JK258472
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 201
Registrován: 21.12.2014 11:04

11.03.2017 12:21

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

No já viděl AK74 u kámoše v Brně - dovezen ze slovencka a u puškaře předěláno na sk. B stav zbraně super, vše chodilo v klidu a jak má a to mě nadchlo pro AK 74 a tak sem koupil ale těžce sem se zklamal - povrchovku už neřeším protože tu si nechám udělat novou a asi lak u CZUB nebo někde.

Tak povrchovka na mé AK74 je fungl nová kdo ji dělal nevím jistě ale jelikož na zbrani byly úpravy na samonabíjecí a i úprava čepů a podobně počítám tedy že i tu úpravu povrchu dělal ZS jelikož ty roztlučený čepy jsou překryty tím černěním neboli fosfátováním nebo co to na tom je.

No viz foto po čištění - prostě to odpadává a leze to dolu :( :shock: :-?


A.K. ---- Nejsem jediný kdosi koupil AK od ZS a má problém, od jiného výrobce předělávek problém není a vše spasováno. To byl ode mne také poslední nákup od nich ( když nevím zeptám se ale tady jsem se přesvědčil osobně )

MartinRst.
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 169
Registrován: 06.03.2012 19:14

11.03.2017 13:37

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

Já osobně bych to reklamoval u obchodníka, který mi to prodal.

JK258472
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 201
Registrován: 21.12.2014 11:04

11.03.2017 13:47

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

Jak jsem psal povrchovka mi nějak nevadí ale je škoda že je to tak odfláklé jinak funkčnost dobrá a tu hlavně jde, v pondělí registrace a pak zkouška na střelnici ale jinak ostatní se zdá že chodí hladce a krásně pasuje krom tedy kompenzátoru což si ale udělám sám.
Originál povrchovka když je ošahaná a má svou patinu je hezčí něž to nové fosfátování :-)

Kdyby někdo jinak věděl o origo čistění pro AK 74 budu vděčný za info :wink:

munition
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 176
Registrován: 08.02.2007 10:05
Bydliště: Uherské Hradiště

11.03.2017 14:55

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

Dle informací ze Zeleného sportu je většina Bulharských AK74, které jsou zde v prodeji, montována z NZtových dílů. Povrchovku řeší přímo montážní závod v Bulharsku, takže pomlouvat kvalitu práce v ZS tady rozhodně není na místě, jelikož v tomto případě je ZS pouze prodejce. Pokud chceš reklamovat, pak reklamuj, ale nepřipisuj špatné zpracování prodejci, místo výrobce.

JK258472
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 201
Registrován: 21.12.2014 11:04

11.03.2017 15:44

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

No já zatím myslím že je to ZS na email mi zatím neodpověděli a pokud budu vědět že to není od nic určitě to přiznám ale koupil jsem AK z roku 1992 kterou předělával ZS loni a je tam pár úprav které by byli znát na povrchocce jenže při koupi byla povrchovka na celé zbrani a to v kompletním stavu takže pochybuji že by tam nezůstaly stopy po pžepravě či po práci, to černění začalo odpadávat až doma kdy sem na to nanesl balistol a utíral to hadříkam takže asi tak --- Jinak na originálu je povrchovka jiná. Nechci se tu hádat ale zatím prostě mi to připadá na ZS . Když budu vědět že to není ZS uznám to a řeknu to ale ber to že se tyto AK skladují na paletách a podobně ne v krabici po jednom. A jak sem už psal povrchovku neřeším , pro mě je důležitá jen funkčnost a je je škoda že prostě tu povrchovku odflákly ale neřeším ji :wink:

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2443
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

11.03.2017 16:04

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

JK258472 píše:Nechci se tu hádat ale zatím prostě mi to připadá na ZS .

A jak jsi na to prosímtě přišel? Po čichu? :lol:
Že je u nových skládaček je povrchovka jiná než z pušek vyrobených v 80.-90. letech není nic překvapivého. Nemám zájem obhajovat nové pušky - když jsem je viděl, byl jsem rád, že mám původní vojenský kus - ale nějak se mi nezdá, že by ve Slatině měli extra linku na povrchovku pro kalachy, takže šmejdskou povrchovku na závěru (špatně očištěný díl / špatně zvolená nebo vypečená barva) mají určitě na svědomí soudruzi z Bulharska, kteří to pro ZS bastlí.


Reklama

JK258472
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 201
Registrován: 21.12.2014 11:04

11.03.2017 16:23

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

Jak sem na to přišel ? mám originál takže můžu porovnávat a co se týče proč si to myslím je to že pokud by byla uprava zbraně nabyly by čepy a podobně přečerněny souvyslou povrchovkou jak již jsem psal výše pokud čteš všechny příspěvky popořadě.

Řešit tu povrchovku nechci, je mi to fuk napsal jsem jen co mě zarazilo na novém AK a pokud sem se někoho dotkl že jsem řekl ZS tak ať mi vysvětlí jak na předělávce od ZS je vše perfektně přečerněno, jak sundaly závěr a vše bez jediného škrábance když při koupi byla všude bez poškození ????

Leda je ještě jedna možnost že by to prodejce přestřík aby to vypadala a vtom případě by to ZS nebyl ale ještě se mi ZS k tomu ani k fotům nevyjádřil kdo dělal povrchovku.

Na AK jde stejně LAK takže mi je to fuk ale udělal jsem to jen proto abych odpověděl pár lidem kdo dělá povrch na AK :wink:

A.K.
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 169
Registrován: 30.06.2011 18:26

11.03.2017 16:38

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

nebudu si opotrebovavat klavesnici a komentovat cely opus, zkracene a strucne - vsechny BSR74 jsou poskladane v Bulharsku z NZ dilu, v naproste vetsine nepouzitych; novovyroba jsou jejich tela (receiver, ствольная коробка) ktera ani treba nemaji otvor pro cep autospouste, polohu selektoru pro davku atd, ZS zbranim zajistil toliko CIP overeni, a nektere preskladal do jineho pazbeni. Povrchovka je tez bulharska.
Klady i nectnosti se zde probiraly snad jiz 100x a soudim ze v teto veci se nic noveho napsat neda.

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2443
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

11.03.2017 16:41

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

JK258472 píše:a co se týče proč si to myslím je to že pokud by byla uprava zbraně nabyly by čepy a podobně přečerněny souvyslou povrchovkou jak již jsem psal výše pokud čteš všechny příspěvky popořadě.

Oprav mě, pokud se pletu, ale doteď jsem měl za to, že ty nové pušky jsou od výroby samonabíjecí.
Nebo že by v ISD vyrobili BSR-74 aneb "Bulgarian Sport Rifle" jako automat a v ZS to pak předělávali na Bčko? :-)

Příspěvky popořadě čtu, ale pokud se neurazíš, tak vyvěštit z tvých příspěvků, co jimi chtěl básník říci, je občas dost těžké. :D

Uživatelský avatar
Rooney
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 82
Registrován: 11.04.2015 23:45

11.03.2017 16:51

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

Já bych si pouze dovolil ukázat pár drobných rozdílů...budu argumentovat AK-47 rámem, tedy né úplně správně, ale systém je stejnej i u 74ky a nýtování pro to nehraje roli.
Předělávka z Full-auto
Musí mít díru na třetí čep viz Obrázek
Tu Bulhar nemá. Stejně tak postráda označení mezipozice voliče režimu střelby pro full auto.

Musí mít naproti vyhazovači v kolejnici výřez pro full auto spínání...viz Obrázek
To opět Bulhar nemá....
Jenom tohle stačí k jasný identifikaci jestli byl z fabriky full auto nebo ne....tyhle věci by při seběvětší snaze nikdo dobře nezavařil a nepřečernil aby to nebylo poznat...stačí se podívat na "kvalitu" úprav zavaření full auto ramene u Sa58....
a pouze púřipomínám že u Bulhara se na díry pro čepy používalo křížkové "zpevnění" díry, tay by museli zavařit i ten otisknutý křížek....viz https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... museum.jpg

Uživatelský avatar
Rooney
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 82
Registrován: 11.04.2015 23:45

11.03.2017 16:57

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

EDIT
Možná tu jsme něčemu na stopě.
Při hledání obrázků na výše uvedený příspěvek jsem narazil na http://www.beareka.cz/pusky/ak-4774-a-d ... reliva.htm
Kde je vidět že to je předělávka z full auto a výrobce je psán také jako bulharské ISD a píšou že nikdy Ačko nebyla........Takže tu asi kolují dvě varianty....jedna s rámem předělávaným, druhá novovýroba.

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2443
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

11.03.2017 17:12

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

To je IMHO ilustrační foto k předobjednávce, takhle vypadaly původní várky vyrobené z vojenských pušek.
Je tam zřetelně vidět ta stará (černá, lesklejší) povrchovka, rozhodně to není fosfát.

Uživatelský avatar
jirka.pap
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 451
Registrován: 15.08.2014 9:49
Bydliště: Rajec - Tisá

11.03.2017 17:53

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

Tyto kousky vyrobené z vojenských pušek koupíš i dnes u některého obchodníka, jsou to předělávky, sám jeden takový vlastním a kupoval jsem ho loni před vánoci.
Jak píše Rooney jsou tu dva druhy těchto 74, těch předělávek z vojenských už je ale minimum.
Co tu sleduji ty komentáře tak to vypadá že JK258472 má jeden z nich. Ten fosfát typuji na Bulhary. Sám mám dva Bulhary ale tam ten fosfát je dobrý, spíše jak píše, že je i možnost že to prodejce něčím přetřel, aby to prodal.

MartinRst.
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 169
Registrován: 06.03.2012 19:14

11.03.2017 18:05

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

Všechny dodávky bulharských IDS, které prošly ZS, byly od výroby samonabíjecí a jediná úprava, kterou na nich ZS prováděl bylo otormentování a označení zbraní v souladu s certifikátem, který vydal ČÚZZS v Praze.
Ano i já si umím představit lepší zpracování, kvalitnější povrchovku i řemeslnější provedení celkové montáže, ale nemějme prosím za 10,000kč nepřiměřené nároky a nerealistická očekávání.

Uživatelský avatar
jirka.pap
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 451
Registrován: 15.08.2014 9:49
Bydliště: Rajec - Tisá

11.03.2017 18:52

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

To ano s tím s tebou souhlasím ale nebývalo dříve pravidlem poctivá práce ? Dnes se vše dělá pro peníze a kvalita zmizela. Už neplatí že si některý obchodník udělal jméno kvalitním zboží. Bohužel dnes většina sáhne po tom nejlevnějším a proto se to sem dováží. Já osobně bych dal i 30 000 kč za 74 ve stavu A1 ale bohužel toto je nesehnatelné, ne zde v ČR.

MartinRst.
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 169
Registrován: 06.03.2012 19:14

11.03.2017 19:09

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

Bohužel embargo uvalené na Rusko, válka na Ukrajině a v Sýrii všem zájemcům o tento druh zbraní značně komplikuje situaci . Sehnat v této době něco střelby schopného se podobá často zázraku a sny o bednách nepoužitých ruských AK74 jsou fakt hodně vlhký.

munition
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 176
Registrován: 08.02.2007 10:05
Bydliště: Uherské Hradiště

11.03.2017 19:16

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

Jirka.pap: Je fajn, že bys dal za skladovku ak74 třicet papírů, ale hádej, kolik by se prodalo těch za třicet a kolik se prodalo Bulharů za jedenáct. Myslím, že to není těžká hádanka. :) Bulhar se mi zpracováním taky nijak příliš nelíbil, proto jsem si koupil funglovku Tantala a jsem naprosto spokojený. Až jednou skončí embargo na Rusko, tak se třeba funglovky za třicet dočkáš. Já osobně bych za kalacha třicet nedal. Asi nikdo to nekupuje na long range shooting, ale většina prostě proto, že chtějí mít kalacha ve skříni, nebo na blbnutí na střelnici. Na to je třicet trochu moc. Oproti tomu na sportovní brokovnici jsem nešetřil a dal ještě o dost víc. Jenže tam očekávám jiné kvality a mám jinou potřebu.

Uživatelský avatar
jirka.pap
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 451
Registrován: 15.08.2014 9:49
Bydliště: Rajec - Tisá

11.03.2017 20:20

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

munition - :-) No jsem jeden z těch co chtěj mít kalacha ve skříni :-) . Jsem ale trošku náročnější na kvalitu a bohužel té je málo a přitom by měla být samozřejmostí a ne si za ni připlácet. Na střelnici jsem jednou za měsíc tak na hoďku.Jinak za brokovnici Berettu taky přes sto tisíc korun českých a jsem plně spokojen :-) :-)

Embargo mě taky štve a stejně je k ničemu a doplácíme na to mi kůli blbé EU a ještě možná budem :-? :-? :-? :-? :-?

Uživatelský avatar
Rooney
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 82
Registrován: 11.04.2015 23:45

12.03.2017 13:26

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

Bez urážky mi IMHO přijde, že jsme na zbraně a kvalitu v ČR hrozně rozmatlení...koukněte se na youtube na to, co za AKčka se prodává v USA...oproti třeba takovým IO Inc kalachům je i Bulhar zlatej.... a když kouknete na cenu takovýho Arsenalu v US a srovnáte s cenou Bulhara...máme se tu ještě víc než dobře.

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2443
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

12.03.2017 13:47

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

To jsme v každém případě. :-)
A když už jsme u Arsenalů, tak za těch v přepočtu 28 tisíc (!) v USA dostanete tohle.
Takže myslím buďme rádi za Bulhary.

Obrázek

Obrázek

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské / klony AK

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků