Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8117
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

11.02.2013 22:56

Samonabíjecí puška na sebeobranu

ImageUploadedByTapatalk1360616111.753943.jpg

223 rem dance úraz noha . Odstřel . Na 15 m. Po otevření jsem to vylil a bylo.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7066
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

12.02.2013 13:40

Re: Samonabíjecí puška na sebeobranu

Voris píše:Ahoj, sleduji americké debaty, kde odpůrci zbraní často vznesou otázku, k čemu je "útočná puška" typu AR-15 s bubnovým zásobníkem na 100 ran dobrá k osobní ochraně. .....

nekde jsem na webu videl fotku frajera co stal s M4 na streše a branil o povodni svuj majetek proti rabujícím, čili asi tak
než vymyslíš geniální řešení do vnitřních prostor, zkus si uzavřených prostorech vystřelit z patřičný ráže bez sluchátek práh bolesti neokecáš, přesáhne ho i luger a na sluchátka nemusí být čas
jpp píše:........... protože na 30m vestu teda rozhodně neprostřelíš.

to jistě ne, o učinek se postarají zpřerážený žebra :P

open
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 711
Registrován: 30.12.2006 11:09

12.02.2013 15:42

Re: Samonabíjecí puška na sebeobranu

[quote="Tada"]Brokovnice s jednotnou střelou je pomalá, nepřesná puška s malou kapacitou zásobníku.

Pokud se podíváš např. sem čas 0:58 nebo 1:19
http://www.youtube.com/watch?v=E8aZru9ZIpI
-stále si myslíš, že brokovnice je pomalá a nepřesná s malou kapacitou? Jasně pokud by útočníci dojeli autobusem tak to bych už musel přebít. :)

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8117
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

12.02.2013 15:49

Re: Samonabíjecí puška na sebeobranu

Zase převedu na prasata.Kdo viděl co udělá jednostná střela na 30 m s prasetem nebude psat , že je pomalá a nepresná.Mám na rem 870 puškové mířidla a když se posnažím tak na 50 m ve stoje nevylezu s černého na pistoláku.jen se musí používat jiná značka než ta s vlašimi.
Obrázek

Uživatelský avatar
DeadMan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 963
Registrován: 13.02.2009 7:51
Bydliště: Slezsko

12.02.2013 17:05

Re: Samonabíjecí puška na sebeobranu

No ono také hodně záleží na uživateli.

Většina majitelů ZP (posledně jsem zahlídl číslo cca 300tis.) nejsou sportovní střelci a nemají špičkové "nádobíčko" takže pokud se má řešit obrana v ČR tak s ohledem na nejčastěji používané zbraně čili brokovnice nejspíše z větší části nějaké dvojky/kozlice a pumpy pak něco ze semiauto (vzhledově pumpy) a na konec nějaké ty Saigy (pouze můj odhad neznám statistiky).

Co se týče pušek tak jak již bylo napsáno střelivo pravděpodobně Barnaull celopláť atd. vystřelený z nějakého klonu Sa vz. 58, AK, nebo AR15 ale těch bude v tom počtu asi nejmíň (případně něco v 308win semiauto toho odhaduji že bude mezi lidma nejmíň).

Jde mi jen o to naroubovat to na podmínky ČR ikdyž na videa z IPSC se kouká opravdu dobře :mrgreen:

Osobně mám doma pro tyto účely Mavericka ale dokážu si představit i CZ858 použitý pro sebeobranu ale to už by to musel být fakt mazec třeba celá čtyřicetičlenná rodina diskriminovaných s mačetami, šutry, klacky a molotovy pak by to asi prošlo i u soudu to že jsem vystřílel všechny čtyři trvale nabité zásobníky při tom když se mi snažili násilím vniknout do domu za pokřiku "zdechni ty .........." :wink:

Jinak opravdu nevím co jiného by se muselo stát aby to bylo ospravedlnitelné (agresora v komplet kevlaru a taktice moc neočekávám - jak už zaznělo to by bylo už i na USA asi moc).

Nepočítám vztahy mezi mafiány kteří řeší své rodinné spory netradičními způsoby :D

Tada
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 15.09.2010 18:53

12.02.2013 18:06

Re: Samonabíjecí puška na sebeobranu

IPSC má asi takovou souvislost s reálnou sebeobrannou asi jako jízda do práce se závodem formule 1.

30 nábojů je víc než 7 a i víc než 10. Obranné použití brokovnice je populární protože na spoustě míst není problém mít opakovací brokovnici, ale s puškou je problém. Policejní hlídky v USA taky nemají AR15 zvlášť dlouho.

Kvalitní náboje z řízenou deformací jsou při střelbě z pušky na člověka naprosto smrtící, to že jeden zásobník vyjde na tisícikorunu nebo víc je věc druhá.


Reklama

open
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 711
Registrován: 30.12.2006 11:09

12.02.2013 19:13

Re: Samonabíjecí puška na sebeobranu

IPSC má s reálnou obrannou společného např. to, že se střelbou, zvládáním stresu při střelbě, pohybem při střelbě atd. nemáš cca problém a to je slušný základ. Dál si dle své ekonomické situace dořešíš
např.tu munici /někdo Barnaul jiný Barnes Varmint Granade/, zbraň atd. ...

Uživatelský avatar
cityshark
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: 05.04.2009 9:33
Bydliště: Praha

12.02.2013 19:24

Re: Samonabíjecí puška na sebeobranu

Add puska vs brokovnice. Onehda jsem pocital energii a slug mel u usti vetsi energii nez 7.62. Samozrejme vzdalenosti klesala fakt hodne (je to holt olovena brambora) a tak po chvili mela vetsi energii 7.62.

Jinak co se presnosti tyce, tak s ghost ringama a dobrejma slugama se da na 80m trefovat cerno v pistolaku. Ja na 80 s blbejma slugama trefoval popper. Takze zadny "nepresna".

Tada
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 15.09.2010 18:53

12.02.2013 19:25

Re: Samonabíjecí puška na sebeobranu

To asi ano, ale treba nektere zpusoby drzeni zbrane pri pohubu a smery kam se musi mirit nemaji nic spolecneho s efektivnim vyuzitim zbrane v obranne/bojove situaci. Jsou proste prilis prizpusobeny bezpecnosti.

Jeden z duvodu proc se radsi ani nepokousim jezdit na LOS :-D

Uživatelský avatar
cherro
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 379
Registrován: 04.11.2008 14:27
Bydliště: Troppau

12.02.2013 19:49

Re: Samonabíjecí puška na sebeobranu

Zastávám heslo, (a potvrdilo se mi i v Manuálu obranné střelby 2), že radši lumpa trefit jedním brokem z buck shotu, než jej ve stresu minout slugem... 8) ...ale to už jsme hodně OT, takže zpátky k samonabíječce než na nás vletí admin. :wink:

Uživatelský avatar
DeadMan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 963
Registrován: 13.02.2009 7:51
Bydliště: Slezsko

12.02.2013 19:51

Re: Samonabíjecí puška na sebeobranu

2Tada:

Nevím proč? Já si to loni jednou vyzkoušel a ikdyž jsem byl skoro poslední tak mě to hodně bavilo.

Projdi si to svým tempem a snaž se z vlastní strany o realističnost myšleno krytí atd. sice asi hned neskončíš na bedně ale uvidíš že jako simulace konfliktu je to docela fajn teda alespoň v GC (LOS = Lidová Obranná Střelba).

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

12.02.2013 19:57

Re: Samonabíjecí puška na sebeobranu

Pokud chcete hledat nějaké výhody použití brokovnice oproti pušce, jsou jedině v možnosti použití hromadné střely s devastujícím účinkem na krátkou vzdálenost s minimálním ohroženým prostorem. Takže argumentovat slugem trochu ztrácí kouzlo...
Netvrdím, že některé slugy, případně speciální střely střílené z drážkované hlavně brokovnice nejsou relativně přesné, ale zase, puška je prostě řádově přesnější. Kapacita u pušky vyšší, zpětný ráz řádově nižší, atd.

Videa z Maďarska jsou spíš ukázkou kam až se dá brokovnice tunit a od chvíle kdy OPEN ovládla Saiga se to od brokovnice hodně přiblížilo spíš pušce :?

K argumentům 7,62 (x39 nebo x51) a jejich energii... Opět bude záležet na střele. Samozřejmě, že energie je vyšší, ale nejde ani tak o to jakou energii střela má, ale kolik ji je schopna předat cíli. Takže pokud vezmu Varmit granade v 5,56 který při zásahu vytvoří velkou traumatickou dutinu, rozpadne se do fragmentů s řadou sekundárních střelných kanálů a většinu energie předá v cíli, tak to jen těžko srovnám třeba s civilní 7,62x39 FMJ.

Jinak chápu tuhle debatu v našich podmínkách za čistě teoretickou. Těžko najdeme u nás případ, kde by použití pušky následně našlo oporu v právní úpravě KN/NO.

Tada
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 15.09.2010 18:53

12.02.2013 21:03

Re: Samonabíjecí puška na sebeobranu

cherro: Koukám, že čerpáme info ze stejného zdroje :-D

DeadMan: No nevím, jak by koukali na moje střelecké návyky... Když přebíjím flintou mířím šikmo nahoru se zásobníkovou šachtou ve výši očí, s pistolí dost podobně. Když se přesouvám, tak mířím někam dolů atd. atd. atd. :D

30 nábojů v zásobníku pušky je prostě lepších než 7 slugů v opakovačce. Ano, na zásah útočníka broky se bude soud pravděpodobně dívat líp, než když mu zkapalníte vnitřnosti varmint granátem ... :)

Na soudním lékařství nám jednou na pitevnu donesli chlapíka, co dostal 2 slugy do hrudníku a ještě byl potom chvíli relativně čilej... 100% zastavovací účinek nemá ani slug, ani 7,62x39 a ani 5.56.

Uživatelský avatar
DeadMan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 963
Registrován: 13.02.2009 7:51
Bydliště: Slezsko

12.02.2013 21:21

Re: Samonabíjecí puška na sebeobranu

Jo tak tomu rozumím :wink:

Uživatelský avatar
cherro
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 379
Registrován: 04.11.2008 14:27
Bydliště: Troppau

12.02.2013 21:56

Re: Samonabíjecí puška na sebeobranu

No na poslednim "takcikem cviceni" (ktereho se zucastnil i Mrtvola :-) ), jsme se dozvedeli KAM mirit. A neni to ani na hlavu, ani na komoru. A pokud nad tim clovek zapremysli, ma ten Libor pravdu :-)

Tada
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 15.09.2010 18:53

12.02.2013 22:07

Re: Samonabíjecí puška na sebeobranu

No, špatná není oblast pánve, je to velká kost, vibrace projdou skrz páteř, velká šance zásahu tepen... kdybych si mohl vybrat, tak to není špatná oblast... Ale komora je větší a přirozenější cíl na dvounohém zvířeti o velikosti člověka :)

open
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 711
Registrován: 30.12.2006 11:09

12.02.2013 22:20

Re: Samonabíjecí puška na sebeobranu

Tada píše:To asi ano, ale treba nektere zpusoby drzeni zbrane pri pohubu a smery kam se musi mirit nemaji nic spolecneho s efektivnim vyuzitim zbrane v obranne/bojove situaci. Jsou proste prilis prizpusobeny bezpecnosti.

Jeden z duvodu proc se radsi ani nepokousim jezdit na LOS :-D


No minimálně se naučíš mít zbraň v každý okamžik pod kontrolou. I v té obranné situaci tě budou nejspíš limitovat nějaké bezpečné úhly/směry/. Nemůžeš v rámci obranne/bojove situace vystřílet rodinu,sousedy,
sídliště. To by sis proti sobě poštval dost nepřátel. :)

Uživatelský avatar
cherro
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 379
Registrován: 04.11.2008 14:27
Bydliště: Troppau

12.02.2013 22:23

Re: Samonabíjecí puška na sebeobranu

Bingo 8) Nevěděl jsem že jsi i taky medik. Komora je komora, ale na pánvi je minimální možnost že lump má balistiku...

Tada
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 15.09.2010 18:53

12.02.2013 22:27

Re: Samonabíjecí puška na sebeobranu

cherro: Nejsem medik, ale mám trošku praktických zkušeností ;)

cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 528
Registrován: 02.06.2012 19:14
Bydliště: blízko Brna

12.02.2013 22:30

Re: Samonabíjecí puška na sebeobranu

Já to četl asi před rokem. Neměl samonabíjecí pušku, ani opakovací, měl něco jednoranného a ještě ručně vytahoval vystřelené nábojnice a pral tam, co mu padlo pod ruky. A hodnotil se pouze první mrtvý, protože ti další už byly v afektu a šoku, na to se nebral zřetel. Osvobodili ho, protože to byla jasná sebeobrana, první mrtvola ležela tuším snad dokonce i vevnitř baráku, nejen na pozemku před barákem.

Dagobert píše:A taky se může uplatnit například jako onehdá na Slovensku. Chlap se popral v hospodě s cikánem ..............

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků