Uživatelský avatar
slabyt
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 400
Registrován: 01.05.2014 21:10
Bydliště: Rakovník

26.02.2015 21:20

Re: Sig-Sauer

Eomer: Mě se právě Sigy taky líbí, už jsem si před rokem málem koupil jako první zbraň plasťáka SP2022, ale bohužel po vyzkoušení jsem zjistil, že je na moji ruku moc malá a špatně se mi spouští, protože přitom musím nepřirozeně kroutit prst. Ten nástřel bude určitě víc, toto byl jen odhad. Zatím jsem neměl možnost bohužel P226 pořádně vyzkoušet, pouze jednou letmo. Takže uvidím po pořádném vyzkoušení, která z trojlístku to bude.

Eomer
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 8
Registrován: 26.10.2014 14:33
Bydliště: Praha

26.02.2015 22:10

Re: Sig-Sauer

S SP2022 mám naprosto stejnou zkušenost. Nevypadal zle a šel jsem si pro něj,z důvodu ceny ani ne poloviční. Byla možnost vyzkoušet i P220 + P226 + 1911 a tak jsem toho využil. ( před asi 18 lety jsem měl zkušenost ještě s P225, ale za tu dobu člověk zapomene :mrgreen: ) Jak jsem ji vzal do ruky, nebylo co řešit :D naproti tomu mě překvapila 1911 , která je pro mě úzká a nějak mi vadila poloha pojistky.

Uživatelský avatar
slabyt
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 400
Registrován: 01.05.2014 21:10
Bydliště: Rakovník

26.02.2015 22:19

Ja si ji zkusim pujcit na Leiku v Plzni. A zkusim dat aspon 100 naboju, to by mi melo dat dost informaci :-) rozhodne vic nez par ran. Ta SP2022 me moc mrzela, tak bych si rad konecne koupil sveho Siga :-) ale porad mam strach z tech nahradnich dilu.

Odesláno z mého HTC Desire X pomocí Tapatalk

Eomer
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 8
Registrován: 26.10.2014 14:33
Bydliště: Praha

26.02.2015 22:59

Re: Sig-Sauer

Tak náhr. dílů se taky trochu bojím, ale někdo to tu řešil napřímo s výrobcem a snad to zafungovalo :?: No vratná pružina za cca 2000 :cry: , nebo za kolik jsem ji viděl. U zkoušení je dobré si dát také pozor na vypouštění závěru. Když jsem např kombinoval revolver Ruger 141 a pak SIGA, nadzvedal jsem si nevědomky tuto páčku a při prázdném zásobníku mi nezůstal závěr v zadní poloze.

Uživatelský avatar
slabyt
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 400
Registrován: 01.05.2014 21:10
Bydliště: Rakovník

26.02.2015 23:06

Bohuzel i ta cena mozna bude pro me limitujici, mozna se budu muset omezit pouze na kusy z druhe ruky. Ja uz pistoli strilim, tak snad s uchopem nebude problem. A problemem je, ze bych u rad novejsi typ s montazni listou. Jinak diky za pripominky a informace.

Odesláno z mého HTC Desire X pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Harmitsch
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 187
Registrován: 23.08.2010 16:02
Bydliště: Podhůří Šumavy

27.02.2015 9:40

Re: Sig-Sauer

Právě v Leiku v Plzni jsem ho zkoušel - je to sice stařičká pistole co občas neodpálí, ale splnila to, co jsem od zapůjčení očekával. Doporučuju. Syačí zavolat, objednat se na konkrétní hodinu a můžes střílet do omrzení....
(jinak také mám Jericho semicomp a v porovnání s P226 mi do ruky sedne jak pr*del na hrnec. Takže tohle bych neporovnával)


Reklama

Uživatelský avatar
slabyt
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 400
Registrován: 01.05.2014 21:10
Bydliště: Rakovník

27.02.2015 11:48

Na Leiko si obcas zajdu, takze vim jak to tam chodi. Snad si tam zajdu pristi tyden.

Odesláno z mého HTC Desire X pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
slabyt
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 400
Registrován: 01.05.2014 21:10
Bydliště: Rakovník

02.03.2015 19:46

Re: Sig-Sauer

Tak jsem se právě vrátil z Leika, kde jsem zkoušel ten Sig P226. Musím říct, že pistole mě ohromila, krásně se s ní střílí, dobře mi sedí do ruky. Jen bych volil raději gumový grip než ty dřevěné střenky, co na tom mají oni, ale i tak to bylo perfektní, po prvních cca 10 ranách jsem si zvykl na spoušť a její reset, mrtvý chod a odpor. Mrtvý chod je podle mých subjektivních dojmů celkem mikro oproti méme Jerichu. Odpor byl o malinko vyšší, ale zase měla spoušť příjemně hladký a pravidelný chod :-) Výsledek se s Jerichem bohužel moc nedá srovnat, prostě mi ta izraelská kráska asi nesedí. Velký klopný efekt jsem nepozoroval, přišlo mě to hodně podobné, zpětný ráz byl takový měkčí a subjektivně menší. Sice model z Leika je už z těch použitějších, takže občas neodpálil, ale i tak je podle mě ve skvělé kondici (na to co má asi za sebou), takže se asi slitinového rámu bát nemusím. Nakonec přikládám terč, nezalepené stříleny dvojstřeli na 15 metrů, zbytek mířená pomalá střelba na 25 metrů. Na toto se s Jerichem bohužel skoro nedostanu.
Přílohy
IMAG0332.jpg

Uživatelský avatar
Macek73
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 34
Registrován: 06.08.2012 11:34
Bydliště: Berounsko

05.03.2015 17:29

Re: Sig-Sauer

chtěl bych se zeptat místních kdo vlastní 226 X-five, jak se jim s tím střílí a eventuálně jaké disciplíny s tím střílí. Osobně mne zaujala deklarovaná přesnost. Líbil by se mi X-five Match.
Vím bude to asi pěkná pálka. Já bych s tím střílel asi jenom KVZ, SBTS na víc nemám čas.
Spíš o tom uvažuji zatím v teoretické rovině, kvérů mám habaděj a slušnejch, to spíš tak pro radost a jistotu, že to může být jen rukama :D
Taky by mne zajímalo, kolik asi střelců tohodle krasavce vlastní, já na to ještě na závodech moc nenarazil... snad jsem viděl jednou na Mistrovství republiky SBTS, jinak vůbec...

díky za komentáře

temeraf
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 124
Registrován: 14.09.2011 12:41
Bydliště: Praha

05.03.2015 18:02

Re: Sig-Sauer

zacinal som s X-five mierenkou na KVZ, nie je problem s tym nastrielat majstrovsku triedu. Ja mam rekord na zelenu figuru(terc sa myslim vola P135) 100 zo 100, medzinarodny(50-20?) 97 zo 100. Zena nastriela podobne. Ked by to ale malo byt len na mierenku tak by som isiel do x-six, predsa je tam o palec dlhsia hlaven a zamerna. Od minuleho roku zo seba robim debila na IPSC lvl I zavodoch, ale vysledky su sposobene niecim medzi zemou a zbranou. :roll:

Uživatelský avatar
Macek73
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 34
Registrován: 06.08.2012 11:34
Bydliště: Berounsko

05.03.2015 21:26

Re: Sig-Sauer

příležitostně si vystřelím i jiné závody, takže šesti palec nechci, navíc 6" je náchylné na jakoukoliv chybičku. V 6" mám revolver. Od Rudly Trojana jsme měl půjčenej Sig Sauer P210 v 5" provedení. Sice se mi to blbě drželo (ta originál pažba je děs, proč tam nedaj od Nilla ze SuperTargeta?) a po druhém zásobníku jsem měl na zelené figuře taky 100 :)
Jenže P210 se blbě akčně a rychle natahuje (SBTS štafety) a tak právě pokukuju po tomhle. Navíc štelovatelná spoušť a vůbec je to univerzál snad na cokoliv. Na IWA jsem to měl v ruce a chutnalo mi to.
IPSC jsem taky zkoušel, docela mi to i šlo, ale ekonomicky a časově to nejde provozovat. Těch drahých koníčků mám víc.

Na X-5 našteluju 1,4kg na spoušti? Oni tam uvádí Newtony a teď honem nevím jak to převést na kg :-)

temeraf
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 124
Registrován: 14.09.2011 12:41
Bydliště: Praha

05.03.2015 21:43

Re: Sig-Sauer

spust sa da stelovat od 1.0-1.6kg

Uživatelský avatar
Macek73
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 34
Registrován: 06.08.2012 11:34
Bydliště: Berounsko

05.03.2015 21:57

Re: Sig-Sauer

to je přesně co potřebuju! Na CZ 75 IPSC ST mám jen několik deka a tak na SBTS ani KVZ oficiálně nemůžu, tak s tím občas střílím lokální parkur, to tady nikdo neměří ;-)
Na ostatních mám 1,4kg a to je ok. A co mám na zakázku od Picka 1911, tak to je strašně mlsný na patrony, sice když se povedou tak to lítá jednou dírou, ale vždy udělat takové náboje :-)

Uživatelský avatar
slabyt
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 400
Registrován: 01.05.2014 21:10
Bydliště: Rakovník

12.03.2015 22:53

Re: Sig-Sauer

Měl bych ještě jeden dotaz, asi nejspíš na viktorcistic a temeraf. Jak k nám dostáváte příslušenství a náhradní díly k Sigům? Objednáváte z Německa? Chtěl bych, pokud bych P226 koupil, vyměnit všechny pružiny psané v servisním předpisu, který sem do vlákna někdo před časem dával, a taky dokoupit E2 grip kit + světlovodnou mouchu.

Uživatelský avatar
onevan74
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 557
Registrován: 22.06.2010 12:08
Bydliště: Plzeň

13.03.2015 8:58

Re: Sig-Sauer

Já bych se bejt tebou zkusil zeptat Aleše Chudoby ze Zbraně Liberec. On jich má spousty, vozí je a střílí s nima.

Uživatelský avatar
Harmitsch
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 187
Registrován: 23.08.2010 16:02
Bydliště: Podhůří Šumavy

13.03.2015 8:59

Re: Sig-Sauer

Sig dováží firma Banzai. Když jsem potřeboval se SIGem poradit, vždy mi bleskově poradili. Zkusil bych pro začátek právě zde. Zjišťoval jsem tam na svého P239 pružinu, a bez problémů.

temeraf
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 124
Registrován: 14.09.2011 12:41
Bydliště: Praha

13.03.2015 10:50

Re: Sig-Sauer

osobne ked som nieco potreboval tak to bola kombinacia banzai/triebel.de a dovoz USA.

Uživatelský avatar
slabyt
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 400
Registrován: 01.05.2014 21:10
Bydliště: Rakovník

13.03.2015 12:42

Re: Sig-Sauer

Do Banzai jsem právě psal, ale vůbec mi neodpověděli. Ptal jsem se na případnou možnost dodání přesně těch věcí, které jsem popsal i zde. Zkusím asi napsat znovu a také se zkusím dotázat u Zbraně Liberec. Nechci po případném koupi pistole řešit to samé co teď u Jericha, že když budu chtít nějaký doplněk nebo díl, tak ho bude problém sehnat.

Rimmer132
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 518
Registrován: 14.11.2007 20:21
Bydliště: Praha

13.03.2015 15:30

Re: Sig-Sauer

slabyt: k té kvalitě - mám X5, se kterým první majitel nastřílel něco pod 10k s major laborací. Na spasování to nemělo vliv, pozoruju jen otisk (ne otlak) zamykání v okně závěru. Když jsem nad tím kdysi taky bádal, určitý konsenzus očekávatelné životnosti těch klasických duraláků je 50-100k dle zacházení - takže tě asi přežije... Aspoň pokud si špatnou údržbou nedopustíš odření eloxu z kolejniček, dural pak jde rychle do kytek.

Jinak je X5 bez problému, akorát aspoň ten můj nevytahuje nábojnice s ožvýkaným okrajem, geometrie vytahovače je v 9L tak tak. P225/226 byly zcela bez závad. Vzhledem ke kvalitě a zároveň ceně bych se nebál pistole z druhé ruky... Náhradní díly reálně nejsou potřeba, pružiny si necháš dovézt z USA. E2 grip kit a nějaké blbiny mám navíc, případně napiš.

Ad pistole z Leika - pokud je to ta, kterou jsem tam viděl, má výrazně slabší pružiny, takže je lehounká spoušť, ale může mít problém s odpalováním.

Uživatelský avatar
slabyt
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 400
Registrován: 01.05.2014 21:10
Bydliště: Rakovník

13.03.2015 15:45

Re: Sig-Sauer

Rimmer132: Díky za rady, o kolejničkách jsem se už dočetl, že musí být v pořádku a neošoupané, jinak se hodně rychle opotřebovávají. Takže to bude jedno z míst, na které se zaměřím, a po případné koupi bych na tyto místa nepoužíval řídký motorový olej jako teď na ocelové Jericho, ale pořídil kvalitní mazací tuk.

Rám je opravdu jedinné místo, o které se bojím, přeci jenom nevím co se s pistolí dřív dělo. Náhradní díly věřím že nejsou úplně třeba, ale je to jen věc a tak se čas od času něco rozbije. Popravdě o nějaké velké úpravy asi nemám moc zájem, pouze to co jsem napsal. Jsou to téměř vše věci, které se, až na mířidla, dají udělat doma bez zásahu puškaře.

Už jí tam mají hodně dlouho, takže to nejspíše bude ona. Mají u ní buď demontovanou, nebo odbroušenou páku vypouštění. Spoušť mi tedy moc lehoučká nepřišla, ale to může být subjektivní. Díky za nabídku pomoci, nejpozději do července chci mít jednu z té dvojce (CZ/Sig) doma.

Edit: k tomu mazacímu tuku, zde jsem se dočetl, že je to lepší než olej a podobné tekuté lubrikanty. Bohužel jsem nějak nenašel zde uváděné tuky, ale dalo by se případně použít něco z toho, co má v nabídce např. obchod Alliancze? Třeba Benchrite
BLUE GOO Bolt Grease nebo mazací tuk Pro-Gold?

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / Pistole - ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků