Uživatelský avatar
cartmann
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 165
Registrován: 20.01.2004 21:14
Bydliště: Liberec

21.09.2009 9:48

Seštelování optiky

Zdravim,mam dotazek ohledne optiky.Koupil sem malorazku s optikou winchester 3-9x32.
Kdyz je utazena zadni cast, cim se koriguje oko,tak vidim krasne kriz,ale rozmazane cil,kdyz vysroubovavam az do pozice,ze vidim ostre cil,tak ale vidim hodne rozmazane kriz. Kde je chyba?
Kdyz sem to vysrouboval cele ven,tak kriz v tubusu je pridelan na takovem krouzku a ten muze po zavitu se posouvat uvnitr tubusu.
Pak take kdyz zaostrim treba na zoom 3x a zmenim zoom jinak,uz zase to vidim rozmazane a musim doostrovat...
Je to normalni?

Optikam nerozumim,ale myslel sem,ze kdyz si sesteluju sve oko,tak by to na zoom nemelo mit vliv,ze se to pak hybe cele a korekce oka by mela byt stejna.

Dekuju za rady...

Uživatelský avatar
cartmann
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 165
Registrován: 20.01.2004 21:14
Bydliště: Liberec

21.09.2009 10:37

Re: Sestelovani optiky

ja ji nekupoval i s malorajdou 451 sem to koupil za 2t, a i tak strili dost presne kdyz udelam kompromis mezi ostrym cilem a jeste viditelnym krizem...

tak me zajimalo jestli se s tim necha neco delat.. takze asi ne....

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

21.09.2009 12:33

Re: Sestelovani optiky

na okularu se steluje dioptricka korekce tj. zaostris si kriz tak abys videl. a korekci paralaxy si zaostris cil.
Vzhledem k tomu, ze tvuj puskohled postrada moznost nastaveni paralaxy (bude tovarne nastavena na nejakou vzdalenost, bezna praxe i u znackovych puskohledu jejichz pouziti je pocitano pro mysliveckou strelbu, tam je nastavena paralaxa 100 ci 150m.), tak je tento puskohled pro tercovou strelbu k nicemu.
ATN ma taky divny system, ale protoze mi jejich provedeni ani kvalita nesedi, tak jsem to blize nestudoval. tam se rovnez nejakym zpusobem pomoci zoomu vse doostruje. Nekomu to nevadi a ani nevadi ze osnova se posouva.

omega
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 212
Registrován: 26.05.2008 18:45
Bydliště: Brno

21.09.2009 23:42

Re: Sestelovani optiky

Řešil jsem podobný problém u optiky co mám na malorážce, buď ostrý cíl a rozmazaný kříž nebo naopak. Chvíli jsem si taky říkal, že už se mi kazí zrak, ale nakonec to dopadlo tak, že jsem to odnesl k optikovi, opravci puškohledů, který konstatoval vnitřní poškození ostření ( stržení kloubu či co) a za pár set nechal spravit a vše je už v pohodě.

Uživatelský avatar
Arés
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 141
Registrován: 21.07.2018 9:05

31.12.2018 3:55

Re: Seštelování optiky

Neví někdo jak upravit/nastavit optiku NPZ PO4x24 ? koupil jsem novou optiku ( original ) nasadil na SVD ale stranový posun je na doraz a víc nejde a potřebuji aby to šlo na střed ještě o cca 10 cm doprava na 100 metrech -- Nebo je chyba na optice ? či lišta ?

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2441
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

31.12.2018 4:44

Re: Seštelování optiky

Povol ty dva šroubky na komínku, otoč kam potřebuješ, utáhni a zkus jestli to půjde dál. Pokud jo, tak to pak po nastřelení jen znovu povol a komín vynuluj.
Ale asi máš problém s lištou, tohle by se nemělo dít a je možné, že se nedoklikáš. To je Číňan?


Reklama

Uživatelský avatar
Arés
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 141
Registrován: 21.07.2018 9:05

01.01.2019 23:41

Re: Seštelování optiky

Ne tohle je Rus originalní optika NPZ PO ale jsou to ty nové co mají přísvit na tužkovou baterii u těch starších to šlo v klidu ale tady po otočení toho kroužku a dalším klikání už slyšíš jak když přetahuješ pružinku tak se bojím abych neutrhl kříž - s těmi to novými nemám žádnou zkušenost tak se raději ptám

Jinak puška SVD je Čína na Ruský to chodí jak má ale tu čínu potřebuji doladit-

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2441
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

03.01.2019 2:23

Re: Seštelování optiky

No to jsem právě myslel, jestli puška je Číňan, vím že Novosibirsk zatím v Číně není... zatím. :-)
To možná bude na reklamačku, lišta může být blbě vyfrézovaná. Možná jsou to předsudky, ale spíš bych věřil zmetku z Číny než z NPZ. Ne, že by Rus byl nějaký etalon precize, ale i tak.

Uživatelský avatar
Arés
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 141
Registrován: 21.07.2018 9:05

03.01.2019 9:42

Re: Seštelování optiky

OK dík, od 7 je už zbrojíř v práci tak mu to vezmu ale s tímto jsem se jestě nesetkal, no bylo mi divný že jsem oproti ostatním co říkaly kluci že jsem dostal k pušce nesčíslovanou optiku - asi už byla jednou reklamace, uvidíme co mi řeknou. Kolega ten koupil Čínu u SVT s krabici s optikou měl sčíslovanou s puškou :-? Při střelbě co jsme skoušely super a přesná.

Obsah fóra / Zbraně / Optika, Příslušenství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník