Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

05.08.2009 18:29

Re: Signální zbraně a střelivo

pistole signální+značka výrobce+ ráže

ffox
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 15
Registrován: 17.07.2012 20:21

22.12.2012 12:03

Re: Signální zbraně a střelivo

Mohu se zeptat jak bych mohl prodat náboje do signálky, aniž bych z toho měl problémy?

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

23.12.2012 12:15

Re: Signální zbraně a střelivo

Co zkusit zelený sport ? Tam je normálně mají...

ffox
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 15
Registrován: 17.07.2012 20:21

23.12.2012 14:00

Re: Signální zbraně a střelivo

Necituju tesne predchazejici prispevek! ufo

koukal jsem a nenašel jsem ...........

Uživatelský avatar
tuareg
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 467
Registrován: 07.03.2009 17:29
Bydliště: EU

17.03.2013 16:43

Re: Signální zbraně a střelivo

Zvažuji nákup signální pistole.
Chci něco železnýho, ne plast.
A teď jakou vybrat?
Víte někdo jaký je rozdíl mezi těmito modely a co byste doporučili:

Signální pist.vzor 44/81
Signální.pist.Z-Brno vz.44
Signální pist.Z-Brno vz.44/67
Přílohy
CZUB 44 81.jpg
CZUB 44 81.jpg (8.89 KiB) Zobrazeno 18596 krát
Z BRNO 44.jpg
Z BRNO 44.jpg (3.41 KiB) Zobrazeno 18659 krát
Z BRNO 44 67.jpg
Z BRNO 44 67.jpg (3.2 KiB) Zobrazeno 18610 krát

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

17.03.2013 17:29

Re: Signální zbraně a střelivo

Mám zkušenosti se všemi co uvádíš ve zúženém výběru.
Co se týče funkce, rozdíl není žádný. Konstrukce je až na detaily taky stejná. Liší se to jen drobnými detaily a povrchovkou. Co vybereš záleží jen na dostupnosti a tvém vkusu...


Reklama

Uživatelský avatar
tuareg
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 467
Registrován: 07.03.2009 17:29
Bydliště: EU

17.03.2013 19:33

Re: Signální zbraně a střelivo

Dostupnost výborná a cena ještě lepší :mrgreen:

lapiduch
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: 20.10.2011 19:46

18.03.2013 8:01

Re: Signální zbraně a střelivo

Taky chci koupit českou, můžeš poradit kde a za kolik ? U nás je jen GECO ( Nový Jičín)

Uživatelský avatar
tuareg
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 467
Registrován: 07.03.2009 17:29
Bydliště: EU

18.03.2013 8:10

Re: Signální zbraně a střelivo

Já pro ni pofrčím sem: http://www.rehak-lov.com/page/quick-sea ... A1ln%C3%AD
A pro náboje se stavím v zeleném sportu :mají je kus-25 kč: http://www.zelenysport.cz/scripts/hlede ... gn%E1ln%ED

o.r.k.o.
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 25
Registrován: 06.02.2009 15:15

22.03.2013 19:02

Re: Signální zbraně a střelivo

Zdravím, měl bych dotaz.Pročetl jsem celé vlákno a v jednom z příspěvků je že džitel zbrojního průkazu skupiny C je oprávněn nabývat zbraně kat. B po získání NP, což je i signální pistole.Jelikož mám jen zbroj. p. skupiny C mohu si tedy po získání NP koupit tuto pistoli??Máte někdo obdobné zlušenosti?Popřípadě co napsat do žádanky o NP? Díky

Uživatelský avatar
Katzendreck
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 97
Registrován: 25.05.2012 18:00
Bydliště: Praha

22.03.2013 23:39

Re: Signální zbraně a střelivo

Držitel ZP sk. C má stejná oprávnění jako držitel sk. B (viz §28 zákona o zbraních). Takže je možné pořídit si na něj jakoukoliv zbraň kat. B nebo C, včetně signální pistole. Do nákupky se předpokládám napíše "signální pistole", vše ostatní jako u jiných zbraní.

Bohemund
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 193
Registrován: 29.04.2013 6:54

01.12.2013 2:02

Re: Signální zbraně a střelivo

Zdravím, mám takový hloupý dotaz. Na vojně jsem nebyl, takže použití signální pistole v akci jsem neviděl. Na internetu se většinou píše, že v noci jsou světelné signály z takové pistole vidět na vzdálenost asi 5 km. Za dobrých podmínek. No a teď mi pořád vrtá hlavou jedna historická výpověď z dokumentárního filmu....... Šlo o to, že jakýsi voják Wehrmachtu co přežil Stalingrad říkal, že když je Rudá armáda obklíčila a uvěznila je v kotli Stalingradu, tak se k nim snažila probojovat armáda generála Hotha. Nepodařilo se to a Hothovi vojáci se dostali zhruba 50 km od Stalingradu. V noci prý vystřelovali světlice, aby jejich kolegové ve Stalingradu viděli, že tam jsou a snaží se k nim dostat. A ten stalingradský wehrmachťák ty světlice prý jasně viděl.

Takže je tedy možný, aby nějaká světlice ze signální pistole byla vidět i na těch 50 km? Dejme tomu v noci, v rovinatém terénu a ještě k tomu v zimě? Já vím, že je to dotaz ze skupiny debilních a že teď v jednu hodinu ráno řeším nesmysly, ale nemám s čím srovnávat a na vojně jsem nebyl. Co myslíte vy??

ffox
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 15
Registrován: 17.07.2012 20:21

01.12.2013 6:47

Re: Signální zbraně a střelivo

Světlice leti 100 metrů nahoru, je možné že je mohl za dobrých podmínek vidět.

Uživatelský avatar
PeSi
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 224
Registrován: 21.07.2009 17:36
Bydliště: Čakovice u Týnce nad Sázavou

01.12.2013 12:27

Re: Signální zbraně a střelivo

Čistě teoreticky: pravý horizont je při výšce člověka necelé dva metry ve vzdálenosti asi 5 km. Světlice ve výšce 100 m je viditelná z povrchu Země (stále pravý horizont) ve vzdálenosti asi 35 km. Dohromady to dělá zhruba 40 km. ALE povrch Země má s pravým horizontem pramálo společného. Neznám profil terénu u Stalingradu, ale pokud střelec byl na kopci, pak by těch chybějících 10 km mohl dosáhnout.

Kromě toho, nejsou (a nebyly) světlice jen vystřelované ze signální pistole. Wehrmacht měl spoustu "udělátek" na běžné zbraně (pistole a pušky), které uměly vystřelovat granáty a určitě i světlice. Ty pak mohly létat daleko výše výše. (Třeba naše ROSka létá až 300m).

Piggy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 24.07.2012 20:38

01.12.2013 13:59

Re: Signální zbraně a střelivo

Katzendreck píše:Držitel ZP sk. C má stejná oprávnění jako držitel sk. B (viz §28 zákona o zbraních). Takže je možné pořídit si na něj jakoukoliv zbraň kat. B nebo C, včetně signální pistole. Do nákupky se předpokládám napíše "signální pistole", vše ostatní jako u jiných zbraní.
Mám slovo do pranice: do nákupky se píše mj. důvod - neumím si představit, jak by držitel ZP sk. C odůvodil nabytí signální pistole.
§ 28
Oprávnění držitelů zbrojních průkazů
(2) Držitel zbrojního průkazu skupiny B nebo C je oprávněn
a) podle účelu užívání nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit sportovní nebo loveckou zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo sportovní nebo loveckou zbraň kategorie C
Dokonce by šlo usuzovat, že by mu měla být odmítnuta registrace zbraně kat. C, která není legálně použitelná k loveckým účelům.

P.S. Vůbec je to zajímavý překladatelský - zpět, právní oříšek: já si totiž neumím představit ani nabytí signálky pro sportovní účel. Pro ochranu ŽZM jistě ano, třeba na horskou túru (ne, nemyslím proti medvědům). Sběratelství samozřejmě, ale zbývá ještě "jiná zájmová činnost", pro kterou ovšem není odpovídající skupina ZP.
Navíc z ní není kde legálně střílet - leda snad na Silvestra (vezmeme-li městskou vyhlášku jako "zvláštní právní předpis"). Zamotal jsem to dostatečně?

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

01.12.2013 15:43

Re: Signální zbraně a střelivo

No, praxe je taková, že signálky se v 99% případů registrují na sport a střílet s nimi samozřejmě můžeš pouze na schválené střelnici. Cokoliv jiného je přestupek, tedy mimo krajní nouzi, což oslavou silvestra těžko zdůvodníš... :mrgreen:
To, že je to na palici postavené nemá cenu řešit. Jestli jde vydat nákupka na SiPi pro držitele který nemá jinou skupinu ZP než C v praxi ověřené nemám, ale podle mě to P ČR řešit nebude. Máš ZP, máš, Chceš SiPi, chceš a pokud jako důvod uvedeš "sportovní střelbu" tak to podle mě dostaneš...

Uživatelský avatar
tuareg
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 467
Registrován: 07.03.2009 17:29
Bydliště: EU

01.12.2013 23:38

Re: Signální zbraně a střelivo

Já mám zbroják D, E. a nákupku na signálku mám vydanou na ochranu života, zdraví a majetku.

Piggy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 24.07.2012 20:38

01.12.2013 23:53

Re: Signální zbraně a střelivo

jpp píše:No, praxe je taková, že signálky se v 99% případů registrují na sport a střílet s nimi samozřejmě můžeš pouze na schválené střelnici.
Prosím o seznam střelnic, kde je schválená střelba signálkami :evil:
jpp píše:což oslavou silvestra těžko zdůvodníš
Spousta městských vyhlášek povoluje o Silvestru odpalování zábavní pyrotechniky prakticky kdekoliv - při troše dobré vůle by to jistě šlo podřadit :lol:
jpp píše:podle mě to P ČR řešit nebude. Máš ZP, máš, Chceš SiPi, chceš a pokud jako důvod uvedeš "sportovní střelbu" tak to podle mě dostaneš...
doufám, že máš pravdu :wink: ale vidím tam hned dvojí porušení zákona :twisted:

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

02.12.2013 3:00

Re: Signální zbraně a střelivo

Záleží, jak je na střelnici napsaná balistika, respektive provozní řád. My máme v provozním řádu napsáno, že lze střílet všemi zbraněmi, takže u nás je třeba signálka v pohodě.

Na sk. E jsem ještě signálku neviděl, ale jseš zřejmě v tom 1% a věřím, že to možné je...

A s tou střelbou mimo střelnici je to bohužel tak, jak jsem psal. Pokud si chceš střílet ze signálky na zahradě, buď i tam necháš schválit střelnici a nebo budeš porušovat zákon :?

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

12.12.2013 13:42

Re: Signální zbraně a střelivo

Piggy píše:[
jpp píše:což oslavou silvestra těžko zdůvodníš
Spousta městských vyhlášek povoluje o Silvestru odpalování zábavní pyrotechniky prakticky kdekoliv - při troše dobré vůle by to jistě šlo podřadit :lol:

asi jako střelba z jakýkoliv jiný zbraně kat. B nakrmený slepákama mimo střelnici
to nemá se zábavní pyrotechnikou nic společný a žádná vyhláška žádnýho města není nadřazena zákonu

čili možná Tě u toho nikdo nechytne za límec, možná

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků