Uživatelský avatar
Hitman
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 200
Registrován: 27.06.2007 23:22

16.01.2010 18:58

Re: Smith & Wesson M&P9

Koupit Pro sérii nebo celej spoušťák je určitě možnost, ale mě by stále zajímalo jestli někdo nezná nějakého šikovného zbrojíře co je schopný ji poladit.

prying
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 61
Registrován: 26.12.2007 22:47
Bydliště: Děčín

16.01.2010 20:03

Re: Smith & Wesson M&P9

Taky o ní uvažuji. Máš pocit, že spoušť chodí tak špatně, že je potřeba jí ladit?

Uživatelský avatar
Hitman
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 200
Registrován: 27.06.2007 23:22

16.01.2010 20:34

Re: Smith & Wesson M&P9

Nejde zase až tak špatně, nadruhou stranu to není úplně co bych chtěl. A nechce se mi ji brát s tím, že si "na to zvyknu". Rád bych to měl podle mích představ :)

prying
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 61
Registrován: 26.12.2007 22:47
Bydliště: Děčín

16.01.2010 21:07

Re: Smith & Wesson M&P9

Jasný. Občas jí někdo přirovnává ke Glocku. Protože jsem ho ale nikdy neměl v ruce, tak nevím co si pod tím představit. Jinak M&P9 se mi moc líbí.

Carlito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 373
Registrován: 22.03.2009 14:56

17.01.2010 16:44

Re: Smith & Wesson M&P9

Hitman: Když to celé rozebereš a všechny funkční plochy necháš přeleštit, tak ti to trochu pomůže. Potom snad zkusit jinou pružinu a myslím si, že kdyby se změnil úhel mezi spoušťovou pákou a úderníkem, tak by to šlo spustit mnohem snadněji, ale k čemu to bude dobré, když by to bylo na úkor bezpečnosti. Je to služební zbraň a kdyby to šlo udělat bezpečně a jednoduše, tak to výrobce udělal už dávno. Nemyslím si, že se najde nějaký rozumný puškař, který bude ladit něco, co doladit moc nejde a hlavně není potřeba. To bude lepší najít jiný typ pistole. Třeba 1911? Tahle zbraň je impozantní, cool 8) , a především se dá udělat prakticky na míru a to včetně ráže. A je i v plastu! :)

prying: M&P9 se z Glockem 17 moc srovnávat nedá. Jsou to dvě naprosto odlišné zbraně, od spouště až po ergonomii. Doporučoval bych vyzkoušet obě s co možná nejmenším časovým odstupem. Jinak Steyr taky není špatná volba. S XD jsem bohužel neměl tu čest.

Ještě obrázek, jak vypadá prodloužený zásobník na 14 nábojů pro 45ku. :mrgreen:

prying
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 61
Registrován: 26.12.2007 22:47
Bydliště: Děčín

17.01.2010 21:25

Re: Smith & Wesson M&P9

Carlito: Chtěl jsem si to zjednodušit a proto to blbě vyznělo. Spíš čtu, že spoušt u Glocku je taková jiná a tady také. Osobní zkišenost s nima, ale nemám. M&P9 se u nás dá v pohodě objednat, ale nejprve bych si jí chtěl vyzkoušet. O Gl. nemám zájem.


Reklama

Uživatelský avatar
crowe
 
Příspěvky: 622
Registrován: 08.10.2006 22:16
Bydliště: Budweis a občas Prágl

21.03.2010 22:54

Re: Smith & Wesson M&P9

Ahoj.Koupil jsem si MP45 a dneska jsem jí byl prubnout.Chci se zeptat ostatních majitelů téhle pistole,jestli je normální,že u ní jako by zadrhávala spoušť?Že jde ztuha,na to by se asi dalo zvyknout,ale přijde mi jako by se o něco třela.Soustřel jsem měl pěknej,ale všechno 10 cm pod na 10m.

Carlito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 373
Registrován: 22.03.2009 14:56

22.03.2010 19:42

Re: Smith & Wesson M&P9

No jak moc to je cítit? U té mé je pří pomalém stisknutí (promáčknutí) spouště při vypuštěném úderníku cítit mírné zadrhnutí zhruba v polovině dráhy provázené takovým tichým vrznutím. Ovšem není to téměř vůbec cítit a při ostrém spouštění už vůbec ne. Střílel jsem i s MP 9 a i když to bylo s delším časovým odstupem, tak mi to přišlo stejné.

lukas
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 287
Registrován: 09.02.2006 9:51
Bydliště: Jihlava

24.03.2010 19:34

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45

Zdravím, je tu někdo, kdo vlastní Smith & Wesson M&P9 nebo Smith & Wesson M&P9 Pro a byl by ochotný ji na střelnici půjčit na zkoušku?

Ještě se zeptám, dělá se model Smith & Wesson M&P9 v klasické délce, který je vyladěný na spoušti stejně jako model PRO?

A funguje zbraň spolehlivě s náboji Limit?

Díky za info

jeletele
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 70
Registrován: 25.04.2007 19:48
Bydliště: Ústecko

24.03.2010 20:55

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45

Rád bych ti jí pujčil, ale jsem trochu "z ruky" :? Jinak dnes jsem s MP9 odbouchal 200 limitu a pohoda. Ale to je málo na nějaké závěry :lol: Jinak pořízení MP9 jsem vůbec neplánoval, ale nakonec mě velmi mile překvapil úchop i samotná střelba z ní. Spoušť je opravdu "jiná" než u Glocka :twisted: Lehounký tichý start - náraz do zdi - vrznutí a rána do černého :lol: Ale zatím opravdu spokojenost............

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

13.05.2010 15:01

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45


Carlito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 373
Registrován: 22.03.2009 14:56

13.05.2010 16:39

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45

Moc pěkný návod, ale nebude to tak jednoduché jak to vypadá. Každopádně pokud máte 110 dolarů plus něco na poštovné, tak vám firma vyladí přímo závodní spoušť na asi jedno kilo. Standardní produkční úprava snižuje odpor, odstrańuje drhnutí bez toho, že by se snižovala bezpečnost spouště tak, že se charakterem co možná nejvíce přibližuje 1911kám.

U M&P9 je to z továrních 2.9kg sníženo na asi 1.6kg a u M&P45 z 3.2kg na nějakých 2.3kg. Samozřejmě ty desetiny se pravděpodobně budou trochu odlišovat. Žádná zbraň není uplně stejná a jsou to průměrné hodnoty. Jen je potřeba si uvědomit, že pistole má úplně předepnutou bicí pružinu a k vypuštění jí brání jen dělený jazýček spouště, blokace úderníku a vyšší odpor, tzn. je to SA. Pokud je pistole v provedení bez vnější manuální pojistky, tak stojí o této úpravě popřemýšlet.

Carlito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 373
Registrován: 22.03.2009 14:56

14.05.2010 16:43

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45

http://mp-pistol.com/boards/
Docela dobré fórum zaměřené na tento typ zbraně, kde se dá najít dost užitečných informací.

Zajímavá informace hned z úvodní stránky, kde je hlasování v jaké ráži by si dnes naši kolegové za velkou louží koupili M&P pistoli. Vede 45 ACP 46,16% druhá je 40S&W 31,22%. Kupodivu 9 Luger tam ani není :twisted: . Jsem rád, že i já jsem zvolil správně. S tímto kalibrem se prostě cítím dobře – tak nějak Americky :mrgreen: .

http://speedshooterspecialties.com/index.php

A ještě jedny stránky s doplňky a díly především pro Smith & Wesson, ale i jiné značky. Jsou tu opravdu pěkné věci.

lukasv
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 410
Registrován: 06.04.2010 21:37

17.05.2010 0:37

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45

koupil jsem teď MP9tku, v pátek jsem ji otestoval na IPSC v Otrokovicích a maximální spokojenost. Doufám, že tento stav vydrží.

Ale proč to píšu, docela často suším a na prázdno cvakám...nevíte ze zahraničních fór jaké věci se porouchají nejdříve? Jestli má pistole problémy např. při sušení na prázdno, že by se pak chtěl zlomit úderník apod.? Děkuji za rady

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

17.05.2010 2:23

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45

sušení má nejmíň rád vždycky úderník.

Uživatelský avatar
rabbit3278
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 211
Registrován: 02.06.2009 19:44
Bydliště: Praha

17.05.2010 10:48

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45

tak pokud sušíš používej cvičné náboje s gumou, ale moderní zbraně už zas tak citlivé nejsou aby ti jako u starých praskl úderník

Carlito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 373
Registrován: 22.03.2009 14:56

20.07.2010 12:11

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45

Protože uplynul zase nějaký čas a já jsem o pár zážitků s M&P 45 bohatší, tak to tu „hodím“ do placu.

První a docela „děsivý“ objev. Pistole ač je prezentovaná jako nekorodující a určená k použití v extrémních podmínkách rezne! :shock:
Přesněji rezaví mířidla spolu se zásobníky a to dost brutálně a dost rychle. Na posledním Losu v Opařanech bylo hodně horko a vlhko a navíc jsem závod spojil s následnou dovolenou pod stanem, takže po skončení závodu jsem ji jen velmi rychle očistil hadříkem šplíchnutým Brunoxem, párkrát projel hlaveň kartáčem a šup do batohu. Totéž jsem udělal i se zásobníky až na ten, který jsem měl naplněný a který jsem v průběhu závodu pořád „dlachnil“ ve zpocených dlaních. Protože se mi pak nechtělo vláčet batoh s pistolí po památkách v Táboře, tak jsem použil vnitřní pouzdro od Dasty, které jsem měl zastrčené za kraťase a přes to triko. V těch vedrech jsem byl mokrý i ve stínu a tak jsem večer v kempu byl rád, že se mohu odzbrojit. Chyba byla, že jsem zabalil pistoli bez pouzdra a bez utření do igelitové tašky a šel se sprchnout. Podotýkám, že taška byla pod ručníkem a voda na ní nestříkala. Potom se mnou spala ve spacáku, jezdila na kole a po třech dnech, kdy jsem ji doma vybalil z tašky jsem málem omdlel hrůzou. Muška i hledí byly rezavé jako liška a onen „zapomenutý“ zásobník měl puchýře rzi a i ostatní byly na dotek jak oblepené nějakým svinstvem. Naštěstí asi po půl hodině olejování a leštění se rez z mířidel odstranila, ale sní i částečně černění. Se zásobníkem to bylo horší a drobné „ďubky“ ne plechu už zůstaly. Rez byla jen na povrchu z vnější strany a pružiny byly v pořádku a na funkci to nemá vliv. Ostatní díly zbraně včetně hlavně přežily v pohodě. Je to ale docela nedostatek. Nechtěl bych vidět, jak by zásobník vypadal a fungoval po třech dnech ústupu někde v jungli, kde na olejování a čistění není čas.

Druhý „pozitivní“ objev, který by měl být normální, ale ne u všech pistolí to funguje. Pružiny v zásobnících se neunavují a podávají náboje i potom, co byly zásobníky naplněné delší dobu 8) .
Slyšel jsem, četl jsem a zažil jsem (CZ 100 a zásobníky s původním podavačem, s novým typem, který měl upravený tvar podavače už nebyl tlak tak velký) , že zásobníkům s kapacitou na max a dlouho uložených ve zbrani ochabuje pružina a snižuje se tak spolehlivost. Někteří to řeší naplněním o mínus dva náboje, jiní střídají po určité době zásobníky a někteří nevěří ani jednomu a pořídili si revolver :mrgreen: . Nechal jsem něco přes čtyři týdny naplněné dva zásobníky, z čehož jeden byl ve zbrani a druhý v sumce. Pistole byla v nylonovém pouzdře zajištěná páskem na „sucháč“ bez náboje v komoře, takže tlak na pružinu byl jako při stavu max + jeden. Zhruba dva týdny jsem to takto vozil volně v tažce a nechal protřepat v náklaďáku. Kvalita našich cest a mizerné odpružení kabiny Iveca dostatečně simulovaly podmínky v obrněném transportéru někde v Iráku :twisted: . Na střelnici bez nějakého poklepávání před střelbou všechny náboje bez problémů opustily zásobník a hned další naplnění a střelba novou várkou munice bez problémů.

Třetí „uspokojivý“ objev :roll: . Půjčil jsem si Dan Wesson Bobtail a na střídačku to porovnával s M&P 45. Mířenka na 15 metrů vždy po 8mi ranách ukázala, že přesnost zbraně (soustřel a výsledek) za dvojnásobnou cenu s trojnásobně kvalitnějším provedením oproti vyklajícímu se vojenskému „kopytu“ je v mých rukách srovnatelná. DW sice o něco více kopal, ale M&P zase vyžaduje větší soustředění při spouštění. Při rychlých dvojstřelech se to srovnávalo. Rychlá výměna zásobníku je u DW prakticky nemožná a i u Spartana jsem s tím docela zápasil a to měl o trochu větší sražení na ústí šachty – aspoň se mi zdá. Ovšem to je malá věc a dá se to technicky vyřešit. Mnohem větší nedostatek má M&P ve spoušti. A to v situaci, kdy je potřeba rychle zamířit a přesně vystřelit na větší vzdálenost, tj. od 10 metů dál. prostě se tu projevuje zvláštní charakteristika spouště a i trénovaný střelec s tímto typem zbraně dokáže strhnout :evil: . Uvědomil jsem si to právě v Opařanech, kdy jsem ani popáté nebyl schopen sejmout vzdálenějšího popříka, který škaredě vykukoval za sudem. Teprve po změně pozice a opravdu dlouhém zamíření jsem uspěl. V reálu bych na to čas neměl Ovšem největší „potupa“ :lol: nastala, když hned potom onen terč prví ranou sundala taková drobnější dlouhovlasá brunetka s 75kou, která snad byla i začátečník.

Musím pokorně přiznat :oops: , že konstrukční duch 1911 zatím ještě asi nebyl překonán, i když jsem byl jeden čas o tom víc než přesvědčen. Ovšem stále si myslím, že M&P 45 je asi zatím nejlepší pokus o náhradu klasické služební 1911ky. A spolu se mnou si to myslí i tisíce spokojených antiglokovsky naladěných uživatelů z USA. :mrgreen:

Poznámka pod čarou - míra opotřebení po 3000 výstřelech sice převážně olovem, ale faktorově na úrovni tovární munice a užívání zbraně během roku je prakticky nulová. Pouze černění na hlavni nese mírné známky otěru. Zatím dvě zádržky způsobené přibržděním závěru vlivem špatného úchopu a jedno záhadné neodpálení náboje, kdy to sice slabě cvaklo, na zápalce byl mělký otisk, ale nevystřelilo. Pistoli měl půjčenou jiný střelec. Nevím jestli ji špatně natáhl nebo špatně stiskl spoušť, ale vypadalo to, že úderník nedoběhl až na doraz. Druhé nabití a natažení opálilo náboj normálně. Zápalka byla SB.

Uživatelský avatar
Gunny
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 793
Registrován: 16.07.2007 8:06
Bydliště: Vysočina

27.07.2010 20:18

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45

Tak už mám doma taky MP 9. Jen mi chybí ten největší grip ( LARGE ) a bohužel, ten medium není to pravý ořechový. Potřeboval bych ten velkej. Neválí se někomu z Vás doma nepotřebnej ? V černý barvě. Pokud to bude v rozumné míře, zaplatím za něj co si řeknete. Nebo pokud víte, kde to objednat, byl bych vděčen za odkaz či www.

lukasv
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 410
Registrován: 06.04.2010 21:37

29.07.2010 19:26

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45

Gunny: gratulace k MP :), bohužel neválí a tady ho budeš asi i těžko shánět, buď přes dovozce nebo na e-bay. Jaký model MP máš? Pro, JG nebo klasiku?

Uživatelský avatar
Gunny
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 793
Registrován: 16.07.2007 8:06
Bydliště: Vysočina

29.07.2010 20:41

Re: Smith & Wesson M&P9 - M&P45

Klasiku. No, snad se najde dobrá duše, která mi prodá Large-grip. Nebo aspoň dá odkaz, kde objednat. Přez dovozce, se bojím, že by to bylo na dlouhý lokte.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / Glock, a další recykláty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník