hajnrich
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 609
Registrován: 06.11.2007 19:20
Bydliště: Ústecký kraj

24.06.2016 12:15

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

K té přesnosti u Jim11: byl jsem majitelem SKS - Tula, vývrt tvrdochrom, jako nový, ústí nepotlučené a celá flinta nejevila známky opotřebení (kromě pár drobných ťukanců na pažbě) a ta flinta prostě střílela mizerně - na 50 m rozptyl 20 cm, i kdybych se na hlavu stavěl. S kolegovo SKS jsem střílel jednou dírou. A to měl nějaké rané provedení, vývrt bez tvrdochromu, ale zato pěkně vyžraný korozí :-)
Prodal jsem jí kolegovi v klubu (věděl do čeho jde) za pár stovek a ani on z ní lepší výsledek nevyždímal. Vrátil jsem se k 58 a od té doby, co se mi povedlo na 100 m dát deset ran do 5 cm (vsedě za stolem, přes origo mířidla), tak bych neměnil.

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

24.06.2016 12:28

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

Ahoj K přesnosti SKS: Já tedy dokáži s mou Yugo. SKS M59/66 opakovaně nastřílet na 50m přes otevřená mířidla takto (viz.fotka). A to střílim v současné době čínské STV (mimochodem nechápu proč na ně někdo nadává, selhač zatim žádný a opakavaná přesnost myslim slušná).

PS: včera jsem STV zkoušel taky z SVD 63 a když jsem se posnažil, tak se dokázala skupinka 5 ran navzájem dotýkat. Až mě to překvapilo.
Přílohy
terc_STV.JPG

Uživatelský avatar
M M
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 295
Registrován: 07.05.2015 17:07
Bydliště: Wienerschnitzel mit Budweiser Bier

24.06.2016 12:55

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

K presnosti - mam Tulu 1955 (edit 1954 :oops:), rozptyl na 50m z 10 ran mam nejakych 7cm. Akurat je to na hranici toho ako dokazem presne zamierit s tym rozmazanym cielnikom ... a po dlhsej dobe mi slzia oci :(. A chcem strielat aj na 100m. Potom co som zacal prebijat a intenzivnejsie strielam s Galil-om som zistil ze ten diopter je super (potrebujem len este vyriesit mensiu dieru - overene pokusom so zaslepkou prepichnutou spendlikom). Tam ale este aj budem skusat optiku - SKS chcem zmenit podla moznosti minimalne.

@Jim11 - tento konkretne maju nemecki Brownellsovia, chcu za to 28.60. Malo by to byt jednoducho vymenitelne s tym ze sa vyberie original. Su varianty ktore su prevrtane alebo takato co sa "podstrci" pod tu osku drziacu original a je pritlaceny tym perom.

Mozno je to kravina vrazat do nej prachy ale mne sa ta flinta paci - napriek tomu ze je to len "na blbnutie". Prehrabem rozne varianty a nieco objednam. Dam potom vediet.
Naposledy upravil M M dne 24.06.2016 13:10, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

24.06.2016 12:57

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

Špatně vidím, spoušť je tvrdá a velmi dlouhá. Nečekám zázraky, ale nikdy to nemám komplet pohromadě. Vždycky je něco dost stranou. Tak nevím, jestli to přičítat sobě, střelivu, nebo flintě.
Přikládám dva terče, jeden je střílen s maďarským střelivem a druhý s přebíjeným střelivem, navážka 1,5 gramu a střely vyrobené swagingem z nábojnic 7,65, váha 8gramů. Prach S053. Střílím na 50m, na 100 bych to asi neviděl vůbec. Když k tomu napíšete svůj názor, budu rád.
Přílohy
DSCN0950.JPG

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

24.06.2016 13:31

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

No, pravda je, že takhle nastřílim bez problémů s mojí SKS M59/66, kde ale oproti rusum chodí velice slušně spoušť, vývrt je jak zrcadlo a neni chromovany. S kamarádovu ruskou SKS se mi takhle nastřílet nepodařilo.

Občas přemýšlim o prodeji M59/66, ale pokaždé když s ní zajdu na střelnici, tak mě přesvědčí si jí nechat :-)

Uživatelský avatar
Rooney
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 82
Registrován: 11.04.2015 23:45

10.07.2016 12:06

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

Tenhle typ dioptru všichni v US hrozně hejtěj...rozpadá se to a není to ideálka. Když tak zkusit sehnat tech sights dioptr http://www.tech-sights.com/sks-products/


Reklama

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

10.07.2016 23:31

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

O něčem podobném jsem už přemýšlel, jen mě odrazuje vrtání děr se závity do masivu pouzdra závěru. Je to nevratná úprava a to bych nerad. Zkoušel jsem jednoduché průhledítko v tom místě, které bylo instalováno na neodymovém magnetu, který drží jak sviňa, bohužel zpětný ráz s tím vždycky hnul.

Uživatelský avatar
M M
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 295
Registrován: 07.05.2015 17:07
Bydliště: Wienerschnitzel mit Budweiser Bier

11.07.2016 8:07

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

Ja uz mam ten platok na ceste, takze za par tyzdnov poreferujem. A nadavky nan som pri zbeznom hrabani sa na sieti nezaregistroval - pominuc to ze svetlovodna muska co este robia zakryva skoro cely terc :mrgreen: (nemam v umysle, nechavam tam povodnu). A este ktosi preklinal ako tazko sa dava dolu z ruskej SKS to povodne. Takisto nechcem vrtat takze to zadne pre mna nie je alternativa.

@Jim - na otestovanie ake by to bolo s tymto "prednym" platkom zober obycajne cierne zaslepky, nalep ich viacej cez seba (nech nepresvitaju), preraz to v strede ako by si potreboval a chyt to na originalne hledi obycajnym pruznym lepidlom na papier (napr. taky ten valcek). 50 ran co som experimentoval mi to ustalo bez problemov.

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

11.07.2016 10:42

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

Ale já si myslím, že toto průhledítko má sloužit k zostření obrazce mušky v hledí, takže odstraňování původního hledí nemá smysl. Při jeho nastavení a kouknutí do průhledítka je vidět vždy muška v hledí, ať se koukáš jakkoliv. Pak tento obrazec přeneseš na terč a je to.
Nemusíš korigovat mušku v hledí stranově, ani výškově. Míření je tak o mnoho komfortnější. Z nouze to řeším tak, že si černou zálepku s dírkou nalepím na pravé sklo brýlí a zostří se pohled na mířidla. Mám už 2 dioptrie na dálku. Pak popiš zkušenosti na SKS. Hlavně mě zajímá připevnění na flintu a řešení s kolíkem na rozborku. To z těch obrázků není jasné. Nebylo by na škodu nafotit detaily.

Uživatelský avatar
Rooney
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 82
Registrován: 11.04.2015 23:45

12.07.2016 0:18

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

U tech sights se nic nikam nevrtá. Akortá se vymění původní rozborkový čep. Ty zadní "červíci" jsou na vymezení vůlí oproti pouzdru a jen se ho dotýkají.

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

12.07.2016 11:36

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

Aha, takže to vlastně není napevno. To se ale musí po každým čištění zbraně zase znovu nastřelovat, protože by zbraň nešla rozebrat. To mě nepřipadá moc chytrý.

Uživatelský avatar
Igrlik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 17.11.2005 22:23
Bydliště: Prešov, SR

12.07.2016 12:35

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

Ten diopter sa nenastreľuje, lebo slúži iba na zväčšenie hĺbky ostrosti pri pohľade cezeň na štandardné mieridlá. Je tam "plusmínus trolejbus" nastavený tak, aby boli mieridlá optimálne v jeho zornom poli. Má dve clony s rovnakým otvorom, líšia sa výškou, aby zodpovedali výškovým nastaveniam cieľnika - do 200m a 300m a viac.. a tie sa preklápajú podľa toho, ako máš práve nastavený cieľnik.

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

12.07.2016 18:05

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

V tom případě se tedy musí při každé rozborce povolovat 4 červíky a pak znovu utahovat. Takže něco takového vyrobit doma by neměl být problém. Já na svojí SKS něco podobného řeším, doufám, že to bude jednodušší. Pokud se povede, umístím fotky.

Uživatelský avatar
Rooney
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 82
Registrován: 11.04.2015 23:45

12.07.2016 18:16

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

Ty červíky použješ při instalaci a pak je už necháváš být. Rozborku provádíš klasicky, akorát namísto páčky tam je šroub, který zároveň drží i dioptr. červíci jen vymezujou vůli a jakmile je jednou člověk nastaví, už na ně nesahá....
Je to vymyšlený a funguje to, jinak by to v US nemělo pomalu každý druhý SKSko na sobě :-D

navip
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 24.09.2010 14:37
Bydliště: okr.Český Krumlov

17.07.2016 20:53

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

Igrlik píše:Ten diopter sa nenastreľuje, lebo slúži iba na zväčšenie hĺbky ostrosti pri pohľade cezeň na štandardné mieridlá. Je tam "plusmínus trolejbus" nastavený tak, aby boli mieridlá optimálne v jeho zornom poli. Má dve clony s rovnakým otvorom, líšia sa výškou, aby zodpovedali výškovým nastaveniam cieľnika - do 200m a 300m a viac.. a tie sa preklápajú podľa toho, ako máš práve nastavený cieľnik.

Pokud je to myšleno jako vtip - tak dobrá, pro ty co ho nepochopili se samozřejmě jedná o normální dioptr kterým se čumí na mušku a tu pak položíš na cíl dle své úvahy- střed, spodní okraj a td. Nastřelení se provede příčným posuvem otvoru dioptru o jednotlivé cvaky a základní výška u 100 se vyladí šroubováním mušky a další překlápěním dioptru, u 200 je i svislé klikání. Smyslem dioptrického míření je přeci nahradit tříbodové míření / hledí, muška, terč/ dvoubodovým/muška, terč/ a navíc si prodloužit záměrnou- to znamená zvýšit přesnost míření :wink:
Samozřejmě tam funguje i ten efekt zaostření hledí průhledem přes otvor dioptru jako přes clonu, ale lepší je mít tento otvor na střeleckých brýlích- pevný nebo iris clonou, můžete si jeho polohu vyladit tak, aby vám při míření dopadal obraz miřidel na tu část sítnice, která dá nejostřejší obraz.

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

17.07.2016 23:23

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

Dovolil bych si oponovat, ne tedy tomu, k čemu slouží ono zařízení, kterému se tady říká dioptr. Ale tomu, co píše navip. A to sice tomu, že lepší, než píše Igrlík, je koukat přes irisovou clonu v brýlích na otevřená mířidla. To tedy ani náhodou. Právě způsobem, který popisuje Igrlík odstraníme možnost chyby zarovnání mušky výškově i stranově v hledí. Protože pevně nastaveným průhledítkem nemusíme sledovat výškové a stranové nastavení mušky v zářezu hledí.To za nás vykoná nastavení předem.Kromě toho zostříme pohled na mířidla tak jako s irisovou clonou. Stačí jen při míření sledovat špičku mušky a záměrný bod na terči. Tedy podstatně jednodušší a tvrdím i komfortnější a přesnější míření, než přes nějakou clonu na brýlích. Ta pouze zostří pohled na mířidla, nic víc.

Rimmer132
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 518
Registrován: 14.11.2007 20:21
Bydliště: Praha

18.07.2016 13:24

Jenže jak píše navip, samotné hledí je pak zbytečné, hledím je průhled dioptru.

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

18.07.2016 14:30

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

Neřekl bych, že hledí je zbytečné. Naopak velmi potřebné. Při každé rozborce je nutné ten dioptr či průhledítko (nevím jak to nazvat) sundat. Představa, že se ti ho podaří připevnit na stejné místo i po sborce je podle mně iluze. A bez hledí, podle kterého to ve chvilce došteluješ ti nezbyde nic jiného, než to znovu nastřelit. Jsem ostatně přesvědčen, že tato pomůcka byla zkonstruována právě jen pro takovou funkci, jak tady popsal Igrlík.

navip
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 24.09.2010 14:37
Bydliště: okr.Český Krumlov

18.07.2016 21:54

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

Z těch fotek, pokud mne zrak neklame, je jasně(sice neostře)vidět, že plátek hledí je demontován. Čep, který zamyká kryt závěru vůči rámu je nový a ty červíky to ustavují těsně suvně, bez vůle, také vůči rámu a tak nechápu co se tam při demontáži má rozladit. To samotný plátek hledí má větší vůli - zkus si s ním příčně zakvrdlat a navíc pokud bys zvedl hledí z 1 na 3, tak ti to hledí zakryje pohled dioptrem na mušku. Ta Igrlíkova uvaha je, předpokládám,pouze teoretická - nebo ho tam má snad namontované :?:

Uživatelský avatar
M M
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 295
Registrován: 07.05.2015 17:07
Bydliště: Wienerschnitzel mit Budweiser Bier

18.07.2016 22:37

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

Konkretne k SKS - co som vyrozumel z diskusii na US forach ohladne tych TS100 / TS200, tak povacsinou originalny cielnik (hledi) vyberaju. Cize nie je to v style "priclonenia" originalnych mieridiel. Na ine modely zbrani ale skutocne robia aj tuto variantu. Staci pogooglovat. Ja uz mam ten vymenny dioptricky cielnik vo Viedni, takze ak stihnem v piatok / sobotu nahodit, cez weekend otestujem.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník