esorimmer
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 20
Registrován: 22.10.2015 20:36

01.05.2019 23:38

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

Taky jsem nad tímhle uvažoval ale vrtat se mi nechce a jeden ruský výrobce Zenitco nabízí cca za 1100,- montáž která se upevní (sevře se) za tu "vaničku" a je tam škvíra že se dá koukat na pevná mířidla. Ale zas to bude o něco výše že by nemuselo být příjemné koukat do kolimátoru a mít bradu na pažbě.. Tak zatím váhám :D
Přílohy
zenitco B17_3A.jpg
zenitco B17_2A.jpg
zenitco B17_1A.jpg

Uživatelský avatar
SEXYaSMYSLNY
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 435
Registrován: 20.09.2010 3:01
Bydliště: Slovácko

03.05.2019 21:14

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

Normálně teď fakt nevím, ten hleďorail se mi začíná líbit. Zenitko mi přijde vysoké. Ten Navrátilům namontovaný bez kolimu teda umožňuje používat původní hledí?

hrd
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 639
Registrován: 08.02.2009 20:25
Bydliště: Praha

04.05.2019 21:32

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

Ultimak
Přílohy
x.jpg

Cactusak
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 30.04.2019 12:39

04.05.2019 23:13

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

Jasně.. když sundáš kolimator tak ten rail od Navrátila nepřekáží původním mířidlům.

sm0lda
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 38
Registrován: 16.05.2011 7:56
Bydliště: Brno

07.05.2019 16:02

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

muzu se zeptat, jestli existuje nejaky set svetlovodneho hledi na AK-74 a AKS-74U, pripadne zkusenosti atd.

dekuji

Uživatelský avatar
viralWinter
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 53
Registrován: 04.03.2016 19:54
Bydliště: Praha

23.07.2019 16:18

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

Zkoušeli jste někdo kupovat věci na AK z ruského grey-shop.ru? Ceny Zenit věcí vypadají zajímavější, než u nás, ale zas nevím, jestli jim věřit a jak by se na zásilku dívali naši celníci...


Reklama

rado101k
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 11
Registrován: 03.09.2016 9:10

11.08.2019 8:13

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

Grey shop mam vyskusany......netreba sa bat....su v pohode....
Ale suciastky na zbrane asi neprejdu cez colnicu...
Do ciech to vozi militaryzone.eu radsej od nich...

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

19.08.2019 15:07

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

Ahoj, netuší někdo kde a zda vůbec by se dala pořídit modernizační ruská sada pro AK74 jmenem KM-AK Obves ?
Přílohy
KM_AK.JPG

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

19.08.2019 15:20

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39


Uživatelský avatar
viralWinter
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 53
Registrován: 04.03.2016 19:54
Bydliště: Praha

20.08.2019 22:17

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

Tak podle nejen pana Rudolfa je kvalita současných Tantalů dost špatná a BSR jsou tak mizerné, že je ZS už ani nebude dovážet. Co teď? Co byste poradili směrem k pořízení kvalitní AK v 5.45, která by nestála tolik, co AR15? Doufat v úlovek staršího, kvalitního kusu na bazaru?

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

21.08.2019 7:38

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

Ahoj, tak co to znamená současný Tantal ? Ty se přece přestaly dělat někdy na začátku devadesátek, jak přišel Beryl. A jestli myslíš přestavbu na semi, co prodávali v BVS, tak ta jak tak na to koukám, již z nabídky BVS zmizla.. No a navíc pan Rudolf již několikrát upozorňoval na nízkou kvalitu použitých materialů u Tantala a že to byl hlavně ten důvod, proč ho poláci tak brzo po zavedení vyřazovali...

No a ohledně BSR - zde bych to tak špatně neviděl. Ano pan Rudolf asi viděl, jak každa další dodávka obsahuje větší a větší procento "mizerně" smontovaných pušek. Ale neznamená to že se stále nedá vybrat slušný kousek. Jen je potřeba vědět, na co koukat, co si ohlídat a proměřit. Pak i v současné produkci najdeš. Ono problem současných BSR většinou pramení z nově vyrobeného výlisku rámu, vše ostatní pochází z původně vojenských AK74 a je tedy i ve vojenské kvalitě. No a u toho nového pouzdra je potřeba si prostě jen pohlídat: zda není překroucené do vrtule v podélném směru, zda je kostka v které je nalisovaná hlaveň, nosič hledí a uzamyká se do ní závorník správně a rovně zanýtovaná do nového rámu a zda hlavy nýtů nejsou nakřivo či přímo nedoléhají na rám. No a nakonec taková ta klasika v podobě šikmo nalisovaného nosiče mušky, případně celého laufu - což se pak po nastřelení projevý příliš vychýlenou muškou v chránítku k jedné straně (pokud je to trochu v rámci rozsahu posuvu válečku držícího mušku a sloužícího k stranové opravě, tak je to ok a o nic nejde, od toho to tam je a u podobných systému najdeš mušku čistě u prostřed jen u menšího procenta zbraní). Problém je když se při nastřelení dostaneš na krajní doraz, jednak to strašně vypadá, strašně se přez to kouká a navíc to může být v ten moment již nenastřelitelné - pak je to ale na reklamaci.

Jo a nakonec doporučuji si sebou vzít ještě origo SSSR zásobník pro AK74 (ideálně plum) a zkusit ho nasadit do flinty. U mé pušky, když sem vybíral, tak vše co jsem napsal bylo v pořádku, dokonce muška předpisově uprostřed (a zustala tam i po nastřelení), ale když jsem do ní doma chtěl šoupnout ruskej zásobník, tak to v podstatě nešlo. Po proměření sem zjistil, že ruský plum je trochu tlustší, než nový plastový bulharský zásobník a navíc je šachta na šířku užší než třeba na origo ruském AKS74U. Nicméně to se dá snadno napravit i v domácích podmínkách - pul hodinky citlivé práce s pilníkem jemné sražení opilovaných hran, začernění a již bez problému používám všechny vojenské zásobníky co mám (rus bakelit, rus plum, východoněmec bakelit).

Jinak musím BSR a celkově AK74 pochválit, již mi rukama prošlo hodně útočných pušek a asi sem se ktomuto poznání musel životem prostřílet :-) Ale ať zkusim co zkusim, tak ke Kalašnikovu se vždy nakonec vracim rád a dnes již doslova s úctou a pokorou. Navíc chování AK74 a ráže 5.45x39 při střelbě je fakt parádní !

PS: Kdyby byla k dostání origo Ruská AK74 ještě lépe AKS74 a nebo uplně nejlépe AK74M, tak neváhám ani vteřinu i kdyby stála dvakrát tolik co BSR ;-)

PS2: No a pak máš samozřejmě možnost pořídit AKS74U to co zde je jsou origo Rusáci, ale tahle flinta je již střelecky "náročnější" vzhledem ke krátké záměrné to chce již fakt umět střílet a taky již není tak kultivovaná jako dlouhá AK74 s origo kompenzátorem.

Uživatelský avatar
Melounek001
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 3
Registrován: 22.09.2017 13:27

21.08.2019 8:18

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

Ahoj vsem

Rad bych si nechal poradit od zkusenejsich AK uzivatelu ohledne koupe zbrane.
V soucasne dobe se vyskytuji v mem okoli do 200km AK klony:
1. BSR AK74 5.45x39 14600,- laka mne osobne nejvice jelikoz bych rad vyzkousel tuto razi , navic je k tomu i bocni lista na montaz coz je pro mne vyhoda.
2. Norinco m56 AKM 7.62x39 vyhoda je ze je levna a v cene jsou 2 zasobniky (vypada to ze plechove podle obrazku)
3. Rumunske klony AKM Klasika ZS cca 12000,- a pak novovyroba Cugir ws1-64 cca 14000,-
4. Zastava M70 od ZS cena cca 10 000,- hlavne neni chromovana coz by mi moc nevadilo ale je asi o dost tezsi tusim ze ram je prevzaty z RPK kdyztak mne opravte, vyhoda je ze zaver po vyprazdneni zustava v zadni poloze (toto je ale asi jen zalezitost zasobniku??)

Zajimalo by mne co byste vzali vy jako potencialni kupec, vase nazory ohledne presnosti a spolehlivosti (zejmena mi jde o presnost proto bych asi preferoval BSR), zpracovani, dalsi vyhody o kterych treba nevim.

Co je asi pro mne nejdulezitejsi rada o kterou prosim je postup pri vyberu. Osobne vlastnim jen SA58 takze neco malo o tom vim ale precejen AK je jina platfroma takze mne zajima na ktere casti te zbrane se mam zamerit na co si dat pozor, popripade mel bych si k vyberu vzit i neco na premereni nejakych casti?

Osobne by se mi asi nejvice libil Bulhar jelikoz od raze 5.45 cekam vetsi presnost i komfort pri strelbe, a z tech dalsich klonu bych asi bral Norinco m56 je to levne a v cene jsou 2 podle obrazku plechace. Co se tyce nejakeho tuningu ze zacatku bych to asi nechal tak jak to je a chtel bych pouzivat puvodni miridla. Casem bych pridal maximalne 2 veci Gas tube s railem Ultimak (u Bulhara by nebylo treba tam bych dal bocni montaz) a pazbu pevnou Magpul AK-47 moe stock (z toho duvodu bych radeji pevnou pazbu nez sklopku jak ma treba ten Rumun predpokladam snazsi vymenu).

Moc dekuji za pripadne rady a prosil bych at se vyjadruje jen nekdo kdo ma opravdu s temi zbranemi nejakou osobni zkusenost.

Uživatelský avatar
viralWinter
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 53
Registrován: 04.03.2016 19:54
Bydliště: Praha

21.08.2019 10:18

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

@Parabellum:
Díky. "Současným" Tantalem jsem myslel to, co má na webu Perun Arms. Ale netuším, jestli je ještě v nabídce. O BSR jsem se krom mizerných nových rámů taky dozvěděl, že kvůli měkkým plechům odcházejí po 2.000 ranách, takže kdyby bylo po ruce něco lepšího za trochu víc $$$...

Ruské AK se, co jsem pochopil z debaty v soukromých zprávách, dají dovézt jedině individuálně z USA a za výslednou cenu na úrovni pušek od BCM nebo DD. Takže váhám, jestli by všechna ta práce kolem měla smysl a jestli rovnou nejít do kapitalisty.

cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 528
Registrován: 02.06.2012 19:14
Bydliště: blízko Brna

21.08.2019 10:36

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

BSR a měkké plechy? Po 2000 ranách? Kde? Mám tak 5000 a ještě nic neupadlo :) Další BSRko v okolí má k těm 2000 a také nepozorujeme nějaké odcházení ...

Uživatelský avatar
viralWinter
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 53
Registrován: 04.03.2016 19:54
Bydliště: Praha

21.08.2019 11:43

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

Tak to rád slyším :) Psal jsem jen, co mám z doslechu - kroucení těla, závady po 2 tisících ranách. Pokud to neplatí plošně, jenom dobře ;)

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

21.08.2019 14:38

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

viralWinter > měké plechy to nevim, na tvrdoměru jsem jí neměl (nicmeně, když sem šachtu v pohodě doladil pilníkem, tak určitě v tomto místě k řádnému tepelnému zpracování nedošlo, krom možná žíhaní na odstranění vnitřního pnutí), ale víš jak to bývá holt tyhle řeči o "blátě a tak" je taková ta střelecká latina :-D..... Nicméně, když se zamyslíš čistě technicky, tak ty plechy můžou být klidně "bláto", protože silově je při výstřelu namáhaný jedině uzel závěr a jeho ozuby, jež zapadají do "kostky (v USA tomu říkají barrel trunnion)" do které je nalisovaná hlaveň. A právě ta kostka je původní vojenská, tak že bych o kvalitu neměl obavu. No a jediná věc co může podléhat rychlému opotřebení jsou lišty které vodí nosič závorníku a jsou na rám bodované (zde nicméně nepozoruji nějaké nadměrné opotřebení v porovnání s rusákem AKSU). No a další věc která je na rámu hodně exponovaná je vyhazovač - je součástí levé vodící lišty a ta musí být určitě tepelně upravena zodpovědně, protože, kdyby byla překalena, tak může prasknout a kdyby byla kalena málo, tak se po pár ranách ožvejká a zmamlá, tak, že by zbraň nespolehlivě vyhazovala. Jediné co má v tomto místě rusák lepší, je to, že vyhazovač je zesílen lehkým příčným prolisem a BSR ne.

Tak že rám může klidně být "bláto" ale nesmí rozhodně být odflaknuté nýtování Barrel trunnionu a ukončení rámu do kterého je zapřena vratná pružina. Dále by měly být správně svrtány kolíky spoušťáku a rám nepřekroucený, respektive v rámci lehké tolerance překroucený být může, ale nesmí to překročit vůle ve vedení nosiče závorníku a pístu, pak by opravdu patrně mohlo dojít k nadměrnému "vybouchání" vodicích lišt a nadměrnému brždění celého cyklu a následným závadám ve funkci.

Jimram
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 338
Registrován: 19.10.2013 21:00

21.08.2019 19:25

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

oni Rusové měli a mají výborně zvádnuté materiálové inženýrství, tedy bych byl hodně opatrný při použití slova bláto. Přímo se nabízí použití zušlechtitelných ocelí legovaných Cr na úrovni cca 1% a s nižším obsahem uhlíku a niklu nebo případně kombinace s Mo čí V. Další možností je použití ocelí mikrolegovaných B, například na a sloupcích a závěsech motorů u aut se používají chrombórové oceli s pevností výrazně přes 1000 MPa, pokud se využije prolisů lze použít i tenčí plech na pozdro závěru U těch ocelí CrB je navíc dobře zvládnuté svařování bodováním.

Uživatelský avatar
SEXYaSMYSLNY
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 435
Registrován: 20.09.2010 3:01
Bydliště: Slovácko

21.08.2019 21:28

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

melounek001

BRS za těch 15 litrů mám. Novovýroba, ve dřevě, vyrobeno jako samonabíječka. Mám z toho vystřeleno pár ran v řádu stovek, takže životnost nevím, ale za mě super kvér. Vše je krásné, nové, tuhé, dokonce to bylo nastřelené na flek a muška byla uprostřed :-). A ta ráže v dlouhé variantě je prostě paráda. Padne do toho každý zásobník termoset, magpul, nové bulhary. Za mě jasná volba.
Je to tento: http://www.beareka.cz/pusky/ak-4774-a-d ... -45x39.htm

Měl jsem Zastavu M70. Závěr zůstává v zadu právě jen díky zásobníkům, jugoslávci jsou jinak udělaní než rusy. Když ho z kvéru vytáhneš, závěr spadne, ale je to lepší, než cvaknout na prázdno. Nevím, co je v nabídce teď, ale já, včetně 2 kamošů, jsme měli ty repasy za 6600 ze ZS a všecky měli zevnitř rezavé hlavně. Je to těžké, proto to střílí luxusně, oproti třeba SA58 bez zdvihu, je tam delší pažba, která mi úplně nesedla, tak jsem si ji ořezal. Pak to šlo do světa. Tenkrát jsem litoval, že jsem nepořídil Číňana. Pak jsem ale přešel na 5,45.

Dál mám AKSu, takže Rus. Bulhar je oproti tomu krasavec. Rus má mušku úplně na doraz vlevo, aby šel na flek. Ale funguje dobře, jen já osobně mám problém s hledím, které je blízko, u dlouhého kalacha mi to nevadí, ale to je očima.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

21.08.2019 22:43

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

No já nevím co jsem viděl tak ty ruské rozhodně nepatří k topu.Top je bývalá NDR a Polsko.

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

22.08.2019 8:46

Re: Samonabíjecí pušky v 5,45x39

Jinak když už jsme u těch samonabíječek v 5,45x39. Netuší někdo jaké tak jsou reálné vyhlídky na možnost koupit, dovézt něco ze současné produkce koncernu Kalašnikov ? Jak je to s embargem ? Nebo jsou zde dovozci pušek Saiga, kteří nemají problém s dovozem ?

Jde mi o to, že na rok 2019 byla představena samonabíjecí Saiga AK12 a tu bych mooooooc rád. Případně jí lze najít pod názvem Saiga TR3 (7,62x39).

https://www.youtube.com/watch?v=d4qIZ_VgOoo

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské / klony AK

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků