukojeť byla z jednoho kusu. Zatím jsem o podobném problému nikde nenašel ani zmínku, ale chci mít to potvrzené.

kawon
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 186
Registrován: 20.03.2009 18:59

23.10.2012 16:43

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45

jako z jednoho kusu...

Uživatelský avatar
johnnyjak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 638
Registrován: 30.08.2008 22:56
Bydliště: Třebíč

23.10.2012 17:51

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45

Díky za odpověď, docela vážně uvažuju o M&P9 Pro, ale jako majitel ocelových zbraní jsem k zohýbaným plechům a polymeru trochu skeptický :D .
Pokud by plný kit od Apexu (FORWARD SET SEAR AND TRIGGER KIT) opravdu dokázal napodobit charakter spouště 1911, jak uvádí na stránkách, měl bych asi rozhodnuto. (Samozřejmě za předpokladu, že je Apex dostupný i u nás).

V zahraniční diskuzi jsem taky narazil na problém prvních sérií s předčasným odemykáním hlavně, což se prý mělo projevovat vertikálním rozptylem. Stoupání vývrtu u 9mm verze je 1:18.75", což je prý docela nešťastná volba - příliš pomalé. Přiznávám, že této problematice ještě úplně nerozumím a tak jsou moje informace jen vyčtené.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / Glock, a další recykláty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků