Hillman
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 43
Registrován: 31.01.2013 16:55
Bydliště: Uherské Hradiště

03.04.2013 8:59

Re: sluchátka - ochrana sluchu

Hoši můžu se zeptat jaký je rozdíl mezi MSA Sordin SUPREME PRO X a SUPREME PRO??? Cenově jsou zhruba stejné asi o 500 kč dražší proX tak se ptám jestli je v nich nějaký markantní rozdíl ....

Alci
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 158
Registrován: 19.04.2012 19:23

03.04.2013 10:49

Re: sluchátka - ochrana sluchu

vodotesny mikrofony, prodlouzena zaruka. Nevim jestli jeste neco dalsiho.

BestPatron
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 91
Registrován: 21.10.2008 13:39

03.04.2013 22:41

Re: sluchátka - ochrana sluchu

Základní rozdíly mezi MSA Sordin Supreme Pro a Pro X jsou následující:
[*] PRO-X mají voděodolný kompartment na baterie
[*] PRO-X mají vnitřní polstrování náušníků z membrány, která brání propouštění vlhkostli. Když se potíte, vlhkost neproniká do vnitřních částí sluchátek (narozdíl třeba od MePaBlu)
[*] Záruka u obou modelů shodná (5 let)
[*] PRO-X jsou deklarovány jako voděodolné do 1m ... ale berme to, že spíše je to bráno jako odolné při dešti atd. Ne na všechny střelby se dostaví dobré počasí :)

Příjemné střílení přeji
M.V.

Alci
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 158
Registrován: 19.04.2012 19:23

04.04.2013 1:56

Re: sluchátka - ochrana sluchu

a nedá mi to, fakt po dobrých sluchátkách koukám, tak jsem se i na tyhle díval

voděodolný kompartment baterií mají obě verze (vlastně všechny supreme kromě basic). A 2letou záruku u PRO má na stránkách i bestpatron (stejně jako ostatní). Jen PRO-X mají 5letou záruku garantovanou přímo výrobcem (viz níže).

Tady jsou prospekty obou verzí přímo od výrobce. PRO-X má mít ještě převlek.

Supreme PRO
Supreme PRO-X

Odrazuje mě SNR 25. To je horší než moje Peltory-I :/ a já bych raději spíš silnější.

Luda
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 196
Registrován: 31.03.2013 21:17

04.04.2013 9:31

Re: sluchátka - ochrana sluchu

Objednal jsem Supreme Pro X.
Pak poreferuju.
Co jsem vycetl na zahranicnich forech tak maji diky gelovym nausnikum lepsi tlumeni nez Peltory (lepe prilnou k hlave).
Prinejhorsim pridam spunty kdyz se pobliz objevi nekdo s nakym delem :wink:

Zajimavy porovnani a recenze na elektroniky jsou tady:
http://ingunowners.com/forums/ingo_real ... udget.html
Howard Leight Impact Sport
Radians Pro-Amp
Peltor Tactical Sport
TCI DEHP Pro-X (MSA-Sordin Supreme Pro-X)

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

04.04.2013 11:17

Re: sluchátka - ochrana sluchu

Gelovy nausniky jsou lepsi protoze:
- obtecou lepe bryle apod.
- neboli z nich tolik hlava(zatlacene bryle sluchatkama do lebzne). :)


Reklama

Rimmer132
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 518
Registrován: 14.11.2007 20:21
Bydliště: Praha

04.04.2013 19:11

Re: sluchátka - ochrana sluchu

Maji nektere ze zminenych elektronickych sluchatek utlum jako nejvyssi rady pasivnich, treba Peltor III? Mel jsem nekolik let (do rozpadu) Radians nejakou tu stredni radu - objemem odpovidaly cca Peltor II, ale utlum byl pro mne (asi vlivem dalsich der v musli?) v mistnosti moc slaby. Na uzavrenych strelnicich jsem si musel pod ne davat jeste spunty.

Nezkouseli jste nekdo spunty odlite presne podle ucha?

Uživatelský avatar
Phantom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1209
Registrován: 20.01.2004 15:57
Bydliště: Praha 13

05.04.2013 13:06

Re: sluchátka - ochrana sluchu

Alci: SNR není útlum sluchátek, je to Signal to Noise Ratio - odstup signál-šum (čím vyšší tím lepší) a týká se to elektroniky sluchátek. SNR 25dB je v tomhle odvětví skoro HiFi :wink:
Tebe zajímá ta tabulka dole, která popisuje útlum na různých frekvencích a pak dole to NRR (Noise Reduction Ratio).

Ta čísla na mne dělají dojem hodně dobrých sluchátek.

EDIT: Nicméně vidím, že třeba Remington prodává i modely s NRR 28/29dB, takže MSA s 18dB budou jen takový průměr.

Alci
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 158
Registrován: 19.04.2012 19:23

05.04.2013 14:13

Re: sluchátka - ochrana sluchu

SNR je "single number rating" a je kombinace utlumu v celem (normovanem) frekvencnim pasmu (nebavime se tu o audio technice ale o ochrannych sluchatkach). 25dB je celkem málo. Určitě stačí na venkovní střelnice. Ale na kryté s velkýma rážema si budou stát (ještě) hůř než to co mám :/ Aspoň tak to zní.

BestPatron
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 91
Registrován: 21.10.2008 13:39

05.04.2013 21:20

Re: sluchátka - ochrana sluchu

Alci píše:A 2letou záruku u PRO má na stránkách i bestpatron (stejně jako ostatní). Jen PRO-X mají 5letou záruku garantovanou přímo výrobcem (viz níže).


Děkuji za upozornění, tuto chybu jsem již opravil. Nyní mají všechny sluchátka MSA Sordin záruku 5 let. Ano v oficiálních dokumentacích jsou zmíněny u některých modelů, ale se zástupcem výrobce jsme domluvili na všechny produkty 5 let. (Ale kolega který zadával ten produkt na e-shop, to přepsal z oficiálních dokumentů exaktně.)

Za danou chybu se omlouváme a už i v popiscích na e-shopu je opravena. Teď na vše 5 let.
Děkuji
M.V.

BestPatron
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 91
Registrován: 21.10.2008 13:39

05.04.2013 21:34

Re: sluchátka - ochrana sluchu

Alci píše:SNR je "single number rating" a je kombinace utlumu v celem (normovanem) frekvencnim pasmu (nebavime se tu o audio technice ale o ochrannych sluchatkach). 25dB je celkem málo. Určitě stačí na venkovní střelnice. Ale na kryté s velkýma rážema si budou stát (ještě) hůř než to co mám :/ Aspoň tak to zní.


V našem e-shopu prodáváme řadu elektronických sluchátek a protože jsem většinu z nich používal delší čas (a i MePaBlu, které již neprodáváme), tak můžu z vlastní zkušenosti potvrdit, že jedna věc je číslo SNR na obalech různých výrobků, a věc poměrně značně jiná je faktický výsledek útlumu v kombinaci právě třeba s gelovými náušníky a podobně. Je totiž úplně jedno, jaký skvělý útlum mají na obalu kterékoliv hluchátka ... pokud jejich náušník dostatečně netěsní a nesedí, ... pak tam můžou mít číslo jaké chtějí. Souboj marketingu a brainwahingu je věc jedna. Reálné zkušenosti jsou pak věcí často odlišnou.

Já osobně krom toho že MSA prodávám, tak je také nosím a nedám na ně dopustit. Pravdou je, že MePaBlu měly zvukovou filtrační metodu ještě lepší. Jenže se strašně sraly (nejen náušníky, ale elektronika a kabeláž). Měl jsem postupem času troje. Ty poslední ještě jdou, ale zaměnil jsem je za MSA a jsem spokojenější (byť tabulkově jsou "zavrženíhodné" :) ).

Navíc, ... kdo s nimi nebude spokojen, může nám je vrátit. Říkáme to všem ... a nikdo nám je zatím nevrátil. (Teda jeden pán jo, ten měl ale velmi atypickou hlavu, a prostě nespadly až tak dolů, jak měl uši. Tak jsme mu vrátili peníze a vybral si jiné zboží ... ale to není zrovna závada "hluchátek".)

Alci
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 158
Registrován: 19.04.2012 19:23

05.04.2013 23:59

Re: sluchátka - ochrana sluchu

ok, ještě nikdy jsem zboží nemusel vracet (protože do pár tisíc to nemá cenu a dražší věci si obvykle vyzkouším, ale hluchátka se dají efektivně zkoušet jenom na střelnici, navíc nejsem z Prahy a sem nedováží ani náboje, natož drahý doplňky), ale v tomhle vás možná vezmu za slovo :) Ty PRO mají dojít někdy v dohledné době (14 dnů?)

Uživatelský avatar
Radgost
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 258
Registrován: 19.05.2009 13:51
Bydliště: http://forum.britva.cz

11.04.2013 16:02

Re: sluchátka - ochrana sluchu

Mám nově Peltor Pro Tac II a v klidovém stavu mi tak divně šumí. Je to normální?

Jinak útlum je nad očekávání dobrý, prakticky jako s Peltor Optima III, které jsem doposud používal. U těch mi, když vedle mě někdo střílel z vz. 58 nevadil hluk, ale tlakové vlny. :-)

EDIT Radgost
Tak zpět. :D
Pokud mám mikrofony natočeny směrem dopředu, tak to divné šumnění způsobuje zesílený zvuk mého dechu. :lol:

ganmiki
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 58
Registrován: 01.01.2014 20:39
Bydliště: okolo Nymburka

17.01.2014 19:54

Re: sluchátka - ochrana sluchu

Ahoj, tak jsem to tady pročetl, ale stejně v tom nemám úplně jasno, protože většinou nevím kdo z diskutujících má jakou zbraň. Můj dotaz tedy budu směrovat přímo na střelce z perkusních pušek. Přátelé čím si venku chráníte sluch ? Stačí špunty ? Popravdě různobarevný sluchátka mi přijdou esteticky divný, samozřejmě pokud je to na pohodu nebudu to řešit, nicméně když vidím ty vaše uniformy, klobouky atd. tak si to nějak neumím představit a to ani nemluvím o elektronických. Další věc je aby to nepřekáželo při míření.
Děkuji za info.

Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

17.01.2014 20:04

Re: sluchátka - ochrana sluchu

Na trénink na klubovou polokrytou střelnici nosim pořádná elektronická hluchátka. Na stylové akce silikonové špunty do uší, navic to bývá na otevřených strelnicich, kde je odraz hluku menší.

Uživatelský avatar
Radgost
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 258
Registrován: 19.05.2009 13:51
Bydliště: http://forum.britva.cz

01.02.2014 19:03

Re: sluchátka - ochrana sluchu

Tak podle mlaďochů, kterým jsem na střelbu půjčoval Peltor Optima III i Peltor Pro Tac II a nazvzájem si je prohazovali je útlum u Peltor Pro Tac II dokonce ještě větší než u zmíněnýcch pasivních sluchátek. Jsou skvělé. Oproti jiným aktivním ochranám sluchu mají skvělou automatiku, která reaguje na zvýšení hluku.
Jsou, pravda, krapet dražší, ale uši mám jen jedny.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

13.08.2014 9:34

Re: sluchátka - ochrana sluchu

blbý je když ta automatika reaguje vypnutím
proto jsem kdysi el. Peltory po týdnu testování zavěsil na hřebík a vrátil se k obyč hluchátkám

Uživatelský avatar
Starosta
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 227
Registrován: 10.04.2008 10:35

13.08.2014 9:42

Re: sluchátka - ochrana sluchu

Radgost: A čím jste stříleli (ráže)? Zajímá mě právě toto srovnání - jestli má cenu jít do el. sluchátek.

4mike: A to byly přesně tyto Pro Tac, nebo jiný model?

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

13.08.2014 11:22

Re: sluchátka - ochrana sluchu

model už si nevzpomenu, placatý s výměnnýmy kryty (oranžové/černé)
to vypínání je napytel, zvlášť když Tě odpočítává RO na startu a někdo ve vedlejší stg vystřelí

Uživatelský avatar
Starosta
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 227
Registrován: 10.04.2008 10:35

13.08.2014 13:38

Re: sluchátka - ochrana sluchu

Rozumím a taky si myslím, že by to nebylo ono - o Sportech jsem to právě slyšel, tak mě zajímalo, jestli to dělají i ty Pro Tac II.
Nechce se mi topit prachy v MSA Sordinech, když to mám na hobby střílení a spíš než o nutnou komunikaci mi jde o pohodlí.
Tak koukám, jestli je rozumná alternativa s dobrým útlumem a kvalitními střevy.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Obecně o zbraních

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník