Uživatelský avatar
Gunny
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 799
Registrován: 16.07.2007 8:06
Bydliště: Vysočina

30.07.2010 20:54

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45

Pokud mi nikdo nepomůže přímo nabídkou, pomůže mi odkaz na e-shop. Do ČR vozí Smitha Banzai ? Nebo víte ještě o někom, kdo by šel prubnout, že by dovezl.

lukasv
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 410
Registrován: 06.04.2010 21:37

31.07.2010 8:51

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45

Gunny: ano vozí Banzai, ale i další, kteří mají smlouvu, protože prý sklad je v Německu, odpo zkusím zavolat známému a zeptám se ho, ale bohužel vzhledem k tomu, že se jedná o náhradní díl tak to bude asi složitější.

Uživatelský avatar
Shadowhawk
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 297
Registrován: 03.01.2007 9:07
Bydliště: Humpolec

31.07.2010 11:03

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45

Carlito píše:

Poznámka pod čarou - míra opotřebení po 3000 výstřelech sice převážně olovem, ale faktorově na úrovni tovární munice a užívání zbraně během roku je prakticky nulová. Pouze černění na hlavni nese mírné známky otěru.


Carlito, mohl bych poprosit o nějaké fotečky rozebrané MP? Docela by mě na vlastní oko zajímalo jak to vypadá. Díky moc :lol:

Carlito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 373
Registrován: 22.03.2009 14:56

03.08.2010 9:45

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45

Tak jsem to nějak nafotil. Je to jen setřené černění, nikde nic omačkaného a vůle pořád stejné. Neslabší článek jsou mířidla. Olezá černění na hranách, proto se na slunci lesknou a navíc rezaví. Tři tisíce nejsou moc, ale je to služební levná zbraň a ty vesměs nejsou dělané na nějaké settisícové kalby.
Jinak Zajíc měl možnost vypálit asi 150 kulí a šlo mu to. :wink: Jen se nějak nemá aby napsal recenzi, třeba ho přemluvím. :mrgreen: Ono kvalitu zbraně nemůže posuzovat jen majitel, protože časem to začne být chtíc nechtíc trochu ovlivněno "vlastnickým syndromem". :twisted:
Přílohy
Závěr.jpg
Rám.jpg
Demont.jpg

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

03.08.2010 12:17

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45

Zajic nemohl psat drive, protoze se ted vratil z lesa s plnou taskou Bedel a par pravaku :mrgreen: Pravda je, ze moje pritulka nasla vecinu kribu, ale to uz tak chodi :P

Jak pise Carlito, vcera jsem mel moznost poprve si vyzkouset jak se z M&P45 strili a vlastne celkove jak se drzi atd. Nato ze jsem z zadne 45.ACP jeste nestrilel, tak po par zasobnicich se mi to vazne zalibilo :) Je to proste takova veci pecka kdy teda zbran se mohutneji opre do ruky nez 9mm. Coz je logicke :wink: Nehlede na to, ze sem se uz zacal trosku trefovat tam kam jsem chtel, tak jsem mel ze strelby veci radost :lol: Pri vecim zamireni na 15-20m +- se daly sestrelovat prechovky od piva, takze presnost je velice dobra.
Co se mi na zbrani velice libilo bylo vymene hrbety rukojeti, takze i na moji mensi packu sme vrazili ten nejmensi hrbet a uchop byl velice dobry. Co se spouste tyka, tak ze zacatku sem strhnul nekolik ran na spodni cast terce, ale bylo to dane i tim, ze jsem trosku navyknul na SA spouste.
Ale po par zasobnikach jsem uz vedel kdy to vystreli, takze pohoda. Kdyz bych to hodnotil proti G 17 ktery jsem drive vlastnil, tak tahle spoust a hlavne uchop MP45 me vice vyhovuje nez u Glocka.

Zajimalo by me, jak se chova tahle zbran v 9mm Luger. Podle vseho bych se do teto zbrane nebal jit, a vazne se mi hodne zalibila. Zpracovani a celkovy dojem z teto zbrane jsme mel vice nez dobry, takze kdo vi, treba moje pristi bude MP9 :D

lukasv
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 410
Registrován: 06.04.2010 21:37

03.08.2010 23:35

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45

Mám SW i G17, trochu mě u SW mrzí spoušť, ale dá se na ni zvyknout, ale mířenka se mi s tím vůbec nedaří. Jinak svižnější střelba je z ní velmi dobrá, překvapivě i přesná a chování zbraně o něco lepší jak G17.


Reklama

Uživatelský avatar
Gunny
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 799
Registrován: 16.07.2007 8:06
Bydliště: Vysočina

05.08.2010 12:45

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45

Mohl bych se zeptat, Vás co máte MP 45, jaká je šířka závěru ( prostě to zvrchu vzít šuplérou ) ?

Uživatelský avatar
Gunny
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 799
Registrován: 16.07.2007 8:06
Bydliště: Vysočina

18.08.2010 21:26

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45

Děkuji za odpověď !
Mám další dotaz : Sháněl jste do SaW MP 9 zásobník ? Kde objednat ? Poblbaní amíci prostě velkokapacitní ( u nich víc jak 10) zásobák ven nepustěj. Párkrát se mi to povedlo, ale teď zatím nemám úspěch. Takže jedině tuzemskej ( případně EU) dodavatel. Tak jestli víte, kde ? Díky !

Uživatelský avatar
Hitman
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 205
Registrován: 27.06.2007 23:22

20.08.2010 10:57

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45

to Gunny, já koupil jeden ve střeleckym servise na Rajské Zahradě, cena kolem 900,-

Uživatelský avatar
Gunny
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 799
Registrován: 16.07.2007 8:06
Bydliště: Vysočina

20.08.2010 13:16

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45

Jo, dík. Dřív než přišla odpověď, domluvil jsem se v Banzai. Sice dělají jen velkoobchod, ale jeden zásobák pošlou. I s poštovným se vlezu do litru, tak to je furt richtig. Z USA to vycházelo asi na 8 stováků i s poštovným. Takže ještě snesitelnej rozdíl :mrgreen:

Carlito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 373
Registrován: 22.03.2009 14:56

24.08.2010 19:01

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45

Takže co se týká šířky 45ky, tak pro někoho možná pozdě 8) , ale přece. Ve speciálu ZN, jak chránit sebe a svou rodinu, je uvedena šířka 30,5 mm, v SR 5/2008 M.Helebrant uvádí rovných 40 mm. Já jsem naměřil toto: šířka pouze přes závěr 27.5 mm, šířka zbraně v nejširším místě rámu ( zhruba pod výhozním okýnkem po konec bobřáku) 29,1 mm, šířka přes hmatníky vypouštění závěru 32,5 mm, šířka rukojeti s nejmenším gripem 30,5, se středním 32,9 a s největším 35.2 mm. Zásobník je široký na těle 21,7 mm a přes botku 30,5 mm.

A ještě něco ze světa M&P:

Pro notorické ladiče, úprava spoušťového mechanismu.
https://apextactical.com/store/product- ... cid11.html
Podle zkušeností ze zahraničí, je to pravděpodobně zatím nejlepší sada na trhu. Instalaci zvládne uživatel sám podle instruktážního videa. Zlepšení je prý jedinečné. Odpor se sice sníží relativně málo, ale zjemní se celkový průběh spouštění a zkrátí reset a za tu cenu to prý stojí.
Jinak spoušť na 45kách je prý z nějakého záhadného důvodu absolutně nejhorší ze všech kalibrů série M&P a tady se „tuning“ vyplatí dvojnásobně.
Jak na to: http://www.youtube.com/watch?v=FHr-IyejH7g

A zde je příručka pro „kuchaře“ - zbrojíře, podle které to vykucháte docela snadno. http://www.scribd.com/doc/21963636/M-P40-Armorer-Manual


Na novém kompaktním Rugeru SR9c se mi líbí druhý prodloužený zásobník, který je „doobalený“ tak, aby plynule navazoval na menší rukojeť kompaktu. M&P9c nic takového nemá a mít u sebe full size zásobník se někdy hodí.

Pěkné řešení je tady: http://x-grips.com/products/sw.html Je to jen adaptér, který se nasadí na standardní zásobník, ale vypadá to dobře a asi se to bude i funkční. :mrgreen:
Přílohy
MPmotivation.jpg
Jak je vidět, pan "G" to nemá za velkou louží jednoduché :-))

Uživatelský avatar
Gunny
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 799
Registrován: 16.07.2007 8:06
Bydliště: Vysočina

24.08.2010 19:17

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45

Co se týká šířky závěru, tak díky všem co se ozvali. Potřeboval jsem to ohledně výběru pouzdra : někde uváděli shodné pouzdro s devítkovejma Glockama, někde s pětačtyřicítkovejma. Někde dělali rozdíl mezi MP 9 a MP 45. Mám namysli Kydexáky. Nakonec jsem zakotvil u kombinace Blackhawk a Bladetech. Mé zjištění : G21 = MP 9 i MP 45

Co se týká prodloužení zásobáku, tak sice nejsem estét, ale 17 + 6 už je slušná kapacita :mrgreen: A tak když u sebe mám mazlíka s 23+1 a v sumce 17+17, nebojím se vlka nic :twisted:
Přílohy
SaW.jpg

Uživatelský avatar
Shadowhawk
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 297
Registrován: 03.01.2007 9:07
Bydliště: Humpolec

27.08.2010 19:06

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45

Tak jsme se stal po určitím váhání majitelem M&P9 full size s tritiovými miřidly 8) Alespoň u mě zvítězila nad Mlockem

Uživatelský avatar
viktorcistic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1419
Registrován: 21.01.2004 11:30
Bydliště: Praha

13.09.2010 21:49

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45

Torture test 50.000 ran s SW M&P9
http://pistol-training.com/archives/740
Závažnější porucha po 62.000 ..... http://pistol-training.com/archives/985

Uživatelský avatar
sněhulák
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 139
Registrován: 13.10.2006 19:05
Bydliště: Hradec Králové, Liberec

12.11.2010 19:33

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45

zeptal bych se zde, co si myslíte o "novince" Smith & Wesson SD9 ?

link zde:

SD prý jako Self Defence, co jsem na ni zběžně koukal tak jsem nějak výrazně nepochopil její význam? Protože oproti MP9 je to krok zpět co do ovládacích prvků(nejsou oboustranné), tak ergonomie(nemá výměnné hřbety) akorát je o fous menší, takže má i kratší hlaveň a kapacitu pouze 16+1. Náhrada Sigmy to taky není, protože ta se vyrábí dál a dokonce se snad taky modernizuje. Podle údajů na webu SW se mi zdá, že jediný rozumný důvod je, že bude výrobně levnější (doporučená cena SD9 je 530USD oproti 719USD u MP9). Nicméně závěr i hlaveň prý zůstali z nerezu, a že by se dalo něco ušetřit na plastovém rámu...

prostě nějak jsem nepochopil.

... pokud se tento kousek probíral jinde, tak se omlouvám.

Carlito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 373
Registrován: 22.03.2009 14:56

12.11.2010 22:39

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45

Už je v nabídce nějaký čas a jeto asi jen proto, že se snaží rozšířit své "portfolio výrobků". Je to takový slepenec a asi by to mělo tvořit protiváhu G19. V této rozměrové kategorii v ráži 9 mm v řadě M&P nic není a Sigma je už s „imagem“ trochu mimo. Ale nemusí to být špatná zbraň, jen nevím jestli velká roztříštěnost a různorodost modelů není spíš na škodu, ale manageři tomu asi rozumí. :mrgreen:

lukasv
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 410
Registrován: 06.04.2010 21:37

16.11.2010 10:59

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45

V případě, že bych chtěl někdo tunit spoušť u SW našel jsem na netu, že firma Apextactical dělá několik různých kitů od výměny pružin přes různé další výměnné kity, které upraví spoušť u SW. Pouze pro info.

Uživatelský avatar
viktorcistic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1419
Registrován: 21.01.2004 11:30
Bydliště: Praha

16.11.2010 12:13

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45

Apex dělá skvělý kity, nicméně, bohužel pro PRD v IPSC zakázané.....

Carlito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 373
Registrován: 22.03.2009 14:56

19.11.2010 1:32

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45

http://www.youtube.com/watch?v=C3gfFri5 ... re=related
Tak jsem našel pěkné video, kde je vidět, jak to pracuje pod povrchem.

Jinak jsem nedávno v SR četl, že u těchto pistolí je DAO spoušť, ale opravdu nevím kde ji najít. CZ 100 má DAO s přímoběžným úderníkem, GLOCK to před výstřelem dopíná, ale tady se na první odpor (pohyb) spouště jen odblokuje úderník a na druhý odpor už se pohybuje dvojramenná spoušťová páka, která uvolní předepnutý úderník. Jediné co mě napadá, že styčné plochy páky a zubu o který je úderník zachycen, jsou vůči sobě v protiúhlu, takže při pohybu páky se úderník před vypuštěním trochu dopne, ale to je snad v řádu desetin. Takže je to asi všechno ostatní, jen ne DAO.

Každopádně pokud je tu někdo, kdo v tom má opravdu jasno, tak ať se ozve. Budu rád i za ostatní.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

23.11.2010 13:14

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45

popsal jsi to dost výstižně, tohle je DAO asi jako u XD springa :lol:
záklon na searu rozhodně nezajištuje natažení úderníku o několik mm ale spíše desetin
takže to ani vzdáleně nepřipomíná chod Géčkovýho SAF

btw
takže mi po letech opět vrtá hlavou kdo tohle schválil do IPSC PRD (stejně jako kdysi XD)
".......Single-action-only handguns are prohibited. Handguns with external hammers must be fully decocked. First shot attempted must be double action."...........

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / Glock, a další recykláty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků