Uživatelský avatar
MouseSentinel02
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 172
Registrován: 19.05.2014 17:51
Bydliště: České Budějovice, Plzeň, Klatovy, Sušice

13.02.2015 5:07

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

Ahoj, plánuji nákup Simonova a chtěl bych se zeptat na co si dát při nákupu pozor? Rád bych variantu s chromovanou hlavní a komorou. Od jakého roku je sověti začali chromovat? Popřípadě není tu někdo z Plzeňska nebo Klatovska, kdo by mě z něho nechal vystřelit? Díky

frantisekkozisek
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 204
Registrován: 06.03.2013 20:09
Bydliště: Ústí nad Orlicí

13.02.2015 15:17

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

Chromovat se začalo buď v roce 52 nebo 53, teď nevím. Ale na první pohled to poznáš. Pokud to bude zrcadlově zrcadlovitá hlaveň je to tvrdochrom. Určitě bych zkoukl v jakém stavu jsou píst, a jednotlivý části závěru, jestli nejsou vyžraný od koroze. Většinou se střílí starý vojenský střelivo a pokud někdo nečistí, tak to bude sežraný, obzvlášť ten pístek. Jinak nejlepší je zbraň přímo vyzkoušet, ale vím, že to nejde vždy. Dobrý SKS musí střílet na 50 m téměř na flek :-)

Břídil
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 47
Registrován: 28.07.2014 11:06
Bydliště: Prostějov/ČB

14.02.2015 0:11

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

Na mém SKS byl nakřivo nosič mušky, muška nepružila a protáčela se při střelbě. Jinak určitě zkontrolovat uložení železa v pažbě, to je darebný a bývá tam vůle. Opotřebení se na mém kusu začalo projevovat nejdřív na kladivu a hranách závorníku. Dobře bych si prohlídnul vnitřek plynové trubice, pokud byl předchozí majitel dobytek tak tam to určitě bude vidět.

Uživatelský avatar
MouseSentinel02
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 172
Registrován: 19.05.2014 17:51
Bydliště: České Budějovice, Plzeň, Klatovy, Sušice

07.07.2015 20:44

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

Tak jsem si přivezl novou uloženku domů a musím říct, že nábojová schránka mě velmi mile překvapila. Na to, že by to měla být nestřílená uloženka, tak náboje z pásku do ní lezou lehce jako po másle a překvapilo mě, že se do ní lehce vejde hnedle 11 nábojů. Takže v pomhle spokojenost. Ale nadpažbí mi ve zbrani velmi nepříjemně kvedlá, lze to nějak líp upevnit a nebo to je normální jev?
Dále bych měl dotaz na pažbu. Nejsem příliš spokojený s barvou dřeva. Je taková světlá a lak obouchaný. Chtěl bych docílit takové té tmavě kaštanově hnědé, kterou na hodně kusech vídám. Je na to třeba nějaký speciální lak a nebo mám prostě jen smůlu a taková pažba musí být už z výroby? Děkuji za odpovědi :)
Přílohy
WP_20150701_001_compressed.jpg

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4036
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

08.07.2015 8:11

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

Barvicky a uprava povrchu:
povrchova-uprava-pazby-t1592-100.html

Uživatelský avatar
Rooney
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 82
Registrován: 11.04.2015 23:45

08.08.2015 21:06

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

Tak tímto tématem jste mi nasadili brouka do hlavy pánové!
Původní plán nákupu kosy coby kvéru do průseru se chvěje v základech a docela mě to SKS láká...a jako bonus představa, že by se to asi sneslo i v MS na lov škodný apod. coby nouzovka...jéje.
Každopádně když to shrnu - pokud oželim zásobníky a rychlý sypání stovek nábojů do terče, vyhraju si s pažbením a nebudu od toho čekat přenost terčovky, ale spolehlivou robustní věc do nepohody, je to v poměru cena/výkon celkem jasná volba...nebo sem nějaké důrazné proti přehledl?


Reklama

Uživatelský avatar
MouseSentinel02
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 172
Registrován: 19.05.2014 17:51
Bydliště: České Budějovice, Plzeň, Klatovy, Sušice

08.08.2015 21:58

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

No, já několik let střílel s jen s Kosou a pořád jsem si říkal, že SKS kupovat nebudu, že je to podobný, až jsem před nedávnem neodolal a tu SKS jsem koupil jen jako takovou sranda zbraň. No a teď je realita taková, že už mě Kosa skoro nebaví :D Ikdyž je zrovna můj kus takovej DoDo, tak mě prostě to SKS baví víc. A nemůžu se nabažit toho nabíjení z pásku :D

jirka119
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 223
Registrován: 09.03.2009 22:34
Bydliště: Český ráj

09.08.2015 13:07

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

Předchozí dva příspěvky-nelze než souhlasit.Také jsem prošel vývojem přes Sa 858 a nakonec jsem skončil u Simonova ročník 53.Prostě je to takový víc retro střílení no.

Uživatelský avatar
Rooney
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 82
Registrován: 11.04.2015 23:45

11.08.2015 19:14

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

Tak jsem nakonec povolil a jedno SKS přidal do sbírky. :-)
Obrázek
Sčíslovaný kompletně, pokud si někdo nedal hodně, hodně práce aby to tak jenom vypadalo, tak původní Tula z roku 53 bohužel bez čištění v pažbě.
Už se třesu co předvede na střelnici :)

frantisekkozisek
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 204
Registrován: 06.03.2013 20:09
Bydliště: Ústí nad Orlicí

20.11.2015 17:10

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

Poslední dobou mi nějak zadrhávala spoušť při zpětném pohybu, tak jsem to rozdělal a ejhle, nějaká součástka se mi tam polámala, tak jsem ji vytáhl a zkusil to dát zase dohromady a ono to fungovalo, zdá se, že úplně normálně. Pouze mi teď jde "vystřelit", když je závěr asi 0,5 cm otevřen, což si myslím, že před tím nešlo, ale jistej si nejsem. Víte někdo co je to za součástku, jaký má přesně význam a kde by se dala případně sehnat? Děkuji za všechny odpovědi.

sks.jpg

Uživatelský avatar
Rooney
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 82
Registrován: 11.04.2015 23:45

28.11.2015 13:56

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

Je to tzv. rebound disconnector - sks spoušt funguje tak že když se závěr dovře, zatlačí na takové to šídlo vpředu, to zarovná tenhle disconector se spouští a searem a tak odblokuje spoušť.
Shnánění bude horší. Občas ebay, ale je třeba je ukecat aby poslali do CZ, nebo koupit celej spoušták.

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

28.11.2015 16:07

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

Nebo to dat nekomu sikovnemu svarit. Kdyz se to zavari kvalitne a pak krasne zabrousi, mohlo by to vydrzet :wink:
Ale rozhodne me prijde pitomost, neco vymontovat z mechanizmu a strilet bez toho, to si koleduje o pruser nebo o to, ze se tam vysype jeste neco dalsiho :?

Uživatelský avatar
Rooney
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 82
Registrován: 11.04.2015 23:45

28.11.2015 16:39

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

Pravda, donbaská ocel umožňuje v případě přejetím BVPčkem svařit a vykovat :-D

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2444
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

28.11.2015 16:47

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

Zajic píše:Ale rozhodne me prijde pitomost, neco vymontovat z mechanizmu a strilet bez toho, to si koleduje o pruser nebo o to, ze se tam vysype jeste neco dalsiho :?

V tomhle případě ani ne.
The SKS Carbine says the rebound disconnector “was originally used to guide the trigger arm…It was eliminated in Russian SKS Carbines in mid-1951 as unnecessary to the proper functioning of the trigger group, and from Chinese carbines with pinned barrels.”

Uživatelský avatar
Rooney
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 82
Registrován: 11.04.2015 23:45

30.11.2015 20:07

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

Tady bych si dovolil nesouhlasit. Tenhle popis vvychází z nějakýho pseudo us manuálu, nicméně Yooper ukazuje, že to bylo naopak - Nejdřív nebylo a až an pozdějších modelech se vyskytovalo...a moje Tula rok 53 to jenom potvrzuje.
http://www.yooperj.com/SKS-13.htm
Právě kvůli bezpečnosti to bylo přidaný, a právě kvůli bezpečnosti to ATF nechce vidět odendaný, protože by to bylo považováno za snahu překopat zbraň na full auto

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

30.11.2015 21:53

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

To je zajimave, takze jsem preci jen mel pravdu :D

Jinak nevim jestli jsem to kdysi uz nepsal, ale kdyz je tady rec o spoustovem mechanizmu. Tak je dost resene to, ze ten chod spouste je hodne hrbolaty a prelesteni spouste neni jen tak jednoduche pro mene sikovne jedince.

Ja ted znovu vyzkousel na uplne nove spousti bez uprav jen jednu malickost, a to tu, ze jsem mechanizmus namazal vazelinou, jen z lehka jsem to tam nastoural spejli kam jsem se dostal, vcetne i bocni dirky. A puvodne spoust s jasnym hrbolem a pridrhnuti ke konci, se razem stala po cele draze maslova :) Pred touto operaci jsem to jeste promazal olejem, ale chod zustal hrbolaty beze zmeny :!:

Takze doporucuju vyzkouset, vazelinu dostat do mist, kde se to pohybuje ta kostka, ozub kladiva...Osobne jsem to testoval na 2 SKS a vysledek byl hooodne znatelny :) Rekl bych ze tim jak je to opracovane hrube, tak ta vazleina pekne zamazne ty ryhy a zacne to pekne klouzat.

Cela operace je na par minut, a vysledek je znatelny ihned. Jen je treba teda tu vazelinu dostat do vsech mist co se o sebe trou :wink:

Kdo to vyzkousi, at napise jestli se mu to taky zlepsilo jako me.

Uživatelský avatar
Rooney
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 82
Registrován: 11.04.2015 23:45

02.12.2015 14:22

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

Vazelinu se mi tam cpat moc neche...možná zkusim měděnou pastu....

komisar-martin
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 17.10.2014 18:47

09.12.2015 0:51

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

Páni, dnes som doniesol domov celkom pekný kus. Odhadujem, že to bude nejaký repas, má odstránený bodák a jeho montáž, odfrézované ústie. Trocha sa toho bojím - uvidíme.

Po vyčistení a zložení mi pri naťahovaní záveru vŕzga pružina. O niečo sa drie. zbraň som prekontroloval a je zložená, ako má byť. Tj, vratná pružina záveru hrubým koncom do záveru, tenký koniec zapretý o puzdro záveru. Neviete, o čo by sa mohlo jednať?

Plus ešte jedna vec. Ospravedlňujem sa vopred, že neovládam terminológiu. Súčiastka, ktorá prenáša energiu piestu do záveru (prechádza popod mieridlá) má na tenkom konci malé vybratie. Z kruhového profilu je odobraný milimeter materiálu. Zohráva to tam nejakú úlohu? Mám to pri skladaní umiestniť tak, aby vybratie smerovalo nahor, nadol? alebo je to jedno?

Ďakujem.

ondrush
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 60
Registrován: 20.09.2013 13:29
Bydliště: Brno

09.12.2015 15:22

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

komisar-martin: neviem, aky ma pruzina hruby koniec a tenky koniec. do zaveru jednoduho tu zvlnenu cast a tu rovnu von. a pruzinu nezapierat o puzdro zaveru, ale iba ju na toto puzdro volne polozit, pruzina sa zapre o kryt, ked ho nasadis.

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

10.12.2015 23:25

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

komisar-martin:

:shock: dle tveho pipisu jsem celkem zmateny i kdyz tu zbran vlastnim :lol:

Ja tu pruzinu davam tou zeslabenou tyckou smerem dopredu=dovnitr zaveru. Tim padem ta rovnejsi cast pruziny couha dozadu. Kdyz to das jak jsi psal opacne, tak to proste bude spatne najizdet pri pohybu zaveru, a to je asi to co popisujes.

Jinak pekny kus by byl bez odfrezovaneho usti :wink: Tohle naznacuje nejspis hodne nesetrne cisteni nebo celkove zachazeni se zbrani. Nic mene, nejlepsi by bylo priste dodat fotky, ono kdyz to popisujes, je to preci jen na predstave kazdeho z nas jak to asi vypada, tak ti nikdo nerekne jestli je to ok nebo ne :!:

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník