Uživatelský avatar
Kojot
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 18
Registrován: 27.02.2016 19:58
Bydliště: Záryby

16.05.2016 22:43

SigSauer P320

Ahoj, potřebuji poradit s poladěním Sigu P320. Pokud mi zůstane závěr v zadní poloze po vystřelení zásobníku, lze pouze s velkou silou závěr shodit (opětovně nabít) Odmáčknout palcem skoro nelze, musím použít druhou ruku a i tak je to hodně velká síla.
Lze tento záchyt nějak poladit, vyleštit nebo tak něco. Nebo mě rovnou pošlete za puškařem?
Díky za případný nápady...

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

09.08.2017 13:31

Re: SigSauer P320


Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2441
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

09.08.2017 16:54

Re: SigSauer P320

Chlap to na videu dokázal odpálit i úderem gumovým kladívkem do zadku závěru, takže lehčí tělo spouště to asi úplně nevyřeší.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

20.09.2017 12:14

Re: SigSauer P320

trump.jpg

s i g
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 587
Registrován: 03.12.2007 22:28
Bydliště: Praha

24.10.2017 21:22

Re: SigSauer P320

d7213fcba29d14d5e75f2a52174a9f99.jpg


na různých obrázcích a videích na internetu jsem si všiml,
že existují různé způsoby a rozsahy vnitřního frézování závěrů.

víte někdo proč to je?
jestli se jedná o rozdílné období výroby, nebo určení místa odbytu?

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

28.01.2018 10:35

Re: SigSauer P320



Reklama

Marty333
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 60
Registrován: 26.03.2012 15:54

04.09.2018 16:49

Re: SigSauer P320

To s i g: Snad není příliš pozdě, ale doufám, že se mi podaří uspokojivě odpovědět. Firma SIG Sauer poměrně dlouho experimentovala s různým způsobem frézování závěru. V této době by mělo být minimálně 7 variant frézování. Může jich však být nyní i mnohem více kvůli příchodu nových modelů X Series a M17. Určité změny na závěru by také měly vzniknout u výrobce při zaslání zbraně v rámci Voluntary Upgrade Program (dostupné pouze pro zákazníky a dealery v USA, příp. ozbrojené složky USA a Kanady)
Ty nejvíce "vykuchané" by měly pocházet z prvních sérií, kdy se zbraně testovaly pro spolehlivé použití lehkého tříštivého střeliva za účelem nabídky některým velkoodběratelům (předpokládám, že jsou tím myšleny ozbrojené složky). Výsledkem drastického odlehčení však byly zjištěny problémy v podobě enormních rychlostí pohybu závěru a nespolehlivého přebíjení. Od této přemíry vyfrézovaných otvorů a drážek bylo upouštěno a jak se zdá, dělo se tak postupně. Proto tolik variant. Svým způsobem se tedy jedná o různá období výroby.
Hmotnost závěru a rozdílné frézování by měly mít vliv na chod spouště. Ve vztahu k přiložené fotografii by horní závěr měl mít brzký reset spouště ve srovnání se spodním závěrem, u kterého by chod spouště před resetem měl být znatelně delší. Nicméně větší délka chodu spouště mohla být odpovědí na zjištěné problémy s bezpečností při pádu (,,drop safety").

dufino
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 01.01.2019 18:48

01.01.2019 19:01

Re: SigSauer P320

Ahoj, má už někdo tuto zbraň po "bezpečnostním upgrade"? Vím, že je k dispozici na prodejně, pro Evropu je pouze v rámci výměny součástek, v USA se i frézuje do závěru, na US forech si úpravu chválí, že je odstraněn "klik" fungující i bez natažení zbraně, spoušť má ještě lepší průběh než už takto dobrá co byla z výroby, dost mě zajímá, jak to funguje se systémem úpravy co je dostupný zde a jestli jste využili zbrojíře, nebo si to dělali samy - na prodejně, co jsem se bavil to až tak jednoduché asi nebude...moc díky za každý poznatek! Mě ta zbraň hodně vyhovuje po všech stránkách, i jsem přemýšlel, že to nechám být jak to je...ale...

s i g
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 587
Registrován: 03.12.2007 22:28
Bydliště: Praha

03.01.2019 1:10

Re: SigSauer P320

na stránkách pražského prodejce k tomu píší:
Problém s pádovou pojistkou.
Na internetu koluje spousta videí, na kterých je vidět jak při pádu pistole řady P320 na zadní část závěru a tvrdou podložku dojde k nežádoucímu výstřelu, pokud je nabit náboj v komoře. Je to velmi podobná situace jako u pistolí CZ SHADOW, kde je pro vynikající kvalitu spouštění potlačena pádová pojistka.
V současné době je možná přestavba na bezpečnější systém. Zbraň se předá naším prostřednictvím dovozci a ten u firemního puškaře zajistí "přestavbu." Tento krok zvýší bezpečnost zbraně při jejím pádu na zadní část závěru a tvrdou podložku. Bohužel zásadně změní chod a odpor spouště. Musíte zvážit, která varianta je pro Vás vhodnější. Přestavba se provádí bezplatně.


Můžeš se zeptat, za kolik by ti to přestavěli zpět, pokud by ti to nevyhovovalo....

Ještě moje osobní zkušenost s tím "klikem":
mě naopak obrovsky vyhovuje, protože s tím můžu sušit double tap s reálným uvolněním spouště, resetem a znovu zmáčknutím.
Na rozdíl od ostatních SF a SA pistolí, kde spoušť po promáčknutí zůstane "mrtvá" nebo od DA pistolí,
kde sice můžeš promáčknout dvakrát, ale nesimuluje to reset pro druhý výstřel již v SA režimu.

dufino
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 01.01.2019 18:48

03.01.2019 9:03

Re: SigSauer P320

Ahoj, díky za info, podobné jsem včera dostal od dovozce. Asi to nechám být jak to je, protože takto mě to vyhovuje a víceméně jsem tu tu zbraň koupil kvůli tomu, jak chodí teď...nicméně "upgrade" balíček si asi pořídím ..

Obsah fóra / Krátké zbraně / Glock, a další recykláty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník