Piggy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 24.07.2012 20:38

13.12.2013 0:49

Re: Signální zbraně a střelivo

Člověče, asi máš pravdu :(
Ale třeba by to šlo uhrát na materiální stránku - není přece rozdíl, jestli odpaluju světličky z plynovky nebo ostré. Když tak zkusím do Silvestra ještě vymyslet nějakou obezličku.
jpp píše:Záleží, jak je na střelnici napsaná balistika, respektive provozní řád. My máme v provozním řádu napsáno, že lze střílet všemi zbraněmi
Paráda, běžím si vyřídit výjimku na T-72 a pak se u vás ohlásím :P

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

13.12.2013 6:25

Re: Signální zbraně a střelivo

v každý skupině je vždycky pár rypáků a jeden superrypák, tímto zdravím Piggy

máme nějakej zákon, kterej je velmi tolerantní a je zbytečný si to kazit

už tě vidím, jak říkáš policajtům - nezloběj se na mne, já jsem socka, co si nemůže koupit za litr plynovku, tak tady střílím ze zbraně kategorie B

Piggy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 24.07.2012 20:38

13.12.2013 23:12

Re: Signální zbraně a střelivo

Díky za uznání 8)
Ale vážně: o tom Silvestru jsem začal v trochu jiné souvislosti
Piggy píše:Navíc z ní není kde legálně střílet - leda snad na Silvestra (vezmeme-li městskou vyhlášku jako "zvláštní právní předpis"). Zamotal jsem to dostatečně?
Vidím, že ano :roll:

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

13.12.2013 23:29

Re: Signální zbraně a střelivo

Slavil jsem před 2 lety silvestra na chatě u kamaráda, kterou má na kopci nad dvacetitisícovým městem.
Bylo krásně vidět, takže jsme měli město v údolí jako na dlani, včetně okolních vesnic. Napočítali jsme 8 signálek, respektive 8 míst kde lítali nahoru 26,5 mm signály od šrapáků, přes OSPčka až po deště.
K tomu tam bylo kolem 10 odpalů 40mm ROs.
Takže si není potřeba dělat iluze, jaká je realita... Zákon je ale jasný...

Osobně bych hodil všechny signální zbraně do Dčka a byl by pokoj. Jenže z podobné myšlenky by dostal plk. Bambas nepochybně záchvat nepříčetnosti...

Piggy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 24.07.2012 20:38

14.12.2013 0:51

Re: Signální zbraně a střelivo

Znovu jsem se zamyslel a zjistil jsem, že jsem se krutě mýlil:
Piggy píše:já si totiž neumím představit ani nabytí signálky pro sportovní účel.
Zákon 288/1995 Sb., který vyžadoval pro signálky zvláštní povolení, výslovně předpokládal jejich užití držiteli ZP skupin B až H (tedy samotné C také stačilo) a uváděl doslova toto:
Důvodem k povolení je zejména potřeba těchto zbraní a nábojů k zajištění
a) bezpečnosti provozu a práce při činnosti vykonávané zejména odpalovačem ohňostrojů, pyrotechnikem, střelmistrem nebo lesníkem,
b) bezpečného provozu na střelnicích,
c) pomoci v nouzových situacích, zejména u záchranných služeb nebo rizikových sportovních činností.
Takže se omlouvám všem, koho jsem zpochybňoval :oops:
Jo a abych dostál pověsti rypáka: myslím, že je možné předem počítat se situací KN a pro tento případ se připravit (co když třeba spadnu z posedu a zlomím si nohu?).

jpp: proč zrovna Bambas?

Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

14.12.2013 13:02

Re: Signální zbraně a střelivo

Copak Bambas,ale až by se to dohmátla Nova!!!Vždyť zbraň s takovouhle ráží to už je v podstatě FLAK!!! :lol: :lol: :lol:
Samozřejmě že by signálky měly být v D.Kór v dnešní době kdy je volně v prodeji pyrotechnika složená z komponentů ROSek o různých kulových pumách nemluvě.Delší přežitek z dílny Čúzzs.
Jinak je samozřejmě jasné že v rámci zákona se jedná o B takže volná střelba nepřichází v úvahu!!!

To Piggy:
plk. Ing. Zdeněk Bambas = ředitel SZBM PČR


Reklama

Piggy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 24.07.2012 20:38

14.12.2013 14:31

Re: Signální zbraně a střelivo

Taky bych dal signálky do D, ale nikdo se mě neptal :(
Já vím, kdo je Bambas, ale mám dojem, že právě co tam sedí, odtud přestaly vycházet vyložené nesmysle, ba možná i naopak :wink:

Companieros
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 131
Registrován: 01.03.2011 13:22
Bydliště: Mladoboleslavsko

19.12.2013 16:24

Re: Signální zbraně a střelivo

Neví někdo, jak se lišily náboje s černým dýmem a šrapnelem? Oba dva náboje by měly být značené černým proužkem. Ale jeden má ústí zakryté rovným umělohmotným kolečkem černé barvy a jiný náboj má na tom ústí černý plastický křížek - která je která?

PS, jasně že to zjistím, když je odpálím, ale to dělat zatím ještě nechci :-)

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

19.12.2013 17:58

Re: Signální zbraně a střelivo

Šrapáky jsou hladké, dým má křížek (jako všechny dýmy)... Jo a bacha černé dýmy rády hoří a dobře zapalují...

Bohemund
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 193
Registrován: 29.04.2013 6:54

19.10.2014 15:55

Re: Signální zbraně a střelivo

Může mít vliv na výškový/dálkový dostřel signální světlice délka hlavně? V prodeji jsou signální pistole, ale i pušky. Může při použití stejného střeliva v těchto dvou zbraních dojít k vyššímu/delšímu dostřelu vlivem toho, že puška má delší hlaveň?

Díky za úvahy, případně přímé zkušenosti.

Bohemund

Uživatelský avatar
Artifex
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 601
Registrován: 18.01.2009 17:51
Bydliště: Brno

11.11.2015 16:24

Re:

sstepan píše:To Mugen:
Na nošení (E) ti signálku nepovolí (Jak to vím? No, ehm, zkusil jsem to. :roll: Paní za přepážkou vypadala, že omdlí. :lol: )


No vidíš, v Brně to není problém, důvody jsem napsal B i E, úřednice ani nezvedla zrak

Předchozí

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník