nico
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 108
Registrován: 09.05.2012 18:13

24.07.2012 21:08

Re: Se zbraní na soud, policii, úřad...

gunman píše:a teď mi řekněte, jaká je společenská nebezpečnost takového konání, jako je skryté nošení zbraně do banky? jaký postih mi hrozí, když to poruším?


Dovolím si skromně odhadnout, že by tě zřejmě požádali, abys odešel a příště už to nedělal. Horší bych to nečekal.

Alci
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 158
Registrován: 19.04.2012 19:23

24.07.2012 21:27

Re: Se zbraní na soud, policii, úřad...

Strážní mají pokyn,takovou osobu vyzvat k opuštění banky,neuposlechne li,hlásit přepadení na PCO-PČR.

Protože porušení "klasických" občanskoprávních či obchodně-právních smluv lze postihnout jen na základě smluvně ujednaných pokut. Pokud není pokuta smluvně ujednána a vyjádřena, nelze takovou smlouvu postihnout, resp. pouze soudním výkonem rozhodnutím, což v daném okamžiku je spíše v rovině teorie práva, případně též (a to bude častější případ - svépomocným jednáním k zamezení takovéto činnosti. Z taktického hlediska by se jednalo o VYKÁZÁNÍ a následně též VYVEDENÍ OSOBY za použití zmocnění občanského zýkona a v případě odporu osoby, které je v daném okamžiku de iure útokem i v intecích přestupkového zákona či trestního zákona (zejména nutná obrana, krajní nouze a omezení na osobní svobodě osoby přistižené při trestném činu)

"návštěvním podmínkám" některých specifických případech - veřejná tělovýchovné, sportovní nebo kulturních podniků anebo míst určených k rekreaci či turistice - tak porušení těchto NÁVŠTĚVNÍCH PODMÍNEK fyzickou osobou je přestupkem trestným dle § 47 odstavec 1 písmeno f) přestupkového zákona.Takže v praxi, pokud bude porušena stanovená podmínka (viz. smlouva spotřebitelská) na některé této akci, tak vedle uplatnění práva soukromého (viz. popsané atributy vykázání, vyvedení.....) je možný též zásah státní moci ve správním řízení trestním a to udělením pokuty až do výše 3.000,- a dále propadnutí věci a zákaz návštěvy těchto podniků až na dobu 1 roku.

Wdog
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 1030
Registrován: 25.05.2009 21:40

25.07.2012 8:30

Re: Se zbraní na soud, policii, úřad...

Rád bych předchozí právnickou bitvu usměrnil opět do praxe. Takže účastníci:
- držitel ZP: musí ze zákona nosit skrytě.
- komerční instituce (banka, supermarket): přála by si, aby k nim nechodili ozbrojení občané a nemávali zbraněmi. Právně na to má snad nárok, na dveře vylepí obrázek přeškrtnuté pistole.
Situace: legálně ozbrojený občas nosí skrytě, na obrázek kašle, takže v bance o tom, že nosí, nikdo neví -> není problém. Pokud bude vystrkovat pažbu pistole za opaskem někomu pod nosem, není zrovna chytrý. Když nosí skrytě, prošacovat ho nemohou.
Jedinou efektivní cestou je instalovat rámy a prohlídky, pokud to ovšem banka udělá, může rovnou zavřít, přijde totiž o klienty. Pokud je na vás ochranka drzá, případně vás vyhodí, stěžujte si řediteli pobočky a (nebo) změňte banku / obchod.

Problém je s monopoly a nebo státními institucemi. Letiště si víceméně nevyberete, a státní instituce (soudy, úřady) zcela kašlou na svoje klienty (živitele), protože chybí vazba: zákazník (platí za službu) - poskytoval služby. Tady víceméně musíte sklapnout, zbraň před soudní budouvou hodit do auta, pod kámen v parku a podobně :-) , a případně platit příspěvky LEXu a lobovat za změnu zákona.

Ukončení uschovávání zbraní při vstupu na některýchn soudech považuji za klasický případ úřední arogance, debility, a zneužití úřední moci vůči občanům. Stát šikanuje svoje občany stále více úředními nařízeními a zbytečnými zákony, zároveň ale brání jejich praktickému dodržování.

nico
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 108
Registrován: 09.05.2012 18:13

25.07.2012 9:10

Re: Se zbraní na soud, policii, úřad...

S tím se nedá než kompletně souhlasit.

Tady kousek, klienta banky, kde mám pár účtů, potkala ukázková věc. Vybral si pár desítek tisíc korun na přepážce. Na místě si ho vytipovali dva šmejdi. Odchazí z banky, dle přání provozovatele neozbrojen. Po pár krocích na parkovišti kouká, ... že kouká do laufu.

Takže jsme u toho opět. Zákonadbalý člověk byl neozbrojen, lump na to kašlal. Děkujeme soudruzi.

Je dost možné, že stejně vůbec neměl ZP nebo že by mu zbraň nepomohla. Ale přinutit mě banka přijít neozbrojen pro hotovost a následně se mi hned za dveřmi stát tohle, tak si to za rámeček nedají.

Uživatelský avatar
DeadMan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 963
Registrován: 13.02.2009 7:51
Bydliště: Slezsko

25.07.2012 12:27

Re: Se zbraní na soud, policii, úřad...

Musím říct že manageři pobočky banky kde mám účet jsou asi uvědoměli lidé protože už před snad rokem nebo dvěma jsem si všimnul že obrázek přeškrtnuté pistole zmizel a už se ani neobjevil zato zmrzlina pes a teď nevím ale asi i mobil tam zůstaly :wink:

shadow164
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 110
Registrován: 22.05.2010 22:11
Bydliště: Pirnik

18.01.2013 22:42

Re: Se zbraní na soud, policii, úřad...

Pánové, vrátím se ke konkrétním místům: Nevíte někdo, jak je to s úschovou u soudu v Bruntále? Mám tam jít svědčit proti členům jistého etnika a fak se mi nechce být před a po nahatý... :cry:


Reklama

BG
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 147
Registrován: 07.03.2008 13:12
Bydliště: Severní Morava

19.01.2013 8:32

Re: Se zbraní na soud, policii, úřad...

Byl jsem tam před několika lety a protože jsem hned poté nastupoval do nemocnice, tak sem měl u sebe jen nůž. Ten mi byl "zabaven" a uschován ve schránce. Takže asi schovávají. (Ale je to nějaká doba, nezaručuju). Zkus zavolat na +420 554 786 280. A pak dej vědět, jak jsi dopadl

Tada
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 15.09.2010 18:53

19.01.2013 23:44

Re: Se zbraní na soud, policii, úřad...

Kecy mít můžou, uschovat musí - i kdyby si jí měli pověsit na šňůrku na krk.

Uživatelský avatar
KamikazeCZ
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 108
Registrován: 02.08.2009 19:04
Bydliště: Brno

20.01.2013 4:52

Re: Se zbraní na soud, policii, úřad...

Z jakeho duvodu musi? Ja o tom nevim a dost o tom pochybuju.

nico
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 108
Registrován: 09.05.2012 18:13

20.01.2013 12:00

Re: Se zbraní na soud, policii, úřad...

Nemusi.

shadow164
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 110
Registrován: 22.05.2010 22:11
Bydliště: Pirnik

15.02.2013 23:14

Re: Se zbraní na soud, policii, úřad...

Takže pánvé (a případné dámy :wink: ), v Bruntále u soudu v pohodě uschovali, prakticky bez problémů; jediný komentář měli k množství střeliva, když jsem odevzdal tři zásobníky... :twisted: Že prý proč tolik? Protože jdu svědčit proti partě nepřizpůsobivých... Aha, tak to pak jo... :lol: A taky se jim líbily Black Mamby :lol:
Jediný drobný zádrhel byl, že nemají vybíjecí místnost, ba ani trubku, takže jsem musel mimo objekt vybít a vrátit se zpět...

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2443
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

15.02.2013 23:44

Re: Se zbraní na soud, policii, úřad...

Kdo by se chystal na NBÚ, tak tam mají schránky a uschovají, ale pán u rámu byl z kvéru hodně vyjevený.
Neměl problém s vybitím v budově.

Phil
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 43
Registrován: 13.06.2013 20:33

17.10.2013 0:49

Re: Se zbraní na soud, policii, úřad...

Vzhledem k blížícím se každoročním dnům otevřených dvěří na úřadech (min. zahraničí, senát, kramářova vila apod) tak info z loňska, když jsem se ptal zda když příjdu se zbraní zda jsou na to připravení.

- min. zahraničí: slečně z ochranky přišel dotaz skoro jak kdybych se ptal jestli můžu na záchod. S úsměvem řekla že s tím není problém.
- senát: dle slov ochranky s tím taky není problém. I když tam to nevyznělo tak přesvědčivě, že by měli schránky, ale spíš se tvářili, že když to nahlásíte, tak ok a šacovat vás nebudou.

(btw nebylo by od věci udělat seznam které instituce jsou gun-friendly a které instituce ne.., co myslíte?)

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

17.10.2013 11:01

Re: Se zbraní na soud, policii, úřad...

Mé zkušenosti:

Soud v Olomouci:
Neexistuje, předseda soudu zbraně uschovávat zakázal, ale můžete si ji dát do auta před soud a oni se Vám na něj občas podívají :)

Soud v Šumperku:
Žádný problém, zbraň uschovají, vypíšou papíry, pak vrátí.
Veselý příběh tam byl s teleskopem. Kluci si hráli a nešlo jim to zavřít, tak mi to s omluvou vrátili zaseknuté na krev. :mrgreen:

Tada
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 15.09.2010 18:53

21.10.2013 10:49

Re: Se zbraní na soud, policii, úřad...

To je nějaká novinka v Olomouci? Jsem tam na okresním soudě uschovával bezproblému, sice měli kecy, ale co...

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

21.10.2013 14:02

Re: Se zbraní na soud, policii, úřad...

Sorry, ten Olomouc se týkal krajského soudu v tom novém justičním paláci.
Na okrese jsem nebyl...

Uživatelský avatar
MiP9
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 264
Registrován: 23.11.2008 11:25
Bydliště: BRNO

20.11.2013 10:57

Re: Se zbraní na soud, policii, úřad...

Okresní soud Brno-venkov, Polní 39 Brno...........
Zbraň uschovají, mají k tomu určenou trezorovou místnost vedle recepce. Jediný zádrhel spočívá v časovém prodlení při vstupu do budovy, protože klíče od trezoru, kam se zbraně ukládají, má jen vedoucí směny a ten se nenachází na recepci. U mě to zabralo celkem 25-30min, takže doporučuju dostatečnou časovou rezervu.

Uživatelský avatar
Gobey
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 255
Registrován: 31.07.2011 21:22
Bydliště: Pchery / Praha 1

18.03.2014 18:32

Se zbraní na soud, policii, úřad...

Vrchni soud v Olomouci v pohode ulozeni do trezoru, vybijeci prostor k dispozici.

Uživatelský avatar
DeadMan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 963
Registrován: 13.02.2009 7:51
Bydliště: Slezsko

20.11.2014 21:45

Re: Se zbraní na soud, policii, úřad...

Nějaká čerstvá zkušenost se soudem v Karviné?

Mám svědčit proti partě zlodějů (smažky/indiáni), kterou jsem pomohl chytit a dá se předpokládat, že tam budou mít podporu celé početné rodiny (jak je zvykem), tak bych byl rád připraven.

Uživatelský avatar
DeadMan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 963
Registrován: 13.02.2009 7:51
Bydliště: Slezsko

24.11.2014 10:30

Re: Se zbraní na soud, policii, úřad...

Tak jsem si to ověřoval telefonicky a bohužel :(

Údajně tam byl problém s tím, že nemají prostor pro bezpečné vybíjení zbraní a tudíž to zrušili.

Ovšem pokud by byl problém, tak mi zajistí ozbrojený doprovod až domů :D

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků