Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2443
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

05.02.2016 16:04

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

Jim11 píše:Dnové razidlo je 19 a naproti 70. Tak nevím, jaký je to výrobce.

Spíš bych řekl, že to bude 61 naproti 70. :)
61 je Čína, rok 1970. Zelené bude měděnka. A s pár ulítnutýma ranama holt u vojenských patron za pár kaček musíš počítat, zvlášť když už se mele z posledního a doprodávají se náboje bůhví odkud.

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

05.02.2016 16:40

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

Je to presne tak, 61=cina a 70 = rok. Ono nesmis s tou nabojnici otacet, ale precist najednou oboje cisla razeni :lol: :wink:
Jinak nezoufej, ja mam taky naboje z STV a rozptyl maji 2x takovy nez ruske naboje :wink: Nehlede na to, ze maji daleko vetsi ranu, takze jsou ocividne podsypane hodne slusne.
Ale kazdopadne trefovat se s tim da.
Ja z SKS na 50 metru s rusakama se vlezu v pohode do 5cm pres otevrenbe miridla. S tema STV cinanama, to bylo 2x tolik :? Kazdopadne kdyz uz tady priste napises kolik ti to utika, je dobre napsat presne miry v cm. At si je hned jasne, jestli je to opravdu moc a nebo je to v norme :wink:

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

06.02.2016 0:19

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

Tak přikládám terč, 20 ran stříleno na 50m s oporou otevřená mířidla. Mám 2 dioptrie na dálku a tak si lepím černou zálepku s proraženou dírkou na sklo pravý brejle, abych ostřeji viděl na mířidla. Terč je velikost A4. Na ten černej nalepenej flek vlevo dole jsem mířil, jelikož jsem na předchozím terči, který zde neuvádím, zjistil že to chodí doprava.
Přílohy
DSCN0885.JPG

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2443
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

06.02.2016 1:05

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

Jo, to je na padesátku teda dost zlé.
Ale těžko takhle z fleku říct, jestli je to patronama, kvérem nebo rukama.
Ideálně s sebou přístě vzít víc střelců a víc druhů střeliva. :)

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

25.02.2016 20:18

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

Ted tak koukam na nabidku BVS.cz a ocividne zasoby SKS 45 se ztencujou, kdyz ta flinta ted uz stoji 6200,- Nedavno byla jeste o litr mensi :shock: Navic co jsem tak zaslechl, tak jsou to uz vesmes pouzivane zbrane. Takze se asi dovazi nejake posledni zasoby bych rekl. Ale kdo vi. Defakto i SVT 40 skocilo na hodne divokou cenu uz pred casem. Treba SKS 45 bude za nedlouho taky jeste o neco nahore.

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

20.04.2016 23:13

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

Dobrý večer přeji, moje flinta je zřejmě nějakej nedodělek, protože ostrá hrana nábojový komory ohryzává náboje včetně střely. Je to běžný jev, nebo soudruzi zapomněli dokončit náběh na spodní hraně nábojové komory?
Taky bych poprosil o radu, jestli je reálné zkrátit chod spouště. Že je dost tvrdý mě ani nevadí, ale strašně dlouhý, máčkám a čekám že to spustí a nakonec to práskne, kdy už tomu přestávám věřit. Podle toho to taky vypadá v terči.
Přílohy
DSCN0942.JPG
DSCN0940.JPG


Reklama

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

21.04.2016 10:56

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

Tak me to moje flinta nedela. Ted jsem zkusil nadrcnout a pak se podival na naboj, a je ok. Podle fotky bych rekl, ze ja tam ten nabeh mam malinko vetsi nez ty na te tvoji. Jinak se mi zda, ze ta tvoje flinta je bud nejak zahnojena zapecenou vazelinou, nebo to bylo nejak rezave. Mas to cele nejake flekate a i to drevo asi neco zazilo jak jsem si vsimnul u:o :wink:

Co se tyka spouste, tak s tim toho asi moc neudelas, bo je to celkem slozitejsi(moc hejblatek) a je tady moznost, ze to pak nebude bezpecne. Jinak jestli ti to drhne, tak vytahnout cely spoustak, vyprat ho v benzinu a po ususeni do nej natlacit vazelinu, jako primo do mechanizmu, kde se to o sebe tre. Neskutecne to zjemni chod spouste. Jinak to ze te prekvapi rana, by prave melo byt v poradku :wink: Proste mackas mackas a najednou BUUUMMM. Me osobne delka chodu spouste prijde uplne v pohode, takze je to asi vec zvyku.
Přílohy
SKS.jpg

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

21.04.2016 17:37

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

Díky za reakci, dnes jsem jemně zabrousil a zaleštil náběh do komory a už je to OK. Bohužel na střelnici už to je horší. Mám to čínský střelivo a jestli to není tím, čím by to mohlo tedy být? Podotýkám, že nejsem zrovna střelec, ale tak jak z SKS, nastřílím ze svý křesadlovky, ba co dím, ještě líp. Je možný, že by mohla být vada ve flintě? Lauf je na pohled rovný, svítí jak nový, nevím, jak se přesvědčit čím to je.
Ta fotka co jsem poslal je zesvětlovaná, takže to možná vypadá zasviněný. Ale ten povrch je od soudruhů vcelku hrubej. To by mě nevadilo, nečekal jsem zázrak, šlo mě jen o to, aby to střílelo. Předpokládal jsem, že to bude aspoň tak dobrý jako Sa58. Ty jsou ovšem dražší, proto jsem volil SKS.
Ještě musím pohledat, jak se dostat ke spoušťáku a vyperu ho a navazelinuju.

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

21.04.2016 17:59

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

Nemas zac. Jinak ja nevim jak je to u vas, ale tak snad sezenes treba 50 naboju od jineho vyrobce. Proste me ty cinske smejdy litaji taky o dost hur. (Ale tohle se ti tady uz psalo davno, a jak vidim tak sis to k srdci moc nevzal, kdyz jsi to jeste nevyzkousel, to je pak tezke radit :roll:)
Osobne ale z SKS nastrilim lip, nez z 58cky :wink: Ale kazdemu vyhovuje neco jineho, a taky nevim v jakem stavu a kolik ma to tvoje SKS za sebou. Takze tezko radit a soudit takhle na dalku. Proste sezen kvalitnejsi naboje a zkus to. Kdyz ani tak to nebude ono, tak asi bude problem ve flinte. Jeste to treba nekomu pujc, kdo strili z dlouhych zbrani na nejake rozumne urovni a uvidis.
A ten spoustak si nekde najdi na netu, jinak staci jen Zajistit pojistku, a pak jak je cidlik u luciku, tak na ten se potlaci treba sroubovakem, nebo ostrym nabojem. Ono se to vyhakne ze zobacku a pak uz jde cely mechanizmus ven. Ale radeji se podivej na nejake video na youtube.

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

21.04.2016 22:35

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

Jasně, díky jen jsem uvažoval na papíru, co by asi muselo být na flintě špatný, že střílí blbě. Střelivo někde seženu. Jinak bych řekl, že ta flinta je nová, žádný ošoupání toho náběhu u komory, žádný otlučení pažby, naše zkušebna přesně z doby, kdy jsem to koupil. Video se spoušťákem jsem našel, už jsem ho i vyndal, doufám, že půjde stejně dobře nasadit.

frantisekkozisek
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 204
Registrován: 06.03.2013 20:09
Bydliště: Ústí nad Orlicí

22.04.2016 20:29

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

Že by to bylo nábojema se mi moc nezdá. Mám SKS co má naběháno asi 5000 ran a s číňanama mi to na 50 m nastřílí soustřel 5 cm. Skoro bych řekl, že to může bejt jedině střelcem :-) Ale třeba se pletu

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

23.04.2016 7:06

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

V tvem pripade to klidne tak byt muze, to se nevylucuje. Me osobne ale cinske naboje litaji podstatne hur. Uz jsem to psal o par prispevku drive. Kdyz dam rusa nebo nase bxn tak to chodi jak ma. Navic u tech cinanu je podstatne citit, ze jsou vic podsypane.(Celkem slusna pumelice) Alespon teda sarze co mam ja, znaceni nabojnice nahore 61, dole rok 74, pomosazena plechovka.

Proste nevidim v tom vedu, kdyz mu to strili tak spatne, tak zkusit vymenit naboje. Kdyz to nepomuze, tak jineho strelce. A kdyz ani to ne, tak je proste neco s flintou. Proste vyrazovaci metoda :wink:

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

23.04.2016 9:44

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

Kdo je prosím výrobcem nábojů nahoře 23 a dole 76? Nějaké mám na zkoušku slíbené. Nábojnice zeleně lakovaná.

Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

23.04.2016 10:29

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

23 jsou maďaři.S těma číňanama pozor.Není číňan jako číňan.Mám rok 72 a z kosy mi choděj nejlépe ze všech zcivilněnek co jsem zkoušel a to včetně bxn!

MartinRst.
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 169
Registrován: 06.03.2012 19:14

23.04.2016 13:22

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

,,Číňani" ze ,,sedmdesátek" nejsou vůbec špatné střelivo, mají jen dost tvrdá jádra, skoro až na samou hranici toho co je povoleno označit CIP, zato čínské ,,šedesátky" jsou naprostá tragédie, mají slabý výkon a velký rozptyl, skoro jako současná čínská produkce, těm je lepší se obloukem vyhnout.

Uživatelský avatar
M M
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 295
Registrován: 07.05.2015 17:07
Bydliště: Wienerschnitzel mit Budweiser Bier

23.04.2016 22:45

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

@Zajic - vdaka za ten tip na zjemnenie spustaku. Dnes som v ramci cistenia vytiahol aj spustak, preplachol a dal tam vazelinu. Fakt to pomohlo *palec nahor*.

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

24.04.2016 6:50

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

M M : Vubec neni zac, ale diky to potesi. Tak ono ja to psal myslim tady uz driv, ale nikdo tomu asi moc neveri, ze by to pomohlo. Je to dane hlavne proto, ze je tam hodne hejblatek a moc trecich ploch. Ze kterych olej po chvilce vytece. Kdezto vazelina pekne drzi, maze a vymezuje.

Ted jeste muzes zkusit vratnou pruzinu na pistek, co jsem tady pred par lety vymyslel. Vysledek je ten, ze se chovani zbrane zlepsi(min to kope), a nabojnice to nehazi nekde za kopec :D

Carlito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 373
Registrován: 22.03.2009 14:56

24.04.2016 7:07

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

MartinRst. píše:,,Číňani" ze ,,sedmdesátek" nejsou vůbec špatné střelivo, mají jen dost tvrdá jádra, skoro až na samou hranici toho co je povoleno označit CIP, zato čínské ,,šedesátky" jsou naprostá tragédie, mají slabý výkon a velký rozptyl, skoro jako současná čínská produkce, těm je lepší se obloukem vyhnout.


Mám stejnou šarži jako Zajíc a moui potvrdit, že v kose to kope a plamení jako 50ka, ale na terči to má minimálně dvakrát větší rozptyl než maďaři. Je to speciální munice pro odrážení útočících mas. Odstrašující randál a není potřeba přenášet, ono si to cíl najde samo. :mrgreen:

Z jeho SKS a náboji jsem střílel taky a výsledky jsme měli srovnatelné. Takže chyba střelce to není. Ten trik s vazelinou mohu taky potvrdit. Opravdu to pomohlo a to bylo v době střelby pod nulou.

Uživatelský avatar
M M
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 295
Registrován: 07.05.2015 17:07
Bydliště: Wienerschnitzel mit Budweiser Bier

24.06.2016 10:45

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

Skusali ste niekto na SKSke takyto dioptricky cielnik (po vasom "hledi" ;)) ? Potrebujem vyriesit problem starnuceho strelca - mam to prilis blizko oka a rozmazane. Skusenosti s mieridlami na Galil-e ukazuju ze by to mohlo byt pre mna dost prinosom. Trhalo by mi srdce davat na SKS nejaku prapodivnu montaz s optikou.
SKSApertureSights.jpg

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

24.06.2016 12:12

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

Jak bys to tam chtěl uchytit? Jednoznačně by to pomohlo zostřit obraz mířidel. Kde se to dá sehnat? Je to šikovná věcička. Já požívám černou terčovou zálepku s vyseknutou dírkou. Přilepím si ji na pravé sklo brýlí a hodně se to zlepší. Tohle by bylo ale skvělý, jen nevím, jak to uchytit, aby to bylo pevné.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník