Uživatelský avatar
Babyman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 475
Registrován: 23.08.2006 21:06

03.03.2017 20:56

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

Prosím o radu co napsat na nákupní povolení na AKS74U. Co mají majitelé na techničáku?

Puška samonabíjecí?

VacilCZ
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 20
Registrován: 19.02.2016 10:00
Bydliště: Obříství

03.03.2017 21:53

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

ano, puška samonabíjecí

JK258472
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 201
Registrován: 21.12.2014 11:04

04.03.2017 13:11

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

Jaký je nejlepší ( nejspolihvější ) výrobce zbraní AK 74 v ráži 5,45x39mm - Rusko je v embargu takže to je mimo - taže buď Polák, Bulhar, Jugoška nebo Rumun, atd co doporučíte z hlediska kvalitní výroby a zpracování koupit ???????

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

04.03.2017 16:15

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

Mezi námi ruské ak jsou ty nejhůře zpracované.Mám bulhara a není problém.

JK258472
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 201
Registrován: 21.12.2014 11:04

04.03.2017 16:30

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

JJ to beru na bulhara mám rezervaci ale ještě i nabízí poláka v tom nevím jak --- nejhuře jsou pry jugoš a rumun ale to je z doslechu a nemohu potvrdit, zkušenosti nemám proto se ptám kdo by doporučil a řekl své zkušenosti

Já mám originál Rusa AK 74 v 5,45 × 39 mm z roku 1989 na sk A ( tedy samočinnou na vyjímku ) A ta šlape perfektně

Teď si chci ještě pořídit samonabíjecí ale na Rusa je embargo a v ostatních nevím

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

04.03.2017 17:33

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

Za mě nejlepší východní němci pak yugo a dále zbytek světa .Yogo mám 2 ks a třeba proti bulharovi je to opracování o 2 třídy výše.


Reklama

JK258472
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 201
Registrován: 21.12.2014 11:04

04.03.2017 19:02

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

ČLÁNEK Z WEBU !!!!!

Nejrozšířenější a snadno poznatelný samopal na světě nekopírují jen autoři počítačových her, ale i skuteční výrobci střelných zbraní. Za celou dobu jeho existence byla vyvinuta asi stovka modifikací tohoto samopalu, většina pokusů kopírovat ho ale zkrachovala.

Nejzajímavější varianty občas vypadají jako hybrid samopalu a protitankového granátometu.

Zpravodajská agentura Sputnik sestavila seznam pěti nejhorších zahraničních samopalů, které byly vyvinuty na bázi slavného AK.

Rating zahajuje rumunská kopie „kalašnikova" PA Md. 65. Podle mínění experta byla tato puška vyvinuta jen proto, aby se vyhovělo snaze o inovace.

„Zatímco při používání starého sovětského nebo ruského AK nevznikají žádné problémy, pak k jeho rumunské variantě je třeba se přizpůsobit. Od roku 1965 Rumuni rádi experimentovali, změnili tvar ústí samopalu, hlaveň zkrátili a samopal doplnili spoustou zcela nepotřebných rukojetí. Nemyslím si, že v rumunských verzích zůstalo vůbec něco ze starého dobrého AK", řekl expert v oblasti střelných zbraní Igor Zenčuk.

Kromě toho zdůraznil, že rumunská puška se aktivně vyvážela do celého světa a byla zařazena do výzbroje gruzínské armády v roce 2008, během vojenského konfliktu v Jižní Osetii, gruzínští vojáci ale dávali přednost americké automatické pušce XM-15 před rumunským klonem samopalu Kalašnikov.

Dále je na seznamu nejméně zdařilých kopií „kalašnikova" irácká samonabíjecí puška Tabuk, která byla zkonstruována na bázi jugoslávského samopalu Zastava M70. Podle informace Sputniku byla tato zbraň vyvinuta v době íránsko-irácké války, byla určena ke sniperské střelbě na středně dlouhé vzdálenosti. Jak ale píše agentura, pro bojové akce příliš vhodná nebyla.

Do celé řady klonů samopalu Kalašnikov se rovněž dají zařadit i neblaze proslulé — kvůli své kvalitě — polské výrobky pod názvem Tantal. Kvůli složitému údernému a spouštěcímu mechanismu umožňujícím střílet fixovanými salvami ze tří střel, byly u Tantalu často zaznamenány poruchy a závady.

„Od roku 1990 do roku 1994 bylo vyrobeno asi 25 tisíc kusů a potom byl program naštěstí uzavřen. Pokud je nám známo, byla převážná část vyrobených pušek odeslána na Blízký východ a Poláci samotní přešli na zbraně NATO", řekl expert na zbran Igor Zenčuk v interview pro ruský televizní kanál Zvezda (Hvězda).
Na seznamu je i rumunský klon PA Md. 86, který je určen pro střely kalibru 5,45 mm. Na rozdíl od originálu má rumunská kopie zastaralý úderný a spouštěcí mechanismus, dřevěné předpažbí, aniž by to bylo nezbytné, a je o 900 gramů těžší než AKS-74.

Rating uzavírá čínský samopal Type 86S. Čínská modifikační verze AK neudělala žádný dojem na velké klienty a byla prodána jen omezeným nákladem soukromým klientům.
Samopal Kalašnikov je doposud nejmasovějším a nejžádanějším samopalem na světě, jeho výroba byla zahájena dokonce ve Spojených státech amerických. Avšak tu kvalitu, kterou se tato sovětská zbraň mohla chlubit celá dlouhá léta, se v originálním provedení podařilo zachovat pouze v soudobém Rusku.

Rimmer132
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 518
Registrován: 14.11.2007 20:21
Bydliště: Praha

04.03.2017 21:59

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

To jsou strašné PR bláboly. Měl jsem rumunské AKM z roku 77, šlo o naprosto standardní lisované AKM zaměnitelné s Ižmašem, zpracování bylo kosmeticky lepší než bulharská novovýroba 74 (opět zcela standardní), kterou mám teď a jsem s ní spokojený. Nejhezčí, co jsem držel v ruce, byl Polák a nějaká Zastava. Ta byla ale frézovaná těžká mrcha.

Uživatelský avatar
Rooney
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 82
Registrován: 11.04.2015 23:45

04.03.2017 22:17

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

No je pravda, že na Poláky jsem nikdy chválu neslyšel....
Yuga jsou fajn, ale nepasují na ně některé doplňky, takže v zásadě Bulhar je zlatá střední.

BTW: Jde vám sundat dřevo z předpažbí? Snažim se to ukroutit podle náhodů na yt ale ta mrcha se ani nehne. Navíc mám pocit, že mi soudruzi posunuli tu vnitřní kovovou část mezi dřevem a gastube mimo správné místo, kde pro ní jsou zářezy...
Obrázek

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

05.03.2017 9:32

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

Prdel gastube lehce lapnout do sveraku, a otocit drevem.
Hruba sila zvitezila nad lzi a nenavisti... :twisted:

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

05.03.2017 10:36

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

A to se těš jak budeš sundávat pevnou dřevěnou pažbu.Máš 1,5 kg těžké kladivo?

Uživatelský avatar
Rooney
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 82
Registrován: 11.04.2015 23:45

05.03.2017 13:31

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

No ve svěráku právě uchyceno lehce mám a kroutim a prdlačky se děje. Právě když vidim jak to všem na youtube jde otočit bez problému tak se divim...
Pažba je sranda, ta mi tam zrovna sedí tak akorát že drží pevně, ale při troše zabrání jde vytáhnout.

Morris_3nec
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 70
Registrován: 02.03.2015 20:24
Bydliště: Ostrava

06.03.2017 8:01

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

No tu vnitřní plechovou výztuhu máš posunutou, zkusil bych ji lehce chytnout do sikovek a posunout na správné místo.

Pak dřevo přež hadr do svěráku (jakoby položit na bok), a na zadek gastube 19tku klíč pokud se nepletu, a otočit.

munition
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 176
Registrován: 08.02.2007 10:05
Bydliště: Uherské Hradiště

06.03.2017 16:28

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

Ten výše postovaný článek jsou opravdu nechutné PR žvásty. Pravdou je, že polské Tantaly měly s přepínačem problémy, ale to neznamená, že je to celé krám. Naopak patří spolu s východními Němci k nejlépe zpracovaným licenčním klonům AK 74. Pan Zenčuk musí být opravdový expert, když prohlásí, že po Tantalu přešli Poláci na zbraně Nato, když pouze změnili ráži a drobně faceliftovali. :roll:

JK258472
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 201
Registrován: 21.12.2014 11:04

10.03.2017 21:56

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

Zdravím

Tak jsem dnes koupil AK 74 ( bulhara ) ale prosím o radu . Kompenzátor se mi lehonce hýbe nejde utáhnout na fest, k plnému dotažení mu chybí půka otočky aby zapadl kolík - bude to vadit při střelbě nebo to mám upravit, DÍK

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2441
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

10.03.2017 22:51

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

To je normální stav. Můžeš ho dopasovat, ale efekt je spíš kosmetický.

Uživatelský avatar
Rooney
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 82
Registrován: 11.04.2015 23:45

10.03.2017 23:32

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

Půl otáčky je dost, ale vadit by to nemělo, místa je tam dost na rezervu.

Jinak jsem včera měl možnost vidět dalšího nově pořízeného Bulhara a teda tam bych o "novotě" nemluvil...černění na závěru a nosiči sjetý, opravdu hodně se kinklající píst v nosiči, čep zápalníku nabušenej tak, že ani pryskyřicovym kladívkem nešel ven (P:S.: vim jak rozebírat závěr a můj jde v pohodě, takže ne, nezačínali jsme špatnym čepem ani ze špatný strany)...to že nosič mušky je mimo osu je nejmenší problém. Celkově oproti mému kousku o dost horší stav, až se divim že majitel si tenhle kus pořídil i po tom, co zhlédl na youtube AKOU ak buyers guide.....

JK258472
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 201
Registrován: 21.12.2014 11:04

11.03.2017 9:33

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

No já měl možnost si vybrat z několika kusů AK sic jako začátečník s AK s nimy nemám zkušenost ale vybíral jsem dle toho jak mi to chodilo a jak co se pohybovalo a na povrchovku sem moc ohled nebral. Jinak co se týče stavů ušlo to ale už i z doslechu vím a to i od prodejce že výrobce předělávek a podobně ZELENÝ SPORT je práce od nich už většinou prasárna.
Povrchovka jestli se tomu tak dá říci mi začíná slézat rychle, první důkladné vyčištiní a to se použil Balistol, hasříl a jemný kartáček - povrchovka se na pár místech odloupla ale to moc teď neřeším - jediné co jsem psal je ten kompenzátor že je volnější ale nebál jsem se že to to vadilo výstřelu ale myslel jsem aby to třeba jemně nevychýlilo střelu :-) Mám SA 58 a tam tyto problémy nejsou a u AK 74 (originál ) Rusu co mám na sk. A tohle je perfektní a vše sedí jak má a povrchovka supr až tedy na pár ošahanin ...... To co udělal ZS je dle mě opravdu hnus navíc páčky na předpažbí a podobně ale to jste tu už rozebíraly tak víte.

Teď kdybych kupoval AK tak jedině na sk A a nechat si to dorým puškařem předělat na samonabíjecí tedy na sk B než něco ze ZS

Náboje sem koupil original ruské lakované v bedně 1000 kusů ale píše te tu že to po nich rezne - já s nimy ale zase tak špatnou zkušenost nemám a hlavně je pro mě samozřejmost po střelbě to doma vyčistit a pak uklidit takže asi proto neznám že by to po nich rezlo :-) :-)

A.K.
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 169
Registrován: 30.06.2011 18:26

11.03.2017 11:10

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

Sice neumym moc psat gramotne ale slisel jsem ze ZS sou prasata a vydel sem a bylo to jeste horsi hlavne prodejce rikal a taky to vim z doslechu.
Vskutku pusobivy prispevek od praveho znalce :D

Uživatelský avatar
Rooney
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 82
Registrován: 11.04.2015 23:45

11.03.2017 11:24

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

Jenže pokud chápu dobře, tak zrovna Bulhaři jsou semi only už z výroby v Bulharsku. Nevim co by tedy na nich ZS měl upravovat....maximálně jestli je jech práce odfrézování full auto výstupku na nosiči závěru...
Vnejší povrchovku vem čert, ale když vnitřní díly vypadají jako prošlé nějakým pěkným lokálním konfliktem....to je někde něco v nepořádku....
Kdybych teď kupoval AK, tak zase Bulhara, protože nevim jak je to kde, ale tady v Praze je Ačko dosti dobrá utopie....holt né každý má tvé štěstí an udělování vyjímek.
Add korozivní střelivo...to je takovej českej mýtus, kdy se já osobně divim, že s korozivníma zápalkama mohli vůbec vést druhou světovou aniž yb jim všechny mosiny nezrezly během týdne na šrot....prostě není až tak těžký na střelnici dostřílet a zběžně propláchnout vodou a doma hned vyčistit...pak člověk nemá problém a stačí se podívat do US kde stím střílej o sto šest a kupodivu zvládají se o to starat tak, že to nerezne....

Add. A.K. hele gramatiku bych do toho netahal...nebudeme tu mít debatu v kvalitě facebook, ne?

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské / klony AK

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků